Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα..έχει τοποθετήσει κανείς τις δύο κάρτες σιμ και την micro SD ταυτόχρονα;;έχω δει τα διάφορα βίντεο και το σκέφτομαι...όντως λειτουργεί;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα..έχει τοποθετήσει κανείς τις δύο κάρτες σιμ και την micro SD ταυτόχρονα;;έχω δει τα διάφορα βίντεο και το σκέφτομαι...όντως λειτουργεί;;;

Το έχω κάνει δουλεύει, προσοχή να λιμαρεις τη sim από την κάτω πλευρά για να χωρέσει στο συρταρακι . Αν δεν χωράει μην την πιέσεις για να μην κάνεις ζημιά στο τηλέφωνο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..δοκίμασα μια παλιά κάρτα σιμ που είχα σε κανονικό μέγεθος και έκανα το κόλπο με τον αναπτήρα...έβγαλα το τσιπακι και το έβαλα σ' ένα παλιό τηλέφωνο και λειτουργούσε η σιμ..αυτό με το λιμάρισμα είναι στην περίπτωση που την κόψω να υποθέσω;;
Link to comment
Share on other sites

Λινκ; Στο site ειναι 229

 

η αληθεια ειναι το ειδα στο facebook μου, και συγκεκριμενα ελεγε για τα 2 καταστηματα Πάτρας παραλαβη.

μαλλον δε θα μπορεσω να συγκρατηθω και θα το τσιμπησω...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει δουλεύει, προσοχή να λιμαρεις τη sim από την κάτω πλευρά για να χωρέσει στο συρταρακι . Αν δεν χωράει μην την πιέσεις για να μην κάνεις ζημιά στο τηλέφωνο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Όχι αφορά σε όλες τις περιπτώσεις γιατί πρέπει να την κολλήσεις πάνω στην sd με ταινία διπλής όψεως.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..δοκίμασα μια παλιά κάρτα σιμ που είχα σε κανονικό μέγεθος και έκανα το κόλπο με τον αναπτήρα...έβγαλα το τσιπακι και το έβαλα σ' ένα παλιό τηλέφωνο και λειτουργούσε η σιμ..αυτό με το λιμάρισμα είναι στην περίπτωση που την κόψω να υποθέσω;;

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μας το link ή κάποιο παραπάνω στοιχείο.

169 ευρω στον Κωτσοβολο!!!

 

η αληθεια ειναι το ειδα στο facebook μου, και συγκεκριμενα ελεγε για τα 2 καταστηματα Πάτρας παραλαβη.

μαλλον δε θα μπορεσω να συγκρατηθω και θα το τσιμπησω...

 

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρει κανείς?

HOW TO ROOT REDMI NOTE 3 SNAPDRAGON WITH NO OTA UPDATE BREAK ISSUE

 

http://xiaomitips.com/guide/how-to-root-redmi-note-3-snapdragon-with-no-ota-update-break-issue/

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς στο kate? Ο σκοπός μου είναι το ροοτ και να μην βάλω TWRP για να μην χάσω τα official updates. Σήμερα ξεκλείδωσα αμέσως με 8.1.3.0!

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι το ειδα στο facebook μου, και συγκεκριμενα ελεγε για τα 2 καταστηματα Πάτρας παραλαβη.

μαλλον δε θα μπορεσω να συγκρατηθω και θα το τσιμπησω...

 

Υπαρχει καποιο λινκ εστω και facebook για να παμε να το τσιμπησουμε και εμεις ; :p

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Όχι αφορά σε όλες τις περιπτώσεις γιατί πρέπει να την κολλήσεις πάνω στην sd με ταινία διπλής όψεως.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.θα το δοκιμάσω..απλά απ' ότι καταλαβαίνω θα χρειάζονται <<χειρουργικές κινήσεις >> κατά το λιμάρισμα..για μην καταστραφεί η σιμ. Τέλος πάντων αν δεν πετύχει καλύτερα μια κατεστραμμένη σιμ παρά να γίνει ζημιά στην συσκευή αν ζορίσω το slot..θα επανέλθω όταν το κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.θα το δοκιμάσω..απλά απ' ότι καταλαβαίνω θα χρειάζονται κατά το λιμάρισμα..για μην καταστραφεί η σιμ. Τέλος πάντων αν δεν πετύχει καλύτερα μια κατεστραμμένη σιμ παρά να γίνει ζημιά στην συσκευή αν ζορίσω το slot..θα επανέλθω όταν το κάνω..

