Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To i7 της γυναικας μου ξαφνικά εκεί που λέει μπαταρία 66% πέφτει στο 1% το κλείνω το ανοίγω και πσ´ρι πάλι στο 50 και γενικά την τρώει πολύ γρήγορα Δεν τρέχει κάποια εφαρμογή και η υγεία πήγε απο 88 στο 85

Μήπως ήρθε ώρα για μπαταρία!; Είναι 2 ετών το τηλ

 

Καλησπέρα φίλε!

Δεν νομίζω να έχει θέμα η μπαταρία... ποια έκδοση φοράς??

Τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ πριν κάνα μήνα...άλλα έστρωσε μόνο του.Κάποια εφαρμογή στο παρασκήνιο πρέπει να το προκαλούσε. Παρακαλούθησε το λίγο και δες πως θα πάει... δες αν έχεις κάνει και όλες τις τελευταίες ενημερώσεις των εφαρμογών σου.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε!

Δεν νομίζω να έχει θέμα η μπαταρία... ποια έκδοση φοράς??

Τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ πριν κάνα μήνα...άλλα έστρωσε μόνο του.Κάποια εφαρμογή στο παρασκήνιο πρέπει να το προκαλούσε. Παρακαλούθησε το λίγο και δες πως θα πάει... δες αν έχεις κάνει και όλες τις τελευταίες ενημερώσεις των εφαρμογών σου.

 

Συνήθως η μπαταρία φταίει σε κάτι τέτοια

Αρχικά θέλει μια πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση για να βρει ξανά το λογισμικό τα όρια της μπαταρίας

Εάν φορτίζεις μικρές διακεκομμένος φορτίσεις τότε χάνει το φάσμα της μπαταρίας λίγο λίγο και από το 100% διαβάζει πολύ λιγότερο

Εάν και με αυτό δεν στρώσει τότε η μεγαλύτερη πιθανότητα η μπαταρία να παρπυσιαζει αστάθεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά τι κάνετε;

Ερώτηση έχει βάλει κανείς το τζαμάκι από Istorm που καλύπτει όλη την οθόνη ; Το είδα live και ήταν τρομερό! Βέβαια έχει 30 ευρώ

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά τι κάνετε;

Ερώτηση έχει βάλει κανείς το τζαμάκι από Istorm που καλύπτει όλη την οθόνη ; Το είδα live και ήταν τρομερό! Βέβαια έχει 30 ευρώ

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το είχα βάλει πέρυσι στο Golden Hall ( 25 € νομίζω ) με το μηχάνημα πάρα πολύ εντυπωσιάστηκα, αλλά με τά από 2 μήνες ξεκόλλλησε και έπεσε κάτω και βαρέθηκα να τους πάρω, μετά έβαλα ένα της spigen με 16 € μόνος μου και είναι μια χαρά μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Να ρωτήσω μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο. Το τηλέφωνο εδώ και 6 μήνες φορτίζεται με το γνήσιο φορτιστή, με καλώδιο όμως της Spigen, το οποίο δεν έχει να ζηλέψει από το γνήσιο. Πριν μερικές ημέρες, δοκίμασα να το φορτίσω με το γνήσιο καλώδιο. Δεν το βλέπει! Ούτε άλλα καλώδια, γνήσια ή όχι. Τα ακουστικά πάντως λειτουργούν μια χαρά. Να ετοιμάζομαι για καινούργια θύρα Lightning;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Να ρωτήσω μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο. Το τηλέφωνο εδώ και 6 μήνες φορτίζεται με το γνήσιο φορτιστή, με καλώδιο όμως της Spigen, το οποίο δεν έχει να ζηλέψει από το γνήσιο. Πριν μερικές ημέρες, δοκίμασα να το φορτίσω με το γνήσιο καλώδιο. Δεν το βλέπει! Ούτε άλλα καλώδια, γνήσια ή όχι. Τα ακουστικά πάντως λειτουργούν μια χαρά. Να ετοιμάζομαι για καινούργια θύρα Lightning;

 

Ύποπτο

Μπορεί να φταίει και το λογισμικό

Κάνε αρχικά ένα reset με τα πλήκτρα μήπως κάτι κόλλησε

Μετά δοκίμασε άλλο καλώδιο αυθεντικό

Λίγο πριν το τέλος κάνε επαναφορά το κινητό και στήσιμο από την αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησο. Τον τελευταίο μήνα έχω παρατηρήσει ότι δεν ακούω καλά τους συνομιλητές μου κατά την διάρκεια των κλήσεων. Η φωνή ακούγεται σαν να σπάει και κάπως βραχνη. Το κάνει πάντα και είναι κάπως ενοχλητικό. Με τα handsfree δεν έχω κανένα πρόβλημα. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; Η εγγύηση δυστυχώς έχει λήξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησο. Τον τελευταίο μήνα έχω παρατηρήσει ότι δεν ακούω καλά τους συνομιλητές μου κατά την διάρκεια των κλήσεων. Η φωνή ακούγεται σαν να σπάει και κάπως βραχνη. Το κάνει πάντα και είναι κάπως ενοχλητικό. Με τα handsfree δεν έχω κανένα πρόβλημα. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; Η εγγύηση δυστυχώς έχει λήξει.

