Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα παιδιά πάντως με always on display και φωτεινότητα στο 5 μου κρατάει μιάμισυ μέρα βαριάς χρήσης,με ειδοποιήσεις και κλήσεις.Καλά είναι νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καμία κη εφαρμογή από που μπορούμε κατεβάσουμε?? Γιατί το galaxy apps παρα είναι φτωχό.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγώ μετά το τελευταίο update η φόρτιση γίνεται κανονικά σε όλες τις συνθήκες.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά πάντως με always on display και φωτεινότητα στο 5 μου κρατάει μιάμισυ μέρα βαριάς χρήσης,με ειδοποιήσεις και κλήσεις.Καλά είναι νομίζω.

 

Και εμενα τοσο κραταει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι όταν έχω συνδεδεμένο το ρολόι με το κινητό, μου γονατίζει το WiFi... Έχει κανείς αυτό το πρόβλημα? Υπάρχει λύση?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα παρατήρησα ότι όταν έχω συνδεδεμένο το ρολόι με το κινητό, μου γονατίζει το WiFi... Έχει κανείς αυτό το πρόβλημα? Υπάρχει λύση?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να συμπληρώσω ότι πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο S3 Frontier που βρισκουμε το sleep monitor?

γιατι ψαχνω στο youtube αλλα δεν βρισκω κατι και μαλλον εχει αλλαξει το μενου μετα το τελευταιο Update που πηρε.

μεσα απο το healh στο τηλεφωνο το εχω κανονικα On.

 

επισης εχει συνδεθει και εχει συχρονιστει κανονικα με το s8+,αλλα οταν παω μεσα απο το samsung health να του κανω καταχωρηση μου λεει οτι δεν εχει βρεθει συσκευη.

ψιλιαζομαι οτι το κανει επειδη ειναι ηδη συγχρονισμενο,αλλα ρωταω για επιβεβαιωση..

 

επισης ανταλακτικα λουρακια που μπορουμε να βρουμε(γνησια ή μη)δοκιμασμενα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι όταν έχω συνδεδεμένο το ρολόι με το κινητό, μου γονατίζει το WiFi... Έχει κανείς αυτό το πρόβλημα? Υπάρχει λύση?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω ότι πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα δεν υπάρχει λογική σε αυτό.Το τηλέφωνο με το ρολόι επικοινωνούν με bluetooth.Το wifi που εμπλέκεται σε αυτή τη διαδικασία;Ακόμα και αν έχεις ανοιχτό το wifi στο κινητό,δεν μπορεί να πέφτει η ταχύτητα λόγω του ρολογιού.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει λογική σε αυτό.Το τηλέφωνο με το ρολόι επικοινωνούν με bluetooth.Το wifi που εμπλέκεται σε αυτή τη διαδικασία;Ακόμα και αν έχεις ανοιχτό το wifi στο κινητό,δεν μπορεί να πέφτει η ταχύτητα λόγω του ρολογιού.
Μην το λες.. Όταν κλείνω την σύνδεση από το ρολόι το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Το ίδιο πρόβλημα έχουν αντιμετωπίσει φίλοι μου με το amazfit stratos.

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην το λες.. Όταν κλείνω την σύνδεση από το ρολόι το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Το ίδιο πρόβλημα έχουν αντιμετωπίσει φίλοι μου με το amazfit stratos.

Είμαι σίγουρος σχεδόν ότι χρησιμοποιεί τα δίκτυα του κινητού, για αυτό και στην ρύθμιση του GPS υπάρχον και τα δίκτυα.

