Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα εάν και noobas σε Apple με iOS 11 δεν γίνεται αυτόματος συγχρονισμός email? Πρέπει να μπαίνω να το τσεκάρω κάθε φορά εάν ήρθε κάτι ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα εάν και noobas σε Apple με iOS 11 δεν γίνεται αυτόματος συγχρονισμός email? Πρέπει να μπαίνω να το τσεκάρω κάθε φορά εάν ήρθε κάτι ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Γινεται αν πας στις ρυθμισεις του mail και διαλεξεις καθε ποτε θελεις να ελεγχει για νεα email η default mail εφαρμογη του iPhone. Αν θελεις να εχεις push notifications, δηλαδη με το που σου στελνει καποιος email να το λαμβανεις, τοτε εξαρταται τι email εχεις. Σε gmail δεν γινεται σιγουρα. Για να γινει αυτο κατεβασε την εφαρμογη του Gmail ή το Inbox ή το Outlook κτλ

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αν πας στις ρυθμισεις του mail και διαλεξεις καθε ποτε θελεις να ελεγχει για νεα email η default mail εφαρμογη του iPhone. Αν θελεις να εχεις push notifications, δηλαδη με το που σου στελνει καποιος email να το λαμβανεις, τοτε εξαρταται τι email εχεις. Σε gmail δεν γινεται σιγουρα. Για να γινει αυτο κατεβασε την εφαρμογη του Gmail ή το Inbox ή το Outlook κτλ

 

 

Διαπίστωσα ότι στο cloud πάροχο χτυπάει notification αλλά σε yahoo όχι .τα έχω ενεργοποιημένα όλα

Σαν. Default έχω το cloud

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by bibaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά,

 

Θα αγοράσω κινητό και κάνω μια έρευνα αγοράς...Έχω τις εξής απορίες για το iphone 7:

 

1) Η μπαταρία με μια νορμάλ χρήση (σχετικά λίγο Internet, e-mail, κλήσεις) πόσο σας βγάζει; Κατά προσέγγιση εννοείται.

2) Πολύ σημαντικό κατ εμε. Όπως θα ξέρετε ο δείκτης ακτινοβολίας είναι περίπου 1.2, ο οποίος θεωρείται από τους υψηλοτερουςσε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά της αγοράς. Έχετε αντιληφθεί κάποια ενόχληση (π.χ. πονοκέφαλος, ζαλάδα) ύστερα από μεγάλη διάρκεια κλήσης; Γενικότερα κάποιο ασυνήθιστο φαινόμενο;

3) Αυτήν την στιγμή έχω το Samsung galaxy S4. Η μετάβαση από Android σε Ios πως σας φαίνεται; Κάποια συμβουλή πρώτου επιλέξω την συσκευή;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

 

Απανταω τις ερωτησεις σου 3)Απο Windows phone εκανα μεταβαση εγω και ειχα πριν Android.Για μουσικη και οτιδήοτε αρχεια θελεις itunes.Με icloud/google photos/google drive/onedrive θα διεκολυνθεις εκτος απο τα τραγουδια.

1)Για μπαταρια,φιλος εχει τη συσκευη με Location On και χρηση δεδομενων/wifi ειχε και 32% ακομα.

Ειχε να φορτισει 2 μερες.Υπολογισε μια μερα σιγουρα,αντε και την επομενη αλλα μεσα στην μερα ισως να κανεις φορτιση.

2) Ο δεικτης ειναι στο 1 περιπου,ειναι παραπανω απο το μεσο ορο αλλα βγαινει αν τα εχεις ολα ανοιχτα(κακο σημα κινητης μαζι με wifi/bluetooth/gps.Με iPhone 5s που εχω εγω δεν με επιασε ζαλαδα,πονοκεφαλο αλλα μιλαω και 10-15 λεπτα τη μερα.Και χρησιμοποιουσα ακουστικα αν και τωρα τελευταια χαλασε το ενα ακουστικο και τα κουμπια ελεγχου.

Ειναι μια καλη συσκευη,που αν δεν βιαζεσαι να αναβαθμισεις το iOS και αν μαθεις τα βασικα+καποιες ρυθμισεις οι οποιες θα σε γλυτωσουν μπαταρια και δεδομενα τελειωσε.

Επισης αν δεν θελεις να κατεβαζεις τραγουδια και να τα περνας μεσω itunes το οποιο θελει υπομονη και κοπο ωστε να το μαθεις και να το κανεις κανε συνδρομη στο spotify prenium.Ειναι καλυτερο απο το Apple

Music.Απο ελληνικα και ξενα εχει πολυ μεγαλη ποικιλια.

Δοκιμασμενο,και πραγματικα αν ξαναπαρω iPhone ή αλλη συσκευη σκεφτομαι να το κανω μονιμα αν μπορω να δινω τα λεφτα καθε μηνα.

