Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα εδώ Κ μια βδομάδα μου έχουν χαρίσει ένα xiaomi note 3 pro. Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις απλά είναι μεγάλο το νήμα Κ δεν προλαβαίνω να το παρακολουθήσω. Δεν μου κάνει τίποτα το κινητό απλά το έχω για 2 συσκευή. Αξίζει να το κάνω root για να το κάνω update η να το αφήσω σε αυτή την έκδοση Κ ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη Κ σταθερή. (χαρίζω καμιά 10 θήκες 1 μπαταρία Κ 4 temperdglass. μόνο πριβε παιδιά Κ όποιος είναι Αιγάλεω η Κερατσίνι γιατί μου είναι άχρηστα εμένα. Ευχαριστώ

https://ibb.co/mYPY6p

https://ibb.co/g9spCU

https://ibb.co/h4xNXU

Ελπίζω να φαίνονται

 

 

η συσκευή που έχεις στα χέρια σου εχει πειραγμένη αγγλοκινέζικη ρομ με πολλά προβλήματα ... και παρα πολυ παλιά.

 

υπαρχει οδηγός να περάσεις την επίσημη global ρομ απο την xiaomi και να απαλαχθείς απο τα προβλήματα και να περνεις και τα updates στην ώρα τους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε μου . Μπορείς να με κατευθύνεις σε κάποιο link να διαβάσω κάποιο οδηγό Κ αν ισχύει ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου . Μπορείς να με κατευθύνεις σε κάποιο link να διαβάσω κάποιο οδηγό Κ αν ισχύει ακόμα?

καλλιτερα πηγαινε εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12169-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?pageNo=1795 και ανεβασε φωτο απο το σχετικα με το τηλεφωνο και εχουν τους οδηγους ,γιατι θα χρειαστεις οδηγο για να περασεις driver στο pc, οδηγο για το τι ειναι ο bootloader κλειδωμενος η ξεκλειδωτος και ανναλογα τι ειναι θα ακολουθησεις οδηγο για flash official rom.

 

και κατι ακομα εισαι σε λαθος νημα εδω ειναι για το special edition (kate) ενω εσυ εχεις το redmi note3 pro (kenzo)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προχθές κατέβασε και έκανε κάπως εκβιαστικά την αναβάθμιση του λογισμικού! Τις άλλες φορές ρωτούσε! Πάντως μια μεγάλη διαφορά είναι οτι ζεσταίνεται πολύ λιγότερο όταν παίζω...μου έκανε μεγάλη εντύπωση!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λίγο περίεργο, δες αν είναι ενεργή η επιλογή αυτόματη εγκατάσταση στις αυτόματες ενημερώσεις. Με την ευκαιρία, πες μας εντυπώσεις από τη διάρκεια της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

εμενα σημερα ξαφνικα, σταματησε να λειτουργει ο αισθητηρας αυτοματης περιστροφης.

δοκιμασα επανεκκινηση κινητου, ενεργο/ανενεργο το αντιστοιχο εικονιδιο απ το drop down μενου, τίποτα. καμια βελτιωση.

νωριτερα σημερα εφαγα μια μικρη τουμπιτσα (εντος θηκης τυπου βιβλιου) απο υψος 1 μετρου.

 

μαλλον παει ο αισθητήρας, ε;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ίδιο και σε εμένα, ωραίο το Miui10, ωραία η xiaomi...

Πρώτη φορά πλησιάζω να κλείσω τριετία με συσκευή... (Αγορά τον Μάρτιο 2016 από Κίνα μεριά )

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η miui10 αλλα συνολικα εχω αρνητικη αισθηση για την ενημερωση. Ειδικα με το λαγκαρισμα της μπαρας ειδοποιησεων, οπου για να εμφανισει την προεπισκοπηση του μηνυματος αργει αρκετα. Μαλλον οφειλεται στον χρονο που χρειαζεται για να γινει download το εικονιδιο της προεπισκοπησης. Αραγε υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτο; μου εχει σπασει τα νευρα
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι κάθε φορά που ανοίγεις το κινητό ο ήχος στο ξυπνητήρι είναι σχεδόν στο μηδέν;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτή η βλακεία.

Το κάνει και σε κάποιο άλλο παιδι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το έκανε πριν ,τώρα με την αναβάθμιση έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι κάθε φορά που ανοίγεις το κινητό ο ήχος στο ξυπνητήρι είναι σχεδόν στο μηδέν;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτή η βλακεία.