Ναι, εγώ χάλασα 2 σιμ, θέλει λιμαρισμα το πλαστικό εξόγκωμα από κάτω αλλά όχι πάρα πολύ. Επίσης στην ταινία διπλής όψεως κάνε στρογγυλή τρύπα στην μέση για το εξόγκωμα, ώστε να μειώσει ς το πάχος. Σημείωσε με μαρκαδόρο πάνω στη σιμ τη σωστή θέση της για να προσανατολιστεί σωστά!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

HOW TO ROOT REDMI NOTE 3 SNAPDRAGON WITH NO OTA UPDATE BREAK ISSUE

 

http://xiaomitips.com/guide/how-to-root-redmi-note-3-snapdragon-with-no-ota-update-break-issue/

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς στο kate? Ο σκοπός μου είναι το ροοτ και να μην βάλω TWRP για να μην χάσω τα official updates. Σήμερα ξεκλείδωσα αμέσως με 8.1.3.0!

 

Το δοκίμασα αλλά μου βγαζει σφάλμα κατά το φλασάρισμα του super su : Failed to mount '/data' (Invalid argument)

...done

Unable to mount storage

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Χθες παρέλαβα μια παραγγελία που είχα κάνει από το Gearbest για 2 tempered glass screen protection για το Redmi Note 3 International Edition (Kate). Λόγω του ότι τελικά κατέληξα σε άλλο κινητό αυτά τα 2 τζαμάκια δεν τα χρειάζομαι και τα διαθέτω προς πώληση.

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_590119.html?wid=21

Οι συσκευασίες είναι κλειστές και όπως ακριβώς τα παρέλαβα.

Δεν είμαι έμπορος απλά δεν τις χρειάζομαι πια. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm για περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά τιμή,φωτο κλπ.

Ευχαριστώ!

Edited by jtrig
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο λινκ εστω και facebook για να παμε να το τσιμπησουμε και εμεις ; :p

 

περασα χθες απο εναν Κωτσοβολο Πάτρας, και πραγματι το ειχε πρωτη μουρη, το χρυσαφι, με 169ευρω. σε γκρι μου ειπαν δεν υπαρχει σε κανενα απο τα 2 καταστηματα Πάτρας.

 

Εγω συγκρατηθηκα και δεν το πηρα το χρυσαφι καθως το εχει ηδη το ετερον ημισυ (απο Κινα αγορασμενο).

 

ειναι στα πλαισια συμπληρωσης 15ετων Κωτσοβολος στην Πάτρα μαλλον οι προσφορες αυτες.ΙΣως με ενα τηλεφωνο σας στο καταστημα(τα) Πατρας να σας εξηγησουν αν υπαρχει τροπος παραγγελιας/αποστολής εκτος Πατρών.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

περασα χθες απο εναν Κωτσοβολο Πάτρας, και πραγματι το ειχε πρωτη μουρη, το χρυσαφι, με 169ευρω. σε γκρι μου ειπαν δεν υπαρχει σε κανενα απο τα 2 καταστηματα Πάτρας.

 

Εγω συγκρατηθηκα και δεν το πηρα το χρυσαφι καθως το εχει ηδη το ετερον ημισυ (απο Κινα αγορασμενο).

 

ειναι στα πλαισια συμπληρωσης 15ετων Κωτσοβολος στην Πάτρα μαλλον οι προσφορες αυτες.ΙΣως με ενα τηλεφωνο σας στο καταστημα(τα) Πατρας να σας εξηγησουν αν υπαρχει τροπος παραγγελιας/αποστολής εκτος Πατρών.

Όσο το πηρα εγώ από Κίνα!

Πάρτε το παιδιά, άφοβα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά μου βγαζει σφάλμα κατά το φλασάρισμα του super su : Failed to mount '/data' (Invalid argument)

...done

Unable to mount storage

 

Ρε παιδιά πως ξεπερνάω το παραπάνω σφάλμα στο TWRP?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περασα χθες απο εναν Κωτσοβολο Πάτρας, και πραγματι το ειχε πρωτη μουρη, το χρυσαφι, με 169ευρω. σε γκρι μου ειπαν δεν υπαρχει σε κανενα απο τα 2 καταστηματα Πάτρας.

