Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά συνεχίζει να πέφτει η μπαταρία οπότε έχει κάποιο θέμα hardware. Το θέμα είναι ότι στο istorm στην γλυφάδα δεν μπόρεσαν να το βρουν οπότε μάλλον θα πάει άκλαυτο μαζί με την μπαταρία που του έβαλα.

 

Στη θέση σου θα πήγαινα στην infoquest η document που ειναι υα επισκευαστικα κεντρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το istorm υποτίθεται δεν έπρεπε να βρει τη βλάβη; Οκ δεν είναι document, infoquest ή isystem, αλλά αν αναλαμβάνουν service με διαγνωστικό έλεγχο, ας το κλείσουν το μαγαζί ή ας γίνουν ντελιβεράδες να τα πηγαίνουν στους παραπάνω τρεις. Που αμφιβάλλω πλέον κι αν οι άλλοι τρεις βρουν τη ζημιά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτοί και να βρουν την βλάβη δεν επισκευάζουν πλακέτες

Το στέλνουν εξωτερικό και εσυ παίρνεις ένα ανακατασκευασμένο εάν είσαι εντός εγγύησης

Εάν είσαι εκτός γίνεται αλλαγή μητρικής

 

Σε περίπτωση που η συσκευή είναι εκτός εγγύησης πρέπει να βρεις κάποιον αρκετά αξιόλογο που μπορεί να επισκευάσει την μητρική για να την βγάλεις με 50-70-100€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά συνεχίζει να πέφτει η μπαταρία οπότε έχει κάποιο θέμα hardware. Το θέμα είναι ότι στο istorm στην γλυφάδα δεν μπόρεσαν να το βρουν οπότε μάλλον θα πάει άκλαυτο μαζί με την μπαταρία που του έβαλα.

 

 

 

Document φίλε μου πουθενά αλλου! 2 προσωπικές εμπειριες άριστες μαζί τους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στην εφαρμογή της Ryanair.

Συνέχεια μου κολλάει η εφαρμογή.

Την έχω σβήσει την έχω ξανά κατεβάσει και πάλι τα ίδια ενώ στο 6s της γυναίκας μου δεν έχει κανένα θέμα.

Το παρατήρησε κανείς άλλος ,τη να φταίει άραγε ;

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα android ειχα βρει μια εφαρμογη οπου εβαζα μια υπεθυμιση πχ κτεο το αμαξι, την ημερομηνια και την ωρα και οταν ερχοταν η ωρα της ειδοποιησης με ειδοποιουσε αλλα μπορουσα να επιλεξω να με ξαναειδοποιηση ξανα σε ωρα που θα του ξαναοριζα. Πχ εβαζα μια ειδοποιηση στις 11 οταν χτυπουσε μπορουσα να επιλεξω να με ειδοποιησει και παλι στις 11:15 κατι σαν snooze μεχρι να κανω εγω διαγραφη την ειδοποιηση. Υπαρχει καμια αντιστοιχη για iPhone γιατι δεν βρηκα καμια;;;
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα android ειχα βρει μια εφαρμογη οπου εβαζα μια υπεθυμιση πχ κτεο το αμαξι, την ημερομηνια και την ωρα και οταν ερχοταν η ωρα της ειδοποιησης με ειδοποιουσε αλλα μπορουσα να επιλεξω να με ξαναειδοποιηση ξανα σε ωρα που θα του ξαναοριζα. Πχ εβαζα μια ειδοποιηση στις 11 οταν χτυπουσε μπορουσα να επιλεξω να με ειδοποιησει και παλι στις 11:15 κατι σαν snooze μεχρι να κανω εγω διαγραφη την ειδοποιηση. Υπαρχει καμια αντιστοιχη για iPhone γιατι δεν βρηκα καμια;;;

 

Το ημερολογιο της apple το δοκιμασες; Ετσι δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολογιο της apple το δοκιμασες; Ετσι δουλευει.