Ωραιο το itunes αλλα,ειναι κουραστικο.Για μενα προχωρα στην αγορα,αλλα θα σου προτεινα και το SE αν θες κινητο τσεπης και θελεις iPhone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι στο cloud πάροχο χτυπάει notification αλλά σε yahoo όχι .τα έχω ενεργοποιημένα όλα

Σαν. Default έχω το cloud

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Gmail δεν έχει γνωστοποιήσεις στην μαμά εφαρμογή

Πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή gmail

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Gmail δεν έχει γνωστοποιήσεις στην μαμά εφαρμογή

 

Πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή gmail

 

 

 

Βρήκα τι παίζει . Για yahoo δεν έχει επιλογή για push μόνο για fetch το ελάχιστο να χρονίζει κάθε 15 λεπτά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι παίζει . Για yahoo δεν έχει επιλογή για push μόνο για fetch το ελάχιστο να χρονίζει κάθε 15 λεπτά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι ράτσα είναι το email που θέλεις να προσθέσεις;

Gmail yahoo hotmail?

Υπάρχουν εφαρμογές στο App Store για το κάθε email δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις την μαμά εφαρμογή

Push notifications δεν καταναλώνουν πολύ ενέργεια

Αν χειροκίνητα το βάλεις κάθε 15' να ψάχνει για νέα μηνύματα θα σου τρώει μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι ράτσα είναι το email που θέλεις να προσθέσεις;

 

Gmail yahoo hotmail?

 

Υπάρχουν εφαρμογές στο App Store για το κάθε email δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις την μαμά εφαρμογή

 

Push notifications δεν καταναλώνουν πολύ ενέργεια

 

Αν χειροκίνητα το βάλεις κάθε 15' να ψάχνει για νέα μηνύματα θα σου τρώει μπαταρία

 

 

 

Yahoo έχω . Μάλλον θα ξανάβαλω την εφαρμογή . Επειδή δουλεύω πολύ με mail και τα 15 λεπτά που κάνει μου φαίνεται πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yahoo έχω . Μάλλον θα ξανάβαλω την εφαρμογή . Επειδή δουλεύω πολύ με mail και τα 15 λεπτά που κάνει μου φαίνεται πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η εφαρμογή έχει κανονικά ειδοποιήσεις μην χρησιμοποιείς το μαμά mail app

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το s7 edge αλλά το μέγεθος του με κούρασε.

Πρώτο μου iPhone και εύχομαι να τα βρω μαζί του.

Το iPad Air που έχω βοήθησε αρκετά στην επιλογή.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το s7 edge αλλά το μέγεθος του με κούρασε.

Πρώτο μου iPhone και εύχομαι να τα βρω μαζί του.

Το iPad Air που έχω βοήθησε αρκετά στην επιλογή.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα . Λόγω απόκτησης MacBook για δουλειά έκανα το βήμα και σε I phone 7 .Ειχα και εγώ s7 edge όπως και note 4 κλπ . Οκ τα Samsung κινητάρες ειδικά από οθόνες αλλά μόλις πήρα I phone 7 όπως λένε όλοι δεν ξαναπάω σε Android . Και δεν πήρα plus γιατί με κούρασαν τα μεγάλα .αλλαξα άποψη .καλυτερα σε μεγάλο παίρνεις I pad . Πάντως είναι απίστευτα γρήγορο και το iOS ρολάρει πολύ ομαλά και ωραία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα . Λόγω απόκτησης MacBook για δουλειά έκανα το βήμα και σε I phone 7 .Ειχα και εγώ s7 edge όπως και note 4 κλπ . Οκ τα Samsung κινητάρες ειδικά από οθόνες αλλά μόλις πήρα I phone 7 όπως λένε όλοι δεν ξαναπάω σε Android . Και δεν πήρα plus γιατί με κούρασαν τα μεγάλα .αλλαξα άποψη .καλυτερα σε μεγάλο παίρνεις I pad . Πάντως είναι απίστευτα γρήγορο και το iOS ρολάρει πολύ ομαλά και ωραία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κι εγώ νομίζω ότι ένα μικρό iphone κι ένα ipad για τα πιο ζορικα είναι το ιδανικό

Το plus ναι μεν καλό αλλά πολύ μεγάλο για έξω σε καθημερινή χρήση.

Δεν βολεύει όλες τις ώρες

Ούτε στην δουλειά ούτε στην γυμναστική ούτε στο αμάξι ούτε στο μηχανάκι ούτε στο ποδήλατο

Φυσικά γούστα είναι για αυτό υπάρχουν πολλά μοντέλα για όλους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σε αναζήτηση, να ρωτήσω Wireless ή bluetooth Earphones και ποια εταιρία;

 

Στην ενότητα για αξεσουάρ ότι βοήθεια χρειάζεσαι πάνω στο θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι ένα μικρό iphone κι ένα ipad για τα πιο ζορικα είναι το ιδανικό

 

Το plus ναι μεν καλό αλλά πολύ μεγάλο για έξω σε καθημερινή χρήση.

