Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαναρωταω γιατί δεν πήρα απάντηση. Οποιος το εχει root σε official rom παίρνει ΟΤΑ αναβαθμισεις?

Ναι, αν έχεις βάλει ένα συγκεκριμένο twrp..

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3462448

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Νέος κάτοχος της συσκευής από Κωτσόβολο και αρκετά ικανοποιημένος για αρχή.

Μια γρήγορη ερώτηση για την εγγραφή βίντεο σε αργή κίνηση. Οταν την επιλέξω το βίντεο που καταγράφεται "τρεμοπαίζει" .

Οταν επιστρέψω στην κανονική εγγραφή (αν δεν κλείσω την εφαρμογή) τότε το πρόβλημα παραμένει και στην κανονική εγγραφή.

Αν κλείσω την εφαρμογή και ξαναμπώ σε κανονική εγγραφή είναι όλα οκ. Σε αργή κίνηση όμως πάλι υπάρχει πρόβλημα...

Το πρόβλημα εμφανίζεται και σε HD και σε SD εγγραφή ( σε FULLHD δεν υπάρχει η επιλογή αργής κίνησης)

Είναι θέμα συσκευής ή το έχει και κανείς άλλος ?

Ευχαριστώ

Quotaro τον εαυτό μου :p και απανταω:

Τελικά δεν υπάρχει κανένα προβλημα απλά η εγγραφη γινόταν σε χώρο που φωτιζόταν με λάμπες φθορισμου...

Σε εξωτερικό περιβάλλον και σε χώρους χωρίς λάμπες φθορίου δεν παρουσιάζεται κανένα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το smart cover λειτουργεί σε εσάς; έχω πάρει μια θήκη για το κινητό κλείνω τη θήκη δεν σβήνει η οθόνη την ανοίγω πάλι τίποτα. Η θήκη είναι της lenuo

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το smart cover λειτουργεί σε εσάς; έχω πάρει μια θήκη για το κινητό κλείνω τη θήκη δεν σβήνει η οθόνη την ανοίγω πάλι τίποτα. Η θήκη είναι της lenuo

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να έχει μέταλλο η θήκη (ή μαγνήτη) από την μέσα μεριά για να ενεργοποιεί τον μαγνήτη του τηλεφώνου (κάτω από την μπροστινή κάμερα λένε ότι είναι). Η MOFI δουλεύει λένε σε διάφορα forums ενώ η Lenuo όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελαθει με την αυτονομια του τηλεφωνου.

στη 3 φορτιση ειχα 9 κατι ωρες SOT στη 4η...

Αυτο ειναι με Wifi παντα ενεργο, 3G σημα (δεν εχω 4G καρτα θα βγαλω ομως), δεδομενα ανοιχτα το πολυ 1,5 ωρα συνολικα -μπορει και 1- γιατι ειμαι παντα σε χωρο με wifi.

Συγχρονισμος με micloud και λοιπους ενεργοποιημενους οπως ειναι το default.

Κλησεις ελαχιστα λεπτα μιας και χρησιμοπποιω για ομιλια και μηνυματα viber κυριως και whatsup δευτερευόντως.

Η κυρια χρηση της οθονης ειναι για broswing με τον Fastest Mini Browser

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελαθει με την αυτονομια του τηλεφωνου.

στη 3 φορτιση ειχα 9 κατι ωρες SOT στη 4η...

Αυτο ειναι με Wifi παντα ενεργο, 3G σημα (δεν εχω 4G καρτα θα βγαλω ομως), δεδομενα ανοιχτα το πολυ 1,5 ωρα συνολικα -μπορει και 1- γιατι ειμαι παντα σε χωρο με wifi.

Συγχρονισμος με micloud και λοιπους ενεργοποιημενους οπως ειναι το default.

Κλησεις ελαχιστα λεπτα μιας και χρησιμοπποιω για ομιλια και μηνυματα viber κυριως και whatsup δευτερευόντως.

Η κυρια χρηση της οθονης ειναι για broswing με τον Fastest Mini Browser

 

εισαι σιγουρος οτι το φορτισες μεχρι το 100%και μετα εκανες τις μετρησεις?Σιγουρα σε ολη τη διαρκεια που το χες εκτος μπριζας δε το φορτισες εστω για 5-10 λεπτα?Σιγουρα δε το συνδεσες με καλωδιο με το pc για να περασεις κατι πχ μεσα?Εχω το κινητο τρεις μηνες,και πριν απο αυτο ειχα την mediatec εκδοση.εχω κανει απειρες μετρησεις ,με πολλες ρομ,αλλα και cm13 rom.Παντα απο το 100% της μπαταριας μεχρι το 10% ημουνα στις 5 ωρες και 20 λεπτα περιπου οθονη.Τωρα ξαναδοκιμαζω με παγωμενες καποιες εφαρμογες τις google σε ρομ cm14 lineage,και θα ποσταρω screenshot.δε θα το συνδεσω ουτε για ενα δευτερο σε usb