 

Να σου την αληθεια οχι αλλα θα το ψαξω. Δεν το ειδα καθολου γιατι μου φανηκε παρομοιο με τα ημερολογια android συσκευων και δεν μπηκα στον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Σκέφτεται να αγοράσει το 7αρι η αδερφή μου κι εγώ το πλας για 2ο κινητό της δουλειάς εν έτη 2020 πιστεύετε αξίζει; πόση ακόμη υποστήριξη σε updates θα δώσει η Apple, είδα στο gsmarena ότι βγήκε Σεπ 2016

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Σκέφτεται να αγοράσει το 7αρι η αδερφή μου κι εγώ το πλας για 2ο κινητό της δουλειάς εν έτη 2020 πιστεύετε αξίζει; πόση ακόμη υποστήριξη σε updates θα δώσει η Apple, είδα στο gsmarena ότι βγήκε Σεπ 2016

 

Θα έλεγα ότι να αγοράσει καινούργιο ένα τέτοιο τηλέφωνο κάποιος είναι λάθος

Updates θα παίρνει αλλά με 300-400€ να πάρεις iPhone 7?

Δουλεύουν μια χαρά τα κινητά αλλά;;;

Κάτι σε μεταχειρισμένο ναι συμφωνώ

 

Σε καινούργιο νομίζω από X/Xr δεν είναι σωστό κάποιος σήμερα, είναι λάθος επιλογή

Φυσικά το πόσον καθορίζει πολλά στην τελική επιλογή η οποία πάντα είναι του αγοραστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

 

 

Σκέφτεται να αγοράσει το 7αρι η αδερφή μου κι εγώ το πλας για 2ο κινητό της δουλειάς εν έτη 2020 πιστεύετε αξίζει; πόση ακόμη υποστήριξη σε updates θα δώσει η Apple, είδα στο gsmarena ότι βγήκε Σεπ 2016

 

 

 

Ως υποστήριξη είναι βέβαιο πως τα 7αρια θα λάβουν ΚΑΙ το επόμενο iOS με όλα τα μικροupdates του δηλαδή θα είναι fully supported για το iOS 14 από τον Σεπτέμβριο του 2020 μέχρι και Σεπτέμβριο 2021.

Από εκεί και πέρα....άγνωστο. Το καλοκαίρι του 2021 θα ξέρεις αν θα είναι στο beta program του iOS 15 ή όχι.

 

Αν τα παίρνεις μεταχειρισμένα σε καλή τιμή, αξίζουν σίγουρα.

Καινούργια, δεν είμαι βέβαιος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι να αγοράσει καινούργιο ένα τέτοιο τηλέφωνο κάποιος είναι λάθος

Updates θα παίρνει αλλά με 300-400€ να πάρεις iPhone 7?

Δουλεύουν μια χαρά τα κινητά αλλά;;;

Κάτι σε μεταχειρισμένο ναι συμφωνώ

 

Σε καινούργιο νομίζω από X/Xr δεν είναι σωστό κάποιος σήμερα, είναι λάθος επιλογή

Φυσικά το πόσον καθορίζει πολλά στην τελική επιλογή η οποία πάντα είναι του αγοραστή

 

Ως υποστήριξη είναι βέβαιο πως τα 7αρια θα λάβουν ΚΑΙ το επόμενο iOS με όλα τα μικροupdates του δηλαδή θα είναι fully supported για το iOS 14 από τον Σεπτέμβριο του 2020 μέχρι και Σεπτέμβριο 2021.

Από εκεί και πέρα....άγνωστο. Το καλοκαίρι του 2021 θα ξέρεις αν θα είναι στο beta program του iOS 15 ή όχι.

 

Αν τα παίρνεις μεταχειρισμένα σε καλή τιμή, αξίζουν σίγουρα.

Καινούργια, δεν είμαι βέβαιος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Για μεταχειρισμενο 7αρι με καλη υγεια μπαταριας σκεφτεται η αδερφη μου, μιας και ταβανι εχει θεσει τα 300€. Εχει λιγο ψωμι ακομη απ'οτι λετε, θετικο αυτο. Εγω τελικα αποφασισα να κοιταξω για καινουργιο xr ή xs που εχουν πλεον κοντινες τιμες απ'οτι βλεπω σκρουντζ ή μπορει και το 11 αν μου το "επιτρεψει" η τσεπη μου :p

 

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις :happy:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

 

 

