Jump to content

Moto Z


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη, το έχεις ακόμα? :P, πως σου φαίνεται?

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Όχι ακομα δεν παρελαβα. Το πηρα σε καλη τιμη, διαφορετικα στην παρουσα φαση δε θα ειχε ιδιαιτερο νοημα.

Για να δουμε, εσυ ησουν ο πρωτος που το πηρε εδώ μεσα κι εδωσες την κατευθυνση...

Δωσε κανενα σκρην αν μπορεις, από το z play, με τη ρυθμιση στο ελαχιστο δυνατο (προβολη στοιχειων), για να δω ποσα εικονίδια απεικονίζονται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://forum.xda-developers.com/moto-z/themes/camera-app-hdr-enabled-t3543988

 

Για χαρά και από εμένα!Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το apk να μας πει αν δουλεύει καλά; Ενεργοποιεί​ το hdr+ της google και έχει καλά αποτελέσματα λένε , σκέφτομαι και γω να το πάρω, μόνο η κάμερα και τα security/os updates με κολλάνε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα κι εγώ πήρα στα χέρια μου τη συσκευή. Είχα και το z play πιο πριν το οποίο έπαιρνε ταυτόχρονα 2 σιμ και SD card. Εδω βλεπω οτι δεν ισχύει το ίδιο. Πώς και συνέβη αυτό; Είναι η κλασική hybrid θύρα, που βάζεις ή 2 σιμ ή σιμ και SD

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα κι εγώ πήρα στα χέρια μου τη συσκευή. Είχα και το z play πιο πριν το οποίο έπαιρνε ταυτόχρονα 2 σιμ και SD card. Εδω βλεπω οτι δεν ισχύει το ίδιο. Πώς και συνέβη αυτό; Είναι η κλασική hybrid θύρα, που βάζεις ή 2 σιμ ή σιμ και SD

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To Z και το Z Force, δεν βγήκαν σε dual έκδοση από όσο ξέρω.

 

Βαγγέλη, τώρα το είδα, θες screenshot?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

To Z και το Z Force, δεν βγήκαν σε dual έκδοση από όσο ξέρω.

 

Βαγγέλη, τώρα το είδα, θες screenshot?

 

Ευχαριστώ, αλλά θα το δώσω σφραγισμενο τελικά...!

Link to comment
Share on other sites

To Z και το Z Force, δεν βγήκαν σε dual έκδοση από όσο ξέρω.

 

Βαγγέλη, τώρα το είδα, θες screenshot?

 

μην λέμε ότι να ναι το απλό Ζ υπάρχει κανονικά σε dual sim

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο moto z που έχω, στο fb, στο Instagram, ακόμα και στο Tapatalk, δε μου ρολαρει καλά η συσκευή, σαν να κάνει λαγκαρισματα... Ακόμα και το NEXUS 6p που έχω βάλει έκδοση Developer O, δε μου κάνει κολλήματα... Το έχω πάρει μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση και φοράει του Απριλίου το update. Είχα και z play προγενέστερα και ήταν πολύ πιο smooth η λειτουργία του

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο moto z που έχω, στο fb, στο Instagram, ακόμα και στο Tapatalk, δε μου ρολαρει καλά η συσκευή, σαν να κάνει λαγκαρισματα... Ακόμα και το NEXUS 6p που έχω βάλει έκδοση Developer O, δε μου κάνει κολλήματα... Το έχω πάρει μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση και φοράει του Απριλίου το update. Είχα και z play προγενέστερα και ήταν πολύ πιο smooth η λειτουργία του

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

format και βάλε τις lite εκδόσεις. Θέμα η συσκευή δεν έχει επειδή δεν τρέχει καλά 3 apps..:p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

format και βάλε τις lite εκδόσεις. Θέμα η συσκευή δεν έχει επειδή δεν τρέχει καλά 3 apps..:p

