Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τασο , με ολο το θαρρος αλλα ρε φιλε η συσκευη σου παιζει να εχει προβλημα...αυτα που διαβαζω δεν μου κολλανε, σου φταιει Instagram και μολις την σβησεις βγαζεις πανω απο 5 ωρες, παιχνιδια δεν παιζεις.

 

Εγω που τα εχω ολα μονιμα ανοιχτα βγαζω 7ωρες χρηση την ημερα 24-25 ωρες αναμονη. (παιζω και κανενα παιχνιδακι Hearthstone που ειναι ρουφιχτρα στην μπαταρια)

Link to comment
Share on other sites

Τασο , με ολο το θαρρος αλλα ρε φιλε η συσκευη σου παιζει να εχει προβλημα...αυτα που διαβαζω δεν μου κολλανε, σου φταιει Instagram και μολις την σβησεις βγαζεις πανω απο 5 ωρες, παιχνιδια δεν παιζεις.

 

Εγω που τα εχω ολα μονιμα ανοιχτα βγαζω 7ωρες χρηση την ημερα 24-25 ωρες αναμονη. (παιζω και κανενα παιχνιδακι Hearthstone που ειναι ρουφιχτρα στην μπαταρια)

 

τι να σου πω οτι συσκευες ειχα τα ιδια ηταν περιπου σε χρηση

τοσες πολλες ωρες δεν εβγαζα ποτε.

Ισως καποια ρυθμιση να μου προκαλει καποια δυσλειτουργια τι να πω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας με iPhone 8 παρατήρησα μια ακόμη φορά τα lags. Είναι συσκευές βιτρίνας όποτε ήρθαν απευθείας με το iOS 11 .οποτε να κάνουμε reset και τέτοιου τύπου λύσεις δεν νομίζω να παίζουν .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας με iPhone 8 παρατήρησα μια ακόμη φορά τα lags. Είναι συσκευές βιτρίνας όποτε ήρθαν απευθείας με το iOS 11 .οποτε να κάνουμε reset και τέτοιου τύπου λύσεις δεν νομίζω να παίζουν .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

απλα δεν δουλευει σωστα δεν μπορεις να κανεις τιποτα

πως γινεται αλλοι που ποτε δεν ειχαν κανει reset μεχρι τωρα και περνουσαν ολες τις αναβαθμισεις απο πανω να μην ειχαν θεματα?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από το απόγευμα σε 11.1 beta 3

Αρχίζουν αισθητά κάποια bug να χάνονται

Από μπαταρία δεν μ ενδιαφέρει αρχικά γιατί το κυριότερο είναι να δουλεύει γρήγορα και ομαλά η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από το απόγευμα σε 11.1 beta 3

 

Αρχίζουν αισθητά κάποια bug να χάνονται

 

Από μπαταρία δεν μ ενδιαφέρει αρχικά γιατί το κυριότερο είναι να δουλεύει γρήγορα και ομαλά η συσκευή

 

 

 

Έχεις δει αισθητή βελτίωση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει αισθητή βελτίωση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μικρές διάφορες όχι και τέλειο

Κανα 2 bug που είχα έφυγαν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από το απόγευμα σε 11.1 beta 3

Αρχίζουν αισθητά κάποια bug να χάνονται

Από μπαταρία δεν μ ενδιαφέρει αρχικά γιατί το κυριότερο είναι να δουλεύει γρήγορα και ομαλά η συσκευή

 

Εγω ειχα την beta 2 στο 6s και ειχε αρχισει να ψιλοστρωνει σε μπαταρια (εβλαλα μετα από καιρο λιγο πανω από 5 ωρες χρηση και 31 ωρες αναμονη), αλλα και ομαλοτητα.

Δεν κρατηθηκα όμως, οποτε είμαι με beta 3 από το πρωι και βλεπω οτι παει αρκετα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα την beta 2 στο 6s και ειχε αρχισει να ψιλοστρωνει σε μπαταρια (εβλαλα μετα από καιρο λιγο πανω από 5 ωρες χρηση και 31 ωρες αναμονη), αλλα και ομαλοτητα.

Δεν κρατηθηκα όμως, οποτε είμαι με beta 3 από το πρωι και βλεπω οτι παει αρκετα καλα.

 

Αν το ψάχνεις πολύ έχει μικρές διάφορες προς το καλύτερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από την πρωτη στιγμη φαινεται ότι ρολλαρει καλυτερα στα εφε από την beta 2, αλλα θελω να δω πως θα παει από μπαταρια (πρωτη φορτιση είμαι προς το παρον στο 71% με 1,5 ωρα χρησης συν ακομα 30 λεπτα μουσικης και 8 ωρες αναμονη)
Link to comment
Share on other sites

Στην beta 3 η μπαταρία έχει αισθητή διαφορά, νομίζω ότι έχει φτάσει σε καλά επίπεδα.
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Στην beta 3 η μπαταρία έχει αισθητή διαφορά, νομίζω ότι έχει φτάσει σε καλά επίπεδα.

