Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα το θεμα μου ειναι οτι το ρολοι ειναι απο Αμερική και το κινητό απο Ελλάδα huawei mate 20 lite εχω κατεβάσει κανονικά τν εφαρμογή αλλα δεν συνδέετε μου είπαν απο την εξυπηρέτηση της Samsung να βάλω το κινητό στα αγγλικά το εκανα συνδέθηκε μονο για κλήσεις τι αλλο μπορώ να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες και το gear s plugin? Το άλλο που πρέπει να κατεβάσεις είναι το s health για να συγχρονίζει τα βήματα κλπ ..μην περιμένεις να δουλέψει εδώ το nfc...,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την 4.0.0.2 υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα: Εάν ξεκινήσουμε μια άσκηση με καταγραφή θέσης και ολοκληρωθεί, αν μετά ξεκινήσουμε νέα άσκηση, δεν καταγράφει απόσταση... Έτσι απλά... Επίσης, κατά το τρέξιμο πάρα πολλές φορές σταματάει να μετράει παλμούς, ενημερώνοντας πως ο αισθητήρας χρειάζεται καθάρισμα...

Τέλος, εάν έχουμε ανοιχτό το HR συνεχώς, δεν χρησιμοποιεί τις μετρήσεις του για να προσαρμόσει την μέτρηση συνολικών θερμίδων της ημέρας. Έχει μόνο αλγόριθμο που μετατρέπει τα βήματα σε θερμίδες, και προσθέτει ως επιπλέον τις θερμίδες μόνο από ασκήσεις που εμείς ξεκινάμε...

Άρα σαν fitness watch δεν είναι καλό. Καμία σχέση με Garmin Forerunner 235 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έγραφα από παλιά όταν ψάχνανε πολλοί εδώ μέσα τρόπους να αναβαθμίσουν επειδή αργούσε το update. Και έλεγα μην βιάζεστε να αναβαθμίσετε διαβάζω πολλά παράπονα. Τελ ικά τα παράπονα ήταν σωστά

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω μια άσκηση πχ ποδηλασία χρησιμοποιώ το Strava το οποίο ανοίγω χειροκίνητα αλλά παράλληλα κάνει το ρολόι Auto workout detection κια γράφει και αυτό.

Στο τέλος της άσκησης το Strava μου έχει γράψει πχ 400 θερμίδες και το ρολόι έχει γράψει 1100! Και στο samsung health τις μετράει όλες 1500!

2 αποριες:

- πως γίνεται να υπάρχει τόσο μεγάλη απόκλιση μεταξύ των 2;

- πως μπορώ να διαγράψω τα Auto logs που είναι προφανώς λάθος;;;

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς από ότι φαίνεται το νέο update το μόνο καλό που έχει είναι η γρηγορότερη απόκριση. Από μεριά αισθητήρων είναι ότι να ναι. Επειδή βλέπω ότι αργεί το επόμενο update σκέφτομαι πλέον περίπτωση downgrade στη αμέσως προηγούμενη που ήταν αργή σε απόκριση αλλά πολύ καλή από μεριά αισθητήρων.

Έχει κάνει κανένας φίλος από εδώ downgrade επιτυχημένο να μου πει από που θα βρω λινκ με οδηγίες;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά ότι να ναι,αλλά τραγικό.Εμενα δεν μου συγχρονίζει τα βήματα στο κινητό και φαίνεται σαν να μην έχω περπατήσει καθόλου.Ενω έχω λιώσει.Μολις κάνω restart το ρολόι ή το κινητό,τα συγχρονίζει κανονικά.Απο τότε που πήρε update και το κινητό πήρε την 9,όλα πάνε χάλια.Εκτος βέβαια από τη γρήγορη απόκριση.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση μου φαίνεται πως κολλάει κάποιες φορές και κάνει ώρα μέχρι να ανταποκριθεί
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να είχε απαντηθεί παλιότερα αλλά πως γίνεται να μετράει το ρολόι τα βήματα ακόμα και όταν δεν το έχω συνδέσει με το τηλ αλλά ταυτόχρονα να μην μετράει το τηλ ή τεσπα να μην τα προσθέτει όταν συνδεθούν μεταξύ τους.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν νομιζω να υπαρχει ας ρωτησω,γινεται οταν απομακρυνομαι απο το τηλ να με ειδοποιει με ηχο και οχι μονο με μια δονηση?
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν νομιζω να υπαρχει ας ρωτησω,γινεται οταν απομακρυνομαι απο το τηλ να με ειδοποιει με ηχο και οχι μονο με μια δονηση?

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει και τον ήχο εκτός από το αθόρυβο με δόνηση στις ρυθμίσεις, κάνει και ήχο με την αποσύνδεση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

ο ρε φιλε ,πανω απο εναν χρονο το εχω δεν το προσεξα,ευχαριστω πολυ

 

 

Καλά μην τρελαίνεσαι και γω ανακάλυψα μετά από 7 μήνες ότι το κινητό μου υποστηρίζει miracast..

