Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 8.1.1.0 θεωρώ ο fingerprint sensor δεν πιάνει τόσο καλά.τι έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Ξανασεταρε τον και προσπαθησε να δωσεις οπωσδηποτε το πιασιμο που κανεις συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσεις ποια εχετε προτιμησει; Την τελευταια ελληνικη stable ή developers? Τι διαφορες εχουν περαν απο το οτι η μια ειναι πιο σταθερη; Που υπερεχει η developers ?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το δικο σου δουλευει ?

 

Γιατί ; όλα έχουν προβλημα; ο φίλος μου δεν μου είπε ότι έχει θεμα

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και τα δικα μου 20 μερες εκαναν περιπου, εν μεσω τρελλης κινησης στα ταχυδρομεια λογω των γιορτων.

Μια χαρα ειναι. Τωρα λογικα ισως κανουν και λιγωτερο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Είδα στο site του geek ότι έχει δυο επιλογές για αποστολή. Registered Airmail και EMS. Εσένα που σου ήρθαν σε 20 μέρες, ήρθαν με το απλό Registered Airmail?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το tempered glass τι λέτε ; Αλλάζει το χρώμα και στην πρόσοψη αν θέλεις. Εγώ για παράδειγμα το πήρα εσπευσμένα από Ελλάδα από κατάστημα που το είχε μόνο σε μαύρο, ευχαρίστως θα έπαιρνα την άσπρη (άσπρο ήταν το προηγούμενο redmi note 3 pro που είχα και ήταν πιο κομψό). Αλλά το θέμα είναι η ποιότητα του. Έχει κανείς ιδέα ; Edited by gbuster
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το tempered glass τι λέτε ; Αλλάζει το χρώμα και στην πρόσοψη αν θέλεις. Εγώ για παράδειγμα το πήρα εσπευσμένα από Ελλάδα σε απο κατάστημα που το είχε μόνο σε μαυρο, ευχαρίστως θα έπαιρνα την άσπρη (άσπρο ήταν το προηγούμενο redmi note 3 pro που είχα και ήταν πιο κομψό). Αλλά το θέμα είναι η ποιότητα του. Έχει κανείς ιδέα ;

 

Σε ποιο καταστημα στην ελλαδα το βρηκες;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο καταστημα στην ελλαδα το βρηκες;

 

Την συσκευή την παρήγγειλα από το minya. Σε μια εργάσιμη από την στιγμή της παραγγελίας το είχα.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την παρήγγειλα από το minya. Σε μια εργάσιμη από την στιγμή της παραγγελίας το είχα.

 

Οχι τη συσκευη, το τζαμακι εννοουσα επειδη νομιζα οτι ελεγες οτι το βρηκες σε μαυρο... δεν καταλαβα οτι μιλαγες για τη συσκευη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι τη συσκευη, το τζαμακι εννοουσα επειδη νομιζα οτι ελεγες οτι το βρηκες σε μαυρο... δεν καταλαβα οτι μιλαγες για τη συσκευη :lol:

 

Το τζαμάκι εννοώ αυτό στο λινκ. Από το ebay :D

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τζάμι από ότι διάβασα είναι κακή ποιότητά και σε μερικές βδομάδες γίνετε όλο γρατζουνιες .Υπάρχει σε μαύρο και χρυσό επίσης .
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο site του geek ότι έχει δυο επιλογές για αποστολή. Registered Airmail και EMS. Εσένα που σου ήρθαν σε 20 μέρες, ήρθαν με το απλό Registered Airmail?

Ναι Singapore post, airmail registered.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το υποψιάστηκα. Καμία προταση για τζαμακι ;

 

Πάρε Nillkin H+ για Redmi Note 2 κάθετε μια χαρά και είναι κορυφαία ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Nillkin H+ για Redmi Note 2 κάθετε μια χαρά και είναι κορυφαία ποιότητα.

 

Εγω προσωπικα προτιμω τα φτηνα τζαμακια ειδικα στα πιο οικονομικα κινητα. Μπορει πχ να μη σου κατσει καλα και να το βγαλεις (στραβοβαλσιμο ή σκονη)... ή μπορει να σου σπασει. Τα Νιλκιν κανα 15αρη παει; Δηλαδη αν αλλαξεις κανα 2-3 τζαμακια θα σου παει 45 ενω το κινητο το πηρε κοντα 160-200 ? Και μαλιστα για τζαμακι που προοριζεται για προηγουμενο μοντελο οποτε ενδεχομενως να μην καθεται τελεια ή να καλυπτει αισθητηρες; Κριμα δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα προτιμω τα φτηνα τζαμακια ειδικα στα πιο οικονομικα κινητα. Μπορει πχ να μη σου κατσει καλα και να το βγαλεις (στραβοβαλσιμο ή σκονη)... ή μπορει να σου σπασει. Τα Νιλκιν κανα 15αρη παει; Δηλαδη αν αλλαξεις κανα 2-3 τζαμακια θα σου παει 45 ενω το κινητο το πηρε κοντα 160-200 ? Και μαλιστα για τζαμακι που προοριζεται για προηγουμενο μοντελο οποτε ενδεχομενως να μην καθεται τελεια ή να καλυπτει αισθητηρες; Κριμα δεν ειναι;

