Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο λόγος που δεν θα πάρω το καινούριο είναι ότι εμφανισιακά μου αρέσει περισσότερο αυτό που έχω [Frontier].

Θα το αγόραζα μόνο σε περίπτωση που κάνει, λειτουργικό-σένσορες, κάτι παραπάνω και θα μου ήταν χρήσιμο.

Όποιος γνωρίζει ας μας πει ...

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που δεν θα πάρω το καινούριο είναι ότι εμφανισιακά μου αρέσει περισσότερο αυτό που έχω [Frontier].

Θα το αγόραζα μόνο σε περίπτωση που κάνει, λειτουργικό-σένσορες, κάτι παραπάνω και θα μου ήταν χρήσιμο.

Όποιος γνωρίζει ας μας πει ...

Συγκριτικό ελάχιστες διαφορές.

https://www.smartwatchspex.com/comparison/samsung-galaxy-watch-46mm-vs-gear-s3-classic-vs-gear-s3-frontier-lte/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Οι διαφορές λοιπόν με αυτά που διάβασα είναι:

115 περισσότερα PPI

Aναβάθμιση του Gorilla Glass σε DX+

Qi Charging, δηλαδή ασύρματη φόρτιση σε όλα τα Qi

Τizen Wearable OS 4.0 [θα το δώσει άραγε στο S3?]

 

ps

Το περίεργο είναι που δεν λένε κάτι για τους αισθητήρες που αποκλείεται να είναι οι ίδιοι ...

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η τεράστια διαφορά μεταξύ των δύο είναι η μπαταρία του καινούργιου (στο 46άρι αναφέρομαι), μιας και του δίνουν 6 μέρες διάρκεια!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η τεράστια διαφορά μεταξύ των δύο είναι η μπαταρία του καινούργιου (στο 46άρι αναφέρομαι), μιας και του δίνουν 6 μέρες διάρκεια!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

... σωστά!

+ μεγαλύτερη μπαταρία λοιπόν

 

ps

προσωπικά δεν με απασχολεί αφού 2 ημέρες μου βγάζει ά ν ε τ α, αλλά μπαίνει καθημερινά για φόρτιση την ώρα του ύπνου

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η μπαταρία δεν με απασχολεί. Με απενεργοποιημένο το AOD βγάζει άνετα 3 μέρες. Το ρολογάκι το έχω καταφχαριστηθεί. Του έχω και 2 λουράκια εξτρά και του αλλάζω εμφάνιση και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Επομένως με το watch δεν βλέπουμε καμμία σημαντική αναβάθμιση. Μάλλον θα το κρατήσω. Ηχειάκι έχει το καινούργιο;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θ ανοίξουμε νέο θεμα για το watch ή θα τα λέμε εδώ ?

 

Εμενα με χαλάει που το 42 έχει μικρότερη μπαταρία. Θα ήθελα να έχει κι αυτο την ίδια με το 46.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος frontier.

Οι λόγοι που αγόρασα το galaxy watch είναι.

Καλύτερη μπαταρία.

Μπάνιο σε πισίνα και θάλασσα (μάλιστα έχει το σύστημα της apple και στο τέλος αφαιρεί το νερό από το ηχείο βγάζοντας ήχο)

Κλείδωμα δορυφόρου σε 2 sec!

Σαφώς ανώτερος αισθητήρας παλμών. Έχει την ίδια ακρίβεια μετρήσεων με ζώνη , όμως δεν μπορεί να αντιδράσει σε πολύ απότομες διακυμάνσεις των σφύξεων ,κάτι το οποίο το κάνουν μόνο οι ζώνες.

Βέβαια περιμένω να δω τι έκανε η polar που στα νέα μοντέλα εβαλε συνολικά 9 αισθητήρες .

Τέλος να προσθέσω ότι το πήρα και διότι .όπως και άλλοι εδώ μέσα , είμαι γκατζετακιας.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Βαλε καμια φωτο ντε, πες καμια εντυπωση!

 

Τα λουρακια αλλαζουν με τον ιδιο τροπο;;

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος frontier.

Οι λόγοι που αγόρασα το galaxy watch είναι.

Καλύτερη μπαταρία.

Μπάνιο σε πισίνα και θάλασσα (μάλιστα έχει το σύστημα της apple και στο τέλος αφαιρεί το νερό από το ηχείο βγάζοντας ήχο)

Κλείδωμα δορυφόρου σε 2 sec!

Σαφώς ανώτερος αισθητήρας παλμών. Έχει την ίδια ακρίβεια μετρήσεων με ζώνη , όμως δεν μπορεί να αντιδράσει σε πολύ απότομες διακυμάνσεις των σφύξεων ,κάτι το οποίο το κάνουν μόνο οι ζώνες.

Βέβαια περιμένω να δω τι έκανε η polar που στα νέα μοντέλα εβαλε συνολικά 9 αισθητήρες .