Ρε παιδιά, μιλάμε ότι όλο το κινητό κόλλαγε... Έσβησα και τις δύο εφαρμογές και φαίνεται ότι έστρωσε... Βέβαια δε θέλω να έχω ναυαρχίδα και να χρειάζεται να κάνω "εκπτώσεις" στη χρήση μου... Τέλος πάντων, απογοητευτηκα λίγο...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μιλάμε ότι όλο το κινητό κόλλαγε... Έσβησα και τις δύο εφαρμογές και φαίνεται ότι έστρωσε... Βέβαια δε θέλω να έχω ναυαρχίδα και να χρειάζεται να κάνω "εκπτώσεις" στη χρήση μου... Τέλος πάντων, απογοητευτηκα λίγο...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει πείπτωση να εχεις Moto Z και να βαζεις lite εκδοσεις για να μην κολάει... Δεν έχεις κινεζιά με 1gb ram.

Κάτι άλλο φταίει. Kανε ενα reset και βάλε ξανά τις εφαρμογές.

Εχω Moto Z και πετάει, οτι κι αν βάλω.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πείπτωση να εχεις Moto Z και να βαζεις lite εκδοσεις για να μην κολάει... Δεν έχεις κινεζιά με 1gb ram.

Κάτι άλλο φταίει. Kανε ενα reset και βάλε ξανά τις εφαρμογές.

Εχω Moto Z και πετάει, οτι κι αν βάλω.

Μα κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Δε θέλω να χάσω τα αρχεία μου όμως εφόσον τώρα δείχνει ότι έστρωσε... Τι να πω... Εξάλλου, από reset το έχω πάρει, από φίλο μου

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δε χάνεις αρχεία αν κάνεις Hard reset. Βάλε ότι αρχεία θέλεις να κρατήσεις στην κάρτα μνήμης, τα υπόλοιπα (επαφές, μηνύματα, settings, passwords, κτλ ) φυλάσσονται στους server της Google και επανέρχονται με το που θα ξανασετάρεις το κινητό. Απλά θα σου πάρει λίγο χρόνο να ξαναεγκαταστήσεις τις εφαρμογές.

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δε χάνεις αρχεία αν κάνεις Hard reset. Βάλε ότι αρχεία θέλεις να κρατήσεις στην κάρτα μνήμης, τα υπόλοιπα (επαφές, μηνύματα, settings, passwords, κτλ ) φυλάσσονται στους server της Google και επανέρχονται με το που θα ξανασετάρεις το κινητό. Απλά θα σου πάρει λίγο χρόνο να ξαναεγκαταστήσεις τις εφαρμογές.

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο... Πλέον το κινητό πάει μια χαρά και δε θέλω να μπω στη διαδικασία... Ευχαριστώ πάντως

 

Στάλθηκε από το moto z μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη Γερμανία τα Saturn το έχουν προσφορά το moto z στα 249 ευρώ. Πολύ καλή τιμή (περιεργως το έχουν χαμηλότερα ακόμα και από το play). Προφανώς λόγω της ανακοίνωσης του Ζ2 σε 10 μέρες.

(Το site γράφει 299 αλλά πέρασα από 2 καταστήματα σήμερα και το είχαν στα 249)

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος tempered glass?? Επιπλέον για να έχω ασύρματη φόρτιση πρέπει να πάρω το battery mod ή υπάρχει σκέτο καπάκι? Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος tempered glass?? Επιπλέον για να έχω ασύρματη φόρτιση πρέπει να πάρω το battery mod ή υπάρχει σκέτο καπάκι?

 

Battery mod μόνο, αν και σήμερα με το λανσάρισμα του moto z2 play παίζει να ανακοινώσουν και νέα mods.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Battery mod μόνο, αν και σήμερα με το λανσάρισμα του moto z2 play παίζει να ανακοινώσουν και νέα mods.

Ευχαριστώ! Από όσο έχω ψάξει υπάρχουν 2 εκδόσεις (381 και η 382, η οποία υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση). Στην Ελλάδα υπάρχει στον Κωτσόβολο (κατόπιν παραγγελίας) και στη lenovo (αναμένεται σύντομα) αλλά κανένα δεν αναφέρει για σύρματη.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ. Τσιμπημένη τη τιμή βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Και εγώ το τσίμπησα πριν μια εβδομάδα. Το είχα συνέχεια στο ραντάρ μου λόγω ομορφιάς, και τελικά το πήρα στα 320 ευρώ, πιστεύω τρομερή τιμή.

