Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έχει να κάνει με το τι αντέχει η τσέπη σου. Εννοείται ότι όσο πιο καινούργιο μοντέλο, τόσο καλύτερα.

 

Νομίζω ήμουν αρκετά σαφής σε αυτό που έγραψα. Ή κρατάω ένα καινούριο iPhone 7 ή παίρνω ένα μεταχειρισμένο iPhone 8. Τι από τα 2 θα διαλέγατε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει αμεση απάντηση. Σε τι κατάσταση είναι το μεταχειρισμένο 8; Ποσα θα δώσεις για να το πάρεις; Έχει ακόμα εγγύηση; Έχει αλλαγμένη μπαταρία; Αν ναι, είναι σε επίσημο σέρβις (γιατί αν δεν είναι χάνεις αδιάβροχο ποίηση);
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμεση απάντηση. Σε τι κατάσταση είναι το μεταχειρισμένο 8; Ποσα θα δώσεις για να το πάρεις; Έχει ακόμα εγγύηση; Έχει αλλαγμένη μπαταρία; Αν ναι, είναι σε επίσημο σέρβις (γιατί αν δεν είναι χάνεις αδιάβροχο ποίηση);

 

Εγγύηση 6 μήνες, με αλλαγμένη μπαταρία, κάπου στα 280 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κράτα το 7. Μεταχειρισμένο πάντα έχει ρίσκο.

 

Το θέμα μου είναι κυρίως για το πόσο καιρό ακόμα θα υποστηρίζει η Apple το iPhone 7, από πλευράς αναβαθμίσεων λογισμικού...

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση 6 μήνες, με αλλαγμένη μπαταρία, κάπου στα 280 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το θέμα μου είναι κυρίως για το πόσο καιρό ακόμα θα υποστηρίζει η Apple το iPhone 7, από πλευράς αναβαθμίσεων λογισμικού...

 

 

Μια τετραετία από την παρουσίαση του μοντέλου να υπολογίζεις .....στο περίπου ....αλλά δεν είναι σίγουρο ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση 6 μήνες, με αλλαγμένη μπαταρία, κάπου στα 280 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το θέμα μου είναι κυρίως για το πόσο καιρό ακόμα θα υποστηρίζει η Apple το iPhone 7, από πλευράς αναβαθμίσεων λογισμικού...

 

 

Το i7 θα πάρει σίγουρα το iOS 14, άρα θα έχει υποστήριξη για αυτό μέχρι και τον Αύγουστο του 2021.

 

Για το αν θα πάρει το iOS 15 θα ξέρουμε τον Ιούνιο του 2021, όταν δημοσιευθεί η πρώτη iOS 15 beta.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα δεδομενα που εχουμε απο την Apple, εχουμε 5ετη υποστηριξη, αρα και το iOS 15 θα το παρει. Φαινεται κι απο το γεγονος οτι θα παρει την 14 το 6S, οποτε και σταματαει. Του χρονου θα σταματησει το 7. Αρα παμε για 2021 με το 7αρι, εκτος εαν αλλαξει κατι μεχρι τοτε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάξει κάτι συνταρακτικό σχετικά με τις απαιτήσεις του iOS 15, σίγουρα θα το πάρουμε κι αυτό. Δε ξέρω πως τρέχουν τα νεότερα iPhone με τους Bionic επεξεργαστές, αλλά το 7άρι αν και 4ετίας πλέον, πάει πραγματικά τρένο σε ότι κι αν κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Με τα δεδομενα που εχουμε απο την Apple, εχουμε 5ετη υποστηριξη, αρα και το iOS 15 θα το παρει. Φαινεται κι απο το γεγονος οτι θα παρει την 14 το 6S, οποτε και σταματαει. Του χρονου θα σταματησει το 7. Αρα παμε για 2021 με το 7αρι, εκτος εαν αλλαξει κατι μεχρι τοτε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Μπορεί, αλλά δεν πάει έτσι. Το 6 για παράδειγμα σταμάτησε στο iOS 12 μαζί με το 5S. Εάν η συσκευή σηκώνει το τελευταίο iOS από θέμα hardware, θα το πάρει.

 

Και φυσικά μιλάμε αποκλειστικά για το τελευταίο iOS, γιατί εάν κάποια συσκευή χρειάζεται κάποιο security patch θα το πάρει ακόμα και αν δεν έχει το τελευταίο iOS. Οπότε η υποστήριξη γενικότερα φτάνει και τα 7 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, αλλά δεν πάει έτσι. Το 6 για παράδειγμα σταμάτησε στο iOS 12 μαζί με το 5S. Εάν η συσκευή σηκώνει το τελευταίο iOS από θέμα hardware, θα το πάρει.

 

Και φυσικά μιλάμε αποκλειστικά για το τελευταίο iOS, γιατί εάν κάποια συσκευή χρειάζεται κάποιο security patch θα το πάρει ακόμα και αν δεν έχει το τελευταίο iOS. Οπότε η υποστήριξη γενικότερα φτάνει και τα 7 χρόνια.

 

 

Πολύ σωστά!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το πήγαμε στην 14 αλλά έχω την εντυπώσει ότι την μπαταρία την τρώει αέρας.

 

Βιάστηκες.

14άρα κατά τον Νοέμβρη πρέπει να περάσεις, να έχουν διορθωθεί οι αρχικές "ασθένειες".

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες.

14άρα κατά τον Νοέμβρη πρέπει να περάσεις, να έχουν διορθωθεί οι αρχικές "ασθένειες".

