Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

As κάνω την αρχή για όσους πηραν ή θα πάρουν τη διεθνη εκδοσή του ΝΟΤΕ3- International Special Edition

 

Highlights

Metal electrode bar fuselage

CPU: 64bit Qualcomm Snapdragon 650 Hexa Core 1.8GHz, GPU: Adreno 510

5.5 inch FHD 1920 x 1080 pixels IPS capacitive touch screen

MIUI V7 based on Android 6.0; 3 GB RAM + 32 GB ROM.

Support extended storage card up to 128GB.*2 Micro SIM card or 1 sim card and 1 storage card.

5.0MP front camera, 16.0MP back camera with flashlight and auto focus.

Support Touch ID,4000 mAh battery,Wifi 802.11 ac, support 2.4G/5G

Networking: 2G GSM: 850/900/1800/1900MHz; 3G WCDMA: 850/900/1900/2100*MHz

4G*FDD LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28/ ( 2100/1900/ 1800/ 1700/ 850/ 2600/ 900/ 800/ 700MHz); *TD-LTE *B40 (2300MHZ)

 

Dimension

152.5*76*8.65mm

Weight

167g

 

 

Αυτό το εργαλειο Ονομάζεται σε υποκοριστικα "KATE" και διαφερει ως φαινεται από το κλασσικό ΝΟΤΕ3 (KENZO) στο μοντεμ, αφου εχει πλειαδα 4G bands, καταλληλα για Ευρωπη

και λιγο μεγαλύτερο κατά 2.5 mm από το κλασσικό ΝΟΤΕ3 Pro

Oi OFFICIAL STABLE & DEV ROMs που εχω δει να κυκλοφορούν είναι αυτές : http://en.miui.com/download-301.html#449

 

ΧDA: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/help/android-6-band-20-redmi-note-3-pro-t3403378

kαι από τα δικά μας αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

και αυτό: http://en.miui.com/thread-95630-1-1.html

kαι για τους λάτρεις της CΜ υπάρχει και αυτό: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/help/how-to-port-cyagenogenmod-kenzo-to-kate-t3429502/page8

 

 

Kαι αυτό επίσης για τα φλασαρίσματα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#--Καθαρή εγκατάσταση official rom με ή χωρίς κλείδωμα

όποιος παρέλαβε ας μας πει εμπειριες

Καλή συζήτηση

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα. Καλα εκανες και το ανοιξες γιατι ειμαστε και μεις οι ασχετοι που το περιμενουμε και θα χρειαστουμε βοηθεια. Ειχα το Jiayu S3 πολυ καλο τηλεφωνο για μενα χωρις να αλλαξω τιποτα πανω απλα παλιωσε και εμεινε στο android 4.4. Για να ξεκινησω και με ερωτηση οταν το παραλαβω τι μου συμβουλευεις να κανω? update ρομ κτλ γιατι γενικως δεν εχω πολλες γνωσεις. Καλη αρχη
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν χρειάζεται είναι plug and play :). Το update όταν το ανοίξεις μπορείς να το κάνεις. Ελληνικό μενού δεν έχει, αλλά εννοείται ότι μπορείς να γράψεις ελληνικά.

Θήκες, screen protectors, μην πάρετε δεν κάνουν. Μόνο σιλικόνης αλλά και αυτή με πολύ στριμωγμα, που ίσως ενόχληση σε ξεκλείδωμα με το δάχτυλο.

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και εγω αυτο θελω απλα να το ανοιγω και να κανω τα updates. Αndoid 6 υποστηριζει? μπορει να ειναι και ηλιθια ερωτηση αλλα αν δεν ξερεις. Αν κανενας φιλος εχει παρει καμια βολικη θηκη ας στειλει κανενα λινκ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίσουν να βγαίνουν θήκες, ας ενημερώσει κάποιος. Ψάχνω λαστιχένια με bumpers φάση.

Screen protector παρήγγειλα nillkin, ελπίζω απλά να έχει κενά αλλά να ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα απο τα links στην αρχή έχει οδηγό πως να περάσεις global dev που έχει κάποια ελληνικά.

Επίσης εχει και το link για τη global dev και αλλα χρησιμα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και εγω αυτο θελω απλα να το ανοιγω και να κανω τα updates. Αndoid 6 υποστηριζει? μπορει να ειναι και ηλιθια ερωτηση αλλα αν δεν ξερεις. Αν κανενας φιλος εχει παρει καμια βολικη θηκη ας στειλει κανενα λινκ. Ευχαριστω

Το έχει ;) :p :cool:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/e8b0397233baa614068e5e1954e39cb0.jpg

Επίσης στο screen shot φαίνεται γιατί η 800αρα είναι καλή. Και οι δύο κάρτες wind αλλά με 4g υπάρχει σήμα. Στην άλλη τίποτα. Σε πολλές περιπτώσεις, δεν ισχύει αν δεν έχει 4g θα μπει 3-2g. Τουλάχιστον στο νησί που μένω....

Αν αρχίσουν να βγαίνουν θήκες, ας ενημερώσει κάποιος. Ψάχνω λαστιχένια με bumpers φάση.