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο τότε το wifi από το ρολόι αν και μου κάνει εντύπωση. Σου είναι χρήσιμο κάπου;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε κάτι ενδιαφέρον, αγορά συσκευής 2 ημερών δεν δούλευε σωστά, πήγε απο το κατάστημα αγοράς στην Samsung. Και έμεινε για να γίνει αντικατάσταση ανταλλακτικου. Επαναλαμβάνω σε νέο ρολόι! Και τωρα θέλω να κάνετε κάτι, δείτε αν σας δουλεύει ο αισθητήρας παλμών στο αυτόματο ρυθμισμένος είτε ανά 10 λεπτά είτε συνέχεια. Γιατί έχω την αίσθηση ότι μια συγκεκριμένη σειρά έχει ολη πρόβλημα. Ευτυχώς το μαγαζί που το Αγόρασα μου κάνει επιστροφή χρημάτων την Δευτέρα.

 

Ρώτησα αν είναι αντί επιστροφή χρημάτων να μου δώσουν νέο ρολόι και η απάντηση ήταν, καλύτερα να γίνει επιστροφή χρημάτων γιατί δεν είναι σίγουροι οτι και τα υπόλοιπα δεν έχουν πρόβλημα.

Edited by mean
Link to comment
Share on other sites

Κλείστο τότε το wifi από το ρολόι αν και μου κάνει εντύπωση. Σου είναι χρήσιμο κάπου;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Κλειστό το έχω. Απλά έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιεί το WiFi του κινητού για να μπορεί να απαντά στις ειδοποιήσεις.

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλειστό το έχω. Απλά έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιεί το WiFi του κινητού για να μπορεί να απαντά στις ειδοποιήσεις.

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οταν σου έρχεται πχ messenger και θέλεις να απαντήσεις απο το ρολόι,λογικό είναι να χρησιμοποιεί το wifi του κινητού.Αλλά οταν είναι σε standby mode θα πρέπει και το wifi να είναι σε αδράνεια.Είναι όπως στα ρούτερ,που αν παρατηρήσεις ακόμα και συσκευές να είναι ανοιχτές στο σπίτι,αν δεν διακινούνται δεδομένα,τότε τα λαμπάκια του ρούτερ είναι σε αδράνεια αναμμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε κάτι ενδιαφέρον, αγορά συσκευής 2 ημερών δεν δούλευε σωστά, πήγε απο το κατάστημα αγοράς στην Samsung. Και έμεινε για να γίνει αντικατάσταση ανταλλακτικου. Επαναλαμβάνω σε νέο ρολόι! Και τωρα θέλω να κάνετε κάτι, δείτε αν σας δουλεύει ο αισθητήρας παλμών στο αυτόματο ρυθμισμένος είτε ανά 10 λεπτά είτε συνέχεια. Γιατί έχω την αίσθηση ότι μια συγκεκριμένη σειρά έχει ολη πρόβλημα. Ευτυχώς το μαγαζί που το Αγόρασα μου κάνει επιστροφή χρημάτων την Δευτέρα.

 

Ρώτησα αν είναι αντί επιστροφή χρημάτων να μου δώσουν νέο ρολόι και η απάντηση ήταν, καλύτερα να γίνει επιστροφή χρημάτων γιατί δεν είναι σίγουροι οτι και τα υπόλοιπα δεν έχουν πρόβλημα.

 

σε εμενα εχθες με 10λεπτη μετρηση δουλευε μια χαρα.

σημερα μετα απο περπατημα με το που γυρισα ελεγε 110 παλμοι πριν 20 λεπτα.

δηλαδη την τελευταια μετρηση του περπατηματος.

μπηκα ρυθμισεις,εκανα εναλλαγη ρυθμισεως και το εβαλα παλι στο 10λεπτο.

τωρα μετραει παλι στο 10λεπτο.

τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

τωρα παλι μετα απο τεστ περπατηματος 20 λεπτων,αρχικα που μετρησε στο 10λεπτο και μετα σταματησε να μετραει και ξαναπηρε παλι μπρος και τωρα μου δειχνει 85 παλμοι πριν 12 λεπτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα παλι λεει 85 παλμους πριν 17 λεπτα..

