Jump to content

Moto Z


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια γιατι δε πουλαει γενικα αυτο το κινητο? Στην τιμη που εχει σημερα, υπαρχουν πολλα κινητα με amoled, snap820 4gb ram , QHD, τετοια ποιοτητα κατασκευης κλπ?

 

Ειναι η μικρη μπαταρια, η εχει τιποτα σοβαρα θεματα? γιατι μου κανει εντυπωση...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει πιασαρικο όνομα , έχει μικρή μπαταρία και δεν έχει υποδοχή για ακουστικά . Μέτρια κάμερα επίσης
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

λοιπον παιδια το εχω μια εβδομαδα στην κατοχη μου.ο λογος που το επελεξα ειναι οτι ως κατοχος motorola razr i εχω μεινει ευχαριστημενος σε θεματα αξιοπιστιας και αντοχης στο χρονο.επισης τα μοτορολα εχουν καθαρο android χωρις skins και launchers.

οσων αφορα το Z,το κινητο ειναι τεραστιο και πολυ λεπτο επιβαλεται η χρηση bumper μιας και δειχνει ευθραυστο παρολο που ειναι ολο μεταλλικο.την μπαταρια 2600 mah την φοβηθηκα με τετοιο επεξεργαστη και οθονη αλλα μια χαρα βγαζει το κινητο 1,5 μερα αρκετης χρησης με sot 3.5 ως 4 ωρες.

η φορτση ειναι πραγματικα γρηγορη ηδικα μεχρι το 80% φορτιζει σε 45 λεπτα μετα λιγο πιο αργα.

θερμενεται ελαχιστα κατα την χρηση,και μονο κατα την βιντεσκοπηση σε 4k το κινητο ζεσταθηκε λιγο παραπανω.

προσωπικα το αγορασα 3 μηνων μεταχειρισμενο στα 250ευρω οποτε ηταν αριστο value for money.

 

Υ.Γ μου κανει μεγαλη εντυπωση παντως που τετοια κινηταρα ειναι στο περιθωριο και ολοι ασχολουνται με τα iphone και τα galaxy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
λοιπον παιδια το εχω μια εβδομαδα στην κατοχη μου.ο λογος που το επελεξα ειναι οτι ως κατοχος motorola razr i εχω μεινει ευχαριστημενος σε θεματα αξιοπιστιας και αντοχης στο χρονο.επισης τα μοτορολα εχουν καθαρο android χωρις skins και launchers.

οσων αφορα το Z,το κινητο ειναι τεραστιο και πολυ λεπτο επιβαλεται η χρηση bumper μιας και δειχνει ευθραυστο παρολο που ειναι ολο μεταλλικο.την μπαταρια 2600 mah την φοβηθηκα με τετοιο επεξεργαστη και οθονη αλλα μια χαρα βγαζει το κινητο 1,5 μερα αρκετης χρησης με sot 3.5 ως 4 ωρες.

η φορτση ειναι πραγματικα γρηγορη ηδικα μεχρι το 80% φορτιζει σε 45 λεπτα μετα λιγο πιο αργα.

θερμενεται ελαχιστα κατα την χρηση,και μονο κατα την βιντεσκοπηση σε 4k το κινητο ζεσταθηκε λιγο παραπανω.

προσωπικα το αγορασα 3 μηνων μεταχειρισμενο στα 250ευρω οποτε ηταν αριστο value for money.

 

Υ.Γ μου κανει μεγαλη εντυπωση παντως που τετοια κινηταρα ειναι στο περιθωριο και ολοι ασχολουνται με τα iphone και τα galaxy.

 

 

Φίλε έχεις σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη τους 2 μήνες που το έχεις? Επίσης τι εννοείς τεράστιο? Σε διαστάσεις ή σε ομορφιά

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το εχω 3 μερες η μπαταρια του ειναι καλη τελικα βγαζει μερα ανελπιστα καλα σε σχεση με αυτα που γραφουν στο σκρουτζ.κατα τ αλλα πολυ λεπτο ωραια κατασκευη γρηγορο οτι πρεπει σ αυτα τα λεφτα ειναι τσαμπα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη τους 2 μήνες που το έχεις? Επίσης τι εννοείς τεράστιο? Σε διαστάσεις ή σε ομορφιά

 

τεραστιο σε διαστασεις εννοω σε συγκριση με το παλιο κινητο μου.

