Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι official global stable & η official global dev μια χαρά είναι για every day use...εχω την latest dev και δεν έχω παράπονα...

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

Και όλοι οι άλλοι είμαστε μ@λακες που έχουμε την ίδια rom και έχουμε προβλήματα, η σε εμάς έκατσαν τα ελαττωματικά?

Χωρίς παρεξήγηση έχεις ποτέ κάτσει να σκεφτεί γιατί εσύ δηλώνεις ότι δεν εέχεις προβλήματα?

Για να σε βοηθήσω φαντάσου να δίναμε το κινητο σε ορισμένα άτομα.

Φαντάσου το προφίλ όλων όσων δεν έβρισκαν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το έχω περίπου μια εβδομάδα. Το κινητό πετάει. Η κάμερα του, σε σχέση με το thl 5000 είναι άριστη ακόμα και στο σκοτάδι. Έχω παράπονο με τα ελληνικά που λείπουν και επίσης δεν ξέρω γιατί στην αρχή δε μου εμφανιζε στο μενού επιλογή για τύπο δικτύου 2g 4g. Ξαφνικά εμφανίστηκε μόνο του. Έχω βάλει και φωνή για tts για να μιλάει όταν χτυπάει και να λέει ποιος καλεί, αλλά την ώρα δεν τη λέει και φαντάζομαι ότι φταίει η διαχείριση μνήμης

 

Στάλθηκε από το thl 5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα

με το άλλο το πρόβλημα ότι δεν κάνει αντιστοίχιση του αριθμού στα sms όταν έρχεται με +30, υπάρχει λύση? ή και εδώ off?

Απορώ όσοι έχετε τρελαθεί με το κινητό τι του βρήκατε!

Δεν δουλεύει και τίποτα αξιοπρεπώς! Τώρα το MIUI φταίει που έχει υποτίθεται και support τρομερό? η συγκεκριμένη έκδοση του MIUI φταίει? δεν ξέρω...

 

Παιρνεις τηλεφωνο δεν σε ακουνε λογο του hands free

Να κλείσεις την γραμμή δεν μπορείς

Σου έρχεται sms δεν κανει αντιστοίχιση του αριθμού.

Σε μένα η stable (8.0.4.0 MHRMIDG) κάνει μια χαρά αντιστοίχιση

Γενικα μου φαινόταν περίεργη η miui, θέλει να την μάθεις, αλλα αφού την ρουταρα και εβαλα και xposed, την έχω αφήσει και δεν εχω καποιο πρόβλημα στην χρήση που κάνω

Edited by jefman
Link to comment
Share on other sites

για πες κανενα που σε απέτρεψε τόσο πολύ ώστε να πουλάς την συσκευή που δεν την δούλεψες καν...

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

Αν και τα εχω ξαναγραψει φιλε μου πριν καμια βδομαδα:

1)Eνω απο τον player η μουσικη ακουγεται δυνατα,το ιδιο κομματι οταν παιζει σαν ηχος κλησης εχει την μιση ενταση...(ολες οι ρυθμισεις στο τερμα),

2)Το Gravity Screen δεν δουλευει με τπτ,οπως και το Sanity αλλα αυτο πιθανα θελει ρουτ,+ καποιες αλλες εφαρμογες που δεν μπορω να αναφερω (πλοηγησης π.χ.)

3)Παροτι το εχω στο 2G ,οταν ανοιγω το wi-fi μου το γυρναει αυτοματα στο 4G με τις οποιες επιπτωσεις εχει αυτο.

4)Ολα τα υπολοιπα που εχουν αναφερθει απο κατοχους.

Τα ιδια ισχυουν και για Global stable και για Dev.

-Σε hardware και ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλο (εκτος απο καμερα).

Αυτα,ευελπιστωντας σε εναν εποικοδομητικο διαλογο χωρις προκλησεις.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

με το άλλο το πρόβλημα ότι δεν κάνει αντιστοίχιση του αριθμού στα sms όταν έρχεται με +30, υπάρχει λύση? ή και εδώ off?

 

Πρέπει να βάλεις το +30 μπροστά από όλες τις επαφές σου. Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή "Number Fixer" από το playstore για να στο κάνει μαζικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από άλλα τηλέφωνα που είχαν το ίδιο πρόβλημα είναι θέμα επειδή ή Κόσμο δεν θέλει +30 μπροστά ενώ οι άλλες δύο θέλουν, ή κάπως έτσι. Αν έχει δύο σιμ και ο ένας πάροχος θέλει +30 και ο άλλος όχι, η μόνη λύση ήταν κάθε επαφή να έχει διπλό το νούμερο και με τις δύο μορφές. Είναι κάτι που φτιάχνεται σε επίπεδο software παντως, αλλά θέλει unpacking, repacking κτλ. Αλλά για τους devs δεν είναι τίποτα, κάντε bug report.
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο πας σε custom roms και εισαι αρχοντας, τετοια κινητα ειναι για οσους θα τα πειραξουν!

