Jump to content

Moto Z


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα τα εμφάνισε αυτα μετά την αναβάθμιση.. Λες να ήταν τυχαίο;;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το θεώρησα τυχαίο στο δικό μου... Τώρα που είδα και το post σου...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ είμαι οριακά να το στείλω στο σέρβις, αλλα γνωρίζω ότι είναι πολύ αργό, γι' αυτό και συμβιβάζομαι με τις πλέον 2h SOT. Πρσωπικά, παρέλαβα το κινητό κατευθείαν με Oreo 8.0 και δεν είχα αυτή τη μετάβαση ώστε να δω battery drain. Ωστόσο, δεν είσαι μόνος. Δες εδώ, υπάρχουν διάφορες θεωρίες και λύσεις για την παρούσα μπαταρία: https://forum.xda-developers.com/moto-z/how-to/defective-battery-lots-moto-zhigh-t3781335

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι είναι ελαττωματική η πρώτη φουρνιά μπαταριών του Moto z και ότι είναι όλες για αντικατάσταση.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αλλάχτηκε η μπαταρία στα πλαίσια της εγγύησης (δυο χρόνια δέχονται) και αλλάχτηκε και η οθόνη!!!! Super το service αν και χρειάστηκε μαζί με τις γιορτές 20 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αλλάχτηκε η μπαταρία στα πλαίσια της εγγύησης (δυο χρόνια δέχονται) και αλλάχτηκε και η οθόνη!!!! Super το service αν και χρειάστηκε μαζί με τις γιορτές 20 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Η μπαταρία αλλάζεται εντός 2ετίας δωρεάν, νομίζω είναι ευρωπαϊκή εντολή άλλωστε. Η οθόνη σου γιατί αλλάχθηκε;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από ένα 2μηνο ταλαιπωρίας με το κινητό να κλείνει στο 30% και να ξανανοίγει στο 2%, αποφάσισα να το πάω στο σέρβις της Lenovo, που βρίσκεται μέσα στα ΚΤΕΛ του κηφισού στην εταιρεία TS SOLUTIONS. Παρ' ό,τι δε μου γέμισε το μάτι η εταιρεία άφησα το κινητό, καθότι εντός εγγύησης, και ζήτησα να με ενημερώσουν για την πρόοδο της επισκευής. Ελπίζω να μην έχει θέμα η πλακέτα, αλλά να είναι το γνωστό πρόβλημα των μπαταριών GV30.

 

Θέλω να μοιραστώ, επί τη ευκαιρία, την προσπάθεια ενός τύπου στους XDA να δοκιμάσει να χωρέσει την μπαταρία (GV40 = 3280mah) του Moto Z force: https://forum.xda-developers.com/moto-z/help/replace-gv30-gv40-t3896369

 

  • Moto z battery (GV30) : 75.80 X 65.40 X 3.30 mm (2630mah)
  • Moto z force battery (GV40) : 70.80 x 59.82 x 3.48 mm (3280mah)

Edit: Παρέλαβα το κινητό από την εταιρεία εντός 24ώρου! με αλλαγμένη μπαταρία και πλακέτα! Περίεργο που χρειάστηκε να αλλαχθεί η πλακέτα..

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα ,θελω βοηθεια σχετικα με αναβαθμηση του z2 force συγκεκριμενα γνωριζει καποιος τροπο να φλασαρουμε την συσκευη (η οποια ηρθε με T-mobile apps)kai συγκεκριμενα δεν μου αφηνει να κανω update σε 8.0 .Δεν θα με ενοιαζε ιδιαιτερα αλλα εχει καταντησει βαρετο καθε λιγο και λιγακι να ζητα update αλλα να μην γινεται απο οτι καταλαβα γιατι εχει της εταιριας T-MOBILE apps .Εμαθα οτι πρεπει να εχει sim card της t-mobile (ισχυει;)Αν μοπει καποιος και γνωριζει ας μου δωσει τα φωτα του.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις διαβάσει όλα όσα αναφέρονται στο [8.0][stock ROM] Android 8.0 Oreo Factory Image Moto Z2 Force XT1789-03 SPRINT αλλά δεν μπόρεσες να εγκαταστήσεις την 8?

Δες και το 2ο post στο [HOW TO] Return to stock.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Nikomas50 ευχαριστω που απαντησες,πηγα στο link των XDA Developers κατεβασα το zip utilities και το T-Mobile Flash All αλλα διαφωτησε με σε κατι πριν ξεκινησω την διαδικασια το flash οταν το κανω extrack το βαζω οπως ειναι με το φακελο μεσα φακελο του zip utilities ή όλα τα αρχεια του flash χωριστα στον zip utilities? Edited by ANDROMEDA7
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σχετικά με τη διαδικασία για το συγκεκριμένο κινητό. Είχα ασοληθεί πριν δυο χρόνια με το θέμα σε Moto Z αλλά δεν θυμάμαι τη διαδικασία.

Νομίζω ότι σε πρώτη φάση ξεκλειδώνεις τον Bootloader, ακολούθως εγκαθιστάς το TWRP, μεταφέρεις το αρχείο zip στο τηλέφωνο, μπαίνεις σε fastboot mode και εγκαθιστάς το zip.

Περίμενε καλύτερα να πάρεις απάντηση από άλλο μέλος που γνωρίζει καλύτερα το θέμα.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να απευθυνθείς απευθείας στο φόρουμ των xda διότι στην Ελλάδα το moding των Motorola συσκευών δεν έχει μεγάλη ανταπόκριση. Επίσης, θα σου πρότεινα να ψάξεις εκτενώς στο YouTube για αυτή τη διαδικασία, όλο και κάποιος Ινδός/ Βραζιλιάνος θα την έχει απαθανατίσει.. :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...