 

Μια ζωή οι βιαστικοί την πληρώνουν

Από το 2007 ισχύει αυτό

Οποίος βιάζεται απλά τώρα πρέπει να περιμένει κάθε 20 μέρες άλλη ενημέρωση για να διορθώνει τα λάθη της προηγούμενης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω το update από iTunes και μου έβγαλε σφάλμα, δοκίμασα και μέσα από το κινητό και εκεί που έγραφε προετοιμασία για ενημέρωση έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Το δοκίμασα 2 φορές ακόμα αλλά τα ίδια αποτελέσματα.

 

Στης κοπέλας μου το 7 plus έγινε κανονικά η αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα μέσα από το κινητό. Στο iTunes είχαμε τα ίδια θέματα ίσως να ήταν απασχολημένοι οι σέρβερς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ αρκετά προβληματάκια που δεν τα είχε ξανακάνει. Εκεί που είμαι σε μια σελίδα κλείνει από μόνη της και επανέρχεται στην οθόνη εκκίνησης. Επίσης η μπαταρία μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα με νορμάλ χρήση (κυρίως τηλέφωνα, email και λίγη πλοήγηση) με έβγαζε μέχρι το απόγευμα, τώρα το μεσημέρι έχει φτάσει στο 20%. Έχω κρατήσει το IOS 13.6.1

Παίζει αν αλλάξω μπαταρία να διορθωθούν αυτά ή οφείλονται κάπου αλλού τα προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ αρκετά προβληματάκια που δεν τα είχε ξανακάνει. Εκεί που είμαι σε μια σελίδα κλείνει από μόνη της και επανέρχεται στην οθόνη εκκίνησης. Επίσης η μπαταρία μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα με νορμάλ χρήση (κυρίως τηλέφωνα, email και λίγη πλοήγηση) με έβγαζε μέχρι το απόγευμα, τώρα το μεσημέρι έχει φτάσει στο 20%. Έχω κρατήσει το IOS 13.6.1

Παίζει αν αλλάξω μπαταρία να διορθωθούν αυτά ή οφείλονται κάπου αλλού τα προβλήματα?

 

Υγεία μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όσους έχουν απομείνει ακόμα βέβαια , θα ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αρκετά πολύ έντονα σκαλώματα / lag που τρώει το κινητό μετά από την αναβάθμιση σε iOS 14 .

Την αναβάθμιση την έκανα μέσω iTunes κανονικά. Πολύ ενοχλητικό και έχει πέσει αρκετά η απόδοση του κινητού

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όσους έχουν απομείνει ακόμα βέβαια , θα ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αρκετά πολύ έντονα σκαλώματα / lag που τρώει το κινητό μετά από την αναβάθμιση σε iOS 14 .

Την αναβάθμιση την έκανα μέσω iTunes κανονικά. Πολύ ενοχλητικό και έχει πέσει αρκετά η απόδοση του κινητού

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα lag η καθυστέρησης στην ανταπόκριση, ίσως μπορώ να πω ότι είναι πιο smooth.

Αφορά και για τα 2 iPhone 7 128gb που έχω στην κατοχή μου (προσωπικό & εταιρικό).

Επισης η διαχείρηση της μπαταρίας είναι σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα και τα 2 τηλέφωνα ακόμα με την εργοστασιακή μπαταρία με 82%.

Μπορώ να πω από την δίκη μου εμπειρία ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την συνολική απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όσους έχουν απομείνει ακόμα βέβαια , θα ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αρκετά πολύ έντονα σκαλώματα / lag που τρώει το κινητό μετά από την αναβάθμιση σε iOS 14 .

Την αναβάθμιση την έκανα μέσω iTunes κανονικά. Πολύ ενοχλητικό και έχει πέσει αρκετά η απόδοση του κινητού

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι ποσοστό μπαταρίας έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Η 14.0.1 έχει μπαταριάρα. Η 14.1 έχει μείωση τουλάχιστον από τα βίντεο που κυκλοφόρησαν. Όποτε όσοι έχουν παράπονο ας κάνουν καθαρή εγκατάσταση στην 14.0.1 αλλά να παίξουν με iCloud και όχι με restore from back up και όσοι είναι στην 14.0.1 να περιμένουν και να μην βιαστούν να πάνε στην 14.1. Αυτά από εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Τι ποσοστό μπαταρίας έχεις?

 

 

Έχω 87%

 

Μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα lag η καθυστέρησης στην ανταπόκριση, ίσως μπορώ να πω ότι είναι πιο smooth.

Αφορά και για τα 2 iPhone 7 128gb που έχω στην κατοχή μου (προσωπικό & εταιρικό).

Επισης η διαχείρηση της μπαταρίας είναι σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα και τα 2 τηλέφωνα ακόμα με την εργοστασιακή μπαταρία με 82%.

Μπορώ να πω από την δίκη μου εμπειρία ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την συνολική απόδοση.

 

 

 

Μπράβο νομίζω ότι είσαι από τους τυχερούς !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 87%

 

 

 

 

 

Μπράβο νομίζω ότι είσαι από τους τυχερούς !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ξέρεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση μέσω η/υ; Με τη βοήθεια του iCloud δηλαδή ανοίγοντας μόνο τους διακόπτες. Αν ναι ξεκίνησε από αυτό. Μετά εν συνέχεια καταφεύγεις σε αλλαγή μπαταρίας στους επισήμους.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση μέσω η/υ; Με τη βοήθεια του iCloud δηλαδή ανοίγοντας μόνο τους διακόπτες. Αν ναι ξεκίνησε από αυτό. Μετά εν συνέχεια καταφεύγεις σε αλλαγή μπαταρίας στους επισήμους.

 

 

Η μπαταρία αυτή είναι αλλαγμένη πριν κάποιους μήνες,ωστόσο θα ξανά ρωτήσω για αλλαγή μπαταρίας.

 

Όχι δεν τη ξέρω τη διαδικασία που λες σου είναι εύκολο ένα λινκ για το πως; Στήνω το τηλέφωνο από την αρχή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...