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι το φορτισες μεχρι το 100%και μετα εκανες τις μετρησεις?Σιγουρα σε ολη τη διαρκεια που το χες εκτος μπριζας δε το φορτισες εστω για 5-10 λεπτα?Σιγουρα δε το συνδεσες με καλωδιο με το pc για να περασεις κατι πχ μεσα?Εχω το κινητο τρεις μηνες,και πριν απο αυτο ειχα την mediatec εκδοση.εχω κανει απειρες μετρησεις ,με πολλες ρομ,αλλα και cm13 rom.Παντα απο το 100% της μπαταριας μεχρι το 10% ημουνα στις 5 ωρες και 20 λεπτα περιπου οθονη.Τωρα ξαναδοκιμαζω με παγωμενες καποιες εφαρμογες τις google σε ρομ cm14 lineage,και θα ποσταρω screenshot.δε θα το συνδεσω ουτε για ενα δευτερο σε usb

 

Φυσικά και δε το έχω συνδέσει σε οποιαδήποτε τροφοδοσία, θα φαινόταν άλλωστε και το γράφημα του gsam. Επίτηδες για δω πόσο πάει.

Σε αντίστοιχη χρήση το m4 aqua που είχα πριν έβγαζε περίπου 6 και κάτι ώρες.

Έχω πάθει ταρακουλο :p

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Από το Last full charge μετράει εκεί που τελειώνει η πράσινη γραμμή και έχει πάει 100%

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Από το Last full charge μετράει εκεί που τελειώνει η πράσινη γραμμή και έχει πάει 100%

 

Τωρα ειμαι στο 80% της μπαταριας και εχω 53 λεπτα οθονη.Εχεις μεσα περσμενο facebook και Viber?Eχεις 2 σιμ η το δουλευεις με μια?

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι στο 80% της μπαταριας και οχι 53 λεπτα οθονη.Εχεις μεσα περσμενο facebook και Viber?Eχεις 2 σιμ η το δουλευεις με μια?

 

Viper έχω γιατί με αυτό κυρίως μιλάω και στέλνω μηνύματα και whatsup για κάποιες δευτερεύον επαφές. Facebook δεν έχω καν λογαριασμό.

 

Μία SIM έχω στην άλλη θέση έχω sd card.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook είναι γνωστός μπαταριοφάγος. Όποιος το έχει εγκαταστήσει δε θα έχει ποτέ καλή διάρκεια μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που μπορεί να φανεί χαζή. Για να ξεκλείδωσω bootloader πρέπει να έχω 64αρια Windows ή κάνουν και τα 32αρια; γενικά πρέπει να έχω 64 ή και με τα 32 γίνεται δουλειά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook είναι γνωστός μπαταριοφάγος. Όποιος το έχει εγκαταστήσει δε θα έχει ποτέ καλή διάρκεια μπαταρίας.

Με Facebook εγκατεστημένο έχω 7-8 ώρες οθόνη χαλαρά σε wifi. Απλά του έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη έναρξη στην "ασφάλεια".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θήκη τύπου book, που να εφαρμόζει τέλεια;;;

μονο κατι lenuo αλλα δεν μου φαίνονται της προκοπης απο αποψη προστασιας, απο εμφάνισης μια χαρα ειναι ομως.

απο ελλαδα μπορεις να παρεις διαφανη και τζαμακι για spesial edition απο εδω :

 

τζαμακι και θηκη διαφανη

για το special edition 152,mm εδω να γραφει kate , γιατι υπαρχουν και kenzo στο καταστημα

mobiletech.com.gr θηκη

 

mobiletech.com.gr τζαμακι

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66498[/ATTACH]

 

κατεβασα την ιδια εφαρμογη του Panoc,αλλα τα αποτελεματα ειναι τα ιδια.Δε ξερω τι κανετε και σας κραταει το κινητο δεκα ωρες.θα ξαναδοκιμασω τωρα με μια σιμ

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το smart cover λειτουργεί σε εσάς; έχω πάρει μια θήκη για το κινητό κλείνω τη θήκη δεν σβήνει η οθόνη την ανοίγω πάλι τίποτα. Η θήκη είναι της lenuo

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι λειτουργει μια χαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και πρόσφατα κάτοχος, τι εννοείς "πρόβλημα" με το ακουστικό; αν και "δηλωμένος" υπερήφανος :D μπορώ να πω αν η ερώτηση σχετίζεται με την ένταση του ακουστικού κατά την κλήση, ότι όχι απλός είναι καθαρή και δυνατή αλλά σε εξαιρετικά επίπεδα!!

