Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα και εγώ το x720. Ποια ελληνική ρομ προτείνετε να περάσω με TWRP?

Ευχαριστώ.

 

Δες αυτή είναι του tora33 πάρα πολύ καλή 23s

 

https://mega.nz/#!LhZXXRpC!ZPijljY7xVZDRhqdY82g34XfHOelwMwWd4da_GmnGxw

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα έχω εδω και μερικές μέρες το le pro 3 elite και μου εμφάνισε το εξης θέμα, οταν ανοιγω το play store μου εμφανίζει το μήνυμα goople play store has stopped (ενω στην αρχή άνοιγε κανονικά). Εκανα clear data και cached αλλα πάλι τα ίδια. Εν τέλει έκανα reset αλλά πάλι το ίδιο. Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Το elite εχει δικο του θεμα , ειναι αλλη συσκευη (διαφορετικος επεξεργαστης κτλ).

Εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455915

Link to comment
Share on other sites

Το elite εχει δικο του θεμα , ειναι αλλη συσκευη (διαφορετικος επεξεργαστης κτλ).

Εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455915

 

Και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο θέμα εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εσάς πόσες μέρες σας πήρε με priority direct mail;;;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου. Τελικά έχω πρόβλημα με το Google Play services. Σε πολλές περιπτώσεις μου βγάζει μήνυμα ότι το Google Play services δεν λειτουργεί. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς προξενεί αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου. Τελικά έχω πρόβλημα με το Google Play services. Σε πολλές περιπτώσεις μου βγάζει μήνυμα ότι το Google Play services δεν λειτουργεί. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς προξενεί αυτό το πρόβλημα.

 

Η 26s θέλει ειδική μεταχείριση για να μην χτυπάνε οι υπηρεσίες.

Εγκατέστησε αυτό κανονικά σαν apk και πες μου.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-5-09-release/google-play-services-11-5-09-440-164803921-android-apk-download/download/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η 26s θέλει ειδική μεταχείριση για να μην χτυπάνε οι υπηρεσίες.

Εγκατέστησε αυτό κανονικά σαν apk και πες μου.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-5-09-release/google-play-services-11-5-09-440-164803921-android-apk-download/download/

 

Ευχαριστώ Crisbal.

Αυτή την Version (11.5.09) έχω ήδη εγκατεστημένη.

Θα δω αν συνεχίσει να μου βγάζει πρόβλημα και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Crisbal.

Αυτή την Version (11.5.09) έχω ήδη εγκατεστημένη.

Θα δω αν συνεχίσει να μου βγάζει πρόβλημα και θα ενημερώσω.

 

Υπομονή. Ανεβαίνει φουλ 26ς με Ελληνικά και όλα τα καλά.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και αν είναι νέο!!!!!!!

Και πάνω που έλεγα ξεμείναμε με την 23 γιατί όλες οι 26 έχουν προβλήματα Ο CRISBAL πετάει την κεραμύδα!

Ανυπομονώ.....

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Ανεβαίνει φουλ 26ς με Ελληνικά και όλα τα καλά.. ;)

 

Χρήστο θα ανεβάσεις εσύ rom η λες μια που ετοιμάζει ο Γιώργος ( tora33)?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο θα ανεβάσεις εσύ rom η λες μια που ετοιμάζει ο Γιώργος ( tora33)?

 

Όχι τα έστειλα όλα στον Γιώργο δοκιμάζει κι ανεβάζει εκείνος. Αυτός την στήνει. Μετά θα έρθουν και τα καλύτερα. Υπομονή λοιπόν. ;)

Εμείς στο max2 ετοιμάζουμε την Oreo τώρα.. Αρκετά bugs ακόμα αλλά έχουμε καλούς devs. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Ανεβαίνει φουλ 26ς με Ελληνικά και όλα τα καλά.. ;)

 

Να είσαι καλά Χρήστο. Απλά, δεν το έχω ρουταρισμένο (ελέω winbank wallet), και δεν ξέρω αν κατεβάζοντας την νέα rom με Ελληνικά θα έχω πρόβλημα με το NFC.

Δυστυχώς, δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία σε τέτοια θέματα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Χρήστο. Απλά, δεν το έχω ρουταρισμένο (ελέω winbank wallet), και δεν ξέρω αν κατεβάζοντας την νέα rom με Ελληνικά θα έχω πρόβλημα με το NFC.

Δυστυχώς, δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία σε τέτοια θέματα:wacko:

 

Αν την τελειώσει ο Γιώργος με το καλό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Θα μπαίνει και αρουταριστη και με magisk και όπως θες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω το pro 3 και οταν το βάζω να φορτίσει, κάπου βραχυκυκλωνει το κινητο και έκαψα το καλώδιο του φορτιστή. Έστειλα στο μαγαζί (banggood) και μου είπαν να το φτιάξω εδω και μου δίνουν 100 ευρω για την επισκευή του. Το εχω root αλλα δεν εχω περάσει κάποια ραμ. Τι προτείνετε να κάνω; Να τονίσω ότι και αλλο καλώδιο που έβαλα εχω το ιδιο πρόβλημα

 

Πωςς; xD Τι ακριβώς τους είπες και τους έκανες να σου προτείνουν οι ίδιοι partial refund των 100ΕΥΡΩΩΩ; Ακούγεται εξωπραγματικό, σε ένα κινητό των 200 ευρώ να σου δίνουν 100ευρώ για να το διορθώσεις, παίζει να μην έχουν βγάλει από όλη την υπόθεση 20 ευρώ, lol...