Screen protector παρήγγειλα nillkin, ελπίζω απλά να έχει κενά αλλά να ταιριάζει.

Εδώ μπορείς να δεις τι παίζει με θήκες κλπ. https://drive.google.com/folderview?id=0B0cb7WHHLdN0QzR0UzBRUm5xNTg

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Οποιοι το εχουν ας πουνε αν εχει καποιο θεμα... ολα αυτα που ακουω για ρουτ ρομ οχι το ενα οχι το αλλο εχει ξεκινησει το χερι να τρεμει πανω απο την ακυρωση

 

συγκεκριμενα το μοντελο απο geek

Link to comment
Share on other sites

Με ευρωπαϊκό φορτιστή και κουτί στα αγγλικά έρχεται;

Στο πρώτο Note 3 Pro (a.k.a. Kenzo) υπάρχει τέτοια επιλογή;

 

Εφ όσον έχει ίδιο h/w να υποθέσω ο,τι σε λίγο θα συμβαδίσει με τις global ROM του kenzo;

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι το εχουν ας πουνε αν εχει καποιο θεμα... ολα αυτα που ακουω για ρουτ ρομ οχι το ενα οχι το αλλο εχει ξεκινησει το χερι να τρεμει πανω απο την ακυρωση

 

συγκεκριμενα το μοντελο απο geek

 

μην μας τρομαζεις ειμαστε και σε κρισιμη ηλικια. εμενα απο 3 μεριες διαφορετικες με ειπαν να το παρω και σε σχεση με πολυ ακριβοτερα μοντελα. Τι προβληματα εννοεις ????

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι το εχουν ας πουνε αν εχει καποιο θεμα... ολα αυτα που ακουω για ρουτ ρομ οχι το ενα οχι το αλλο εχει ξεκινησει το χερι να τρεμει πανω απο την ακυρωση

 

συγκεκριμενα το μοντελο απο geek

 

Με ευρωπαϊκό φορτιστή και κουτί στα αγγλικά έρχεται;

Στο πρώτο Note 3 Pro (a.k.a. Kenzo) υπάρχει τέτοια επιλογή;

 

Εφ όσον έχει ίδιο h/w να υποθέσω ο,τι σε λίγο θα συμβαδίσει με τις global ROM του kenzo;

Ναι ευρωπαϊκό φορτίστη και αγγλικά. Δεν ξέρω για τις άλλες εκδόσεις, αυτό πάντως δεν χρειάζεται να το πειράξεις ;) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευρωπαϊκό φορτίστη και αγγλικά. Δεν ξέρω για τις άλλες εκδόσεις, αυτό πάντως δεν χρειάζεται να το πειράξεις ;) :cool:

 

Επανεφερες την ηρεμια στην ομαδα :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επανεφερες την ηρεμια στην ομαδα :lol::lol::lol::lol::lol:

Απλά όσοι έχετε πρώτη φορά επαφή με miui κάντε τον κόπο να δείτε όλα τα μενού της miui. Μην αρχίσετε δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις, δεν μου έρχονται μηνύματα στο viper κλπ. Όλα δουλεύουν και τώρα που το σκέφτομαι σε αυτή την international έκδοση δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι στο security center για να έρχονται :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

η international version (kate) απ' ότι διαβάζω έρχεται με επίσημη rom (global stable), απείραχτη από τα κινεζομάγαζα. Απλά Θα είναι στα αγγλικά. Αν κάποιος θέλει ελληνικά θα βάλει global dev. Προσωπικά θα το αφήσω με global stable και ας είναι στα αγγλικά, δε με χαλάει.... απλά θέλω να κάνω root και twrp. Υπάρχει αξιόπιστη λύση ή να περιμένουμε;
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει κάποιο πλεονέκτημα να περάσουμε την επίσημη global dev???

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η international version (kate) απ' ότι διαβάζω έρχεται με επίσημη rom (global stable), απείραχτη από τα κινεζομάγαζα. Απλά Θα είναι στα αγγλικά. Αν κάποιος θέλει ελληνικά θα βάλει global dev. Προσωπικά θα το αφήσω με global stable και ας είναι στα αγγλικά, δε με χαλάει.... απλά θέλω να κάνω root και twrp. Υπάρχει αξιόπιστη λύση ή να περιμένουμε;

 

Έχω βάλει λινκ απο το XDA που έχει αρκετά/σχετικα αξιοπιστες λύσεις για TWRP & ROOT

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και αυτό στο πρώτο μήνυμα... Θα βοηθήσει κάποιους στο μέλλον..

Καθαρή εγκατάσταση official rom με ή χωρίς κλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω απο geekbuying.

 

Υποτιθεται οτι για να το δινουν σαν πακετο θα κανουν τα tempered glass + μαλακη θηκη. Αλλιως τι να τους πω ...

 

Τροπος για root?

