Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι σε διαδικασία αγοράς smartwatch μετά το πέρασμα από τα Huawei watch και Xiaomi mi band 2.

Τα υποψήφια είναι το Samsung Gear s3 frontier και το Xiaomi Amazfit 2 Stratos.

Με ενδιαφέρουν κυρίως τα εξής:

1)Αξιόπιστο continues Heart Rate Monitoring σε αθλήματα αλλά και σε ηρεμία κατά την διάρκεια της ημέρας.

2)Ειδοποιήσεις στα Ελληνικά από εφαρμογές μηνυμάτων, social media, email και κλήσεις. Το Xiaomi γνωρίζω ότι βελτιώνεται πολύ σε αυτόν το τομέα με την χρήση πρόσθετης εφαρμογής από το playstore.

3) Διάρκεια μπαταρίας που να βγαίνει η μέρα+ με όλα ανοιχτά (ειδοποιήσεις κτλ) από τις 06:00 έως 22:00 καθώς και νυχτερινή καταγραφή ύπνου.

4) Η αδιαβροχοποίηση είναι επιθυμητή όχι όμως must.

Ζητώ την γνώμη σας μιας και ο προσανατολισμός μου είναι κυρίως αθλητικός αλλά τα premium χαρακτηριστικά και εμφάνιση είναι επιθυμητά.

Τέλος η φωτεινότητα είναι επίσης ένα θέμα μιας και στις συσκευές δεν συνηθίζω να κάνω οικονομία σε αυτό τον τομέα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1) Όταν ιδρώνεις δε μετράει το Samsung. Σε εμένα τουλάχιστον.

2) Τα ελληνικά δουλεύουν, αλλά δεν έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις σωστά. Συγκεκριμένα, στο messenger ειδοποιεί ότι έχεις μήνυμα αλλά όχι το περιεχόμενό του. Σε Viber/Whatsapp/Hangouts/SMS εμφανίζει και το περιεχόμενο. Δεν ξέρω αν διορθώθηκε κάτι με τα τελευταία updates γιατί τα έχω κλείσει σχεδόν όλα τα notifications. :rolleyes: Κλήσεις εννοείται έρχονται και ονόματα επαφών στα ελληνικά ΟΚ. Όλα αυτά με Mate 10 Pro - ίσως με Samsung τηλέφωνο να παίζει σωστά και το messenger. Mail δε δοκίμασα ποτέ, λαμβάνω 100άδες και θα το πέταγα από το παράθυρο :lol:

3) Θα σε βγάλει ακόμα και με always on οθόνη.

4) Έχει :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ειδοποιήσεις δε μου άρεσε ελπίζω να λυθεί στο Galaxy.

Δηλ γιατι έρχονται ΟΛΟΣΩΣΤΑ οι ειδοποιήσεις όλες στο gear fit 2 Pro μου και όχι στο s3 ....? Ρητορική ερώτηση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι σε διαδικασία αγοράς smartwatch μετά το πέρασμα από τα Huawei watch και Xiaomi mi band 2.

Τα υποψήφια είναι το Samsung Gear s3 frontier και το Xiaomi Amazfit 2 Stratos.

Με ενδιαφέρουν κυρίως τα εξής:

1)Αξιόπιστο continues Heart Rate Monitoring σε αθλήματα αλλά και σε ηρεμία κατά την διάρκεια της ημέρας.

2)Ειδοποιήσεις στα Ελληνικά από εφαρμογές μηνυμάτων, social media, email και κλήσεις. Το Xiaomi γνωρίζω ότι βελτιώνεται πολύ σε αυτόν το τομέα με την χρήση πρόσθετης εφαρμογής από το playstore.

3) Διάρκεια μπαταρίας που να βγαίνει η μέρα+ με όλα ανοιχτά (ειδοποιήσεις κτλ) από τις 06:00 έως 22:00 καθώς και νυχτερινή καταγραφή ύπνου.

4) Η αδιαβροχοποίηση είναι επιθυμητή όχι όμως must.

Ζητώ την γνώμη σας μιας και ο προσανατολισμός μου είναι κυρίως αθλητικός αλλά τα premium χαρακτηριστικά και εμφάνιση είναι επιθυμητά.