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μου ήρθε μεσα στον Αύγουστο το x720 σε χρόνο ρεκόρ (λιγότερο από 10 μέρες) με banggood priority και το κινητό πετάει!

 

Φοράει την 20s και δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα, αλλά επειδή με τρώει λίγο, αν *κάποιον* δεν τον ενδιαφέρουν τα ελληνικά στα μενού, ποιά ρομ περνάει;

 

Και κάτι ακόμα, από screen protector τι έχετε κάνει;

 

ευχαριστώ!

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μου ήρθε μεσα στον Αύγουστο το x720 σε χρόνο ρεκόρ (λιγότερο από 10 μέρες) με banggood priority και το κινητό πετάει!

 

Φοράει την 20s και δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα, αλλά επειδή με τρώει λίγο, αν *κάποιον* δεν τον ενδιαφέρουν τα ελληνικά στα μενού, ποιά ρομ περνάει;

 

Και κάτι ακόμα, από screen protector τι έχετε κάνει;

 

ευχαριστώ!

 

Φίλε αν επιτρέπεται που μένεις; Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα; Που μένεις και ήρθε τόσο γρήγορα;;; :P

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν επιτρέπεται που μένεις; Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα; Που μένεις και ήρθε τόσο γρήγορα;;; :P

 

Αθήνα είμαι, μέσω Ολλανδίας ήρθε και μάλλον είχαν κέφια στο αεροδρόμια γιατί έμεινε ένα σ/κ μέσα μόνο! (άλλα πράγματα μου έχουν μείνει και 15 μέρες..)

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Και κάτι ακόμα, από screen protector τι έχετε κάνει;

 

ευχαριστώ!

 

Με τα screen protectors, το συγκεκριμένο κινητό έχει θέμα γιατί η οθόνη είναι curved και κανένα από αυτά που υπάρχουν δεν καλύπτουν πλήρως την οθόνη.

Δεν το θεωρώ ΤΟ πρόβλημα, καθώς, την δουλειά του να κάνει και ας μην πιάνει όλο το μήκος της οθόνης.

Στην αναβροχιά, καλό και το χαλάζι....

 

Είχα πάρει με το κινητό πριν 7-8 μήνες, 2 tempered glass της πλάκας (όπως αποδείχθηκε εκ των υστέρων). Δεν θυμάμαι από που.

Πιο πολύ ήταν anti scratch μεμβράνη παρά Tempered Glass.

 

Παρήγγειλα πρόσφατα 2 τεμάχια από αυτό:

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.ZIdYdy&orderId=86320140132090&productId=32751307556

Ελπίζω να είναι κάτι καλύτερο.........

 

Υπόψη ότι και οι TGSP της Nillkin (υποτίθεται επώνυμη εταιρία κατασκευής TGSP), έχουνε κακό rating.

 

Προσοχή στο να μην πάρεις SP full face όπως αυτό του παρακάτω link:

https://www.amazon.com/Protector-Coverage-Anti-fingerprint-Bubble-Free-Tempered/dp/B01M33IEKG

Από ότι φαίνεται έχουν θέμα. Ξεκολλούν μετά από λίγες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να έχω κάποιο λινκ με τον τελευταίο TWRP, γιατί το λινκ στην αρχική με τις οδηγίες δε δουλεύει.

Ευχαριστώ

 

Τσέκαρε αυτό είναι το τελευταίο V7.

 

https://mega.nz/#!PwtwzIjC!OTkCDpXeMG5F_qktnG7ReFGLg2WCDOV709SQPUGDExU

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει official rom με ελληνικά που να παίρνει ΟΤΑ;

 

Και ποιά η διαφορά του x722;

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει official rom με ελληνικά που να παίρνει ΟΤΑ;

 

Και ποιά η διαφορά του x722;

Ακριβώς αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ..

1) Δεν ασχολούμαι πλέον με φλασαρισμα, root κλπ. Οι επίσημες ρομ παίρνουν ota? Είναι σταθερές, χωρίς πολλά bugs κλπ;

 

2) Ποιά η διαφορά με το elite pro (x722)?

 

3) Έχει carrier aggregation ή μόνο το elite διαθέτει;

 

4) Η κάμερα του έχει OIS?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πωςς; xD Τι ακριβώς τους είπες και τους έκανες να σου προτείνουν οι ίδιοι partial refund των 100ΕΥΡΩΩΩ; Ακούγεται εξωπραγματικό, σε ένα κινητό των 200 ευρώ να σου δίνουν 100ευρώ για να το διορθώσεις, παίζει να μην έχουν βγάλει από όλη την υπόθεση 20 ευρώ, lol...

 

Δεν τους είπα κάτι το περίεργο. Αυτό που έγραψα και εδώ. Αλλά προφανώς το έκαναν γιατί ξέρουν τι θα παίζει με τα καλώδια. Πάντως άκρη Ελλάδα Δεν βρίσκω για να το φτιάξω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...