Το κάνει και σε κάποιο άλλο παιδι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το έκανε πριν ,τώρα με την αναβάθμιση έγινε.

 

Μου το εκανε και εμενα και πηγα στις ρυθμίσεις ηχου και ανεβασα την ενταση του ξυπνητηριου και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το ανεβάζω αλλά μια στις τόσες θα το ξαναβρώ κάτω μετά από επανεκκίνηση.

Παρατήρησε αν στο ξανακατεβαση και εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το ανεβάζω αλλά μια στις τόσες θα το ξαναβρώ κάτω μετά από επανεκκίνηση.

Παρατήρησε αν στο ξανακατεβαση και εσένα.

 

Δεν το ξανακατεβασε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για χαρά.

Έχω ένα rn3pro se όπου είχα θέμα με χαλασμένη θύρα USB και δεν φόρτιζε και θα ήθελα να γράψω για την λύση που βρηκα μπας και βοηθηθεί και κάνας άλλος.

(Το κινητό se έχει διαφορετικό ανταλλακτικό από το κοινο rn3pro και είναι δύσκολο να βρεθεί από τους μαστορους.)

Πήγα το προβληματικό rn3pro se σε ένα μαγαζί και εκει μου πρότεινε την λύση μαγνητικού καλωδίου αντί για αλλαγή του χαλασμενου ανταλλακτικου. Σκαλισε λίγο την θύρα έβαλε το μαγνητικό βισματακι και φορτίζει κανονικά. Κόστος 10ε και επιτόπου, οπότε να έχετε υπόψιν και τετοιου είδους λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη νεα ενημέρωση και για κάποιο λογο οταν μπαινω σε οποιοδήποτε παιχνίδι με πετα έξω.
Φιλε όταν το είχα και εγώ αυτο το κινητό μου το εκανε και εμενα κάθε φορά που του έκανα ενημέρωση. Δεν ξέρω ποιος είναι ο λόγος αλλά πρέπει να περάσουν μερικές ώρες για να σου ανοίξει τα παιχνίδια.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε όταν το είχα και εγώ αυτο το κινητό μου το εκανε και εμενα κάθε φορά που του έκανα ενημέρωση. Δεν ξέρω ποιος είναι ο λόγος αλλά πρέπει να περάσουν μερικές ώρες για να σου ανοίξει τα παιχνίδια.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εγω πρώτη φορά τα παθαίνω. Ελπίζω να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη νεα ενημέρωση και για κάποιο λογο οταν μπαινω σε οποιοδήποτε παιχνίδι με πετα έξω.

 

Εμένα που μου το έκανε σε άλλες εφαρμογές χρειάστηκε να αφαιρέσω κ να ξαναπεράσω τις εφαρμογές εκ νέου.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Για χαρά.

Έχω ένα rn3pro se όπου είχα θέμα με χαλασμένη θύρα USB και δεν φόρτιζε και θα ήθελα να γράψω για την λύση που βρηκα μπας και βοηθηθεί και κάνας άλλος.

(Το κινητό se έχει διαφορετικό ανταλλακτικό από το κοινο rn3pro και είναι δύσκολο να βρεθεί από τους μαστορους.)

Πήγα το προβληματικό rn3pro se σε ένα μαγαζί και εκει μου πρότεινε την λύση μαγνητικού καλωδίου αντί για αλλαγή του χαλασμενου ανταλλακτικου. Σκαλισε λίγο την θύρα έβαλε το μαγνητικό βισματακι και φορτίζει κανονικά. Κόστος 10ε και επιτόπου, οπότε να έχετε υπόψιν και τετοιου είδους λύσεις.

 

Νομίζω όμως ότι η ταχύτητα φόρτισης είναι πολύ μα πολύ αργή.Τουλαχιστον αυτό έπαθα εγώ με ένα μαγνητικό καλώδιο και μάλιστα Baseus.

Εσυ τι έχεις παρατηρήσει? Τι μάρκα μαγνητικό σου έδωσε?

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα κολλήματα που έτρωγε η μπάρα ειδοποιήσεων σε γρήγορο drop down ειναι πλεον παρελθόν με την νέα ενημέρωση

Not bad

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με ενοχλεί περισσοτερο στη miui 10 ειναι οταν υπαρχουν ειδοποιήσει δεν φαίνονται στην μπαρα ειδοποιησεων του lock screen. Μολις ξεκλιδωσει φαίνονται στην μπαρα ειδοποιησεων του home screen.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...