 

Πόσες beta βγάζουν συνήθως σε τέτοιες εσωτερικές αναβαθμίσεις όπως η 11.1 γνωρίζει κανείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πόσες beta βγάζουν συνήθως σε τέτοιες εσωτερικές αναβαθμίσεις όπως η 11.1 γνωρίζει κανείς;

 

 

αυτός ο τύπος Τάσο υποστηρίζει ότι θα βγει άλλη μια. Official θα γίνει με τη έλευση του iPhone X

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτός ο τύπος Τάσο υποστηρίζει ότι θα βγει άλλη μια. Official θα γίνει με τη έλευση του iPhone X

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πιστεύω ότι ακόμα μια χρειάζεται για να διορθώσουν κάποια πράγματα

Θέλει ακόμα έως ότου φτάσει το επίπεδο της 10.3

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό μέρος για να σας ρωτήσω.

 

Το δικό μου 7 128gb το ''αγόρασε'' η σύζυγος πλέον, οπότε για την ώρα θα μεταβώ σε παλαιότερη συσκευή που ψάχνω να αγοράσω.

Το back up από το 7 128gb είναι 19GB, νομίζετε ότι πχ σε ένα τηλέφωνο SE ή 5S ή 6 θα μπορέσω να επαναφέρω το backup μου σε χωρητικότητας 32gb ή να κοιτάξω σε 64gb ?

Δεν θυμάμαι πόσα GB καταλαμβάνει το λειτουργικό περίπου.

Ευχαριστώ πολύ

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, τελικα αξιζει η 11.0.3? Τώρα εχω 10.3.2... ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, τελικα αξιζει η 11.0.3? Τώρα εχω 10.3.2... ευχαριστω

 

Έχει απαντηθεί στο δίπλα νημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι τωρα ρωταω για το 7αρι....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι τωρα ρωταω για το 7αρι....

 

Τα ίδια είναι η 11.0.χ σε πολλά μοντέλα εκτός και αν κάποιος στήσει την συσκευή σαν καινούργια και κάποια bugs δεν εμφανίζονται μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό μέρος για να σας ρωτήσω.

 

Το δικό μου 7 128gb το ''αγόρασε'' η σύζυγος πλέον, οπότε για την ώρα θα μεταβώ σε παλαιότερη συσκευή που ψάχνω να αγοράσω.

Το back up από το 7 128gb είναι 19GB, νομίζετε ότι πχ σε ένα τηλέφωνο SE ή 5S ή 6 θα μπορέσω να επαναφέρω το backup μου σε χωρητικότητας 32gb ή να κοιτάξω σε 64gb ?

Δεν θυμάμαι πόσα GB καταλαμβάνει το λειτουργικό περίπου.

Ευχαριστώ πολύ

Πανος

Σε καθε χωριτηκοτητα πιανει και διαφορετικο χωρο.

στα 32gb πχ που εχω τα 4gb τα καταλαμβανει το λειτουργικο. οποτε τα αν εχεις 19gb back up μια χαρα θα τρεξει. απλα πρεπει το backup να ειναι στην ιδια version. ΔΗΛΑΔΗ, αν εχει το back up απο 11.0κλπ δεν μπορεις να το περασεις σε συσκευη που εχει την 10.0.3 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό μέρος για να σας ρωτήσω.

 

Το δικό μου 7 128gb το ''αγόρασε'' η σύζυγος πλέον, οπότε για την ώρα θα μεταβώ σε παλαιότερη συσκευή που ψάχνω να αγοράσω.

Το back up από το 7 128gb είναι 19GB, νομίζετε ότι πχ σε ένα τηλέφωνο SE ή 5S ή 6 θα μπορέσω να επαναφέρω το backup μου σε χωρητικότητας 32gb ή να κοιτάξω σε 64gb ?

Δεν θυμάμαι πόσα GB καταλαμβάνει το λειτουργικό περίπου.

Ευχαριστώ πολύ

Πανος

 

Θα εχεις γυρω στα 27GB ελευθερα με το 32.Αλλα το SE βγαινει και σε 128,στο 64 εχουν μεινει αποθεματα απλα.Αν θες να παρεις 5s ή 6 επειδη το εχω μεινε μακρια.Εκτος αν τρεχει ios 9 ή εστω την 10 και μιλαω για μεταχειρησμενο.Και λογω 1Gb ram πλεον κανει κολληματα.

Πανε στο SE,θα σε αποζημειωσει και με το παραπανω.Και αν εχεις iPad,ακομα καλυτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις Σας, όποτε ίσως οριακά θα είμαι με τα 32gb αφού επαναφέρω το backup.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, είμαι ήδη με 5s στην έκδοση 9, γιαυτο ψάχνω κάτι που να έχει μέχρι έκδοση 10.

Το back up μου από το 7αρι είναι από έκδοση 10.0.3.

Όποτε προχωράω αναλόγως.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σας Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις Σας, όποτε ίσως οριακά θα είμαι με τα 32gb αφού επαναφέρω το backup.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, είμαι ήδη με 5s στην έκδοση 9, γιαυτο ψάχνω κάτι που να έχει μέχρι έκδοση 10.

Το back up μου από το 7αρι είναι από έκδοση 10.0.3.

Όποτε προχωράω αναλόγως.

Ευχαριστώ

 

εχω την εντυπωση πως ενα backup προηγουμενης εκδοσης περναει κανονικα σε κινητο με νεοτερη εκδοση

το αντιθετο δεν γινεται

οποτε δεν θα εχεις προβλημα οτι και να παρεις αν το backup ειναι απο ios 10 αφου θα υποστηριζεται σε ios 10 και ios 11.

Οχι ομως σε ios 9

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...