Τέλος να προσθέσω ότι το πήρα και διότι .όπως και άλλοι εδώ μέσα , είμαι γκατζετακιας. ������

 

Το έχεις δοκιμάσει για καταγραφή βημάτων; Στα σχόλια που διαβάζω στο amazon κάποιοι λένε ότι δεν κάνει ακριβείς μετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σας,

 

Ηθελα να ρωτησω, στο S3 μπορεις να απαντησεις ή να κανεις μια κληση και να μιλησεις απο το ενσωματωμενο μικροφωνο οπως και να ακους απο το μεγαφωνο? Περιμενω αυριο το galaxy watch και το θεωρουσα δεδομενο οτι γινεται εχοντας το Gear 2 neo εδω και 4 χρονια το οποιο εχει αυτη τη δυνατοτητα. Δεν μιλαω φυσικα για την εκδοση LTE (η οποια και αμφιβαλω αν θα εισαχθει). Μιλαω για την απλη εκδοση bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σας,

 

Ηθελα να ρωτησω, στο S3 μπορεις να απαντησεις ή να κανεις μια κληση και να μιλησεις απο το ενσωματωμενο μικροφωνο οπως και να ακους απο το μεγαφωνο? Περιμενω αυριο το galaxy watch και το θεωρουσα δεδομενο οτι γινεται εχοντας το Gear 2 neo εδω και 4 χρονια το οποιο εχει αυτη τη δυνατοτητα. Δεν μιλαω φυσικα για την εκδοση LTE (η οποια και αμφιβαλω αν θα εισαχθει). Μιλαω για την απλη εκδοση bluetooth.

Φυσικά και μπορείς

με όλα τα S3 εκτός του Sport

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να παραλάβεις , περιμενουμε και τις δικες σου εντυπώσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου στο galaxy watch δεν μπορείς να μιλήσεις και να ακούσεις κατευθείαν από το ρολόι, χωρίς να βγάλεις το τηλέφωνο; Edited by patrinos2711
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς

με όλα τα S3 εκτός του Sport

 

Α ωραια γιατι αυτο ηξερα κι εγω..Θυμαμαι οτι το s2 δεν ειχε αυτη τη δυνατοτητα και μου ειχε φανει παραξενο να το εχουν τα προηγουμενα μοντελα και στην πορεια να το καταργουν.. Οπως π.χ καταργηθηκαν και οι υπερυθρες που προσωπικα θα μου λειψουν απο το gear 2 neo. Σ' ευχαριστω.

 

Με το καλο να παραλάβεις , περιμενουμε και τις δικες σου εντυπώσεις.

 

ΟΚ. Σ ευχαριστω!

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

Α ωραια γιατι αυτο ηξερα κι εγω..Θυμαμαι οτι το s2 δεν ειχε αυτη τη δυνατοτητα και μου ειχε φανει παραξενο να το εχουν τα προηγουμενα μοντελα και στην πορεια να το καταργουν.. Οπως π.χ καταργηθηκαν και οι υπερυθρες που προσωπικα θα μου λειψουν απο το gear 2 neo. Σ' ευχαριστω.

 

Nα σαι καλά!

Περιμένουμε νεότερα :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το κακό για μένα ειναι οτι θα πάρετε ολοι 46αρια άντε να βρω καμία αξιόπιστη γνώμη για τη μπαταρία του μικρού :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου στο galaxy watch δεν μπορείς να μιλήσεις και να ακούσεις κατευθείαν από το ρολόι, χωρίς να βγάλεις το τηλέφωνο;

 

Γιαυτο ρωτησα για το s3, γιατι δεν βρηκα να το αναφερει ξεκαθαρα για το καινουριο. Ειπα μπας και το εβγαλαν οπως τοτε στη μεταβαση απο τα gear στο s2 οπως προανεφερα.

 

Το κακό για μένα ειναι οτι θα πάρετε ολοι 46αρια άντε να βρω καμία αξιόπιστη γνώμη για τη μπαταρία του μικρού :p

 

Μαργαριτα απ οτι λενε καποια reviews που εχω δει εχουν τουλαχιστον 1 μερα διαφορα στη διαρκεια αλλα παντα σε συναρτηση με τη χρηση.

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

Κ άγω σήμερα παρέλαβα από public στα μάτια μου είναι πιο όμορφο από το σ3 το οποίο έχω ,σίγουρα καλύτερη οθόνη τώρα αυτονομία κλπ σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Κ άγω σήμερα παρέλαβα από public στα μάτια μου είναι πιο όμορφο από το σ3 το οποίο έχω ,σίγουρα καλύτερη οθόνη τώρα αυτονομία κλπ σύντομα.

Τελικά ηχείο έχει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ηχείο έχει;

 

Σε σημερινο online chat με την εξυπηρετηση πελατων samsung με ενημερωσαν οτι εχει και μπορεις να μιλησεις κανονικα οπως και στο s3.

 

Επισης για την εκδοση LTE μου ειπαν οτι μεχρι το τελος του μηνα θα γνωριζουν αν εισαχθει.. Ρωτησα τελος και και για το samsung pay μπας και... αλλα δεν προβλεπεται... Τουλαχιστον στο εγγυς μελλον...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...