Jump to content

Burgers


DENIOR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για Αθήνα, στο Juicy Grill στο Χολαργό έχω φάει τα καλύτερα, με διαφορά. Συνδυάζει και ποσότητα και ποιότητα. Έχει άλλωστε, ακόμα και τις καθημερινές, τουλάχιστον 20 -25 λεπτά αναμονή στην ουρά για τραπέζι. Για Σαββατοκύριακο, ξεχάστε το καλύτερα. Ακολουθεί στην προτίμησή μου -αν και έχει χάσει έδαφος τα τελευταία χρόνια- το Bluefield Burger στο Νέο Ψυχικό.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Μπαρ-Μπε-Κιου στον Πειραια, απλα οτι καλυτερο εχουμε φαει. Δυστυχως για να βρεις να κατσεις αμα εισαι μεγαλη παρεα ειναι πολυ δυσκολο ακομα και για εμας που ειμαστε της γειτονιας!

 

Εχει και στην Καστελλα που κανει και delivery αλλα εχουν διαφορα τα burgers.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο Χαμπουργκερ στα Χανιά εφαγα στο Meatbox και Θεσσαλονικη στο Funky Burger μποτσαρη και ανατ θρακης στην τουμπα...

Το χειροτερο το εφαγα στο Legends σε αμερικανικο χαμπουργκεραδικο στα Χανια.... το κανουν οπως στην αμερικη.. και το κρεας για κλαμα! 11 ευρω! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλο Χαμπουργκερ στα Χανιά εφαγα στο Meatbox και Θεσσαλονικη στο Funky Burger μποτσαρη και ανατ θρακης στην τουμπα...

Το χειροτερο το εφαγα στο Legends σε αμερικανικο χαμπουργκεραδικο στα Χανια.... το κανουν οπως στην αμερικη.. και το κρεας για κλαμα! 11 ευρω! χαχα

 

Ρε πατρίδα.... το meatbox ποιό είναι?

 

Πάντως μια φορά που πήγα στο Legends, δεν ήταν άσχημο. Εντάξει, δεν είμαι και κανένας σεφ, ούτε έχω γυρίσει όλον τον κόσμο, αλλά για βοήθα λίγο, τι δε σου άρεσε στο legends? Τι εννοείς ότι το κάνουν αμερικάνικο? Λίγο άψητο και χοντροκομμένο τον κιμά εννοείς ?

 

Θα μας καταστρέψει αυτό το thread.... ειδικά που μου αρέσει αυτό το είδος φαγητού.....

Link to comment
Share on other sites

στα tgi το jack daniels burger (well done) δε το αλλαζω με κανενα!!!

 

επισης του loco grill (πρωην spiros) στον εύοσμο θεσ/νικης κανει ωραια(για σαντουιτσαδικο)

 

ΔΕΝ εχω παει παξ και μπραδερς ιν λο :(

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε πατρίδα.... το meatbox ποιό είναι?

 

Πάντως μια φορά που πήγα στο Legends, δεν ήταν άσχημο. Εντάξει, δεν είμαι και κανένας σεφ, ούτε έχω γυρίσει όλον τον κόσμο, αλλά για βοήθα λίγο, τι δε σου άρεσε στο legends? Τι εννοείς ότι το κάνουν αμερικάνικο? Λίγο άψητο και χοντροκομμένο τον κιμά εννοείς ?

 

Θα μας καταστρέψει αυτό το thread.... ειδικά που μου αρέσει αυτό το είδος φαγητού.....

 

 

 

Το meatbox είναι στην Παπανδρεου ακριβως απεναντι απο τα Shephora.Τι δεν μου αρεσε στο Legends? Το μπιφτεκι βασικα και αν δοκιμασεις απο το meatbox θα δεις και μονος.Δευτερον οι τιμες στο Legends είναι εκτος τοπου και χρόνου πραγματικα.11 ευρω για μπεργκερ σκοτωνεις! Το μαγαζι ειναι κορυφη ανετο πολυ ωραιο και για μπαλιτσα να πας με παρεα αλλα να τρεχω στην χαλεπα για να 2 χαμπουργκερ μια πατατες 2 μπυρες και θες ενα 40αρι καλιά στον αποκορωνιωτη για κοψίδια μεχρι τελικής πτωσεως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το burger του lazy bulldog Pub στο Γκάζι δίνει πόνο. Με 7,5 ευρώ παίρνεις μια υπερ-γενναιοδωρη μερίδα με ΦΟΒΕΡΕΣ πατάτες και κέτσαπ, μπόλικο bacon και εξαιρετικά γευστικό κιμά. Κατά την παραγγελία σε ρωτάνε και πως θες το ψήσιμο, επομένως καλύπτει κάθε γούστο. Μπορείς να προσθέσεις 2ο μπιφτεκι ή αυτό για κάποια ευρώ παραπάνω, αλλά είναι ήδη μεγάλη η μερίδα.

 

ΥΓ. : μεγάλες μερίδες και καλές τιμές(χωρίς κάτι το φοβερό στον κιμά) έχει και το Pentagram στο Νέο Ηράκλειο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΝΩΚΑ στο Ναύπλιο, απέναντι από το στρατόπεδο.

Εάν τύχει και περάσετε από εκεί, κάντε μια στάση και θα με θυμηθείτε....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Burgers

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...