Jump to content

Nexus με καλή κάμερα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω κινητό για την κοπέλα μου. Η χρήση θα είναι η κλασσική γυναικεία (τηλέφωνα-SMS-selfies-photos- social media) :fool:, οπότε μόνη απαίτηση είναι η όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα. Από εκεί και πέρα θα συνεκτιμηθεί το καθαρό Android ή έστω μια συσκευή που να παίρνει AOSP και η lag-free λειτουργία (αν και υποθέτω πως τα 2GB αρκούν). Budget, βαριά 250 ευρώ. Μέχρι στιγμής έχω εντοπίσει αυτά:

 

LG Nexus 5x

Huawei P9 Lite

Huawei P8

Huawei P8 Lite

Samsung Galaxy J5 2016

Xiaomi (δεν ξέρω ποιό - πολλά τα μοντέλα :wacko:)

 

Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ή κάποιο που να υπερέχει από τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που εχεις στην ιδια λίστα το 5χ με το j5 :p

 

5x θα παρεις. ο ορισμος του κ

λαγκ φρι και της άψογης καμερας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nexus 5x κι από εμένα γι'αυτά που ζητάς. Αλλιώς κανένα redmi note 3 pro και θα σου μείνουν και μερικά στην τσέπη αλλά δεν την λες και aosp τo miui
Link to comment
Share on other sites

aosp δεν ειναι η μιυι, όμως το χιαομι που λες, μια χαρα εχει παρει cm13 ;) και δε ξερω τι αλλες aosp roms υπάρχουν

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προς το 5x κλίνω. Τα μόνα που με ενοχλούν είναι το πλαστικό στην πλάτη, η έλλειψη OIS και το θερμό χρώμα της οθόνης.

 

μαρεσει που εχεις στην ιδια λίστα το 5χ με το j5 :p

Την χαλάνε τα Huawei και τα Xiaomi επειδή δεν είναι γνωστές εταιρίες. Θέλει Samsung γι' αυτό το έβαλα, να ακούσω καμιά γνώμη. Γυναίκες....

Link to comment
Share on other sites

aosp δεν ειναι η μιυι, όμως το χιαομι που λες, μια χαρα εχει παρει cm13 ;) και δε ξερω τι αλλες aosp roms υπάρχουν

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δεν το γνώριζα μιας και έχω καιρό να ασχολήθω με τα xiaomi, για stock μίλησα γι'αυτό ανέφερα την miui.

 

 

5x κι από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

"Ψάχνω κινητό για την κοπέλα μου". Με το Nexus 5x που έχω εγώ, δε σε βλέπω καλά μια που δε το λες και όμορφο και ναι, είναι πλαστικουριά. Η σωστή επιλογή, για άντρα.

Αν δει το Samsung Galaxy A5 πιστεύω δε θα έχεις άλλη επιλογή. Τι Xiaomi, φόρουμ και κουραφέξαλα, για γυναίκα μιλάμε. Να είναι ωραίο, μπλινγκ μπλιγνκ και να κάνει τη δουλειά της. Και το Α5 είναι όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

"Ψάχνω κινητό για την κοπέλα μου". Με το Nexus 5x που έχω εγώ, δε σε βλέπω καλά μια που δε το λες και όμορφο και ναι, είναι πλαστικουριά. Η σωστή επιλογή, για άντρα.

Αν δει το Samsung Galaxy A5 πιστεύω δε θα έχεις άλλη επιλογή. Τι Xiaomi, φόρουμ και κουραφέξαλα, για γυναίκα μιλάμε. Να είναι ωραίο, μπλινγκ μπλιγνκ και να κάνει τη δουλειά της. Και το Α5 είναι όλα αυτά.

Λες κι ήσουν μπροστά, χτες που της το έδειξα Α3/Α5... :lol: 100% μέσα έπεσες :rotfl:

Nexus/AOSP θέλω κυρίως για μένα, για κάνω το στήσω μια μια φορά χωρίς ui/crapware των κατασκευαστών και να ξεμπερδεύω.

Link to comment
Share on other sites

Τζιτζίκια πεταλώνουμε?:D:D

Καμία σχέση το πως βλέπουμε εμείς μία συσκευή σε σχέση με τις γυναίκες. Το Nexus 5x είναι φανταστικό για τα λεφτά του και πραγματικά το χαίρομαι, αλλά για κοπέλα θα το έπερνα μόνο αν ήθελα να με χωρίσει:)

Καλή τύχη στην επιλογή σου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...