Τέλος η φωτεινότητα είναι επίσης ένα θέμα μιας και στις συσκευές δεν συνηθίζω να κάνω οικονομία σε αυτό τον τομέα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς να θέλω να σε μπερδέψω περισσότερο, κατάλαβα ότι κλείνεις περισσότερο στον sport χαρακτήρα των smartwach, οπότε θα μπορούσες να δεις και Garmin που έχουν καταλήξει οι περισσότεροι γνωστοί μου που τρέχουν συστηματικά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε αλλά οι τιμές τους είναι εκτός του προϋπολογισμού μου, 250€ εκτός εάν υπάρχει λύση σε αυτό το budget.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι μπορεις να βρεις το vivoactive 3 στα 250 ευρω.

 

Τσεκαρε τις δυνοτητες του, εχει gps ακριβεστατο, μετρηση παλμων κλπ. Απλως πρεπει να το δεις απο κοντα γιατι η garmin δε δινει τοση βαση στην αναλυση της οθονης και ισως σε ξενερωσει συγκριτικα με το s3

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ρολόι χτες το βράδυ για φόρτιση και σήμερα το πρωί είδα ότι φόρτισε έως 83%! Τι συμβαίνει;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ρολόι χτες το βράδυ για φόρτιση και σήμερα το πρωί είδα ότι φόρτισε έως 83%! Τι συμβαίνει;

 

Έχεις κάνει τα τελευταία update που διορθώνουν το πρόβλημα με την θερμοκρασία και την διακοπή της φόρτισης περίπου στο 80-90% ;

 

Eγώ πάλι έχω ένα πολύ ενοχλητικό bug εδώ και πολύ καιρό και ξεχνάω να το πω εδώ μήπως είναι γενικό.

Επειδή κυκλοφορώ συνέχεια με το μηχανάκι όλη μέρα,ήταν και ο βασικός λόγος που το απόκτησα,δέχομαι κλήσεις και απαντώ εν κινήσει συνεχώς λόγω δουλειάς.

Έχω ρυθμισμένη την φωτεινότητα στο 6 και έξω με τον αισθητήρα είναι στο φούλ όταν έχει πολύ ήλιο.Τί γίνεται όμως,όταν δεχτώ κλήση και το γυρίσω να δω ποιoς με καλεί μένει στο 6 σε δυνατό ήλιο με αποτέλεσμα να μην βλέπω και να θέλω προσπάθεια να καταλάβω ποιός με καλεί.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει τα τελευταία update που διορθώνουν το πρόβλημα με την θερμοκρασία και την διακοπή της φόρτισης περίπου στο 80-90% ;

 

Eγώ πάλι έχω ένα πολύ ενοχλητικό bug εδώ και πολύ καιρό και ξεχνάω να το πω εδώ μήπως είναι γενικό.

Επειδή κυκλοφορώ συνέχεια με το μηχανάκι όλη μέρα,ήταν και ο βασικός λόγος που το απόκτησα,δέχομαι κλήσεις και απαντώ εν κινήσει συνεχώς λόγω δουλειάς.

Έχω ρυθμισμένη την φωτεινότητα στο 6 και έξω με τον αισθητήρα είναι στο φούλ όταν έχει πολύ ήλιο.Τί γίνεται όμως,όταν δεχτώ κλήση και το γυρίσω να δω ποιoς με καλεί μένει στο 6 σε δυνατό ήλιο με αποτέλεσμα να μην βλέπω και να θέλω προσπάθεια να καταλάβω ποιός με καλεί.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

 

Και γω το ίδιο. Όχι πάντα όμως. Μου το κάνει από τις 10 φορές στις 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το έχω φουλ φωτεινότητα, και δείχνει μια χαρά όταν με καλούν. Το πρόβλημα είναι στην always on οθόνη, στο μηχανάκι με δυνατό ήλιο, δυσκολεύεσαι να δεις την ώρα, και την κουκίδα αν έχεις κάποιες ειδοποιήσεις που δεν πήρες χαμπάρι.Πιστευω στο galaxy watch να το έχουν λύσει αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το έχω φουλ φωτεινότητα, και δείχνει μια χαρά όταν με καλούν. Το πρόβλημα είναι στην always on οθόνη, στο μηχανάκι με δυνατό ήλιο, δυσκολεύεσαι να δεις την ώρα, και την κουκίδα αν έχεις κάποιες ειδοποιήσεις που δεν πήρες χαμπάρι.Πιστευω στο galaxy watch να το έχουν λύσει αυτό το θέμα.
Δεν εχει δονηση για τις ειδοποιησεις;

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει τα τελευταία update που διορθώνουν το πρόβλημα με την θερμοκρασία και την διακοπή της φόρτισης περίπου στο 80-90% ;

 

Eγώ πάλι έχω ένα πολύ ενοχλητικό bug εδώ και πολύ καιρό και ξεχνάω να το πω εδώ μήπως είναι γενικό.