 

Πες μου εσυ που θα την βρω την custom rom και εγώ θα την βάλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θυμάμαι καλά από άλλα τηλέφωνα που είχαν το ίδιο πρόβλημα είναι θέμα επειδή ή Κόσμο δεν θέλει +30 μπροστά ενώ οι άλλες δύο θέλουν, ή κάπως έτσι. Αν έχει δύο σιμ και ο ένας πάροχος θέλει +30 και ο άλλος όχι, η μόνη λύση ήταν κάθε επαφή να έχει διπλό το νούμερο και με τις δύο μορφές. Είναι κάτι που φτιάχνεται σε επίπεδο software παντως, αλλά θέλει unpacking, repacking κτλ. Αλλά για τους devs δεν είναι τίποτα, κάντε bug report.

 

H Lenovo στο a806 που έχω και κάθεται, κάνει κάτι πολύ έξυπνο. Η αντιστοίχηση γίνεται με τα τελευταία ψηφία.

Οι πιθανότητες να στραβώσει κάτι είναι απειροελάχιστες.

Αυτό που βλέπω εγώ, που ποτέ δεν υπήρξα fun boy καμίας εταιρείας είναι ότι το τηλέφωνο έχει σοβαρά λειτουργικά προβλήματα.

Δεν γίνεται να μην δουλεύουν απροβλημάτιστα τα ακουστικά.

Δεν γίνεται να μην ανάβει η οθόνη στην κλήση για να κλείσεις το τηλέφωνο. Πώς θα το κλείσω δηλαδή? Ενας χριστιανός, μουσουλμάνος, βουδιστής εκεί στην Xiaomi δεν έβαλε ένα sim μέσα σε ένα κινητό να το δουλέψει 2 μέρες?

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς βγαίνουν προιόντα με τόσο σημαντικά και καθημερινά προβλήματα.

Εγώ αν μου κάτσει ένα iphone 6s στα 250ευρώ μεταχειρισμένο, θα το δώσω άμεσα το Xiaomi να ησυχάσω.

Εχει προβλήματα που δεν βρίσκω και λύση. Η Dev δηλαδή απο την Global που υποτίθεται ότι έχει και αναβαθμίσεις συνέχεια, τι αναβαθμίζουν αν δεν αναβαθμίζουν τα παραπάνω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για πες κανενα που σε απέτρεψε τόσο πολύ ώστε να πουλάς την συσκευή που δεν την δούλεψες καν...

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Είναι δυνατόν να κάνω restart το τηλέφωνο για να δουλέψουν τα ακουστικά?

Κάτι ερείπια Turbo X το κάνουν αυτό και γελάμε!

Το πρόβλημα με τα sms το εφτιαξα , με το πρόγραμμα που ανάφερε ο φίλος παραπάνω (ευχαριστώ!).

Το Number Fixer.

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου μια εβδομάδα. Το κινητό πετάει. Η κάμερα του, σε σχέση με το thl 5000 είναι άριστη ακόμα και στο σκοτάδι. Έχω παράπονο με τα ελληνικά που λείπουν και επίσης δεν ξέρω γιατί στην αρχή δε μου εμφανιζε στο μενού επιλογή για τύπο δικτύου 2g 4g. Ξαφνικά εμφανίστηκε μόνο του. Έχω βάλει και φωνή για tts για να μιλάει όταν χτυπάει και να λέει ποιος καλεί, αλλά την ώρα δεν τη λέει και φαντάζομαι ότι φταίει η διαχείριση μνήμης

 

Στάλθηκε από το thl 5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως ενεργοποιεις το tts να μιλαει και να λεει ποιος καλει? Δεν βρισκω που ειναι η επιλογη ενεργοποιησης speak caller id

Edited by pstavrinos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Miui έχει αρκετά προβλήματα. Το hardware είναι ΟΚ, αλλά απο πλευράς software, άστα. Δεν είναι πρόβλημα το proximity sensor, όταν δεν μπορείς να τερματισεις τη κλήση? Η διαχείριση των δυο sim είναι η πιο εργονομική και βολική? Σε όσους τους ενοχλούν αυτά τα bugs, προτείνω να ξεκλειδωσετε unoficially τον bootloader και να περάσετε CM 13. Δεν έχω συναντήσει πρόβλημα μέχρι τώρα. Είναι κρίμα ενα τεχνολογικα άρτιο προϊόν να το θάβει ενα κακοσχεδιασμένο λειτουργικό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα εχω ξαναγραψει φιλε μου πριν καμια βδομαδα:

1)Eνω απο τον player η μουσικη ακουγεται δυνατα,το ιδιο κομματι οταν παιζει σαν ηχος κλησης εχει την μιση ενταση...(ολες οι ρυθμισεις στο τερμα),

2)Το Gravity Screen δεν δουλευει με τπτ,οπως και το Sanity αλλα αυτο πιθανα θελει ρουτ,+ καποιες αλλες εφαρμογες που δεν μπορω να αναφερω (πλοηγησης π.χ.)