Link to comment
Share on other sites

τωρα παλι μετα απο τεστ περπατηματος 20 λεπτων,αρχικα που μετρησε στο 10λεπτο και μετα σταματησε να μετραει και ξαναπηρε παλι μπρος και τωρα μου δειχνει 85 παλμοι πριν 12 λεπτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα παλι λεει 85 παλμους πριν 17 λεπτα..

 

και εγω ανα δεκαλεπτο το εχω αλλα πολλες φορες κανει και ωρα να μου μετρηση παλμους μπορει και παραπανω

Link to comment
Share on other sites

και εγω ανα δεκαλεπτο το εχω αλλα πολλες φορες κανει και ωρα να μου μετρηση παλμους μπορει και παραπανω

 

αρα τι σημαινει αυτο..??

προβλημα..?

Link to comment
Share on other sites

αρα τι σημαινει αυτο..??

προβλημα..?

 

Δεω ξερω πολλες φορες ιδρωνει το χερι και ο αισθητηρας δεν μετραει δεν εχω ασχοληθει και ιδιαιτερα αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα αν ειχε θεμα δεν θα μετραγε καθολου πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Δεω ξερω πολλες φορες ιδρωνει το χερι και ο αισθητηρας δεν μετραει δεν εχω ασχοληθει και ιδιαιτερα αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα αν ειχε θεμα δεν θα μετραγε καθολου πιστευω

 

μα εννοειται οτι ειναι φτιαγμενο για να δουλευει σε συνθηκες αθλησης.

εμενα το κανει μετα απο περπατημα ή τρεξιμο.

το παω αυριο πισω και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

μα εννοειται οτι ειναι φτιαγμενο για να δουλευει σε συνθηκες αθλησης.

εμενα το κανει μετα απο περπατημα ή τρεξιμο.

το παω αυριο πισω και βλεπουμε.

 

αν θελεις καθαρα αθλητικο ρολοι πηγαινε σε garmin αυτο ειναι πιο πολυ gadget

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις καθαρα αθλητικο ρολοι πηγαινε σε garmin αυτο ειναι πιο πολυ gadget

 

το εχω στα υποψιν και αυτο μαζι με το xiaomi amazfit 2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχω. Επειδή είμαι λίγο άσχετος θέλω να μάθω τι σημαίνει συνδεσιμότητα με wifi και gps? Δηλαδή πώς λειτουργεί αυτο?
Link to comment
Share on other sites

και εγω ανα δεκαλεπτο το εχω αλλα πολλες φορες κανει και ωρα να μου μετρηση παλμους μπορει και παραπανω

 

Μετραει παλμους ανα δεκαλεπτο ΜΟΝΟ οταν ειστε σε κατασταση ηρεμιας.

Οταν κινειστε η οποιαδηποτε στιγμη κανετε κατι δεν μετρα παλμους γιατι δεν εχει νοημα.

Αν παλι θελετα να μετρατε παλμους σε κατασταση ασκησης βαλτε το να ξεκινησει μια ασκηση.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μετραει παλμους ανα δεκαλεπτο ΜΟΝΟ οταν ειστε σε κατασταση ηρεμιας.

Οταν κινειστε η οποιαδηποτε στιγμη κανετε κατι δεν μετρα παλμους γιατι δεν εχει νοημα.

Αν παλι θελετα να μετρατε παλμους σε κατασταση ασκησης βαλτε το να ξεκινησει μια ασκηση.

 

μα εμενα πριν την ασκηση μετραγε κανονικα στο 10λεπτο.

μετα απο καποια ασκηση(περπατημα ή τρεξιμο)κολλαγε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μια ερωτηση !Υπαρχει καταγραφη υπνου?

εκανα μια συγκριση με το amazfit2

http://prntscr.com/kcw7f8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μια ερωτηση !Υπαρχει καταγραφη υπνου?

εκανα μια συγκριση με το amazfit2

http://prntscr.com/kcw7f8

 

ναι κανονικα με αναλυτικα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...