το κινητο σε καθε περιπτωση ειναι αριστο για τα χρηματα του.δεν του λειπει τιποτα.η οθονη του ειναι κορνιζα πραγματικα πολυ καλη αποδοση χρωματων,πολυ φωτεινη εαν την βαλεις στο τερμα σχεδον στραβωνει.

στο θεμα αποδοσης παει σφαιρα δεν εχει ιχνος κολληματος,δακτυλικο αποτυπωμα γρηγορο και αρκετα ακριβες.

το wi-fi εχει μετρια εμβελεια,εχω χρησιμοποιηση αλλα κινητα με ελαφρως καλυτερη εμβελεια.

καμερα πολυ καλη τη μερα,στο σκοταδι ειχε μια περιεργη οψη χρωματων αλλα εγκατεστησα το google camera και βελτιωθηκε αισθητα.

μπαταρια βγαζει μια ημερα με αρκετη χρηση και δεδομενα ανοικτα,του πηρα power bank για κανενα ταξιδι να μην εχω το ανχος μην μεινω απο μπαταρια.

τα moto mods τα θεωρω περιττα και τσουχτερα στην τιμη για αυτα που προσφερουν οποτε δεν ασχοληθηκα καθολου.

περνει καθε μηνα αναβαθμιση ασφαλειας και μικροδιορθωσεις bug.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τεραστιο σε διαστασεις εννοω σε συγκριση με το παλιο κινητο μου.

το κινητο σε καθε περιπτωση ειναι αριστο για τα χρηματα του.δεν του λειπει τιποτα.η οθονη του ειναι κορνιζα πραγματικα πολυ καλη αποδοση χρωματων,πολυ φωτεινη εαν την βαλεις στο τερμα σχεδον στραβωνει.

στο θεμα αποδοσης παει σφαιρα δεν εχει ιχνος κολληματος,δακτυλικο αποτυπωμα γρηγορο και αρκετα ακριβες.

το wi-fi εχει μετρια εμβελεια,εχω χρησιμοποιηση αλλα κινητα με ελαφρως καλυτερη εμβελεια.

καμερα πολυ καλη τη μερα,στο σκοταδι ειχε μια περιεργη οψη χρωματων αλλα εγκατεστησα το google camera και βελτιωθηκε αισθητα.

μπαταρια βγαζει μια ημερα με αρκετη χρηση και δεδομενα ανοικτα,του πηρα power bank για κανενα ταξιδι να μην εχω το ανχος μην μεινω απο μπαταρια.

τα moto mods τα θεωρω περιττα και τσουχτερα στην τιμη για αυτα που προσφερουν οποτε δεν ασχοληθηκα καθολου.

περνει καθε μηνα αναβαθμιση ασφαλειας και μικροδιορθωσεις bug.

 

Kαι εμενα μου κανει εντυπωση που εχει περασει στα ψιλα αυτη η κινηταρα σε σχεση με την τιμη της σε πολλα ειναι καλυτερο απο το s7 ας πουμε.

 

Σχεφτομαι να το παρω τωρα τα χριστουγεννα αλλα ακουσα πολλα κακα για την μπαταρια αλλα απο οτι βλεπω απο εσενα δεν ειναι και τοσο χαλια, το powerbank ποσο σου πηγε αξιζει καλυτερα απο το power mod ?

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα μου κανει εντυπωση που εχει περασει στα ψιλα αυτη η κινηταρα σε σχεση με την τιμη της σε πολλα ειναι καλυτερο απο το s7 ας πουμε.

 

Σχεφτομαι να το παρω τωρα τα χριστουγεννα αλλα ακουσα πολλα κακα για την μπαταρια αλλα απο οτι βλεπω απο εσενα δεν ειναι και τοσο χαλια, το powerbank ποσο σου πηγε αξιζει καλυτερα απο το power mod ?

