Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό λέω κι εγώ.

620 για 7αρι, 2 ώρες πριν παρουσιαστεί το XS είναι πεταμένα λεφτά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

470 έχει το 7αρη συγνώμη 620 όπως λες το 120 αλλά πλέον με τα 32 άρια και πάνω συν το σύννεφο είσαι καλυμμενος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά στη παρέα περιμένουμε official IOS 12 αν δεν κάνω λάθος

 

Ναι, λογικά το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Βαράμε στο κεφάλι αναβάθμιση ή περιμένουμε για σχόλια και τέτοια ; Αν και δεν γίνεται να είναι χειρότερο από 11.4.1

 

Μην ρισκάρεις

Δεν μας χαλάει να περιμένουμε εντυπώσεις άλλων ανυπόμονων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι η πρώτη φορά που δε θα πάω πρώτη ώρα στο επόμενο iOS. Το θεωρώ λάθος να μη μπορώ να δω τη screen time ή usage time από την τελευταία πλήρη φόρτιση αλλά μόνο από την αρχή της ημέρας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με την μπαταρία είμαι σε άθλια κατάσταση και με διαφορά κολλήματα. Θα δω βέβαια τα σχόλια αλλά μακριά από αυτήν την 11.4

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με την μπαταρία είμαι σε άθλια κατάσταση και με διαφορά κολλήματα. Θα δω βέβαια τα σχόλια αλλά μακριά από αυτήν την 11.4

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Τί υγεία έχει η μπαταρία σου; Πήγαινε άλλαξε την isystem ή infoquest με ραντεβού, το τηλέφωνο και η 11.4.1 φυσάνε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με την μπαταρία είμαι σε άθλια κατάσταση και με διαφορά κολλήματα. Θα δω βέβαια τα σχόλια αλλά μακριά από αυτήν την 11.4

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πήγαινε με καθαρή εγκατάσταση στην 11.4.1 που επιλύθηκαν τα προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

εγώ που θέλω να πάρω ένα iphone, αξίζει το 7 ή να πάω στο 8? Μη μου πείτε για τα καινούρια δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα...απλά αν αξίζει το 7 σε σχέση με το 8 και αν έχουν μεγάλες διαφορές θέλω να μάθω....
Link to comment
Share on other sites

εγώ που θέλω να πάρω ένα iphone, αξίζει το 7 ή να πάω στο 8? Μη μου πείτε για τα καινούρια δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα...απλά αν αξίζει το 7 σε σχέση με το 8 και αν έχουν μεγάλες διαφορές θέλω να μάθω....

 

Από το 6s και μετά όλα αξίζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγώ που θέλω να πάρω ένα iphone, αξίζει το 7 ή να πάω στο 8? Μη μου πείτε για τα καινούρια δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα...απλά αν αξίζει το 7 σε σχέση με το 8 και αν έχουν μεγάλες διαφορές θέλω να μάθω....

 

 

Έχουν αρκετές. Στον επεξεργαστή, στην μπαταρία με αποτέλεσμα να μην εμφανίζουν το battery gate που εμφανίζουν τα 6/6s/7 σύμφωνα με το οποίο πεσμένες επιδόσεις παρατηρούνται όταν η μπαταρία έχει περάσει τους κύκλους της. Το τσιπάκι του 8 είναι εφάμιλλο του Α12 χωρίς μεγάλες διάφορες, ασύρματη φόρτιση, περισσότερες αναβαθμίσεις στο μέλλον, εγγραφή βίντεο σε 4K στα 60fps, μπαταρία με μεγαλύτερη διάρκεια από το 7 , όποτε ναι κατ εμέ πάντα το 8 είναι καλύτερο από το 7. Μοναδικό του φάουλ είναι η πλάτη που είναι γυάλινη, αλλά με μια θήκη είσαι απόλυτα καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απευθύνομαι εδω μπας και καποιος γνωρίζει πως μπορω να βρω τον κάτοχο ενός iphone 7. Το τηλεφωνο το βρήκα στο λιμάνι του Πειραια. Το τηλεφωνο δεν έιχε μπαταρία και όταν το φόρτισα και ανοιξε δεν υπηρχαν κλησεις. Επισης ο κατοχος μαλλον απενεργοποιησε τη SIM για αυτο και δεν βρηκα κλησεις. Το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο με το icloud και το μονο που μπορω να δω είναι το πρωτο γραμμα απο το email του. Κάλεσα την apple για να βρουν τον κάτοχο αλλα με ενημερωσαν οτι δεν μπορουν να δουν παραπανω λεπτομερειες για τα στοιχεια του κατοχου. Γνωριζει καποιος πως μπορει να βρεθει ο κατοχος της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

