Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να είναι θέμα του backup/restore διότι είναι από ίδιο os version σε ίδιο os version.

Σε γνωστού μου το 7αρι επίσης προ ολίγου παρατήρησα σποραδικά frame drops ανεξήγητα, όποτε δεν είμαι εγώ ιδιότροπος ή παράλογος.

Μάλλον θεωρώ ότι ότι είναι κάποιο θέμα driver gpu. Κάποιο optimization δεν έχουν ακόμα τελειοποιήσει. Το 6s είναι εμφανώς πιο αερατο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να είναι θέμα του backup/restore διότι είναι από ίδιο os version σε ίδιο os version.

Σε γνωστού μου το 7αρι επίσης προ ολίγου παρατήρησα σποραδικά frame drops ανεξήγητα, όποτε δεν είμαι εγώ ιδιότροπος ή παράλογος.

Μάλλον θεωρώ ότι ότι είναι κάποιο θέμα driver gpu. Κάποιο optimization δεν έχουν ακόμα τελειοποιήσει. Το 6s είναι εμφανώς πιο αερατο.

 

Ναι εννοείται έχεις δίκαιο σε όλα.

Τα είχα πει κι εγώ που τα παρατήρησα από την αρχή που το πήρα.

Δεν έχει τελειώσει η διόρθωση του κώδικα για το iPhone 7 και ήδη έχουν περάσει 5 μήνες από την κυκλοφορία του

 

Συνήθως στο Πάσχα κοντά όλες οι συσκευές του προηγούμενου Σεπτεμβρίου φτάνουν σε αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λέτε, και σε 6s plus που έχω εγώ παρατηρώ μικρά λαγκαρισματα και frame drops κατά καιρούς, συγκεκριμένα στο task switcher και όταν σκρολαρω στην οθόνη με τα widgets. Το κινητό είναι ενός μήνα και φυσικά setup as new
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λέτε, και σε 6s plus που έχω εγώ παρατηρώ μικρά λαγκαρισματα και frame drops κατά καιρούς, συγκεκριμένα στο task switcher και όταν σκρολαρω στην οθόνη με τα widgets. Το κινητό είναι ενός μήνα και φυσικά setup as new

 

Τα plus είχαν από ανέκαθεν drops τα μικρά όμως όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η fhd οθόνη παιζει ρόλο αλλά κ το ios νομίζω έχει βαρυνει πλέον με όλα αυτά τα animations. Δεν είναι ενοχλητικο σε επίπεδο Android αλλά χρήζει βελτίωσης ειδικά με βάση τις gpu που έχουν τα iPhone
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το plus για να το επιβεβαιώσω, αλλά έχοντας ακριβώς το ίδιο backup σε 6s και στο 7 παρατηρώ εμφανή διαφορά υπέρ του 6s στο ui.

Εκεί που παίρνει κεφάλι το 7 είναι σε CPU intensive tasks, όπως επεξεργασία φωτό βίντεο, timelapse κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η fhd οθόνη παιζει ρόλο αλλά κ το ios νομίζω έχει βαρυνει πλέον με όλα αυτά τα animations. Δεν είναι ενοχλητικο σε επίπεδο Android αλλά χρήζει βελτίωσης ειδικά με βάση τις gpu που έχουν τα iPhone

 

Είναι πιο ενοχλητικό από το android

Υπάρχουν συσκευές του 2013 που δουλεύουν σε αυτόν τον τομέα χωρίς τέτοια προβλήματα

Το είχα ξανά πει

Δεν έχουν γράψει σωστά ακόμα τον κώδικα για τον νέο επεξεργαστή που φοράει το iPhone 7 και την κάρτα γραφικών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα διπλα διπλα, το 7αρι φιλου και το 6s το δικο μου. Μας εκανε εντυπωση οτι στο 7 τα λευκο ειναι λιγο ποιο ζεστο σε σχεση με το 6s που φαινοταν ποιο ανοιχτο.

 

Το εχετε παρατηρησει;;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα διπλα διπλα, το 7αρι φιλου και το 6s το δικο μου. Μας εκανε εντυπωση οτι στο 7 τα λευκο ειναι λιγο ποιο ζεστο σε σχεση με το 6s που φαινοταν ποιο ανοιχτο.

