Jump to content

UHANS A101


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λέω για τις διαφημίσεις που έχουν σε μικρά πλαίσια οι εφαρμογές, αλλά για διαφημίσεις που πιάνουν όλη την οθόνη και πρέπει να πατήσεις το χ επάνω αριστερά ή δεξιά για να σε βάλει στην εφαρμογή.

Από Gearbest το πήρα και αναβάθμιση έκανα την πρώτη μέρα που το πήρα!

Επίσης δεν έβαλα καμία περίεργη εφαρμογή τελευταία.

Μάλλον θα το κάνω root!

Έχουμε κανένα εύκολο τρόπο?

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βλεπω κανενα προβλημα, ετσι ειναι ή πατας το Χ που λες ή το κουμπι πισω και εξαφανιζεται.

Και στο δικο μου τα ιδια κανει, δεν το περναω ρουτ ακομα γιατι ακομα οι xda δεν βρηκαν κατι σταθερο

ΥΓ

Οσο για την περιεργη εφαρμογη καλυτερα μεγαλη μπουκια φαε. Εβαλα το candy για την γυναικα μου, και σε καθε δυο επιπεδα τις πετουσε αυτες τις διαφημισεις. Οποτε, ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κυκλοφόρησε νέο ota update με αριθμό έκδοσης 3.11!

http://i.imgur.com/j56M1Lr.png

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα πέρασε κανονικά την αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα.

 

για root εκτός από τους γνωστούς κινέζικους τρόπους (kingroot κτλ.) δεν υπάρχει εύκολη λύση. σε παλαιότερη έκδοση της rom μπορούσε να γίνει μέσω custom recovery. τελευταία όμως έχουνε δυσκολέψει ακόμα περισσότερο τα πράγματα αφού δεν υπάρχει μεγάλο hacking κοινό που να ασχολείται με την συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή Χρονιά!

 

Για όσους ασχολούνται με το πείραγμα της συσκευής τους για root, custom rom κτλ. υπάρχουν ευχάριστα νέα.

 

Ένα παλικάρι κυκλοφόρησε νέο TWRP που επιδιορθώνει το πρόβλημα που υπήρχε στο προηγούμενο που δεν δούλευε η οθόνη αφής.

 

Επίσης διαθέτει μια ελαφρώς διαφοροποιημένη έκδοση της stock ROM και μια moded stock ROM με αρκετές βελτιώσεις, που flashάρονται μέσω TWRP. Μπορείτε να τις κατεβάσετε από εδώ

 

Έχω εγκαταστήσει την moded stock ROM και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες αφού φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την stock της Uhans.

Link to comment
Share on other sites

δεν την περναει

Ούτε στο κινητό της συζύγου μπορώ να αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση.

Το έχει πάθει κανείς άλλος - και να βρήκε και τη λύση;

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Αν κατέχεις το άθλημα μπορείς να την περάσεις με χρήση του SP flash tool. Δεν είναι κάτι πολύ εύκολο αλλά ούτε και τρομερά δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, μετά από ενάμιση μήνα λειτουργίας, το Α101 της γυναίκας μου έπαψε ξαφνικά να λειτουργεί.

Άκουγε ραδιόφωνο και έπαιζε το παιχνίδι "Εύρηκα" , όταν ξαφνικά έσβησε η οθόνη.

Το ραδιόφωνο συνέχισε να παίζει για κάνα 5λεπτο και μετά η συσκευή νέκρωσε εντελώς.

Όταν κρατάω πατημένο το πλαϊνό κουμπί που ανοιγοκλείνει τη συσκευή, ακούγεται ο ήχος έναρξης και η οθόνη μένει σε μια ελαφρώς φωτισμένη κατάσταση (ένα ανοιχτό γκρι χρώμα).

Κάποια ιδέα ή επικοινωνώ άμεσα με το κινεζο-κατάστημα κι ο Θεός βοηθός; :worry:

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνει το χέρι σου δοκίμασε αυτό που έκανε ένας φίλος εδώ και έλυσε το πρόβλημα που είχε (διάβασε προηγούμενες σελίδες).
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνει το χέρι σου δοκίμασε αυτό που έκανε ένας φίλος εδώ και έλυσε το πρόβλημα που είχε (διάβασε προηγούμενες σελίδες).

 

[Καταρχήν, ευχαριστώ για την απάντηση].

