Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται, από πάντα ίσχυε αυτό σε όλα τα επίπεδα

 

Τεχνολογικά όμως πως εξηγείται;

Αν κάποιος που γνωρίζει δει τα μηνύματα ας μας ενημερώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως κραταει ταβασικα απο τα σιτε και δε χρειαζεται να τα κατεβαζει ξανα οποτε μπενουμε στα ιδια σιτε; caching κανει cache τις σελιδες και κατεβαζει μονο οτι νεοτερο...οποτε μεχρι τοκατι νεοτεροεχει τα βασικα ..ετσι σωζειδεδομενα..ισως ετσι γινεται δε λεω οτι ετσι ειναι!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτησή αλλαγής και αφού έπιασα στα χέρια μου και δούλεψα και το 7+ και το 8 και το Ix δεν μπόρεσα να προχωρήσω σε αλλαγή, είμαι τόσο ικανοποιημένος από την φορητότητα τα μη λαγκαρίσματα τις φωτό τελικά δεν με γεμίζει κάτι να αλλάξω Λέτε να χρειάζομαι ιατρική συμβουλή η είναι δυνατόν να συμβαίνει κι έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτησή αλλαγής και αφού έπιασα στα χέρια μου και δούλεψα και το 7+ και το 8 και το Ix δεν μπόρεσα να προχωρήσω σε αλλαγή, είμαι τόσο ικανοποιημένος από την φορητότητα τα μη λαγκαρίσματα τις φωτό τελικά δεν με γεμίζει κάτι να αλλάξω Λέτε να χρειάζομαι ιατρική συμβουλή η είναι δυνατόν να συμβαίνει κι έτσι?

 

Βέβαια

Και πολύ λογικό αυτό εκτός και σε τρώει η τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτησή αλλαγής και αφού έπιασα στα χέρια μου και δούλεψα και το 7+ και το 8 και το Ix δεν μπόρεσα να προχωρήσω σε αλλαγή, είμαι τόσο ικανοποιημένος από την φορητότητα τα μη λαγκαρίσματα τις φωτό τελικά δεν με γεμίζει κάτι να αλλάξω Λέτε να χρειάζομαι ιατρική συμβουλή η είναι δυνατόν να συμβαίνει κι έτσι?

 

Αλλαγή από τι?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτησή αλλαγής και αφού έπιασα στα χέρια μου και δούλεψα και το 7+ και το 8 και το Ix δεν μπόρεσα να προχωρήσω σε αλλαγή, είμαι τόσο ικανοποιημένος από την φορητότητα τα μη λαγκαρίσματα τις φωτό τελικά δεν με γεμίζει κάτι να αλλάξω Λέτε να χρειάζομαι ιατρική συμβουλή η είναι δυνατόν να συμβαίνει κι έτσι?

 

 

 

Εγώ, αν και το έχω για δεύτερη συσκευή, το εκτιμώ ιδιαίτερα! Είναι ότι χρειάζεται κανείς για καθημερινή χρήση. Και βίντεο, και ήχος, και αδιάβροχο, και μπαταρία, και οθόνη αρκετή για youtube, και σφαίρα πάει, και τα πάντα όλα έχει! Αν και με τρώει το χέρι μου να αλλάξω, δεν μου πάει τελικά...και το S8+ γλυκοκοιτάζω (είχα το S8), αλλά δεν μπορώ να πάρω την τελική απόφαση...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογικά όμως πως εξηγείται;

Αν κάποιος που γνωρίζει δει τα μηνύματα ας μας ενημερώσει

Τάσο στο έγραψα και αλλού δυστυχώς το multitasking στο iPhone δεν είναι πραγματικό, ουσιαστικά είναι ένα πάγωμα ένα screenshot και από πίσω ξανά φορτώνει η εφαρμογή,browser κτλ.Γιαυτο και η μεγαλύτερη κατανάλωση ξανακατεβαζει δεδομένα που είχες ήδη κατεβάσει,στο Android αν δεν κάνει reload δεν υπάρχει καμία κατανάλωση κρατάει το multitasking τα αρχεία αυτούσια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές μου εξαφανιζει την μπάρα πάνω με τον πάροχο την ώρα την μπαταρία κτλπ και στρώνει μετά από restart . Είναι κανα bug; Έχει τύχει σε κανέναν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τάσο στο έγραψα και αλλού δυστυχώς το multitasking στο iPhone δεν είναι πραγματικό, ουσιαστικά είναι ένα πάγωμα ένα screenshot και από πίσω ξανά φορτώνει η εφαρμογή,browser κτλ.Γιαυτο και η μεγαλύτερη κατανάλωση ξανακατεβαζει δεδομένα που είχες ήδη κατεβάσει,στο Android αν δεν κάνει reload δεν υπάρχει καμία κατανάλωση κρατάει το multitasking τα αρχεία αυτούσια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα δεν τα κλείνει

