Jump to content

χρέωση καρτας απο πενταψήφιο νούμερο


kostasw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς εξηγείται το γεγονός ότι συνεχίζουν να έρχονται μηνύματα από πενταψήφια, τη στιγμή που έχεις ενεργοποιημένη τη φραγή πενταψήφιων;

Μπλοκάρονται μόνο τα χρεώσιμα sms τα οποία στην Ελλαδα είναι τα 19χχχ και τα 54χχχ
Τα υπόλοιπα που δεν χρεώνουν τον παραλήπτη δεν τρώνε μπλόκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

To + 10151 πάντως δεν είναι πενταψήφιο  , αλλά νούμερο εξωτερικού,.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει μεγάλη φασαρία. δεν θυμάμαι τί είχε γίνει και μπλόκαρα και τα μη χρεώσιμα. Μίλησα με το Customer Support. Αυτό το είχα κάνει πριν αρκετά χρόνια. Έκτοτε δεν μου έχει έρθει τίποτα και σε Vodafone και σε Wind.

Μειονέκτημα ότι ούτε προσφορές μου έρχονται αλλά δεν με νοιάζει. Τις βρίσκω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vox said:

Είχα κάνει μεγάλη φασαρία. δεν θυμάμαι τί είχε γίνει και μπλόκαρα και τα μη χρεώσιμα. Μίλησα με το Customer Support. Αυτό το είχα κάνει πριν αρκετά χρόνια. Έκτοτε δεν μου έχει έρθει τίποτα και σε Vodafone και σε Wind.

Μειονέκτημα ότι ούτε προσφορές μου έρχονται αλλά δεν με νοιάζει. Τις βρίσκω μόνος μου.

Σε αυτούς τους αριθμούς λαμβάνεις κανονικά τα SMS από τις τράπεζες κλπ.; Αν δεν κάνω λάθος και αυτά πενταψηφια είναι.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
43 minutes ago, makisg4 said:

Πως είναι δυνατόν να μου έρχεται μήνυμα από 54122 ενώ έχω φραγή εισερχομένων 5ψηφιων;

Μήπως για κάποιο λόγο έγινε άρση της φραγής. Το έχεις τσεκάρει? Μιλά με την εταιρεία σου να κάνουν πάλι ένα έλεγχο. 

 

 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Είναι μη χρεώσιμο το SMS από αυτόν τον αριθμό και είχα διαμαρτυρηθεί έντονα παλαιότερα και εγώ αφού είχα φραγή.

Προσπαθούν να σε κάνουν να απαντήσεις και έτσι να χρεωθείς. 

Ζήτησα από την τότε Wind να εξαιρεθεί αυτός ο αριθμός και δεν με ξανά ενόχλησαν. δεν ασχολήθηκα καθόλου με την εταιρεία που έστειλε το SMS και είναι αυτή εδώ: 

 Έλληνες Παντού (ellinespadou.com)

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν προβλέπετε φραγή σε δωρεάν εισερχόμενα SMS. 

Μόνο τα χρεώσιμα μπορούν να αποκλειστούν. 

Αν κάνεις όμως το λάθος και απαντήσεις , δεν θα έχεις καμμία δικαιολογία για την χρέωση που θα έχεις. 

Εν πάσει περιπτώσει δεν χρεώνεσαι εν αγνοία σου , αφού επιλέγεις να στείλεις εξερχόμενο SMS με 2,7509 ευρώ το ένα. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, makisg4 said:

Και από που ακριβώς έχω ενημερωθεί για την χρέωση ΑΝ απαντήσω; 

Αν έχεις απαντήσει σίγουρα έχεις χρεωθεί. Ζήτα αναλυτική αν είσαι σε συμβόλαιο ή δες το υπόλοιπο σου σε καρτοκινητό για να το επιβεβαιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...