Jump to content

Pizza Lovers


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?  

462 members have voted

  1. 1. Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?

    • pizza Hut
      186
    • pizza Fun
      53
    • Roma pizza
      41
    • Dominos
      73
    • Αλλη? Ποιά?
      109


Recommended Posts

Σπαρτη,νομιζω οτι λεγοταν jimmy η καπως ετσι.

Καποιος Σπαρτιατης να βοηθησει.

Μιλαμε για την πιτσα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1 Από αλυσίδες καλύτερη μου φαίνεται η Roma.

 

So Lame :down:

Τουλάχιστον αυτή της Φιλολάου στο Παγκράτι είναι το λιγότερο άθλια,πάντα φτάνει κρύα και έχει τους πιο αγένεις πιτσιρικάδες possible για pizzaboys.

H L'artigiano είναι αρκετά καλή και Για τους Ξενύχτηδες το Ciao στη Σπύρου Μερκούρη κάνει εξαιρετική capritsioza.

 

Hint για Ciao : να φάτε, αν σας αρέσουν τα γλυκά, οπωσδήποτε Κρουασάν σπέσιαλ,είναι γεμιστό με kinder bueno!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη πιτσαρια ειναι η πιστα Καπρι στο πευκοχωρι χαλκιδικης!!!!:food:Η πιτσα πιανει ολοκληρο τραπεζι και ειναi....delicious!!!:drool:

 

Θεϊκή πίτσα!!!

Link to comment
Share on other sites

mmmm an rthite kata kipro meria... toronto pizza... :) i pizza mia :)... vevea i italiki pizza, den siggrinete :)
Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ Η ΙΤΑΛΙΚΗ!!! ειχα φαει στην ιταλια και δε μου αρεσε καθολου μα καθολου!!!

 

+1 Από αλυσίδες καλύτερη μου φαίνεται η Roma.

 

So Lame :down:

Τουλάχιστον αυτή της Φιλολάου στο Παγκράτι είναι το λιγότερο άθλια,πάντα φτάνει κρύα και έχει τους πιο αγένεις πιτσιρικάδες possible για pizzaboys.

γιαυτο εκανε να ερθει 2,5 ωρες;;;;:rolleyes:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Από αλυσίδες Dominos, η καλύτερες μακράν!!!!!

Και μία τοπική στο Χαϊδάρι, πολύ καλή για italian style pizza

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

pizza hut!ειναι η καλυτερη!νοστιμη και λιγο ακριβη...:cry:

Ti akrivh re file?

Ένα μεροκάματο θες..

Πήρα χθες μια meat special και κανα 2 υλικά extra και κόστιζε 20 ευρά.

Βάλε κανα 2 μπύρες να το το 25άρι...

Για μία πίτσα και 2 μπύρες.

Είχα να πάρω από το 2003, και το χα άχτι. Μου φύγε τώρα. Σε 4 χρόνια πάλι. :p

Link to comment
Share on other sites

Ti akrivh re file?

Ένα μεροκάματο θες..

Πήρα χθες μια meat special και κανα 2 υλικά extra και κόστιζε 20 ευρά.

Βάλε κανα 2 μπύρες να το το 25άρι...

Για μία πίτσα και 2 μπύρες.

Είχα να πάρω από το 2003, και το χα άχτι. Μου φύγε τώρα. Σε 4 χρόνια πάλι. :p

 

omfg :X

 

Με 25 κάνεις τρελή κραιπάλη σε καλό γυράδικο ;)

Link to comment
Share on other sites

pizza hut δεν λεει να πηγαινεις να τρως ουτε στο καταστημα ουτε να την παραγγελνεις και να στη φερουν.πηγαινεις και παιρνεις εσυ απο το καταστημα μια οικογενειακη και με 1 ευρω αν θυμαμαι καλα σου δινουν αλλη μια δωρο.anyway αν αποφασισεται να παραγγειλεις στο σπιτι μην παρεις αναψυκτικα μαζι με την πιτσα γιατι τα χρεωνουν κοντα στα 3 ευρω.προτιμισε το ψιλικατζιδικο της γειτονιας:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελειότερη πίτσα που έχω φάει στη ζωή μου ήταν σε μια πιτσαρία στη Θεσσαλονίκη (28ης Οκτωβρίου, Αμπελόκηποι). Λεγόταν Di Giorgio. Δεν έχω βρει πιτσαρία, σε όσες χώρες έχω ταξιδέψει, που να κάνει στο μισό τόσο νόστιμες πίτσες. Προς μεγάλη μου λύπη η πιτσαρία έκλεισε πριν αρκετά χρόνια. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Περιττό να σας πω ότι δεν υπήρχε μέρα που να μην είναι φουλ από κόσμο.
Link to comment
Share on other sites

vevea i italiki pizza, den siggrinete :)

 

Όντως γι'αυτό κι εγώ στο προηγούμενό μου post μίλησα για Roma "από αλυσίδες" γιατί στην πραγματικότητα στην Ελλάδα έχουμε μάθει να λέμε πίτσα ένα... άλλο πράγμα που φέρνει προς το ψωμί. Το αυθεντικό είναι πολύ ανώτερο IMHO (το ίδιο ισχύει και για τα ζυμαρικά).

Ξέρω ότι δεν αρέσει σε πολλούς αλλά τι να κάνουμε... γούστα!

 

Για τους εχθρούς :p της Roma που με quotαρισαν παραπάνω, εγώ έχω δοκιμάσει από Αλεξάνδρας. Και ναι τη θεωρώ ανώτερη από τη Hut που θεωρώ εντελώς πλαστικούρα. :happy:

KCB
Link to comment
Share on other sites

omfg :X

 

Με 25 κάνεις τρελή κραιπάλη σε καλό γυράδικο ;)

 

Dominos, παραλαβή απτό κατάστημα, 2 μεγάλες 14€. Ο γύφτος ο πιτσαράς της γειτονιάς μου χρεώνει 12€ τη 1. Τόσο έχει βέβαια και στη Dominos κανονικά, αλλά η προσφορά είναι καλή.