Δεν θα έχω θέμα με την εγγύηση αν πειράξω την συσκευή; Ειδικά αν κόψω κι εγώ κανά καλώδιο; :oops:

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά καμιά εγγύηση; :lol:

Αν πιστεύεις ότι μπορείς να πετύχεις κάτι καλό από το μαγαζί που το αγόρασες, ξεκίνα επαφές το συντομότερο και ότι βγει.

Link to comment
Share on other sites

Από το Gearbest το πήρα, δεν δίνουν 6 ή 12 μήνες εγγύηση αυτοί;
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Από το Gearbest το πήρα, δεν δίνουν 6 ή 12 μήνες εγγύηση αυτοί;

 

Καλα κρασια. Ξεκινα την επέμβαση μονος σου. θα τελιωσεις πιο γρηγορα και πιο ανωδυνα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από ενάμιση μήνα λειτουργίας, το Α101 της γυναίκας μου έπαψε ξαφνικά να λειτουργεί.

Άκουγε ραδιόφωνο και έπαιζε το παιχνίδι "Εύρηκα" , όταν ξαφνικά έσβησε η οθόνη.

Το ραδιόφωνο συνέχισε να παίζει για κάνα 5λεπτο και μετά η συσκευή νέκρωσε εντελώς.

Όταν κρατάω πατημένο το πλαϊνό κουμπί που ανοιγοκλείνει τη συσκευή, ακούγεται ο ήχος έναρξης και η οθόνη μένει σε μια ελαφρώς φωτισμένη κατάσταση (ένα ανοιχτό γκρι χρώμα).

Κάποια ιδέα ή επικοινωνώ άμεσα με το κινεζο-κατάστημα κι ο Θεός βοηθός; :worry:

 

Είχα μέρες να μπω στο φόρουμ και μόλις τώρα το είδα, και δεύτερο Uhans με ίδιο πρόβλημα με το δικό μου…..χμ !!! :mad:

 

Φίλε μου, αν όντως έχει το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου, και πιάνουν τα χέρια σου, θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο να το φτιάξεις.

Εμένα μέχρι και σήμερα συνεχίζει να δουλεύει άψογα, μετά την ‘επισκευή’:rolleyes:

Στείλε ένα μήνυμα με βίντεο του προβλήματος στο Gearbest και πιστεύω πως θα βρεθεί λύση.

Σου στέλνω π.μ

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Από το Gearbest το πήρα, δεν δίνουν 6 ή 12 μήνες εγγύηση αυτοί;

Τι έγινε, προσπάθησες μεσω Gearbest ή το άνοιξες;

Αν προσπάθησες με το Gearbest, πώς ανταποκριθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Είχα μέρες να μπω στο φόρουμ και μόλις τώρα το είδα, και δεύτερο Uhans με ίδιο πρόβλημα με το δικό μου…..χμ !!! :mad:

 

Φίλε μου, αν όντως έχει το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου, και πιάνουν τα χέρια σου, θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο να το φτιάξεις.

Εμένα μέχρι και σήμερα συνεχίζει να δουλεύει άψογα, μετά την ‘επισκευή’:rolleyes:

Στείλε ένα μήνυμα με βίντεο του προβλήματος στο Gearbest και πιστεύω πως θα βρεθεί λύση.

Σου στέλνω π.μ

 

κι εμενα μου στελνεις π.μ

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, προσπάθησες μεσω Gearbest ή το άνοιξες;

Αν προσπάθησες με το Gearbest, πώς ανταποκριθηκε;

 

Δεν το άνοιξα ακόμα, αλλά πιστεύω πως ίσως και να μην είναι στο hardware το πρόβλημα. Έκανα hard reset μια φορά, κατόπιν εντολής του gearbest, και δούλεψε για κανα-δυο μέρες. Μετά ξανακόλλησε και δεν γίνεται τίποτα.

Το gearbest μου προτείνει 3 πράγματα:

1. Το στέλνω πίσω με δικά μου έξοδα και μου δίνουν 59 δολάρια σε πόντους για να πάρω κάτι άλλο.

2. Το κρατάω και μου δίνουν 25 δολάρια σε πόντους για να πάρω κάτι άλλο.

3. Το κρατάω, τους δίνω άλλα 35 δολάρια και μου στέλνουν άλλη συσκευή.

Τι λέτε να κάνω;

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το άνοιξα ακόμα, αλλά πιστεύω πως ίσως και να μην είναι στο hardware το πρόβλημα. Έκανα hard reset μια φορά, κατόπιν εντολής του gearbest, και δούλεψε για κανα-δυο μέρες. Μετά ξανακόλλησε και δεν γίνεται τίποτα.