Είναι ένα καλό τηλέφωνο. Επειδή το έχω, σε σχέση με το s7 edge (που τα είχα παράλληλα) χάνει σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα καλό τηλέφωνο. Επειδή το έχω, σε σχέση με το s7 edge (που τα είχα παράλληλα) χάνει σε όλα.

 

στο antutu που ειδα ειναι πιο ψηλα το moto z απο το απλο s7, επισης ειδα σε βιντεο οτι εχει πιο γρηγορο σαρωτη αποτυπωμάτων και καλυτερη καρτα γραφικων στα games

 

 

Γενικα για την τιμη του πιστευω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη εσυ που το ειχες τι λες δεν τα αξιζει τα 320 ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καμία σχέση, κάμερα καμία σχέση, αναλογία μεγέθους με οθόνη λες και είναι κινητό 5 ετιας, ακουστικό χειρότερο. Δεν το θεωρώ κινητή ναυαρχίδα, ακόμη και για όταν βγήκε.

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καμία σχέση, κάμερα καμία σχέση, αναλογία μεγέθους με οθόνη λες και είναι κινητό 5 ετιας, ακουστικό χειρότερο. Δεν το θεωρώ κινητή ναυαρχίδα, ακόμη και για όταν βγήκε.

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό φαίνεται πως χρησιμοποιείς όμως :p

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαίνεται πως χρησιμοποιείς όμως :p

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Έχω 2 ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πούλησα με βαριά καρδιά.

μετά που του εγκατέστησα καμιά 30ρια εφαρμογές φάνηκε η αδύναμη μπαταριά του με το ζορε έβγαζε τη μέρα με ελάχιστη χρήση.

το έμαθα τι μάθημα μου απο εδώ και μπρος phablet με μικρότερη απο 3300mah μπαταρία ούτε που ασχολούμαι.

το powerbank το φόρτιζε πλήρες 3 φορες ,και το καλο ειναι οτι μου έμεινε μετά την πώληση του κινητού

συγκεκριμένα έχω το xiaomi 10000mah το οποιο ειναι must have σε ταξίδια δεν χρειάζεται να κυνηγάς πρίζες για τουλάχιστον 3 μέρες με βαριά χρήση.το είχα πάρει στα 25 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και σε μένα μόλις ήρθε το update της Ορεο.

Πάντως Μ αρέσει πολύ η συγκεκριμένη σειρά..

Καθαρο android,αξιοπιστία ,ποιότητα,σε μια εποχή που όλα τα κινητά μοιάζουν ,αυτό έχει σχεδιαστική προσωπικότητα.Πολυ καλη καμερα με ποιοτικές λήψεις και το selfie flash κανει φοβερή δουλεια.Δύσκολα θα πάω σε άλλη εταιρια

Επίσης στη περίπτωση του συγγενικού z play δηλώνω εντυπωσιασμένος με την ποιοτητα της αυτονομίαςΧωρις το πόλεμο των Κινέζων στα mha η συγκεκριμένη υλοποίηση μας δείχνει πως με 3500mha και υπερβελουδινο λειτουργικό βγάζεις 40 ώρες power χρήσης..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Σε μένα δεν έχει έλθει ακόμα ειδοποίηση για Oreo.

Υπάρχει άλλος τρόπος για εγκατάσταση της αναβάθμισης;

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την P δεν πρόκειται να την πάρει έ; :worry:

 

Ψάχνω να το αγοράσω μεταχειρισμένο, βλέπω ότι πωλείται σχετικά φθηνά πια.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Την P δεν πρόκειται να την πάρει έ; :worry:

 

Ψάχνω να το αγοράσω μεταχειρισμένο, βλέπω ότι πωλείται σχετικά φθηνά πια.

Nope.....

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Την P δεν πρόκειται να την πάρει έ; :worry:

 

Ψάχνω να το αγοράσω μεταχειρισμένο, βλέπω ότι πωλείται σχετικά φθηνά πια.

Καινούργιο από Κίνα έχει κάπου στα 150-160Εuro.... μεγάλο μείον του η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...