Jump to content

Moto Z


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπειτα από την απαίτηση κάποιων συνφορουμιτών, στν ουσία μόνο ο v@gelis το ζήτησε αλλά οκ :p, και καθότι ίσως(?) και να είμαι ο μοναδικός ή ένας από τους πολύ λιγοστούς κατόχους της συγκεκρμένης συσκευής, αποφάσισα πως ήταν η ώρα να αποκτήσουμε και το επίσημο νήμα του moto Ζ.

 

Έχω στη κατοχή μου λοιπόν ένα μαύρο moto Z περί τις 10 ημέρες κοντά, το πήρα από το handtec 500 λίρες σχεδόν (μαζί έδιναν free και το battery moto mod της incipio).

Το κουτί περιέχει το μαύρο ballistc nylon style mod και έναν quick charger 2.0 μαζί.

 

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις καθότι ακόμα το στρώνω.

- Η μπαταρία είναι δράμα. Με περί τα 230 apps εγκατεστημένα, ζήτημα να βγάζω ένα 3ωρο SOT. Βέβαια, επειδή έχω το battery mod συνέχεια κουμπωμένο (όχι μόνο για την έξτρα μπαταρία, αλλά και επειδή προσθέτει ιδανικό έξτρα βάρος και όγκο στο τηλέφωνο και το κρατάς πολύ πιο καλά) βγάζω combined περί τις 5 με 5μιση ώρες κάποιες φορές.

 

- Η κατασκευή είναι μοναδική, δεν είναι το βαρύ - και στο χερι και στο μάτι - μεταλλικό industrial του htc 10, αλλά είναι μια υπέρλεπτη - και ταυτόχρονα ανθεκτική -.

 

- Η κάμερα, πολύ decent, στο αυτόματο λειουργεί υποδειματκά. Έχει γίνει καλή δουλίτσα και στις ρυθμίσεις για manual, αλλά στο 4Κ βίντεο γίνεται λίγο bbq η φάση..

 

- s/w, εδώ δεν έχω να πω κάτι, απλά το moto app γίνεται όλο και καλύτερο μοντέλο με μοντέλο..

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο!

Δεν είναι κακο να δειχνεις το δρομο και σε αλλους, που αγνοουν συσκευες - διαμαντια, για να αρχιζουν να κοιτουν κι άλλες εναλλακτικες, περα από τα κλασικα brands ;)

Στα του moto, με την οθονη εισαι ευχαριστημένος? Ακουστικο, σημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Δεν είναι κακο να δειχνεις το δρομο και σε αλλους, που αγνοουν συσκευες - διαμαντια, για να αρχιζουν να κοιτουν κι άλλες εναλλακτικες, περα από τα κλασικα brands ;)

Στα του moto, με την οθονη εισαι ευχαριστημένος? Ακουστικο, σημα?

 

Η οθόνη είναι κλασσικά πλέον amoled, η οποία μου θυμίζει πολύ την οθόνη του Note 5. Υπάρχουν 2 modes, τα standard - sRGB και το vibrant - ήρθε το τσίρκο medrano.

Από φωτεινότητα τα πηγαίνει αρκετά καλά, κάτω από ντάλα ήλιο και η ανάγνωση κειμένου γίνεται αρκετά εύκολα.

 

Σχετικά με το ακουστικό αλλά και το σήμα, τυπικό motorola, ξεκάθαρος ο συνομιλητής με 0 background noise. LTE σχεδόν παντού, τουλάχιστο στα βόρεια προαστ. όπου και κινούμαι κυρίως.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη γράψει..

Σωστός . Από την βιασύνη να ρωτησω δεν το είδα. Μία ερώτηση ακόμη το battery pack φορτίζει το τηλ. ακόμα και όταν είναι 100 % ή όταν μόνο όταν έχει ξεφορτώσει ?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός . Από την βιασύνη να ρωτησω δεν το είδα. Μία ερώτηση ακόμη το battery pack φορτίζει το τηλ. ακόμα και όταν είναι 100 % ή όταν μόνο όταν έχει ξεφορτώσει ?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Το battery pack ξεφορτίζει πρώτα διότι φορτίζει την μπαταρια. Μόλις αδειάσει, τότε παίρνει μπροτά η μπαταρία του τηλ.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ψήνω για το force, αλλά εδώ δεν ακούγεται τίποτα γι' αυτή τη νέα σειρά της Motorola... :(

Και δεν καταλαβαίνω το γιατί... :O

Link to comment
Share on other sites

To Force παιδιά ακόμα και στην Αμερική, μόνο από τη Verizon, δε θα βγει σε μη-droid έκδοση.

