Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχω παρατηρήσει ότι μερικά από τα εικονίδια των εφαρμογών που έχω σαν τα τέσσερα βασικά μου εικονίδια στη βάση της οθόνης μένουν σαν ανοιχτά να το πω...δεν ξέρω τι bug είναι αυτό. Οπως φαίνεται και στο screenshot που πήρα από την οθόνη μου, η εφαρμογή του μηνύματος και της κάμερας, έιναι λες και είναι πατημένα...είναι πιο θολά αν παρατηρήσετε. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό?

 

http://i64.tinypic.com/oa2ers.png

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχω παρατηρήσει ότι μερικά από τα εικονίδια των εφαρμογών που έχω σαν τα τέσσερα βασικά μου εικονίδια στη βάση της οθόνης μένουν σαν ανοιχτά να το πω...δεν ξέρω τι bug είναι αυτό. Οπως φαίνεται και στο screenshot που πήρα από την οθόνη μου, η εφαρμογή του μηνύματος και της κάμερας, έιναι λες και είναι πατημένα...είναι πιο θολά αν παρατηρήσετε. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό?

 

http://i64.tinypic.com/oa2ers.png

 

Κάνε ένα hard reset πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχω παρατηρήσει ότι μερικά από τα εικονίδια των εφαρμογών που έχω σαν τα τέσσερα βασικά μου εικονίδια στη βάση της οθόνης μένουν σαν ανοιχτά να το πω...δεν ξέρω τι bug είναι αυτό. Οπως φαίνεται και στο screenshot που πήρα από την οθόνη μου, η εφαρμογή του μηνύματος και της κάμερας, έιναι λες και είναι πατημένα...είναι πιο θολά αν παρατηρήσετε. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό?

 

http://i64.tinypic.com/oa2ers.png

 

Κλείσε και ξανά άνοιξε την συσκευή απλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε και ξανά άνοιξε την συσκευή απλά

 

Δεν χρειάζεται παιδιά reset και επανεκκίνηση, είναι bug της 11 το κάνει και σε εμένα. Να δούμε αν θα λυθεί στην 11.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται παιδιά reset και επανεκκίνηση, είναι bug της 11 το κάνει και σε εμένα. Να δούμε αν θα λυθεί στην 11.3

 

Και σε εμενα το έκανε παλιά ...ξαναπάταγα την εφαρμογή και έφτιαχνε ...αλλα στην τελευταία έκδοση δεν μου το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται παιδιά reset και επανεκκίνηση, είναι bug της 11 το κάνει και σε εμένα. Να δούμε αν θα λυθεί στην 11.3

 

Ακριβώς...παιδιά του έχω κάνει πόσα reset αλλά δεν στρώνει με τίποτα.....από μπαταρία πώς πάτε???

Εγώ προς το χειρότερο μετά και την 11.3...:wacko:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κι σε εμένα τα ίδια, αλλά είναι bug. Εγώ μόνο στο imessage το παθαίνω, αλλά απλά πατάω στην εφαρμογή και διορθώνεται.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...παιδιά του έχω κάνει πόσα reset αλλά δεν στρώνει με τίποτα.....από μπαταρία πώς πάτε???

Εγώ προς το χειρότερο μετά και την 11.3...:wacko:

 

Με reset πατώντας ταυτόχρονα power & volume down δεν στρώνει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με reset πατώντας ταυτόχρονα power & volume down δεν στρώνει;

 

Δυστυχώς δεν στρώνει....θέλει νέο update!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν στρώνει....θέλει νέο update!!

 

Σε ποια έκδοση το παθαίνει αυτό;

Στην 11.2.5 δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση το παθαίνει αυτό;

 

Στην 11.2.5 δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο

 

 

 

Εμένα σε 11.2.5 και 11.2.6 το εμφανίζει. 8 Plus έχω αλλά ξέρω είναι γενικό το πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε 11.2.5 και 11.2.6 το εμφανίζει. 8 Plus έχω αλλά ξέρω είναι γενικό το πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπάρχει 11.2.6 ?? η είναι beta?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σε 8 plus στην 11.2.5 το κάνει αλλά δεν με νοιάζει.

 

Δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

 

 

Πρόβλημα δεν είναι αλλά είναι std τραγικό να συμβαίνει και πολύ σπαστικό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και τα τρία 7, 7 plus και Χ τρέχουν 11.2.6 και μόνο στο 7 εμφανίζεται που και που...εξήγηση καμία...κάποιο bug.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω μαγκες θα το δωσω το κινητο.δουλευει μια χαρα..και με IOS 10 αλλα πλεον το βαρεθηκα..και λεω να παρω το samsung s8 .θα ηθελα το iphone x αλλα τα λεφτα ειναι πολλα!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάνε για το plus.

Η χρήση μου στο 7αρι πλέον είναι τηλέφωνα και ψιλά πράγματα, σαν dumb phone σχετικά.