Καλησπέρα. Απευθύνομαι εδω μπας και καποιος γνωρίζει πως μπορω να βρω τον κάτοχο ενός iphone 7. Το τηλεφωνο το βρήκα στο λιμάνι του Πειραια. Το τηλεφωνο δεν έιχε μπαταρία και όταν το φόρτισα και ανοιξε δεν υπηρχαν κλησεις. Επισης ο κατοχος μαλλον απενεργοποιησε τη SIM για αυτο και δεν βρηκα κλησεις. Το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο με το icloud και το μονο που μπορω να δω είναι το πρωτο γραμμα απο το email του. Κάλεσα την apple για να βρουν τον κάτοχο αλλα με ενημερωσαν οτι δεν μπορουν να δουν παραπανω λεπτομερειες για τα στοιχεια του κατοχου. Γνωριζει καποιος πως μπορει να βρεθει ο κατοχος της συσκευης?

 

 

 

Βγάλε την κάρτα σιμ. Πάρε τον κωδικό που γράφει επάνω, και κάλεσε τον πάροχο δίνοντας τον αριθμό της κάρτας σιμ. Θα σου δώσουν τα στοιχεία του και επικοινώνησε μαζί του.

 

 

Συγχαρητήρια για την πράξη σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απευθύνομαι εδω μπας και καποιος γνωρίζει πως μπορω να βρω τον κάτοχο ενός iphone 7. Το τηλεφωνο το βρήκα στο λιμάνι του Πειραια. Το τηλεφωνο δεν έιχε μπαταρία και όταν το φόρτισα και ανοιξε δεν υπηρχαν κλησεις. Επισης ο κατοχος μαλλον απενεργοποιησε τη SIM για αυτο και δεν βρηκα κλησεις. Το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο με το icloud και το μονο που μπορω να δω είναι το πρωτο γραμμα απο το email του. Κάλεσα την apple για να βρουν τον κάτοχο αλλα με ενημερωσαν οτι δεν μπορουν να δουν παραπανω λεπτομερειες για τα στοιχεια του κατοχου. Γνωριζει καποιος πως μπορει να βρεθει ο κατοχος της συσκευης?

 

Εκεί που σου αναφέρει το email δεν λέει επικοινωνήστε με τον κάτοχο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

 

 

 

Βγάλε την κάρτα σιμ. Πάρε τον κωδικό που γράφει επάνω, και κάλεσε τον πάροχο δίνοντας τον αριθμό της κάρτας σιμ. Θα σου δώσουν τα στοιχεία του και επικοινώνησε μαζί του.

 

 

Συγχαρητήρια για την πράξη σου.

 

Θα το προσπαθησω αν και φοβαμαι οτι θα λαβω την ιδια απαντηση. Απο apple συνεχεια μου ελεγαν για GDPR και οτι δεν δινουν στοιχεια. Ελπιζω με τον παροχο να υπαρχει αλλη εξυπηρετηση

 

Εκεί που σου αναφέρει το email δεν λέει επικοινωνήστε με τον κάτοχο;

 

Δεν λεει κατι. Πιστευα αν προσπαθησουσα να κανω ενεργοποιηση θα πηγαινε καποιο email στον κατοχο. Επειδη απο iphone δεν εχω καποια γνωση πιστευα οτι θα υπαρχει καποιος μηχανισμος για να βρεθει ο ιδιοκτητης.