 

Καμία σχέση,το έχω πάνω στο τηλέφωνο έχω πάρει και άλλα 2 να έχω και είναι μια χαρα.Το συγκεκριμένο τζάμι μπορείς να το βγάλεις να το καθαρίσεις από την σκόνη εάν πιάσει καταλαθος όταν το τοποθέτησής και να το ξαναβαλεις όσες φόρες θες έχει κολλα σιλικόνης.Οριστε και φώτο με το τζάμι πάνω σε kate.

 

http://i64.tinypic.com/2nuozyr.jpg

http://i68.tinypic.com/2edaw03.jpg

http://i68.tinypic.com/33f6cmh.jpg

Edited by Damned7
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την κάμερα και σε άλλα μοντέλα το τζάμι την καλύπτει .Αν το τζάμι είναι καλή ποιότητα δεν έχεις καμία απώλεια στην κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την κάμερα και σε άλλα μοντέλα το τζάμι την καλύπτει .Αν το τζάμι είναι καλή ποιότητα δεν έχεις καμία απώλεια στην κάμερα.

 

Με βαλες σε σκεψεις τωρα. Ημουν ετοιμος να παραγγειλω τζαμακι απ'εξω αλλα μηπως να βαζα κανενα ετοιμοπαραδοτο απο ελληνικο καταστημα;

 

Θα το σκεφτω. Σε ευχαριστω για την ενημερωση :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω... Κάτοχος και γω από κότσοβολο 210ε με το παζάρι... Θήκη θέλω και μεμβράνη από Ελλάδα... Στο stoucky.gr που έχει αναφέρει φίλος πιο πάνω.. δεν έχει θήκη.. Κάποιος άλλος που να έχει πάρει για το 152αρι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω... Κάτοχος και γω από κότσοβολο 210ε με το παζάρι... Θήκη θέλω και μεμβράνη από Ελλάδα... Στο stoucky.gr που έχει αναφέρει φίλος πιο πάνω.. δεν έχει θήκη.. Κάποιος άλλος που να έχει πάρει για το 152αρι

 

δηλαδή λειτουργει το παζάρι ? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Επειδη δεν γουσταρω το gmail (σαν εφαρμογη) και για καποιο λογο δεν μπορω να το κανω απενεργοποιηση οπως επισης και τις υπολοιπες οπως περιπτερο,μουσικη...-γιατι άραγε?- κατεβασα το blue mail το οποιο το χρησιμοποιω σε αλλα 3 κινητα με επιτυχια.Αφου εκανα το ιδιο akribvw σεταρισμα οπως το εχω στο G4 ,με την μονη διαφορα οτι δεν χτυπανε ειδοποιησεις οταν ερχεται μειλ....Ενω απο το xiaomi εστειλα στο G4 μειλ και ηρθε και χτυπησε αμεσως,το αντιστροφο δεν....ηρθε το μειλ μεν αλλα χωρις ειδοποιηση...Καμμιά ιδέα?

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Για το mail δεν ξερω αλλα γενικοτερα αν δεν θες καποια εφαρμογη και εχεις ρουταρισμενη συσκευη μπορεις να σβησεις το app ειτε χειροκινητα μπαινοντας στο system ειτε κατεβαζοντας καποιο app τυπου system app remover και να τα αφαιρεσεις. Βεβαια λιγη προσοχη στο τι θα σβησεις (αυτα που ειπες ειναι οκ, μπορεις να τα σβησεις)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρε.εχω ενα xiaomi redmi note 3 pro kate στο οποιο ειχαν περασμενη οριγιναλ global εκδοση με ολες τις γλωσσες εκτοσ ελληνικων.προσπαθησα να περασω την dev ekdosh global που εχει ελληνικα αλλα δεν την περναγε με fastboot.

τωρα λειτουργει με την αγγλικη γλωσσα απα δεν μου δουλευεο το wifi και οταβ προσπαθω να κανω update thn dev εκδοση ζηταει να συνδεθει με wifi.τι μπορω να κανω?

 

H official Stable 8.1.1.0 έχει κανονικά Ελληνικά!

 

Επίσης για να κάνεις update σε Dev θα πρέπει να την περάσεις μέσα στο κινητό, να συνδεθείς στο internet και να την επιλέξεις από τον updater.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...