 

Καταρχήν είναι χαλαρά το πιο όμορφο κινητό που κυκλοφοράει. Αν εξαιρέσουμε ίσως το S8 που τραβάει επίσης βλέμματα, το συγκεκριμένο αποπνέει απίστευτη πολυτέλεια και τρομερή ποιότητα κατασκευής.

 

Οθόνη τέλεια, επιδόσεις φοβερές, εννοείται δεν κολλάει σε τπτ. Εμένα προσωπικά το vanilla Android δεν με τρελένει, και ίσως κάποια πραγματάκια τα αλλάξω στην πορεία.

 

Στο θέμα της μπαταρίας, το Moto Z τα πάει καλά. Δεν βγάζει μάτια, αλλά δίνει πολύ μεγαλύτερη αυτονομία από τα 2600mAh που έχει. Για αυτούς που θέλουν πολύ μεγάλη μπαταρία, σίγουρα δεν είναι αυτό που θέλουν. Και πάλι όμως, εδώ βλέπεις την ισχύ του turbo charger, και το που θα πάει το μέλλον των smartphone.

 

Εγώ προσωπικά προτιμώ μια πιο μικρή μπαταρία, με μια πιο κομψή συσκευή και ένα turbo charger π.χ. στο αυτοκίνητο και στο σπίτι παρά μια γκουμούτσα για να μου βγάζει την ημέρα.

 

Περισσότερα στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Και εγώ το τσίμπησα πριν μια εβδομάδα. Το είχα συνέχεια στο ραντάρ μου λόγω ομορφιάς, και τελικά το πήρα στα 320 ευρώ, πιστεύω τρομερή τιμή.

 

Καταρχήν είναι χαλαρά το πιο όμορφο κινητό που κυκλοφοράει. Αν εξαιρέσουμε ίσως το S8 που τραβάει επίσης βλέμματα, το συγκεκριμένο αποπνέει απίστευτη πολυτέλεια και τρομερή ποιότητα κατασκευής.

 

Οθόνη τέλεια, επιδόσεις φοβερές, εννοείται δεν κολλάει σε τπτ. Εμένα προσωπικά το vanilla Android δεν με τρελένει, και ίσως κάποια πραγματάκια τα αλλάξω στην πορεία.

 

Στο θέμα της μπαταρίας, το Moto Z τα πάει καλά. Δεν βγάζει μάτια, αλλά δίνει πολύ μεγαλύτερη αυτονομία από τα 2600mAh που έχει. Για αυτούς που θέλουν πολύ μεγάλη μπαταρία, σίγουρα δεν είναι αυτό που θέλουν. Και πάλι όμως, εδώ βλέπεις την ισχύ του turbo charger, και το που θα πάει το μέλλον των smartphone.

 

Εγώ προσωπικά προτιμώ μια πιο μικρή μπαταρία, με μια πιο κομψή συσκευή και ένα turbo charger π.χ. στο αυτοκίνητο και στο σπίτι παρά μια γκουμούτσα για να μου βγάζει την ημέρα.

 

Περισσότερα στο μέλλον.

Πώς το πήρες σε τόσο καλή τιμή;

 

Στάλθηκε από το moto z μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς το πήρες σε τόσο καλή τιμή;

 

Στάλθηκε από το moto z μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To είχε βγάλει τo Saturn και το Amazon προσφορά. Το Saturn το πήγε στα 399 πλέον, το Amazon 339. Το λευκό λίγο πιο φθηνό. Δυστυχώς δεν πρόλαβα τον Βαγγέλη όποτε σήμερα αύριο παραλαμβάνει μαύρο από Amazon. Επιπλέον Ιούλιο αναμένεται καινούργιο καπάκι με ασύρματη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...