Το gearbest μου προτείνει 3 πράγματα:

1. Το στέλνω πίσω με δικά μου έξοδα και μου δίνουν 59 δολάρια σε πόντους για να πάρω κάτι άλλο.

2. Το κρατάω και μου δίνουν 25 δολάρια σε πόντους για να πάρω κάτι άλλο.

3. Το κρατάω, τους δίνω άλλα 35 δολάρια και μου στέλνουν άλλη συσκευή.

Τι λέτε να κάνω;

 

Το 2 και οπλιζεσαι με υπομονη γιατι ειναι hardware το προβλημα. Και αν στην απιθανη περιπτωση δεν ειναι, περνας αλλη ρομ και τελιωνει εκει το θεμα.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Ή επιστροφή σε πόντους πάντως, είναι επιστροφή παγίδα... Γιατί δεν μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις για πάνω από το 30% της τιμής της επόμενης αγοράς.

Αν επιλέξεις να συ επιστρέψουν ποσό, επέμενε να στα δώσουν στο wallet και όχι σε πόντους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από καμιά 100 πεσίματα-εκσφενδονισματα απ τον μικρό ή οθόνη μας άφησε χρόνους(και πολύ άντεξε εδώ που τα λέμε)!

Δεν βρίσκω πουθενά οθόνη για αλλαγή,δεν ξέρω αν συμφέρει κιόλας.

Αλλιώς το δίνω ένα εικοσάρικο για ανταλλακτικά μπαταρία θήκη κτλ.

 

Στάλθηκε από το Mars μου

Link to comment
Share on other sites

Ή επιστροφή σε πόντους πάντως, είναι επιστροφή παγίδα... Γιατί δεν μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις για πάνω από το 30% της τιμής της επόμενης αγοράς.

Αν επιλέξεις να συ επιστρέψουν ποσό, επέμενε να στα δώσουν στο wallet και όχι σε πόντους.

Στο wallet επιστρεφουν παντα τα χρήματα νομιζω και οχι σε ποντους. Η παγιδα στο wallet είναι οτι στη συναλλαγη σου δεν παρεμβαίνει το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάνε, αν τα θέλεις πόντους ή wallet. Σ εμένα τουλάχιστον είχαν ρωτήσει και το έχω διαβάσει κι από άλλους, δεν ξέρω αν το κάνουν πάντα... Με το wallet το κακό είναι η δέσμευση που συνεπάγεται, πως ως αναγκαστικά θα πρέπει να πάρεις κάτι από αυτούς. Κι επίσης πως ακόμη κι αν αποτελεί μέρος της πληρωμής και η υπόλοιπη είναι από paypal, αν γίνει κάτι μετά και θέλεις ριφάντ, δεν ξέρεις τι παιχνίδια θα σου κάνουν, μιας που το ποσό που ήταν από το Wallet δεν το βλέπει φυσικά το paypal... τέλος πάντων και πόντοι και wallet, αυτούς συμφέρει όπως και να το δεις, όχι τον πελάτη. Γι' αυτό μην το δέχεστε, απ' όπου τα πήρανε εκεί πρέπει να τα επιστρέψουν. (/OT)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά, το ποστάρω κι εδώ και στο νήμα με το αδελφάκι του: αν μπορείτε να κάνετε τον κόπο για ένα scan με antivirus-malware app αν έχετε επάνω (ή αν θέλετε να το περάσετε για 5' μόνο για το τεστ) και να μου πείτε αν σας βγάζει κι εσάς το παρακάτω alert

151203.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, το ποστάρω κι εδώ και στο νήμα με το αδελφάκι του: αν μπορείτε να κάνετε τον κόπο για ένα scan με antivirus-malware app αν έχετε επάνω (ή αν θέλετε να το περάσετε για 5' μόνο για το τεστ) και να μου πείτε αν σας βγάζει κι εσάς το παρακάτω alert

151203.jpg

ποια εκδοση εχεις;

υπαρχει μια V3,1 repack που την βρηκα στο Xda και αυτην εβαλα

https://forum.xda-developers.com/android/general/uhans-a101-development-roms-recovery-t3532601

δεν εχει ιχνος κακοβουλου λογισμικου.

Το ετρεξα με το dr web + kaspensky που το θεωρω καλυτερο απο το Avast

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...