Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το πας στην smartec στο Χαϊδάρι.. Εκεί θα σου πούνε ακριβώς.. Και θα ξαναπάρεις ρολόι που θα είναι όπως πρέπει
Link to comment
Share on other sites

Να το πας στην smartec στο Χαϊδάρι.. Εκεί θα σου πούνε ακριβώς.. Και θα ξαναπάρεις ρολόι που θα είναι όπως πρέπει

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι μια παλιοτερη αναβαθμιση οδηγουσε σε υπερθερμανση κατα την φορτιση,καπου σε παλιοτερα ποστ εδω το αναφεραμε....το εχεις αναβαθμισει στη πιο προσφατη εκδοση ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι μια παλιοτερη αναβαθμιση οδηγουσε σε υπερθερμανση κατα την φορτιση,καπου σε παλιοτερα ποστ εδω το αναφεραμε....το εχεις αναβαθμισει στη πιο προσφατη εκδοση ?

 

Ναι, επειδή το είχα διαβάσει με την πρώτη ενεργοποίηση έγινε κατευθείαν το update όπως και μετά από την αλλαγή που μου έκαναν στο mainboard αλλά δυστυχώς βλέπω τα ίδια χάλια με πριν. Το έδωσα ξανά για έλεγχο και βλέπουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Και εγώ, αλλά δυστυχώς το είχα ήδη πάει στην Γλυφάδα οπότε θα περιμένω πρώτα από αυτούς να μου πουν και εάν όχι τότε θα το πάω κατευθείαν στην Smartek μπας και προλάβουμε τις διακοπές.

Φιλικά

Μανώλης

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έρχεται ένα μήνυμα (Viber, Messenger, Whatsapp, sms κλπ), έχεις πρόσβαση και στην προηγούμενη συνομιλία σας (ή στα μηνύματα των προηγούμενων συνομιλητών, αν πρόκειται για γκρουπ) ή μόνο στο τελευταίο μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό;

Δεν ξέρω αν δουλεύει μόνο για το Whatsapp ή για όλες τις γνωστές εφαρμογές ανταλλαγής μηνυμάτων.

 

Ή γενικά υπάρχει κανά app να λύνει αυτό το πρόβλημα;

Εμένα με ενδιαφέρει πολύ να έχω πρόσβαση και στα προηγούμενα μηνύματα από το ρολόι μου, γιατί πχ κάποιος μπορεί να σου στείλει απανωτά ή να είναι από γκρουπ που απαντάνε 2-3 μαζί και για κάποιο λόγο να μη θες να τα ανοίξεις από το κινητό.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό ερώτημα είναι αν σου στείλει κάποιος 2-3 μηνύματα, πριν προλάβεις να τα να τα δεις, θα τα εμφανίσει; Το pebble το κάνει αυτό. Πχ.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Στο frontier μου έχω παρατηρήσει ότι το τελευταίο διάστημα η στεφάνη του ρολογιού έχει χαλαρώσει τόσο όσο όταν την σπρώχνω από επάνω, να φαίνεται καθαρά ότι μετακινείται πάνω - κάτω. Από ότι έχω διαβάσει η χαλάρωση της στεφάνης είναι χαρακτηριστικό πρόβλημα προς επίλυση. Γνωρίζει κάποιος εάν η αντιπροσωπεία την αντικαθιστά; Σημειωτέον ότι το ρολόι είναι 6 μηνών, αγορασμένο από Κωτσόβολο και χωρίς ούτε μία γρατζουνιά (είμαι ψείρας). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε smartec..τα ίδια είχα και γω..μου αλλάξανε στεφάνη-οθονη-κατω καπάκι και μπαταρία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι όλα στο πακέτο αλλαγής στεφάνης..μιλάμε για καινούριο τηλέφωνο μετά..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε smartec..τα ίδια είχα και γω..μου αλλάξανε στεφάνη-οθονη-κατω καπάκι και μπαταρία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι όλα στο πακέτο αλλαγής στεφάνης..μιλάμε για καινούριο τηλέφωνο μετά..

 

Σε ευχαριστώ Βασίλη για την απάντηση σου!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε smartec..τα ίδια είχα και γω..μου αλλάξανε στεφάνη-οθονη-κατω καπάκι και μπαταρία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι όλα στο πακέτο αλλαγής στεφάνης..μιλάμε για καινούριο τηλέφωνο μετά..