Pizza Hut έχω να φάω από το 2000 που είχε εκείνη την προσφορά που τρως όσο θες. Καθίσαμε 6 γομάρια και φάγαμε μέχρι και για το 2010! Ξεροσφύρι, ούτε νερό. Μόνο πετσέτες για τον ιδρώτα είχαμε.:lol:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

@murex Έχω κάτι προσφορές κουπόνια :

 

2 οικογενειακές και 2 κρέπες 8 ευρώ

 

3 γίγας 15 ευρώ

 

κτλ.

 

Προβλέπεται τρελή κραιπάλη με φιλαράκια στα ματς του cl

 

Προβλέπεται καλή κραιπάλη :)

Link to comment
Share on other sites

Dominos, παραλαβή απτό κατάστημα, 2 μεγάλες 14€. Ο γύφτος ο πιτσαράς της γειτονιάς μου χρεώνει 12€ τη 1. Τόσο έχει βέβαια και στη Dominos κανονικά, αλλά η προσφορά είναι καλή.

Pizza Hut έχω να φάω από το 2000 που είχε εκείνη την προσφορά που τρως όσο θες. Καθίσαμε 6 γομάρια και φάγαμε μέχρι και για το 2010! Ξεροσφύρι, ούτε νερό. Μόνο πετσέτες για τον ιδρώτα είχαμε.:lol:

 

xaxaxaxaxax theoi!

Link to comment
Share on other sites

πω πω παιδιά..ενώ πεθαίνω για πίτσα σχεδόν με πόνεσε το στομάχι μου με αυτά που λέτε...δε λέω κι εγώ τρώω πίτσα τύπου Τζόυ :p(δεν πιάνει χώρο, γεμίζει τα κενά...και χωράει παντού) αλλά πραγματικά αυτό το σκηνικό μου προκάλεσε στομαχόπονο...ούτε νερό βρε αθεόφοβοι!!!:lol:
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Dominos, παραλαβή απτό κατάστημα, 2 μεγάλες 14€. Ο γύφτος ο πιτσαράς της γειτονιάς μου χρεώνει 12€ τη 1. Τόσο έχει βέβαια και στη Dominos κανονικά, αλλά η προσφορά είναι καλή.

Pizza Hut έχω να φάω από το 2000 που είχε εκείνη την προσφορά που τρως όσο θες. Καθίσαμε 6 γομάρια και φάγαμε μέχρι και για το 2010! Ξεροσφύρι, ούτε νερό. Μόνο πετσέτες για τον ιδρώτα είχαμε.:lol:

 

χαχα..ετσι..αθανατη ελληνικη καφριλα..

αυτη η προσφορα παιζει ακομα και τωρα?αντε γιατι μας εχουν φαει η σουβλακοτσαρκες...:D

Link to comment
Share on other sites

Pizza "Σακης" στην Λεωφ.Στρατου στην Θεσσαλονικη. Απαιχτη!

Για δωσε ινφο...ντελιβερι κανει;;τηλεφωνακι εχεις;;τι μαε προτεινεις;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

pizza zest θεσσαλονίκη :p οποιός είναι απο θεσσαλονικη πιστευω την ξέρει
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

χαχα..ετσι..αθανατη ελληνικη καφριλα..

αυτη η προσφορα παιζει ακομα και τωρα?αντε γιατι μας εχουν φαει η σουβλακοτσαρκες...:D

 

Νομίζω ναι, αλλά εγώ με τη χοληστερίνη με τα κιλά και τη ζωή που κάνω, δεν παίρνω μέρος. Είναι extreme sports πια.

Καφρίλα Νο2: οι 3 από τους 6 (αναφερθέντες) σπούδαζαν Λονδίνο, τρελές αφραγκιές, πήγαιναν στο Pizza Hut της γειτονιάς τους με backpack και χώνανε σε ταπεράκια -> κατάψυξη -> φαί για όλη τη βδομάδα. Έπαιρναν μόνο το topping και λίγο ψωμί. Ο ένας, ο αθεόφοβος, φόρτωνε και από το salad bar!!!! για να τρώει υγιεινά. :p. Οι Άγγλοι κόκαλο!!! Έφαγαν σουτ μόλις τους πιάσανε αλλά πήγανε σε άλλο κατάστημα.

 

Anyway, Palatino Χαϊδαρι, ιταλική, πολύ καλή και φορτωμένη.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε ινφο...ντελιβερι κανει;;τηλεφωνακι εχεις;;τι μαε προτεινεις;;

Μπαααα, ντελιβερι δεν νομιζω να κάνει.Ειναι ενα γωνιακο μαγαζι στην Λεωφ.Στρατου που σερβιρει κυριως ατομικη πίτσα,με μια εντελως ιδιαιτερη γευση.Τηλ.δεν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

oyte egw thn kserw. perioxh?

 

πηγαίνει παντού δυτικά και τωρα ανοιγει και ανατολικα www.zest.grμπειτε να δειτε

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Βόρεια Ελλάδα, στο φαί είστε πρώτοι!!!!! Τι ξεπάτωμα έχω κάνει φαντάρος, Αλεξανδρούπολη, Κομοτηνή, Θεσσαλονίκη δεν λέγεται! Γύρος με λαγάνα, ψωμάκι ούφο, πιτσούλες γκουρμέ, χαμός (+10 κιλά).
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...