3)Παροτι το εχω στο 2G ,οταν ανοιγω το wi-fi μου το γυρναει αυτοματα στο 4G με τις οποιες επιπτωσεις εχει αυτο.

4)Ολα τα υπολοιπα που εχουν αναφερθει απο κατοχους.

Τα ιδια ισχυουν και για Global stable και για Dev.

-Σε hardware και ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλο (εκτος απο καμερα).

Αυτα,ευελπιστωντας σε εναν εποικοδομητικο διαλογο χωρις προκλησεις.

 

για το 1) βλεπω στο accesibility - talkback εχει κατι ρυθμισεις για sound σε ποσοστο 25-50-75-full του ηχου media, me default το 50%. Δες εκει μηπως βρεις τι παιζει

Edited by pstavrinos
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Γκρίνιες διαβάζω....επιχειρήματα Όχι...

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

Αν διαβάσεις λίγο πίσω θα συναντήσεις αρκετά δεν σου φτάνουν?

Αλλά τι λέω.. Όχι, εσύ έχεις το gifted special edition.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Miui έχει αρκετά προβλήματα. Το hardware είναι ΟΚ, αλλά απο πλευράς software, άστα. Δεν είναι πρόβλημα το proximity sensor, όταν δεν μπορείς να τερματισεις τη κλήση? Η διαχείριση των δυο sim είναι η πιο εργονομική και βολική? Σε όσους τους ενοχλούν αυτά τα bugs, προτείνω να ξεκλειδωσετε unoficially τον bootloader και να περάσετε CM 13. Δεν έχω συναντήσει πρόβλημα μέχρι τώρα. Είναι κρίμα ενα τεχνολογικα άρτιο προϊόν να το θάβει ενα κακοσχεδιασμένο λειτουργικό.

Στην cm13 εχεις δοκιμάσει αν έχει on off για την κάθε sim ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασες τελικά και δεν;

Παντως δεν είναι της miui είναι σχεδόν όλων των δικαρτων ανεξαρτήτως εταιρείας, και απο όσο ξέρω το είχε και η CM12.1

Link to comment
Share on other sites

αν ειχα 2 σιμ θα σου απαντουσα και σιγουρα, αλλα στο xda απο οτι διαβαζω δεν υπαρχει. αν υπηρχε ισως το εβγαλαν.
Link to comment
Share on other sites

Απλά με τοσα kernel που υπάρχουν λέω μήπως κάποιο το έχει, από την άλλη μου φαίνεται περίεργο που το έχουν τόσοι πολλοι με μία μόνο κάρτα. Ατυχία προς το παρόν:p
Link to comment
Share on other sites

Απλά με τοσα kernel που υπάρχουν λέω μήπως κάποιο το έχει, από την άλλη μου φαίνεται περίεργο που το έχουν τόσοι πολλοι με μία μόνο κάρτα. Ατυχία προς το παρόν:p

 

οι kernel δεν προσθετουν λειτουργιες στην ρομ...

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιεις το tts να μιλαει και να λεει ποιος καλει? Δεν βρισκω που ειναι η επιλογη ενεργοποιησης speak caller id

Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις ελληνική φωνή. Κατέβασα το vocaliser και η ελληνική φωνή που έχει λέγεται Μελίνα. Κατέβασα και το talking caller ID το οποίο χρησιμοποιεί τη φωνή και λέει τα ονόματα η τους αριθμούς αυτού που σε καλεί. Πρέπει να πας και στο accessibility-tts settings και να κάνεις default το vocaliser. Για τις ώρες υπάρχει το Princess clock το οποίο χρησιμοποιεί και αυτό τη φωνή

 

Στάλθηκε από το thl 5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ή πέρασε cm13 ή πούλησε το....τρελή γκρίνια....αφού δεν σου κάνει τι το έχεις....Τις ειρωνείες στους φίλους σου!

Και ναι Εγώ είμαι ευχαριστημένος....

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες για το πώς θα γίνει αυτό? Πάντα μιλώντας για το international. Για το Kate.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Με χαρά σας παρουσιαζω την original θηκη της Xiaomi

Καλημέρα, δώσε και ένα link από πιτ την παρήγγειλες σε παρακαλώ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι kernel δεν προσθετουν λειτουργιες στην ρομ...

Το double tap to wake στην οθόνη ας πούμε το έχει κάποιος kernel και άλλοι όχι, αν εχω διαβάσει σωστά, όποτε με αυτή τη λογική το είπα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες για το πώς θα γίνει αυτό? Πάντα μιλώντας για το international. Για το Kate.

 

Αν μπεις στο xda και ψαξεις στο thread του kenzo θα δεις οτι καποιοι με kate περνουν την cm13(TheStrix o dev) και απλα φλασαρουν και το modem εχτρα για να λειτουργουν οι sim και ολοι σχεδον μα ολοι βαζουν και radon(2.9.5)που διορθωνει goodix και καμερες..τσεκαρε και θα δεις!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...