Μάλλον καινούργιο ρολόι εννοείς. :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς μήνες κλείνω διετία με το Ρολόι...όντας απόλυτα ικανοποιημένος και για να το ανανεωσω λίγο εσωτερικά ..μπαταρία κλπ

 

Με τι αφορμή μπορώ να το στείλω smartec? Ότι έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας γενικα?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά το ρολόι έκανε reboot μόνο του οντας σε κατάσταση αναμονής μη μετρώντας δηλαδη κάποια άσκσηση κλπ

Εχει συμβεί σε κανέναν σας;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό;

Δεν ξέρω αν δουλεύει μόνο για το Whatsapp ή για όλες τις γνωστές εφαρμογές ανταλλαγής μηνυμάτων.

 

Ή γενικά υπάρχει κανά app να λύνει αυτό το πρόβλημα;

Εμένα με ενδιαφέρει πολύ να έχω πρόσβαση και στα προηγούμενα μηνύματα από το ρολόι μου, γιατί πχ κάποιος μπορεί να σου στείλει απανωτά ή να είναι από γκρουπ που απαντάνε 2-3 μαζί και για κάποιο λόγο να μη θες να τα ανοίξεις από το κινητό.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα τηλ αλλα δεν πηρα buckup του ρολογιου,υπαρχει τροπος να επαναφερω τα watchface που εχω πληρωσει?
Μπες στο galaxy store πήγαινε στο ρολόι μετά πάνω αριστερά.....Ή Σελίδα μου....Και θα τα βρεις Όλα..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο galaxy store πήγαινε στο ρολόι μετά πάνω αριστερά.....Ή Σελίδα μου....Και θα τα βρεις Όλα..

 

Σε ευχαριστω για την αμμεση απαντηση:up:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά το ρολογάκι. Στα notifications δεν μου δείχνει το τελευταίο όπως άκουγα, αλλά περίπου τα 6-7 τελευταία, κι αυτό είναι αρκετά βολικό.

Ναι μεν δείχνει το τελευταίο, αλλά έχει κι επιλογή Read More που σου δείχνει και τα υπόλοιπα.

Απλά, αν απαντήσεις ή τα δεις από το τηλέφωνο, σβήνονται τα notifications, αλλά κι αυτό είναι οκ.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το update που μου έκανε.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υποψήφιος αγοραστής και το θέλω κυρίως για τρέξιμο έξω και διάδρομο. Θα με καλύψει; Έχει κανονικά χάρτη, μετράει διάφορα;

Στο διάδρομο μετράει απόσταση;

 

Ευχαιριστώ!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εάν το θέλεις για δραστηριότητα καλύτερα να κοιτάξεις για Garmin ή Suunto.

Το ρολόι την κάνει την δουλειά του αλλά όταν ιδρώσει το χέρι δεν κάνει σωστη καταμέτρηση, και υπάρχει μεγάλη απόκλιση.

Ήταν ο λόγος που το έδωσα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν είναι στα ατού του η ακρίβεια στις μετρήσεις. Εγώ και ιδρωμένος δεν έχω πρόβλημα. Αλλά αν το βασικό σου ζητούμενο είναι αυτό πας στις μάρκες που σου είπε και ο φίλος πιο πανω
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει tempered glass; Βλέπω ότι αφήνει κάποιο κενό όταν φορεθεί και σίγουρα δεν είναι το ίδιο καλαίσθητο (όχι ότι έχει και τεράστια διαφορά) από πριν.

Αν το αφήσω χωρίς προστασία (που μάλλον αυτό θα κάνω τελικά) είναι λέτε πολύ ριψοκίνδυνο;

Και αν όντως πάθει κάτι (γρατζουνιά, σπάσιμο), πόσο να πηγαίνει το κόστος αντικατάστασης οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω ερασιτεχνικά κάθε 2-3 βδομάδες έξω 10αρια και διάδρομο 3 φορές τη βδομάδα. Αν μπορεί να μου τα μετρήσει σωστά αυτά δεν έχω θέμα.

Κοιτούσα το Garmin forunner 35 που έχει εξαιρετικές κριτικές αλλά λίγα smart features και όχι τόσο όμορφο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα και το μπάτζετ που έχεις.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Αλλά νομίζω δεν θα σε καλύψει το ρολόι.

Έχει άλλα πλεονεκτήματα πολύ δυνατά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...