 

Εγω συγκρατηθηκα και δεν το πηρα το χρυσαφι καθως το εχει ηδη το ετερον ημισυ (απο Κινα αγορασμενο).

 

ειναι στα πλαισια συμπληρωσης 15ετων Κωτσοβολος στην Πάτρα μαλλον οι προσφορες αυτες.ΙΣως με ενα τηλεφωνο σας στο καταστημα(τα) Πατρας να σας εξηγησουν αν υπαρχει τροπος παραγγελιας/αποστολής εκτος Πατρών.

 

δελεαστικη προσφορα!!!

το θεμα ειναι το παιρνεις? η περιμενεις το 4?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

περασα χθες απο εναν Κωτσοβολο Πάτρας, και πραγματι το ειχε πρωτη μουρη, το χρυσαφι, με 169ευρω. σε γκρι μου ειπαν δεν υπαρχει σε κανενα απο τα 2 καταστηματα Πάτρας.

 

Εγω συγκρατηθηκα και δεν το πηρα το χρυσαφι καθως το εχει ηδη το ετερον ημισυ (απο Κινα αγορασμενο).

 

ειναι στα πλαισια συμπληρωσης 15ετων Κωτσοβολος στην Πάτρα μαλλον οι προσφορες αυτες.ΙΣως με ενα τηλεφωνο σας στο καταστημα(τα) Πατρας να σας εξηγησουν αν υπαρχει τροπος παραγγελιας/αποστολής εκτος Πατρών.

πιο φτηνά από Κίνα!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

δελεαστικη προσφορα!!!

το θεμα ειναι το παιρνεις? η περιμενεις το 4?:wacko:

 

Αν κατέληξες σε τέτοιου είδους κινητό - 800άρα μπάντα & 5.5"- υπάρχει η καινούρια έκδοση του Xiaomi Redmi Note 4 η Global με καλύτερη ποιότητα κατασκευής - κάμερα - μπαταρία και με τον Qualcomm Snapdragon 625!!! Κοίτα σύγκριση https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb,xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gbΕίναι περ. στα ίδια χρήματα με το Xiaomi Redmi Note 3 Pro. (για παραγγελία από Κίνα )

Link to comment
Share on other sites

Αν κατέληξες σε τέτοιου είδους κινητό - 800άρα μπάντα & 5.5"- υπάρχει η καινούρια έκδοση του Xiaomi Redmi Note 4 η Global με καλύτερη ποιότητα κατασκευής - κάμερα - μπαταρία και με τον Qualcomm Snapdragon 625!!! Κοίτα σύγκριση https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb,xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gbΕίναι περ. στα ίδια χρήματα με το Xiaomi Redmi Note 3 Pro. (για παραγγελία από Κίνα )

 

Και εννοείς ότι είναι καλύτερος ο 625 από τον 650;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες δικο σου supersu ή αυτο του twrp?

Τελικά χρησιμοποίησα το FLASHER TOOLKIT από εδώ: http://en.miui.com/thread-296053-1-1.html

Κ όλα καλά. Έβαλα supersu του TWRP από το advanced menu.

Link to comment
Share on other sites

Και εννοείς ότι είναι καλύτερος ο 625 από τον 650;

 

Σε απόλυτα νούμερα φυσικά και δεν είναι, επειδή όμως αγοράζουμε ολόκληρη την συσκευή κι όχι μόνο τον επεξεργαστή θα συμφωνήσω με τον Ινδό http://www.gizmodo.in/indiamodo/why-qualcomm-snapdragon-625-is-the-right-choice-for-xiaomi-redmi-note-4/articleshow/56687317.cms που θεωρεί τον 625 την σωστή επιλογή για το Xiaomi Redmi Note 4.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι δυνατόν ? Έκανα ροοτ το τηλ κ δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην SD με το link2sd !!! Έλεος, είπαμε vfm το τηλ αλλά θέλω το honor 6 πίσω!! ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...