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Πάσχα, τελικά έπειτα απο διάφορα άλλα ρολογάκια που δοκίμασα χθες αποφάσισα και πήρα το S3 frontier λόγω μεγάλης οθόνης και ικανοποιητικής διάρκειας μπαταρίας.

Το σέταρα, μου έβγαλε αναβάθμιση, την έκανα και όλα καλά.

 

Μόνο 2 ερωτήσεις

- Το galaxy app μου οταν το επιλέγω απ το ρολόι, μου λέει πως δεν ειμαι συνδεδεμένος (ενώ είμαι και το έχω δοκιμάσει και με bluetooth και wifi) έχει κάποιος συναντήσει αντίστοιχο θέμα ?

 

- Το s3 σε αντίθεση με το galaxy watch υποστηρίζει MST (magnetic secure transmission) που ουσιαστικά του δίνει τη δυνατότητα να προσομειώνει τη λειτουργία της πιστωτικής ή debit αλλά για να δουλέψει θέλει το samsung Pay plug in αλλά δεν υπάρχει κάπου.. (φαντάζομαι γιατί το samsung pay δεν έχει ανοίξει Ελλάδα γενικά ?)

Παρόλα αυτά βρήκα το plugin (δικίμασα διάφορα version) στο apkmirror αλλά δεν κατάφερα να μου δουλέψει.

Έχει κάποιος ασχοληθεί με το θέμα ?

 

και να πω την αλήθεια πριν ρωτήσω διάβασα αρκετά ποστ, έκανα και ενα search, επίσης το googlαρα και έκανα clear cache στην εφαρμογή s3 gear, αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι για να λύσω το θέμα με το galaxy app θέμα..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τα notifications σας ερχονται κανονικα ή αργουν λιγο , απο το κινητο (πχ για gmail) Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

τα notifications σας ερχονται κανονικα ή αργουν λιγο , απο το κινητο (πχ για gmail)

Συνήθως αργούν λίγο ,(καμιά φορά και πολύ)και όχι μόνο στα mail αλλά και σε άλλες εφαρμογές, με κινητό Samsung galaxy s10

Link to comment
Share on other sites

τα notifications σας ερχονται κανονικα ή αργουν λιγο , απο το κινητο (πχ για gmail)

 

Εμένα αργούν πάντα αλλά ελάχιστα 1-2 δευτερόλεπτα σε lg v30.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

το gallaxy apps απο το ρολόι δουλεύει σε όλους?

δεν έχω βρει ακόμα λύση.. απο το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά και απο το ρολόι λέει να ελέγξω τη σύνδεση δικτύου

τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επειδη δε μπορω να διαβασω τοσες σελιδες πισω και μολις πηρα και γω το s3 τι πρεπει να κανω οταν το ανοιξω κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ένα πρόβλημα. Κατά τη διάρκεια τρεξίματος, σε περίπτωση που κάνω παύση για κάποιο λόγο, το ρολόι κολλάει και επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που λες μου το εκανε και εμενα πριν λιγες μερες... Τσαντιστηκα και εκανα επαναφορα γιατι δεν μετραγε ουτε τα βηματα ακομα και μετα απο επανεκινηση.... Το αποτελεσμα ηταν οτι το GEAR S PLUG IN κρασαρε σνεχεια και μετα την επαναφορα δεν συνδεοταν για κανενα λογο κινητο με ρολοι.... με τα πολλα τα καταφερα κανοντας παλαιοτερα apk εγκατασταση στο κινητο και μετα συνδεση με ρολοι και υστερα απο ολα αυτα το αφησα να κανει ενημερωση στο Gear wearble.... ευτυχως μια εβδομαδα τωρα παιζουν ολα μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που λες μου το εκανε και εμενα πριν λιγες μερες... Τσαντιστηκα και εκανα επαναφορα γιατι δεν μετραγε ουτε τα βηματα ακομα και μετα απο επανεκινηση.... Το αποτελεσμα ηταν οτι το GEAR S PLUG IN κρασαρε σνεχεια και μετα την επαναφορα δεν συνδεοταν για κανενα λογο κινητο με ρολοι.... με τα πολλα τα καταφερα κανοντας παλαιοτερα apk εγκατασταση στο κινητο και μετα συνδεση με ρολοι και υστερα απο ολα αυτα το αφησα να κανει ενημερωση στο Gear wearble.... ευτυχως μια εβδομαδα τωρα παιζουν ολα μια χαρα!

 

Παρήγορο το ότι δεν έχω μόνο εγώ το πρόβλημα.ωστόσο το παρατηρώ στις στιγμές που έχω μόνο το ρολόι πάνω μου και όχι το κινητό άρα δεν υπάρχει κάποια επικοινωνία με τον gear s plugin

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κυκλοφορήσει ένα καινούριο update με ονομασία One UI το έχει βάλει κάποιος να μας πει αν διορθώνονται τα προβλήματα??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...