 

Αν με τα ακουστικά είσαι οκ τότε κάτι έχει το ακουστικό σου

Πρέπει να το πας κάπου να στο αλλάξουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά παιδιά πως είμαστε ;

Ερώτηση αξιζει να ασχοληθώ με jailbreak? iOS 12 έχει παραμετροποίηση και διαφορα καλούδια ; Είναι δύσκολο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά πως είμαστε ;

Ερώτηση αξιζει να ασχοληθώ με jailbreak? iOS 12 έχει παραμετροποίηση και διαφορα καλούδια ; Είναι δύσκολο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μην ασχοληθείς καν. Εγώ πέρασα αυτά που ήθελα από το builds up πχ Kodi popcorn time k YouTube+ και καθάρισα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; Τι είναι αυτό το build up δάσκαλε ;

 

Σου είπα ακριβώς. Περνάς ένα προφίλ αφού κανεις λογαριασμό και έχεις σχεδόν τα πάντα. Αύριο θα δω στο popcorntime το escape room. Το popcorn time είναι κρυμμένο μέσα στο builds και θα σου φανερωθεί αφού κανεις λογαριασμό και έπειτα.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερώτηση "γενικού περιεχομένου";

 

Προσπαθώ να περάσω τις φωτογραφίες σε φάκελό του υπολογιστή, αλλά δεν βλέπει ολες τις φωτογραφίες.

Δοκίμασα με υπολογιστή Windows xp, 7 & 10

 

Σ'αυτον με τα 10 εχω περασμένα και τα προγράμματα της apple.

 

Δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες ακόμα κι οταν "μπω" μέσω του "υπολογιστή" μου.

Βλέπω μονο κάποιες απο τις φωτογραφίες, 80 απο τις 2000 που εχω, τις πιο πρόσφατες.

 

Σκέφτηκα μήπως οσες σωθηκαν κατα καιρους δεν τις ξαναβλέπει και δοκιμασα σε καινουριο υπολογιστη. Κι εκει μονο τις τελευταίες 80 βλεπει.

 

Υπαρχει περίπτωση να θέλει κάποια ρύθμιση απο το τηλέφωνο;

Γιατί να μην μπορω να "δω" και να αποθηκεύσω τις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερώτηση "γενικού περιεχομένου";

 

Προσπαθώ να περάσω τις φωτογραφίες σε φάκελό του υπολογιστή, αλλά δεν βλέπει ολες τις φωτογραφίες.

Δοκίμασα με υπολογιστή Windows xp, 7 & 10

 

Σ'αυτον με τα 10 εχω περασμένα και τα προγράμματα της apple.

 

Δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες ακόμα κι οταν "μπω" μέσω του "υπολογιστή" μου.

Βλέπω μονο κάποιες απο τις φωτογραφίες, 80 απο τις 2000 που εχω, τις πιο πρόσφατες.

 

Σκέφτηκα μήπως οσες σωθηκαν κατα καιρους δεν τις ξαναβλέπει και δοκιμασα σε καινουριο υπολογιστη. Κι εκει μονο τις τελευταίες 80 βλεπει.

 

Υπαρχει περίπτωση να θέλει κάποια ρύθμιση απο το τηλέφωνο;

Γιατί να μην μπορω να "δω" και να αποθηκεύσω τις φωτογραφίες;

 

 

Θέλει να είναι ξεκλειδωμένο το κινητό με ανοιχτή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να είναι ξεκλειδωμένο το κινητό με ανοιχτή οθόνη

εχω απενεργοποιήσει το κλειδωμα, θέτω τον υπολογιστή ως "αξιόπιστο", αλλά τίποτα.

Δοκίμασα ξανα σε υπολογιστή (XP) που δεν ειχε ξανασυνδεθεί με το τηλέφωνο.

Απο τις 2000+ φωτογραφίες "βλέπει" τις 80 :(

Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιήσει το κλειδωμα, θέτω τον υπολογιστή ως "αξιόπιστο", αλλά τίποτα.

Δοκίμασα ξανα σε υπολογιστή (XP) που δεν ειχε ξανασυνδεθεί με το τηλέφωνο.

Απο τις 2000+ φωτογραφίες "βλέπει" τις 80 :(

 

Δεν θα το δοκίμαζα στο εν λόγω λειτουργικό. Θα κοιτούσα να είναι από 8.1 και επάνω. Έχεις δοκιμάσει να ξηλώσεις το iTunes? Μέσω εφαρμογής όμως! Review uninstalled. Βαθειά απεγκατάσταση restart στο μηχάνημα, iTunes τελευταίο εγκατάσταση και μετά να κατεβάσεις όλα τα update του windows να συνδέσεις το iPhone στον υπολογιστή να σου βγει η μπάρα ενημέρωσης των drivers?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποιο αξεσουάρ προτείνετε για φόρτιση και χρήση ακουστικών ταυτόχρονα; Edited by Sherlock_7
Link to comment
Share on other sites

Ποιο αξεσουάρ προτείνετε για φόρτιση και χρήση ακουστικών ταυτόχρονα;

 

Τα airpods

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω πολύ καλά τα Airpods, αλλά εγώ μιλάω για κάτι τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/16031997/Lightning-male-3-5mm-2x-Lightning-female-ADAPLIGLGHTCHA.html. Θ κάνει δουλειά;
Link to comment
Share on other sites

Χρησημοποιω εναν φορτιστη quick charge 3.0 αγορασμενο απο το Wish μαζι με το καλωδιο του τηλεφωνου.. λετε να εχω θεμα με την μπαταρια; ή να το βαλω στην θυρα με τα 2.1Α;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...