 

Φιλε μου FM ραδιοφωνο εχει; Παιζει καλα απο ποιοτητα ληψης; Το εξωτερικο ηχειο ειναι δυνατο και καθαρο; Εχει καποια λειτουργια τυπου glance screen-always on display που να δειχνει αριθμο και ειδος αδιαβαστων ειδοποιησεων (mail, calendar, sms κτλ); Εχει λειτουργια double-tap για ξυπνημα της οθονης;

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

 

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@asikis: FM όχι / το σήμα και γενικότερα η ποιότητα του δικτύου είναι φανταστική / το ηχείο είναι ΟΚ, ένα μπροστινό ηχείο / double tap όχι / έχει το moto display (περνάς το χέρι σου πάνω από την οθόνη και ανάβουν καποια pixels).
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

@asikis: FM όχι / το σήμα και γενικότερα η ποιότητα του δικτύου είναι φανταστική / το ηχείο είναι ΟΚ, ένα μπροστινό ηχείο / double tap όχι / έχει το moto display (περνάς το χέρι σου πάνω από την οθόνη και ανάβουν καποια pixels).

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Χωρις FM ειναι εκτος λιστας για εμενα.

Ευχομαι να το χαρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι λέτε για το moto Z play σκέφτομαι να το πάρω αξίζει??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για το moto Z play σκέφτομαι να το πάρω αξίζει??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο σκρουτζ εχει 420 ευρω!! Τα βρισκω παρα πολλα για κινητο με snp 625

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για το moto Z play σκέφτομαι να το πάρω αξίζει??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τα μπούνια.. Και εγώ το ψήνω, σκέφτομαι να δώσω το κανονικό Ζ για το play.. Συσκευή με τα όλα της.. και ας έχει τον 625 (έλεος με αυτά που γράφουν μερικοί..)..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Με τα μπούνια.. Και εγώ το ψήνω, σκέφτομαι να δώσω το κανονικό Ζ για το play.. Συσκευή με τα όλα της.. και ας έχει τον 625 (έλεος με αυτά που γράφουν μερικοί..)..

Aυτο το ελεος πηγαινε σε εμενα;;Τι να κανουμε ρε φιλε,θεωρω οτι ειναι πολλα τα 420 για snp 625

Aν εσυ το βρισκεις κελεπουρι δικαιωμα σου.Εγω την αποψη μου εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο σκρουτζ εχει 420 ευρω!! Τα βρισκω παρα πολλα για κινητο με snp 625

 

Εξαρτάται. Καταρχήν οι επιδόσεις του snap 625 είναι αξιοπρεπέστατες. Από εκεί και έπειτα όμως έχει κάτι που δεν έχει κανένα άλλο SoC αυτή τη στιγμή και αυτό είναι η διαχείριση ενέργειας και σε χρήση και σε stand by. Δες εδώ και θα καταλάβεις.

 

Link to comment
Share on other sites

δειτε νουμερα μπαταριας να σας πεσει το σαγονι (για το play) http://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/moto-z-play-battery-life-t3459860
Link to comment
Share on other sites

δειτε νουμερα μπαταριας να σας πεσει το σαγονι (για το play) http://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/moto-z-play-battery-life-t3459860

 

Ακριβώς αυτό λέει και στο βίντεο που παρέθεσα. Προσωπικά ήμουν σε αναζήτηση νέας συσκευής κάποια στιγμή στις γιορτές και ήμουν μεταξύ one plus 3, HTC 10 και Moto Z play. Και μόνο για το θέμα μπαταρία τείνω να πάω σε Z play. Για εμένα είναι σοβαρός παράγοντας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως αν εξαιρέσουμε το θέμα της μπαταρίας το κινητό φαίνεται πολύ όμορφο. Μου κάνει εντύπωση πως δεν είναι πιο δημοφιλές.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που "χαλάω" το θέμα αλλά πώς και δεν υπάρχει ανοικτό τοπικ για το moto z play?

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...