Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα, το έχω δοκιμάσει ήδη, το αποτέλεσμα είναι να έχω bootloop. Θα γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση, δε νομίζω ότι η συσκευή μας έχει anti-rollback.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχω ''πειραξει'' το κινητο ποτε απλα κατεβαζα τις αναβαθμισεις οταν με ειδοποιουσε,

 

υποτιθετai οτι κατεβασε την 10.2 κ μετα το ρησταρτ, εμφανιζει την 10.1 με .... ανυπαρκτο wifi!!!

.....πατας το κουμπι κ σε μισο δευτερολεπτο κλειενει το wifi κ ετσι δουλευι μονο ντατα....

 

ερωτηση,

 

1. εχετε βρει αξιοπιστη λυση στο προβληmα [ ναι δοκιμασα ακομη κ την 3η σελιδα του google, στο σχετικο ερωτημα]

2. πως γινεται επιστροφη σε miui 9 ή εστω στην αρχικη 10αρα χωρις το προβλημα στο wifi?

 

ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είχες κατεβάσει κάποια εφαρμογή WiFi, ίσως.... ποιος ξέρει.

Και εγώ είχα την 10.1 και πέρασα την 10.2 με fastboot rom όμως και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Μη γυρίσεις στην 10.1 δεν αξίζει. Η 10.2 είναι καλύτερη της. Τώρα αν θες να γυρίσεις σε 9 δε ξέρω. Επειδή όμως ούτως ή άλλως θα γυρίσεις με fastboot rom, δώσε άλλη μια καθαρή ευκαιρία στη 10.2.

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σε όλους,

Η αγαπημένη μου συσκευή, δεν λέει να λειτουργήσει σωστά το gps...

Δείχνει τον χάρτη google maps αλλά δε κάνει πλοήγηση . Όταν κινείται το αμάξι, κινείται, αργά,μια στο τόσο και το βελάκι επάνω στη διαδρομή του χάρτη αλλά τίποτα παραπάνω

Ίδια δυσλειτουργία και στους here maps.

 

Κάνεις ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Βαθμονόμηση πυξίδας, πως γίνεται ;

(Google δεν βοήθησε, με λίγο ψάξιμο).

 

Υγ.το τσιπ του gps είναι αυτόνομο ή σετ μαζί με την μητρική κτλ;

Το ρωτάω γτ η συσκευουλα μου έχει ανοιχτεί 2-3φορες για επισκευή θέματος που είχε με την φόρτιση. Έμεινε ένα κουσουρι αλλαγής της δόνησής του σαν ξεχαρβαλωμενο αλλά τουλάχιστον μου το φτιάξανε και φορτίζει ..

Αν δε μπορέσω να το συνεφερω αναγκαστικά θα παροπλιστει για οικιακή χρήση ως τάμπλετ...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Γειά σε όλους σας, είμαι καινούργιος στο miui με το note 3 pro με τον 6απυρινο Snapdragon.Ελπιζω να γράφω στο σωστό νημα.Αλλαξα μπαταρία γιατί έπεφτε πολύ γρήγορα,αλλά δεν είδα τρομερή διαφορά με την καινούργια.Καπου διαβασα ότι παίζει ρόλο ο kernel, ισχύει;Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο σε κερνελ και σε ρομ,αν και αυτή που φοράω πηγαίνει αρκετά καλά σε σχέση με το Samsung j5 2016 που είχα πριν.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει και τόσο ο κερνελ, το πιο πιθανό η μπαταρία που έβαλες είναι μάπα, από που την αγόρασες;

Αν και σε τόσο παλιό τηλέφωνο δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθείς με μπαταρία, πας σε άλλο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει και τόσο ο κερνελ, το πιο πιθανό η μπαταρία που έβαλες είναι μάπα, από που την αγόρασες;

Αν και σε τόσο παλιό τηλέφωνο δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθείς με μπαταρία, πας σε άλλο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από μαγαζί με κινητά, πάντως καινούργια είναι μπροστά μου την άνοιξε, δύο μερες την έχω,ελπίζω να μην είναι μουφα.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια,

υπάρχει κάποιος ακόμα κάτοχος του κινητού κ χρήστης;

η συσκευή μου δεν φόρτιζε, επισκευάστηκε σε μαγαζί του κέντρου Αθήνας (Ομόνοια), όμως έπαψε να λειτουργεί το gps.

κάποια υποψία, τί μπορεί ν φταίει;

μπορεί κάτι θέμα hardware να είναι, ή να συνεχίσω ν δοκιμάζω software γιατροσόφια π βρίσκω στο google?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2022 at 10:28 ΜΜ, Thou_Bou said:

Γεια,

υπάρχει κάποιος ακόμα κάτοχος του κινητού κ χρήστης;

η συσκευή μου δεν φόρτιζε, επισκευάστηκε σε μαγαζί του κέντρου Αθήνας (Ομόνοια), όμως έπαψε να λειτουργεί το gps.

κάποια υποψία, τί μπορεί ν φταίει;

μπορεί κάτι θέμα hardware να είναι, ή να συνεχίσω ν δοκιμάζω software γιατροσόφια π βρίσκω στο google?

Το πιθανότερο είναι να μην επανασυνδέθηκε σωστά η κεραία του GPS. Καλό είναι να τους το ξαναπάς όσο πιο νωρίς γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2022 at 11:07 ΠΜ, ckoul said:

Το πιθανότερο είναι να μην επανασυνδέθηκε σωστά η κεραία του GPS. Καλό είναι να τους το ξαναπάς όσο πιο νωρίς γίνεται..

του έκανα φορμάτ με τα κουμπιά, μου έκανε 1 πλοήγηση, όμως ενώ του έβαλα σιμ ν το δοκιμάσω ως βασικό μου κινητό, μετά από κάποιες ώρες έχασε το σήμα από την σιμ εντελώς. με επανεκκίνηση διορθώθηκε αλλά μόνο προσωρινά.

δυστυχώς μάλλον τόσα ήταν τα ψωμιά του.

δε ξέρω τί να το κάνω, χάρισμα ή αγγελία για περίπου 20ευρώ, μήπως κάποιος θέλει ανταλλακτικά του.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...