Στο s8+ πάει το χέρι πάντα :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνε για το plus.

Η χρήση μου στο 7αρι πλέον είναι τηλέφωνα και ψιλά πράγματα, σαν dumb phone σχετικά.

Στο s8+ πάει το χέρι πάντα :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

θελω ενα κινητο σε μεγεθος οπως το 7 που εχω.μαλλον με κοβω για samsung s8 που προσφερει τα παντα και ειναι και σε ιδανικο μεγεθος.το 7+ ειμαι αρκετα μεγαλο για τα δικα μου γουστα.ασε που θελω να δωσω τα ιδια λεφτα που θα πουλησω το δικο μου.αντε και κανα 50ρικο παραπανω..αν και βρισκω αγγελιες καινουργια samsung s8 στα 400-450 ευρο.

οσο για το S8+ το θεωρω κι'αυτο μεγαλο.παντα μου αρεσαν τα κινητα "τσεπης" και αυτο μου φαινεται αρκετα ογκωδης και μεγαλο.αλλα το θεμα ειναι οτι πλεον μεχει ξενρωσει η apple και ειδικα με το ios 11 που τα εκανει μουσκεμα.αν κι'εγω εχω το ios 10 και οπως και να το κανουμε περπαταει καλυτερα..αλλα πλεον μετα απο σχεδον 14 μηνες συμβιωσης η μπαταρια εχει δειξει τα σημαδια κοπωσης και ηρθε η ωρα να το δωσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω ενα κινητο σε μεγεθος οπως το 7 που εχω.μαλλον με κοβω για samsung s8 που προσφερει τα παντα και ειναι και σε ιδανικο μεγεθος.το 7+ ειμαι αρκετα μεγαλο για τα δικα μου γουστα.ασε που θελω να δωσω τα ιδια λεφτα που θα πουλησω το δικο μου.αντε και κανα 50ρικο παραπανω..αν και βρισκω αγγελιες καινουργια samsung s8 στα 400-450 ευρο.

οσο για το S8+ το θεωρω κι'αυτο μεγαλο.παντα μου αρεσαν τα κινητα "τσεπης" και αυτο μου φαινεται αρκετα ογκωδης και μεγαλο.αλλα το θεμα ειναι οτι πλεον μεχει ξενρωσει η apple και ειδικα με το ios 11 που τα εκανει μουσκεμα.αν κι'εγω εχω το ios 10 και οπως και να το κανουμε περπαταει καλυτερα..αλλα πλεον μετα απο σχεδον 14 μηνες συμβιωσης η μπαταρια εχει δειξει τα σημαδια κοπωσης και ηρθε η ωρα να το δωσω.

Καλά, ο καθένας όπως βολεύεται εννοείται!

Αν και η διαφορά δεν είναι μεγάλη, μιας και μιλάμε για 85% screen to body ratio, curved μπροστά αλλά και πίσω, όπως επίσης και 18.5:9 αναλογία, που το κάνει απλά ψηλότερο.

 

Υγ. Απο ένα σημείο και μετά αρχίζει η σκιά, αλλά δεν φαίνεται καλά λογο κάμερας!

 

Δες μερικές φωτο που τράβηξα ζογκλερικά με το tablet στο χέρι για να πάρεις μια ιδέα

06581fc4c6d77930ab8731d70cb06c52.jpgcb06bcd74bc9356e46a2528b311f8340.jpg

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

θελω ενα κινητο σε μεγεθος οπως το 7 που εχω.μαλλον με κοβω για samsung s8 που προσφερει τα παντα και ειναι και σε ιδανικο μεγεθος.το 7+ ειμαι αρκετα μεγαλο για τα δικα μου γουστα.ασε που θελω να δωσω τα ιδια λεφτα που θα πουλησω το δικο μου.αντε και κανα 50ρικο παραπανω..αν και βρισκω αγγελιες καινουργια samsung s8 στα 400-450 ευρο.

οσο για το S8+ το θεωρω κι'αυτο μεγαλο.παντα μου αρεσαν τα κινητα "τσεπης" και αυτο μου φαινεται αρκετα ογκωδης και μεγαλο.αλλα το θεμα ειναι οτι πλεον μεχει ξενρωσει η apple και ειδικα με το ios 11 που τα εκανει μουσκεμα.αν κι'εγω εχω το ios 10 και οπως και να το κανουμε περπαταει καλυτερα..αλλα πλεον μετα απο σχεδον 14 μηνες συμβιωσης η μπαταρια εχει δειξει τα σημαδια κοπωσης και ηρθε η ωρα να το δωσω.

 

Γιατί δεν βάζεις το 11.2.6 και κάθεσαι με το 10 ακόμα; Έμεινες στον περσινό Σεπτέμβριο; Καθόλου μούσκεμα δεν είναι το 11 εδώ και μήνες :)

Επίσης αν όντως η μπαταρία σου έχει πεσμένη απόδοση, η αλλαγή αυθεντικής μπαταρίας από το επίσημο σέρβις θα κοστίζει 35 ευρώ τελική τιμή μέχρι και 31-12-2018.

