Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξεχασα να αναφέρω οτι το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο και δεν ξερω αν εχει ανοιχτει το κινητο από μη εξουσιοδοτημενο κατάστημ, θα υπαρχει προβλημα με το iStorm ?

 

Μεσα στις ρυθμίσεις/μπαταρία/υγεία μπαταρίας σου γράφει ποσοστό;

Εάν ναι τότε πολύ πιθανόν να μην έχει ανοιχτεί η συσκευή

Εάν έχει ανοιχτεί πάρε μια μπαταρία από το ίντερνετ και ότι γίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γραφει, για την οθονη δεν ξερω αν εχει αλλαχτει, και δεν ξερω αν γινεται να το ελεγξω (δεν εχει και κανενας γνωστος μου iphone 7 να τα βαλω διπλα )
Link to comment
Share on other sites

γραφει, για την οθονη δεν ξερω αν εχει αλλαχτει, και δεν ξερω αν γινεται να το ελεγξω (δεν εχει και κανενας γνωστος μου iphone 7 να τα βαλω διπλα )

 

 

 

Όπως έγραψα, πας istorm να το δουν πρώτα και θα σου πουν αν αναλαμβάνουν και με ποιο κόστος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γραφει, για την οθονη δεν ξερω αν εχει αλλαχτει, και δεν ξερω αν γινεται να το ελεγξω (δεν εχει και κανενας γνωστος μου iphone 7 να τα βαλω διπλα )

 

Πιθανόν τότε να μην έχει ανοιχτεί

Οι βίδες δίπλα στην θύρα φόρτισης έχουν μέσα σημάδια ή φαίνονται άθικτες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απαντάω εδώ για να μην ανοίγω νέο νήμα.

Επειδή αγόρασα στην γυναίκα το xr και καβάτζωσα το 6s για μια πρώτη επαφή με IOS, το έχω σαν 2ο μόνο για productivity (mail, Nextcloud, Banking κλπ) και έμεινα εντυπωσιασμένος.

Το κινητό δεν έχει ανοιχτεί ποτέ και αν με πείσει θα πάω κι εγώ για αγορά νέου, όμως η μπαταρία έχει 75% υγεία, και με την παραπάνω χρήση κρατάει ένα 8ωρο.

Είδα τιμές public, thefixers, ired κλπ από 38-45 ευρώ έως και τις επίσημες αντιπροσωπείες στα 59.

Έχουμε κάποια γνώμη για τους άλλους και την ποιότητα μπαταριών ώστε απλά να κάνω την δουλειά μου για κανένα εξάμηνο μέχρι να αποφασίσω;

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω εδώ για να μην ανοίγω νέο νήμα.

Επειδή αγόρασα στην γυναίκα το xr και καβάτζωσα το 6s για μια πρώτη επαφή με IOS, το έχω σαν 2ο μόνο για productivity (mail, Nextcloud, Banking κλπ) και έμεινα εντυπωσιασμένος.

Το κινητό δεν έχει ανοιχτεί ποτέ και αν με πείσει θα πάω κι εγώ για αγορά νέου, όμως η μπαταρία έχει 75% υγεία, και με την παραπάνω χρήση κρατάει ένα 8ωρο.

Είδα τιμές public, thefixers, ired κλπ από 38-45 ευρώ έως και τις επίσημες αντιπροσωπείες στα 59.

Έχουμε κάποια γνώμη για τους άλλους και την ποιότητα μπαταριών ώστε απλά να κάνω την δουλειά μου για κανένα εξάμηνο μέχρι να αποφασίσω;

 

Κάνε την δουλειά σου όπως είναι

Επαναφορά και σεταρισμα ως νέα συσκευή;

Εάν αργότερα αποφασίσεις ότι σε βολεύει τότε 59€ επίσημο μόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

75%? Και 6s κιόλας? Πάνε άλλαξε καλύτερα δεν ξέρω για public άλλοι δύο δίνουν δύο χρόνια αν δεν κάνω λάθος εγγύηση πάνε κάνε αλλαγή τουλάχιστον να βγαίνει η μέρα άνετα
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την δουλειά σου όπως είναι

Επαναφορά και σεταρισμα ως νέα συσκευή;

Εάν αργότερα αποφασίσεις ότι σε βολεύει τότε 59€ επίσημο μόνο

 

Το έχω κάνει ήδη επαναφορά και με τελείως βασική χρήση κρατάει ένα 8ωρο, αν πω να κάνω browsing κλπ πέφτουμε στο 2ωρο...