Ειδικά safari tweeter και κάνα δυο άλλα που δουλεύω δεν τα κλείνει

Μπαίνεις από το ένα στο άλλο και είναι όπως τα αφήσεις δεν ξανά φορτώνουν

Κάτι άλλο γίνεται αλλά θα το ψάξω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές μου εξαφανιζει την μπάρα πάνω με τον πάροχο την ώρα την μπαταρία κτλπ και στρώνει μετά από restart . Είναι κανα bug; Έχει τύχει σε κανέναν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Με ποια έκδοση λειτουργικού είσαι ;

Είμαι με την 10.3.3 και δεν μου έχει κάνει αυτό που λες.

 

Αυτό που είχα δει από όταν πήρα το IPad Air αλλά και σήμερα με το 7 είναι η διαφορά που έχουν οι συσκευές όταν έχω μήνυμα στο Facebook στον messenger και γενικά στις ειδοποιήσεις σε σχέση με τις android συσκευές που είχα παράλληλα.

Πριν από το 7αρι που έχω ήμουν με s4,m8,mi 4s,s7edge.

Πρώτα άκουγα το μπιπ στην ταμπλέτα και μετά από κάποια δευτερόλεπτα στην android συσκευή μου.

Ποτέ μα ποτέ δεν άκουσα πρώτα android συσκευή.

Τώρα στις ειδοποιήσεις θα ακούσω πρώτο το iPhone μετά από κάποια δευτερα το Ipad και τελευταίο το s4 που έχω κρατήσει.

Έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με ποια έκδοση λειτουργικού είσαι ;

Είμαι με την 10.3.3 και δεν μου έχει κάνει αυτό που λες.

 

Αυτό που είχα δει από όταν πήρα το IPad Air αλλά και σήμερα με το 7 είναι η διαφορά που έχουν οι συσκευές όταν έχω μήνυμα στο Facebook στον messenger και γενικά στις ειδοποιήσεις σε σχέση με τις android συσκευές που είχα παράλληλα.

Πριν από το 7αρι που έχω ήμουν με s4,m8,mi 4s,s7edge.

Πρώτα άκουγα το μπιπ στην ταμπλέτα και μετά από κάποια δευτερόλεπτα στην android συσκευή μου.

Ποτέ μα ποτέ δεν άκουσα πρώτα android συσκευή.

Τώρα στις ειδοποιήσεις θα ακούσω πρώτο το iPhone μετά από κάποια δευτερα το Ipad και τελευταίο το s4 που έχω κρατήσει.

Έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

+1

 

Και σε μένα μια «ζωή» πρώτο το iPad ενημερώνει για τις ειδοποιήσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποια έκδοση λειτουργικού είσαι ;

Είμαι με την 10.3.3 και δεν μου έχει κάνει αυτό που λες.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Με την τελευταία έκδοση της 11. Ψάχνωντας είδα ότι υπάρχει μια ενεργοποίηση του glitch το οποίο δεν ξέρω τι είναι και εξαφανίζει dock και status bar . Αλλά γίνεται με περίεργους συνδυασμούς και λέω μήπως το κάνω τυχαία

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποια έκδοση λειτουργικού είσαι ;

Είμαι με την 10.3.3 και δεν μου έχει κάνει αυτό που λες.

 

Αυτό που είχα δει από όταν πήρα το IPad Air αλλά και σήμερα με το 7 είναι η διαφορά που έχουν οι συσκευές όταν έχω μήνυμα στο Facebook στον messenger και γενικά στις ειδοποιήσεις σε σχέση με τις android συσκευές που είχα παράλληλα.

Πριν από το 7αρι που έχω ήμουν με s4,m8,mi 4s,s7edge.

Πρώτα άκουγα το μπιπ στην ταμπλέτα και μετά από κάποια δευτερόλεπτα στην android συσκευή μου.

Ποτέ μα ποτέ δεν άκουσα πρώτα android συσκευή.

Τώρα στις ειδοποιήσεις θα ακούσω πρώτο το iPhone μετά από κάποια δευτερα το Ipad και τελευταίο το s4 που έχω κρατήσει.

Έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι υπάρχει αυτό το bug

Έχει τύχει και σε εμένα

Όσο για τις ειδοποιήσεις ναι πρώτα έρχονται συνήθως στο iPhone και μετά σε άλλες συσκευές

Πώς εξηγείται δεν ξέρω πάντως έχει να κάνει με τους push servers του κάθε λογισμικού ίσως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Έχω κουραστεί με το ποσό αργό έχει γίνει το τηλέφωνο σε σχέση με 10.3.3 δεν μπορώ ακόμα να το συνηθίσω.

Το πιο εκνευριστικό όλων είναι η διαχείριση της ραμ που δεν κρατάει ανοιχτές τις εφαρμογές όπως πριν και της φορτώνει από την αρχή πολλές φορές! Συμβαίνει και σε εσάς; Δηλαδή χωρίς να τις κλείσω δεν της ανοίγει instant όπως το έκανε με 10.3.3 100%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα εννοεις με την 11.1.2 .

Εχει θεμα η 11 με τη διαχειριση των εφαρμογων δυστυχως και ακομα και στα 8/Χ.

Το ιδιο προβλημα εχω παρατηρησει και στο 7αρι μου αλλα και στο iPad Air 2 μου που εχει γινει αργο, λαγκαρει και δεν κραταει πανω απο 5 εφαρμογες ανοιχτες χωρις αναμεσα τους να υπαρχουν παιχνιδια.

Ειναι η χειροτερη εκδοση ios που εχει βγαλει η Apple και φαινεται πως βιαστηκε πολυ να την βγαλει οπως και το iphone X.

Ας ελπισουμε να φτιαξει το προβλημα στην 11.2 μαζι με την καταναλωση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει αυτό το bug

Έχει τύχει και σε εμένα

Όσο για τις ειδοποιήσεις ναι πρώτα έρχονται συνήθως στο iPhone και μετά σε άλλες συσκευές

Πώς εξηγείται δεν ξέρω πάντως έχει να κάνει με τους push servers του κάθε λογισμικού ίσως

 

Εγω θα πώ το αντίθετο.

Είμαστε 4 άτομα στη δουλειά,εγώ iphone 6s και οι άλλοι όλοι διάφορες android συσκευές,και σε μένα χτυπάει τελευταίο για την ίδια ειδοποίηση(για viber μιλάω-ίδια ομάδα,ίδιο μήνυμα).

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να κάνω update από iOS 10 που είναι τώρα σε iOS 11;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εκεί που είσαι.

Τουλάχιστον μέχρι τον ερχομό της 11.2.

Ούτως ή άλλως, δεν φέρνει τίποτα το συνταρακτικό η 11.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να κάνω update από iOS 10 που είναι τώρα σε iOS 11;

 

Κάτσε όπως εισαι

Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω δεν θα κερδίσεις και πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μένεις στο 10, όπως λένε τα παιδιά. Αν και τώρα έχει ψιλοστρώσει η 11, αλλά όχι στο επίπεδο της 10. Οπότε υπομονή για την 11.2, και μακάρι να είναι αυτό που περιμένουμε!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

SOS κανει επανεκινηση μονο του αναβει το μηλαρακι και μετα σβηνει μαυριζει η οθονη και ξανα επαναμβανετε απειρες φορες δεν ανοιγει με τιποτα το κινητο.. το συνδεσα με τ itunes με εβγαλε να κανω ενημερωση η επαναφορα, εκανα ενημερωση και παλι κανει το ιδιο... τι εγινε ? και πως μπορω να τ διορθωσω? ευχαριστω

 

 

δοκιμασα να τ ξανα κανω ενημερωση κ εβγαλε αυτο https://ibb.co/eRw6LG

Edited by vaggelis3
Link to comment
Share on other sites

SOS κανει επανεκινηση μονο του αναβει το μηλαρακι και μετα σβηνει μαυριζει η οθονη και ξανα επαναμβανετε απειρες φορες δεν ανοιγει με τιποτα το κινητο.. το συνδεσα με τ itunes με εβγαλε να κανω ενημερωση η επαναφορα, εκανα ενημερωση και παλι κανει το ιδιο... τι εγινε ? και πως μπορω να τ διορθωσω? ευχαριστω

 

 

 

Αν έχεις 11.1.x βάλε την 11.2.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

την 11.2 εβαλα αλλα δεν γινετε ενημερωση

 

Κανε restore αλλά πρώτα βάλε την συσκευή σε dfu

Φυσικά θα χάσεις από μέσα τα πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εχω 7,9 gb εφεδρικα αντιγραφα .. αγορασα χωρο στο icloud μολις τωρα .. μπορω να τα κρατησω και μετα να κανω επαναφορα? χωρις να ανοιξει το κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...