Σκέφτεται να αγοράσει το 7αρι η αδερφή μου κι εγώ το πλας για 2ο κινητό της δουλειάς εν έτη 2020 πιστεύετε αξίζει; πόση ακόμη υποστήριξη σε updates θα δώσει η Apple, είδα στο gsmarena ότι βγήκε Σεπ 2016

 

 

 

Έχω το iPhone 7 για δεύτερο, για τη δουλειά κυρίως. Είναι άψογο σε όλα τα επίπεδα! Απροβλημάτιστο. Αλλά όχι να δώσεις λεφτά για καινούριο. Για μεταχειρισμένο ναι, χωρίς δεύτερη σκέψη!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας. Πως γινεται στο πληκτρολογιο να μπει αυτοματος τονισμος που θελω οταν γραφω προτασεις;; Να σας πω οτι αυτη την στιγμη στις ρυθμισεις πληκτρολογιου εχω ενεργοποιημενα τα : (Αυτοματη χρηση κεφαλαιων, κλειδωμα κεφαλαιων, και εξυπνη στιξη).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα...

Έσπασε η οθόνη του γιου μου.

Έχει να μου προτείνει κανείς μια οθόνη χωρίς προβλήματα?

Δε θέλω της "μαμάς" να μου βγει ξανά καινούργιο το κινητό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα...

 

Έσπασε η οθόνη του γιου μου.

 

Έχει να μου προτείνει κανείς μια οθόνη χωρίς προβλήματα?

 

Δε θέλω της "μαμάς" να μου βγει ξανά καινούργιο το κινητό.

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Δοκίμασε irepair και καλή τύχη.

Σαν της μαμάς δεν έχει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα...

Έσπασε η οθόνη του γιου μου.

Έχει να μου προτείνει κανείς μια οθόνη χωρίς προβλήματα?

Δε θέλω της "μαμάς" να μου βγει ξανά καινούργιο το κινητό.

Ευχαριστώ

 

Οτιδήποτε άλλο εκτός επίσημο σέρβις θα είναι Πως θα τύχει

Έχει φθηνές έχει λίγο πιο ακριβές

Και στο skroutz μπορείς να βρεις

Και σε καταστήματα αλλά όπως σου είπαν παραπάνω

Επιλογές υπάρχουν εάν δεν θέλεις μανισια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως και γιατι αλλα σιγουρα κατι εχω πειραξει και ξαφνικα απο τα μηνυματα και στο messenger δεν μου βγαινουν τα emoticons. Μου εχει την φατσουλα διπλα απλο το κειμενο οταν γραφω αλλα αμα την επιλεξω δεν μου ανοιγει η καρτα με τα emoticons για να επιλεξω. Τα εχω απενεργοποιησει με καποιον τροπο;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως και γιατι αλλα σιγουρα κατι εχω πειραξει και ξαφνικα απο τα μηνυματα και στο messenger δεν μου βγαινουν τα emoticons. Μου εχει την φατσουλα διπλα απλο το κειμενο οταν γραφω αλλα αμα την επιλεξω δεν μου ανοιγει η καρτα με τα emoticons για να επιλεξω. Τα εχω απενεργοποιησει με καποιον τροπο;;;

 

Tα emoticons δεν ειναι στη φατσουλα διπλα στο κειμενο σου. Εκεί είναι τα stickers και gifs του messenger.

 

τα emoticons ειναι εικονιδιο στο πληκτρολογιο σου διπλα στο spacebar.

Αν δεν βλεπεις καποιο εικονίδιο εκει, πηγαινε Ρυθμισεις-Γενικα-Πληκτρολογιο και στα πληκτρολογια σου πρόσθεσε το Emoji keyboard

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω την παρέα του φόρουμ σε τι ποσοστό υγεία μπαταρίας είναι καλό να γίνει αλλαγή; Ευχαριστώ

 

 

Καλημέρα

Θα πας για αλλαγή όταν σε ειδοποιήσει το iOS με τέτοια μηνύματα

 

19d73043712154c1bbf45cf26193dff6.jpg

02c5c1fd4bc747ef9d4aad2c70983ddc.jpg

 

 

Αυτο το μήνυμα στο battery health εμφανίζεται στο 80% και κάτω της υγείας της μπαταρίας.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...