Γενικα τι recovery εχει απο τη μαμα του;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απο χθες.. Πήρε

Ένα update.... Ελληνικό πληκτρολόγιο και όλα καλά.. Αγγλικό μενού δεν με χαλάει για τήν ώρα. Αναμμένω να στρώσει ή μπαταρία. Έχω παραγγείλει από αλι μία ipaky που ο πωλητής ισχυρίστηκε ότι θα ταιριάξει... Προβλέπω dispute open case.., ας πρόσεχε..

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απο χθες.. Πήρε

Ένα update.... Ελληνικό πληκτρολόγιο και όλα καλά.. Αγγλικό μενού δεν με χαλάει για τήν ώρα. Αναμμένω να στρώσει ή μπαταρία. Έχω παραγγείλει από αλι μία ipaky που ο πωλητής ισχυρίστηκε ότι θα ταιριάξει... Προβλέπω dispute open case.., ας πρόσεχε..

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ipacky με τίποτα. Κοίτα τις φωτογραφίες ποιο πάνω..

 

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω και στο άλλο thread ότι κάποιοι του βάζουν θήκες μικρότερες προορισμένες για το άλλο μοντέλο εγώ δεν θα το έκανα μην καταλήξω με κανένα στραβωμένο / τραυματισμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εγώ αλλά δυστυχώς εγώ νόμιζα ότι θα έχει και Ελληνικά γιαυτό και προσπάθησα μέσω upupdate να περάσω την global dev όμως δεν γίνεται ,μάλλον γιατί είναι ποιο παλια.Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως μπορώ να το κάνω γιατί δεν μπορώ να διαχειριστών το τηλέφωνο στα Αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Κανενας που παρελαβε προσφατα απο γκικ να μας πει καμια αποψη τους εχω στειλει mail και με γραψανε. Αντιθετα σε αλλο μαγαζι απαντησανε και σε ονλαιν βοηθεια. Απλα το γκικ ειχε το χρυσο που ηθελα στην ιντερνατιοναλ εκδοση. Γενικως επικοινωνια με το γκικ υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Κανενας που παρελαβε προσφατα απο γκικ να μας πει καμια αποψη τους εχω στειλει mail και με γραψανε. Αντιθετα σε αλλο μαγαζι απαντησανε και σε ονλαιν βοηθεια. Απλα το γκικ ειχε το χρυσο που ηθελα στην ιντερνατιοναλ εκδοση. Γενικως επικοινωνια με το γκικ υπαρχει?

Μέσω chat είναι καλή, mail αργούν. Για το τηλέφωνο έχει γραφτεί ότι είναι απροβληματιστο.. Θέλεις να μάθεις κάτι συγκεκριμένο;;;

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

Μέσω chat είναι καλή, mail αργούν. Για το τηλέφωνο έχει γραφτεί ότι είναι απροβληματιστο.. Θέλεις να μάθεις κάτι συγκεκριμένο;;;

 

Sent from my Redmi Note 3 international

 

oxι με καλυψες απολυτα οπως κανεις απο το πρωι (θα αναμενω την απαντηση στο μαιλ) θα σε χρειαστουμε εδω :) :)

 

λογικα αυτες οι ''θηκες'' θα κανουν ετσι?

http://www.aliexpress.com/item/New-13-Colors-Pull-up-Pouch-Bag-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Leather-PU/32600714154.html

2,5 χιλιοστα διαφορα δεν ειναι μονο? στο προηγουμενο τηλ με ειχαν βολεψει

Edited by jogoon
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες μου έστειλαν email (geek) ότι δεν είναι διαθέσιμο το χρυσό και στο καπάκι ανανέωσαν την προσφορά.

Με εχουν χαλάσει πολύ, τους ζήτησα 7 κινητά τα περισσότερα "εκτός" του τίτλου και της προσφοράς και στα 1100€ μου έκοψαν 5$.

Είναι μαμακ3ς οι άνθρωποι.

Γενικότερα στην συνεννόηση για έκπτωση δεν υπάρχουν όλοι οι κινέζοι.

Στο vick τους ρώτησα για έκπτωση και μου απάντησαν ότι δεν θα ταιριάζει η θήκη χωρις να εχω πει ττίποτα και χωρις να αναφέρουν τίποτα για έκπτωση 3 μερες σε αόριστες συνομιλίες που προέτρεπαν.

 

Το κατάστημα που με έχει φτιάξει άσχημα με τα ακαριαία refund ειναι το gear.

Οσες μα οσες φορές παραπονέθηκε μου πρότειναν τρομερές λύσεις και refund.Την πρώτη φορά νόμιζα ότι κάνουν πλάκα.

Αλλά... μην κάνεις να συννενοηθείς μαζί τους για οτιδήποτε άλλο.

Ειναι σαν όλους, αλλά λες άλλα απαντάνε, καμία μα καμία συνεννόηση σαν ΟΛΟΥΣ.

Απο την άλλη κάποιος θα πει χεστηκα αφού στο after sale είναι ok τι να την κάνω την συνεννόηση.

Δεν είναι έτσι όμως και δεν καταλαβαίνω γιατί το κανουν.

Πχ η ττελευταία συνομιλία αφορά το κινητό του τίτλου.

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ...

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...