Επειδή κυκλοφορώ συνέχεια με το μηχανάκι όλη μέρα,ήταν και ο βασικός λόγος που το απόκτησα,δέχομαι κλήσεις και απαντώ εν κινήσει συνεχώς λόγω δουλειάς.

Έχω ρυθμισμένη την φωτεινότητα στο 6 και έξω με τον αισθητήρα είναι στο φούλ όταν έχει πολύ ήλιο.Τί γίνεται όμως,όταν δεχτώ κλήση και το γυρίσω να δω ποιoς με καλεί μένει στο 6 σε δυνατό ήλιο με αποτέλεσμα να μην βλέπω και να θέλω προσπάθεια να καταλάβω ποιός με καλεί.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

 

Ναι τα έχω κάνει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο. Όχι πάντα όμως. Μου το κάνει από τις 10 φορές στις 3

Eμένα το κάνει στις μισές κλήσεις 5 φορές στις 10 δηλαδή.

Εγώ φίλε το έχω φουλ φωτεινότητα, και δείχνει μια χαρά όταν με καλούν. Το πρόβλημα είναι στην always on οθόνη, στο μηχανάκι με δυνατό ήλιο, δυσκολεύεσαι να δεις την ώρα, και την κουκίδα αν έχεις κάποιες ειδοποιήσεις που δεν πήρες χαμπάρι.Πιστευω στο galaxy watch να το έχουν λύσει αυτό το θέμα.

 

Έχει δόνηση, αλλά πολλές φορές με τους κραδασμούς από το τιμόνι στο μηχανάκι, μπορεί να μην το καταλάβεις.

 

Αυτό ακριβώς...πολλές φορές το καταλαβαίνω τελευταία στιγμή και μόλις πάω να το σηκώσω το κλείνουν.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναφορτισα μόλις και πήγε στο 100%. Ελπίζω να ήταν τυχαίο το χθεσινό.

 

Μια ερώτηση: φορτιστή εκτός του δικού του ποιον άλλον μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε; Πόσα Α εννοώ;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το ρολόι χθές απο το σέρβις. Τελικά μου πέρασε στην εγγύηση και την μπαταρία. Περίπου 45 λεπτά απο την στιγμή που το άνοιξα και συνδεμένο με το κινητό , η μπαταρία ακόμα στο 100% ενώ πριν θα είχα 93-94% πριν συμπληρώσει ώρα.

Δεν έχει γίνει ακόμα το Update (αν και έχει κατέβει) αλλά μήπως να μην το κάνω;

 

Επίσης παρατήρησα οτι η στεφάνη έχει τζόγο, που δεν είχε πριν ...Να το ξαναπάω άραγε στο σέρβις ή έτσι είναι και να μην ασχοληθώ άλλο;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι να το πάρω

Viber βλέπεις το περιεχόμενο του μυνήματος?

Επίσης απαντάς και μιλάς σε κλήση απ το ρολόι η μόνο απαντάς και μιλάς απ το τηλ ?

 

Εχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να περιμένω το νέο galaxy watch?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι να το πάρω

Viber βλέπεις το περιεχόμενο του μυνήματος?

Επίσης απαντάς και μιλάς σε κλήση απ το ρολόι η μόνο απαντάς και μιλάς απ το τηλ ?

 

Εχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να περιμένω το νέο galaxy watch?

 

Ναι

Ναι

Οχι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε update το S-Health. Επιτέλους ένα λειτουργικό interface!! :cool:

 

Update στο τηλέφωνο εννοείς, όχι στο ρολόι, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα οτι ο Κωτσόβολος έχει τα καινούρια άμεσα διαθέσιμα γι αποστολή -όχι ακόμα σε καταστήματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...