Θέλω να πω ότι ίσως να έχεις λίγο εσφαλμένη άποψη σχετικά με τα πράγματα.

 

Από την αλλη, ίσως όντως να βαρέθηκες γενικώς και θέλεις αλλαγή και βρήκες "δικαιολογία" για να πάρεις κάτι άλλο.

Σε αυτή την περίπτωση, αγνόησε τα παραπάνω και πάρε ό,τι σου αρέσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις το 11.2.6 και κάθεσαι με το 10 ακόμα; Έμεινες στον περσινό Σεπτέμβριο; Καθόλου μούσκεμα δεν είναι το 11 εδώ και μήνες :)

Επίσης αν όντως η μπαταρία σου έχει πεσμένη απόδοση, η αλλαγή αυθεντικής μπαταρίας από το επίσημο σέρβις θα κοστίζει 35 ευρώ τελική τιμή μέχρι και 31-12-2018.

Θέλω να πω ότι ίσως να έχεις λίγο εσφαλμένη άποψη σχετικά με τα πράγματα.

 

Από την αλλη, ίσως όντως να βαρέθηκες γενικώς και θέλεις αλλαγή και βρήκες "δικαιολογία" για να πάρεις κάτι άλλο.

Σε αυτή την περίπτωση, αγνόησε τα παραπάνω και πάρε ό,τι σου αρέσει. :)

φιλε η 11 σε οσα κινητα φιλων μου εχει μπει μονο προβληματα και lag κανει.ειδικα σε αποδοση μπαταριας και αναμονης εχει μειωθει δραματικα η διαρκεια της.αρα για μενα αποψη μου αλλαζω το κινητο και παιρνω κατι καλυτερο στα ιδια πανω κατω χρηματα.τοσα χρονια iphone,,πλεον μεχει κουρασει,,και αντι να βγαλει κατι καλο σε λογικη τιμη..εβγαλε ναυαρχιδα στο 1000ρικο.γιατι η μονη αναβαθμιση που μπορει να κανει κατοχος ενος αιφον 7 ειναι να παει σε IPHONE X.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε η 11 σε οσα κινητα φιλων μου εχει μπει μονο προβληματα και lag κανει.ειδικα σε αποδοση μπαταριας και αναμονης εχει μειωθει δραματικα η διαρκεια της.αρα για μενα αποψη μου αλλαζω το κινητο και παιρνω κατι καλυτερο στα ιδια πανω κατω χρηματα.τοσα χρονια iphone,,πλεον μεχει κουρασει,,και αντι να βγαλει κατι καλο σε λογικη τιμη..εβγαλε ναυαρχιδα στο 1000ρικο.γιατι η μονη αναβαθμιση που μπορει να κανει κατοχος ενος αιφον 7 ειναι να παει σε IPHONE X.

 

Η 11.2.5 δεν έχει απολύτως κανένα θέμα στο iPhone 7 Plus που έχω

Πολύ πιθανόν και στα υπόλοιπα μοντέλα να δουλεύει άψογα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

φιλε η 11 σε οσα κινητα φιλων μου εχει μπει μονο προβληματα και lag κανει.ειδικα σε αποδοση μπαταριας και αναμονης εχει μειωθει δραματικα η διαρκεια της.αρα για μενα αποψη μου αλλαζω το κινητο και παιρνω κατι καλυτερο στα ιδια πανω κατω χρηματα.τοσα χρονια iphone,,πλεον μεχει κουρασει,,και αντι να βγαλει κατι καλο σε λογικη τιμη..εβγαλε ναυαρχιδα στο 1000ρικο.γιατι η μονη αναβαθμιση που μπορει να κανει κατοχος ενος αιφον 7 ειναι να παει σε IPHONE X.

 

Είσαι τύπος που κρίνει από μαρτυρίες άλλων δηλαδή. Καλώς. :)

Όσον αφορά το θέμα αναβάθμισης, είναι προσωπικό του καθενός. Εγώ προσωπικά και φέτος δεν το κουνάω από το 128άρι μου 7.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τύπος που κρίνει από μαρτυρίες άλλων δηλαδή. Καλώς. :)

Όσον αφορά το θέμα αναβάθμισης, είναι προσωπικό του καθενός. Εγώ προσωπικά και φέτος δεν το κουνάω από το 128άρι μου 7.

 

Γενικά σε όλα τα τηλέφωνα όλων των εταιριών δεν είναι σοβαρός λόγος να πας από το περσινό στο φετινό

Πρέπει να αφήσεις ένα μοντέλο και να πας στο επόμενο

Από το 7 γιατί να πας στο 8;

Το iPhone X είναι συσκευή άλλης κατηγορίας και άλλης τιμής όποτε είναι εκτός επιλογής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...