 

75%? Και 6s κιόλας? Πάνε άλλαξε καλύτερα δεν ξέρω για public άλλοι δύο δίνουν δύο χρόνια αν δεν κάνω λάθος εγγύηση πάνε κάνε αλλαγή τουλάχιστον να βγαίνει η μέρα άνετα

 

Αυτό έλεγα κι εγώ, να κάνω μια φθηνή αλλαγή και πιστεύω με την χρήση που κάνω και οι ΟΕΜ θα βγάζουν 1 μέρα. Αν κάποιος έχει εμπειρία από 3rd party επισκευαστή ας την παραθέσει :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη επαναφορά και με τελείως βασική χρήση κρατάει ένα 8ωρο, αν πω να κάνω browsing κλπ πέφτουμε στο 2ωρο...

 

 

 

Αυτό έλεγα κι εγώ, να κάνω μια φθηνή αλλαγή και πιστεύω με την χρήση που κάνω και οι ΟΕΜ θα βγάζουν 1 μέρα. Αν κάποιος έχει εμπειρία από 3rd party επισκευαστή ας την παραθέσει :)

 

Το θέμα δεν είναι ποιος θα την περάσει

Είναι τι μπαταρία θα μπει μέσα. Το πιο πιθανό να είναι χαμηλής ποιότητας

Για αυτό σου λέω κάνε τη δουλειά σου λίγες μέρες έτσι και μετά πάρε απόφαση δώσε 59€ και άλλαξε την σε επίσημο service να ξέρεις ότι μπήκε 100% αυθεντική

 

Στο 75% αφού έχει φτάσει λογικά σου ρίχνει και την ταχύτητα του επεξεργαστή για να μην έχεις απότομα shut down

Άρα η συσκευή σου δεν πρέπει να δουλεύει και πολύ αέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

OEM καλής ποιότητας είναι ίδια με μαμα για αυτό ειπα εκεί που δίνουν εγγύηση κάνα 2 χρονάκια
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής μετά και την αναβάθμιση σε 13.0!!!Σφερατο και το dark mode στα menu..... απλά τα σπάει!!!!Νεο στυλ στην γκαλερί....επίσης έχουν βάλει πολλά καλούδια και στο CarPlay,για όποιον το χρησιμοποιεί

Για μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμη....θα σας πω μετά από μερικές μέρες χρήσης.

Ποια η δίκη σας γνώμη;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Στο 7άρι της γυναίκας μου μετά την αναβάθμιση της ζήτησε κωδικό για να προχωρήσει και τώρα επειδή το έχει ελεύθερο θέλει να τον βγάλει και δεν βρίσκω από που Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται το pin?

 

Ακυρο, το βρήκα από τα δεδομένα έχει κατάργηση του pin

Edited by ekontax
Link to comment
Share on other sites

Στο 7άρι της γυναίκας μου μετά την αναβάθμιση της ζήτησε κωδικό για να προχωρήσει και τώρα επειδή το έχει ελεύθερο θέλει να τον βγάλει και δεν βρίσκω από που Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται το pin?

 

Ακυρο, το βρήκα από τα δεδομένα έχει κατάργηση του pin

 

Ρυθμίσεις--->Touch ID και κωδικός--->Ξεκλείδωμα iPhone/Απενεργοποίηση κωδικού....

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής μετά και την αναβάθμιση σε 13.0!!!Σφερατο και το dark mode στα menu..... απλά τα σπάει!!!!Νεο στυλ στην γκαλερί....επίσης έχουν βάλει πολλά καλούδια και στο CarPlay,για όποιον το χρησιμοποιεί

Για μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμη....θα σας πω μετά από μερικές μέρες χρήσης.