 

απο την αρχη ολοι εχουμε προβλημα με την ανοιχτη ακροαση οταν εχεις βαλει το ακουστικο/μικροφωνο τοτε ακους μεν αλλα οταν μιλας δεν ειναι ενεργοποιημενο το μικροφωνο του handfree αλλα του τηλεφωνου. Δηλαδη εσυ δεν εχεις τετοιο προβλημα ? Εγω ναι ! οπως και όλοι μεχρι το σημειο που παρακολουθουσα το νημα.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66498[/ATTACH]

 

κατεβασα την ιδια εφαρμογη του Panoc,αλλα τα αποτελεματα ειναι τα ιδια.Δε ξερω τι κανετε και σας κραταει το κινητο δεκα ωρες.θα ξαναδοκιμασω τωρα με μια σιμ

 

λογικα εχουν την φωτεινοτητα στο 0% ...

εμενα πανω απο 6 ωρες δεν βγαζει με τιποτα και το πηρα πριν 4 ημερες, και αυτο με wifi με 4G λογικα τις μισες ωρες! :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

λογικα εχουν την φωτεινοτητα στο 0% ...

εμενα πανω απο 6 ωρες δεν βγαζει με τιποτα και το πηρα πριν 4 ημερες, και αυτο με wifi με 4G λογικα τις μισες ωρες! :)

 

Εγώ αυτόματη την έχω με ελάχιστο κάπου στο 50% με το lux.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

λογικα εχουν την φωτεινοτητα στο 0% ...

εμενα πανω απο 6 ωρες δεν βγαζει με τιποτα και το πηρα πριν 4 ημερες, και αυτο με wifi με 4G λογικα τις μισες ωρες! :)

 

Εγω την εχω μη αυτοματη.Την μπαρα την εχω στη μεση ακριβως

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

γαι την σωστη μετρηση της μπαταριας προτεινω να κατεβασετε ολοι το

pc mark απο το googleplay

κατεβαζει περιπου 500mb για το τεστ αλλα ειναι το πιο αξιοπιστο πιστευω

με 100% μπαταρια

κατεβαστε την φωτεινοτητα στο 0 κλειστε τις sim μονο wifi ανοιχτο (για να εχουμε ολοι τα ιδια) (χρειαζεται wifi)

και τρεξτε το προγραμμα , ανοιγει browser,video και τεστ το cpu σχεδον δηλαδη οτι χρηση του κανουμε καθημερινα.

μεχρι να παει η μπαταρια στο 20% εκει σταματαει και σου λεει αποτελεσματα

πχ 6 ωρες ανοιχτο συνεχεια να τρεχουν ολα αυτα. ,

ετσι θα ξερουμε ποσο κραταει η μπαταρια σε σχεση με αλλα κινητα γιατι ολοι θα εχουμε το τεστ στις ιδιες ρυθμισεις

και δεν θα λεει ο καθενας εμενα κρατησε το διο κινητο 15 ωρεσ με "βαρια χρηση" εμενα "2 εβδομαδες με 4g kai games..."

εγω αυτο προτεινο για να δουτμε τι γινεται με τις μπαταριες σε ολα τα κινητα.

ενοειτε το βαζεις να τρεχει το βραδυ γιατι θα ειναι συνεχεια ανοιχτο και κλεινεις ολες τισ ειδοποιησεις αλλιως διακοπτεται το τεστ

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

γαι την σωστη μετρηση της μπαταριας προτεινω να κατεβασετε ολοι το

pc mark απο το googleplay

κατεβαζει περιποθ 500mb για το τεστ αλλα ειναι το πιο αξιοπιστο πιστευω

με 100% μπαταρια

κατεβαστε την φωτεινοτητα στο 0 κλειστε τις sim μονο wifi ανοιχτο (για να εχουμε ολοι τα ιδια)

και τρεξτε το προγραμμα , ανοιγει browser,video και τεστ το cpu σχεδον δηλαδη οτι χρηση του κανουμε καθημερινα.

μεχρι να παει η μπαταρια στο 20% εκει σταματαει και σου λεει αποτελεσματα

πχ 6 ωρες ανοιχτο συνεχεια να τρεχουν ολα αυτα. ,

ετσι θα ξερουμε ποσο κραταει η μπαταρια σε σχεση με αλλα κινητα γιατι ολοι θα εχουμε το τεστ στις ιδιες ρυθμισεις

και δεν θα λεει ο καθενας εμενα κρατησε το διο κινητο 15 ωρεσ με "βαρια χρηση" εμενα "2 εβδομαδες με 4g kai games..."

εγω αυτο προτεινο για να δουτμε τι γινεται με τις μπαταριες σε ολα τα κινητα.

ενοειτε το βαζεις να τρεχει το βραδυ γιατι θα ειναι συνεχεια ανοιχτο και κλεινεις ολες τισ ειδοποιησεις αλλιως διακοπτεται το τεστ

 

Θα το κατεβασω να δω.στην ρομ ομως που εχω δεν κλεινει η δευτερη σιμ.δεν υπαρχει επιλογη.την φωτεινωτητα την εχω στη μεση.Θα την κατεβασω αλλο λιγο αλλα αν το βαλω 0 θα στραβωθω

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...