 

Δεν βολεύει όλες τις ώρες

 

Ούτε στην δουλειά ούτε στην γυμναστική ούτε στο αμάξι ούτε στο μηχανάκι ούτε στο ποδήλατο

 

Φυσικά γούστα είναι για αυτό υπάρχουν πολλά μοντέλα για όλους

 

 

 

Εννοείται ότι είναι θέμα γούστου, εμένα με βολεύει το plus στο αυτοκίνητο, αλλά το iPad δεν το αλλάζω με τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να υπογράψετε η 10.3.3 και η 11.0

Όποιος ενδιαφερόταν για downgrade έχασε πλέον την ευκαιρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να υπογράψετε η 10.3.3 και η 11.0

 

Όποιος ενδιαφερόταν για downgrade έχασε πλέον την ευκαιρία

 

 

 

Πλάκα κανείς τι εννοείς; Δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε downgrade ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κανείς τι εννοείς; Δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε downgrade ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι τέλος η ευκαιρία

Σταμάτησε να υπογράφεται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όποτε οποίος είναι στην 10 παραμένει εκεί που είναι πριν ξεκαθαρίσουν τα θέματα με τα micro-bugs του iOS 11
Link to comment
Share on other sites

Όποτε οποίος είναι στην 10 παραμένει εκεί που είναι πριν ξεκαθαρίσουν τα θέματα με τα micro-bugs του iOS 11

 

Ο καθένας κρίνει και επιλέγει ανάλογα

Εγώ είμαι στην 10.3.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου δείχνει ότι χρησιμοποιώ 2,9GB από 5GB και όταν πάω να κάνω αντίγραφο icloud μου γράφει ανεπαρκής χώρος και με προτρέπει να αγοράσω Είναι κάποιο bug η έτσι είναι πραγματικά ( αφού από το προηγούμενο backup δεν έχει αλλάξει κάτι ώστε να μου καταναλώσει χώρο ) Οποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Μου δείχνει ότι χρησιμοποιώ 2,9GB από 5GB και όταν πάω να κάνω αντίγραφο icloud μου γράφει ανεπαρκής χώρος και με προτρέπει να αγοράσω Είναι κάποιο bug η έτσι είναι πραγματικά ( αφού από το προηγούμενο backup δεν έχει αλλάξει κάτι ώστε να μου καταναλώσει χώρο ) Οποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Πιθανόν αυτό που θέλει να κρατήσει αντίγραφο είναι παραπάνω για αυτό

Ρυθμίσεις/γενικά/χωρος icloud και δες τι καταλαμβάνει χώρο και πόσο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22323722_10214324356563637_635839722_o.jpg

 

Νομίζω αρχίζει και στρώνει το εργαλείο με την 11.0.2

11.1 ακούω πάει καλα.. για να δούμε

 

Εγω υπερευχαριστημένος πάντως still

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που διαβάζω τελικά αποφασισα να μείνω με την 10.3.3

Αυτό που κάνει η apple και σταματάει να υπογράφει παλιές rom το θεωρώ απαράδεκτο.

 

Στα της συσκευής τώρα και σε σχέση με το s7 edge που αποχωρίστηκα όπως είπα λόγω μεγέθους έχω τα εξής :

1) μου λείπει το notification led

2) η οθόνη του edge σαφώς πιο φωτεινή.

3) το iOS μακραν πιο smooth του android.

4) η μπαταρία αξιοπρεπέστατη για τα κυβικά της.

5) το ότι μπορώ από το IPad Air μου να δέχομαι και να κάνω κλήσεις είναι άψογο.

 

Αυτά για την ώρα.

Εύχομαι να αποδειχθεί μια αξιόπιστη συσκευή χωρίς προβλήματα.

61385afb22e46084ee4dcf5d22642964.jpg

646d647cc29f68abc865be817b1341eb.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που διαβάζω τελικά αποφασισα να μείνω με την 10.3.3

Αυτό που κάνει η apple και σταματάει να υπογράφει παλιές rom το θεωρώ απαράδεκτο.

 

Στα της συσκευής τώρα και σε σχέση με το s7 edge που αποχωρίστηκα όπως είπα λόγω μεγέθους έχω τα εξής :

1) μου λείπει το notification led

2) η οθόνη του edge σαφώς πιο φωτεινή.

3) το iOS μακραν πιο smooth του android.

4) η μπαταρία αξιοπρεπέστατη για τα κυβικά της.

5) το ότι μπορώ από το IPad Air μου να δέχομαι και να κάνω κλήσεις είναι άψογο.

 

Αυτά για την ώρα.

Εύχομαι να αποδειχθεί μια αξιόπιστη συσκευή χωρίς προβλήματα.

61385afb22e46084ee4dcf5d22642964.jpg

646d647cc29f68abc865be817b1341eb.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Υπάρχουν πολλά υπέρ και κατά μεταξύ συσκευών και λειτουργικών

Αυτό με τις παλαιότερες εκδόσεις είναι από όταν ξεκίνησε το iOS δεν είναι καινούργιο

Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...