Ποια η δίκη σας γνώμη;;

 

Πότε πρόλαβε και βγήκε;

 

προχθες έκανα αναβαθμιση στην 12.4.1, αλλά δεν πρόλαβα να το κανω στης γυναικας και της κορης :(

Λογικα κάποια απο αυτες τις εκδόσεις θα ειναι η τελευταία για να δουλευει αξιοπρεπως το 7

 

Περιμενουμε εντυπώσεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβε και βγήκε;

 

προχθες έκανα αναβαθμιση στην 12.4.1, αλλά δεν πρόλαβα να το κανω στης γυναικας και της κορης :(

Λογικα κάποια απο αυτες τις εκδόσεις θα ειναι η τελευταία για να δουλευει αξιοπρεπως το 7

 

Περιμενουμε εντυπώσεις :cool:

 

Θα πάρει και iOS 14 σίγουρα του χρόνου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρεται ! Βάλατε 13αρι; Πολύ ωραιο μου φαίνεται με κάποια μικρα σκαλώματα βέβαια αλλά θα στρώσει!!

Φορτίζει αργά η μπαταρία ή είναι ιδέα μου ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα φορτιζει κανονικα...αλλα νομιζω οτι ρουφαει περισσοτερη μπαταρια!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή σε όσους έχουν θέματα με μπαταρία κλπ

Θέλει μερικά updates για να στρώσει το iOS 13.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα iPhone 7 μεταχειρισμένο με υγεία μπαταρίας 85% κ είδα τρελή πτώση από το 50 κ κάτω...αν βάλω μια καινούργια θα δω διαφορά η δεν αξίζει να ασχοληθώ;;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα iPhone 7 μεταχειρισμένο με υγεία μπαταρίας 85% κ είδα τρελή πτώση από το 50 κ κάτω...αν βάλω μια καινούργια θα δω διαφορά η δεν αξίζει να ασχοληθώ;;

 

Έχεις κάνει restore και set up as new;

Ποια έκδοση έχεις;

Μήπως κάποια εφαρμογή

85% σιγά σιγά ναι πας για αλλαγή και σίγουρα θα δεις διαφορά την αυτονομία

Μήπως όμως πρώτα να κοιτάξεις εάν κάτι δεν τρέχει σωστά στην συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα restore κ τα σχετικά χθες το πήρα κ αναβαθμίστηκε στην 13.1.1 μόλις το σύνδεσα στο WiFi..με προβληματίζει πιο πολύ το ότι είναι στο 85% η υγεία κ αν αξίζει μα βάλω μπαταρία η να το δώσω...
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα restore κ τα σχετικά χθες το πήρα κ αναβαθμίστηκε στην 13.1.1 μόλις το σύνδεσα στο WiFi..με προβληματίζει πιο πολύ το ότι είναι στο 85% η υγεία κ αν αξίζει μα βάλω μπαταρία η να το δώσω...
Αξίζει να του βάλεις μπαταρία, θα πάει τρένο

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13.1.2 μόλις ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok ευχαριστώ..θα το σκεφτώ λίγο κ θα δω πως θα πράξω

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα restore κ τα σχετικά χθες το πήρα κ αναβαθμίστηκε στην 13.1.1 μόλις το σύνδεσα στο WiFi..με προβληματίζει πιο πολύ το ότι είναι στο 85% η υγεία κ αν αξίζει μα βάλω μπαταρία η να το δώσω...

 

Μετά από restore ή κάποιες μεγάλες αναβαθμίσεις το κινητό τρέχει πολλές διεργασίες και συγχρονισμους τα οποία εσύ δεν τα βλέπεις

Αυτά θέλει 1-2 μέρες για να τελειώσουν

Δώσε λίγο χρόνο στην συσκευή

Εάν δεις λίγο έστρωσε τότε βάζεις και στο πρόγραμμα μια αλλαγή μπαταρίας

Το iOS 13 είναι ακόμα πολύ φρέσκο και δεν μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα σωστό για το εαν φταίει η μπαταρία ή το λογισμικό

 

Νομίζω ότι θα κάνεις υπομονή τουλάχιστον ένα μήνα και θα φανεί τι φταίει αφού λίγο στρώσει και το iOS μετά από κάποιες αναβαθμίσεις

Κι άλλοι έχουν προβλήματα ενώ πριν από μία μέρα δεν είχαν. Αυτά είναι θέματα του iOS 13

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...