Link to comment
Share on other sites

Θα το προσπαθησω αν και φοβαμαι οτι θα λαβω την ιδια απαντηση. Απο apple συνεχεια μου ελεγαν για GDPR και οτι δεν δινουν στοιχεια. Ελπιζω με τον παροχο να υπαρχει αλλη εξυπηρετηση

 

 

 

Δεν λεει κατι. Πιστευα αν προσπαθησουσα να κανω ενεργοποιηση θα πηγαινε καποιο email στον κατοχο. Επειδη απο iphone δεν εχω καποια γνωση πιστευα οτι θα υπαρχει καποιος μηχανισμος για να βρεθει ο ιδιοκτητης.

 

Ίσως αν βάλεις μια κάρτα μέσα με ανοιχτά τα δεδομένα κάτι να εμφανίζει

Χρειάζεται πρόσβαση στο Ίντερνετ η όλη διαδικασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρκετές. Στον επεξεργαστή, στην μπαταρία με αποτέλεσμα να μην εμφανίζουν το battery gate που εμφανίζουν τα 6/6s/7 σύμφωνα με το οποίο πεσμένες επιδόσεις παρατηρούνται όταν η μπαταρία έχει περάσει τους κύκλους της. Το τσιπάκι του 8 είναι εφάμιλλο του Α12 χωρίς μεγάλες διάφορες, ασύρματη φόρτιση, περισσότερες αναβαθμίσεις στο μέλλον, εγγραφή βίντεο σε 4K στα 60fps, μπαταρία με μεγαλύτερη διάρκεια από το 7 , όποτε ναι κατ εμέ πάντα το 8 είναι καλύτερο από το 7. Μοναδικό του φάουλ είναι η πλάτη που είναι γυάλινη, αλλά με μια θήκη είσαι απόλυτα καλυμμένος.

 

Δηλαδή το 8 είναι πιο καλό....κανένα bug που θα πρέπει να προσέξω κατά την αγορά? Να τσεκάρω τίποτα με το ΙΜΕΙ πριν το πάρω??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το 8 είναι πιο καλό....κανένα bug που θα πρέπει να προσέξω κατά την αγορά? Να τσεκάρω τίποτα με το ΙΜΕΙ πριν το πάρω??

 

Στο νήμα για το 8 παρέθεσα το link. Εάν σου παρουσιάσει πρόβλημα γίνεται αντικατάσταση συσκευής και καταφεύγεις στην document. Εγώ ήμουν από τους άτυχους. Τα νέας φουρνιάς iphone είναι απαλλαγμένα από αυτό το hardware πρόβλημα. Το συγκεκριμένο είναι για 3 έτη το πρόγραμμα. Οι περισσότεροι δεν είχαν πρόβλημα εκτός από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Σε iPad Pro 2016 πυροβολεί κυριολεκτικά.

Μείωσαν animation times σίγουρα, αλλα κάτι έκαναν και τα app loading times έχουν και αυτά διαφορά. Όπως και το πληκτρολόγιο, το multitasking, τα gestures.

Μύρισε iOS 10 νομίζω.

 

Στο 7αρι μου θα μπει αύριο πρωί.

Μπαταρία θα φανεί σε μερικές ημέρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια να ακούμε ότι πυροβολεί!!! Παιδιά καθαρή εγκατάσταση τι εννοούμε ; Δεν θέλω να χάσω αυτά που έχω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια να ακούμε ότι πυροβολεί!!! Παιδιά καθαρή εγκατάσταση τι εννοούμε ; Δεν θέλω να χάσω αυτά που έχω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τα κρατάς στον υπολογιστή

Κανείς μετά την ενημέρωση από iTunes και το στήνεις σαν νέα συσκευή όχι με update

Restore κανείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...