 

Το εχετε παρατηρησει;;

 

Έχει διαφορετική οθόνη το 7

Αρκετά καλύτερη από το 6s. Φυσικά όταν τα βάζεις δίπλα δίπλα

Αλλιώς έτσι δεν καταλαβαίνεις διάφορες.

Άντε το πολύ πολύ ότι είναι πιο φωτεινή του 7 σε σχέση με τα προηγούμενα iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μας μάτιασαν την μπαταρία

Σαν 5s άρχισε να πέφτει. Τι ήθελα και αναβαθμισα σε 10.2.1;;;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μας μάτιασαν την μπαταρία

 

Σαν 5s άρχισε να πέφτει. Τι ήθελα και αναβαθμισα σε 10.2.1;;;

 

 

 

Restore και backup

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση . Τώρα στο iphone7 εάν θέλουμε ταυτόχρονα και να το φορτίζουμε αλλά και να έχουμε συνδεδεμένα τα ακουστικά υπάρχει τρόπος ?

 

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση . Τώρα στο iphone7 εάν θέλουμε ταυτόχρονα και να το φορτίζουμε αλλά και να έχουμε συνδεδεμένα τα ακουστικά υπάρχει τρόπος ?

 

Καλημέρα.

 

Ναι, υπάρχουν αρκετοί αντάπτορες με 2 εισόδους, μία lightning (για φόρτιση) και μια 3.5mm (για ακουστικά). Κοίτα στο eBay.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η fhd οθόνη παιζει ρόλο αλλά κ το ios νομίζω έχει βαρυνει πλέον με όλα αυτά τα animations. Δεν είναι ενοχλητικο σε επίπεδο Android αλλά χρήζει βελτίωσης ειδικά με βάση τις gpu που έχουν τα iPhone

 

Είναι πιο ενοχλητικό από το android

Υπάρχουν συσκευές του 2013 που δουλεύουν σε αυτόν τον τομέα χωρίς τέτοια προβλήματα

Το είχα ξανά πει

Δεν έχουν γράψει σωστά ακόμα τον κώδικα για τον νέο επεξεργαστή που φοράει το iPhone 7 και την κάρτα γραφικών

Επειδή έχω το Sony Z3 και φίλος το iPhone 6 (και τα δυο είναι Οκτώβριος 2014) θα συμφωνήσω με τον Tasos 19. Πλέον το iPhone λαγκαρει ακόμα και μέσα στις ρυθμίσεις όταν κάνει scroll, το Ζ3 καθόλου! Βάζοντας τα δίπλα δίπλα φαίνεται η διαφορά. Πιστεύω με το ios 10 καταστρεψανε το smoothness του iPhone που πλέον χρειάζεται αρκετή μνήμη για ν αντέξει καθώς και οι εφαρμογές έχουν γίνει πολύ βαριές ακόμα και του ios.

Αυτό που λέγαμε παλιότερα αλαγκαριστο το iPhone πλέον δεν υφίσταται (είχα iPhone μέχρι το 5s μετά πήρα το Ζ3)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Στο facebook υπάρχει κάποια προσφορα από κατάστημα το iPhone 7 στα 463 euro με τη προϋπόθεση να μπούνε τα χρήματα ένα μηνα πιο νωρίς γιατί έτσι λένε θα πετύχουν καλύτερη τιμή.

 

Απάτη ?

 

Όχι δε σκέφτομαι να το αγοράσω απλά από περιέργεια μιλάω για τη τιμή,υπάρχει τέτοια περίπτωση ?......εσείς θα ξέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Mιλας για την dealber, ειναι μια εταιρεια σαν το deal365. Eχουν 1 χρονο εγγυηση ( τα παρουσιαζουν ευρωπαικα αλλα δεν ειναι ) , δινεις τα λεφτα τωρα και το παιρνεις μετα απο 1,5 μηνα , εχουν συναλλαγες με βουλγαρια . Τελος αν γινει κατι λαθος δεν αναλαμβανουν ευθυνες και τα βρισκεις εσυ με τα μαγαζια της βουλγαριας (αν δεν κανω λαθος).

Επισης οπως κυκλοφορει στο ιντερνετ , την εχει αυτος που ειχε την airfasttikects , πηρε τα λεφτα δεν πληρωσε της εταιρειες και την εκλεισε.

 

Εχει αναφερθει και σε αλλο site και τους κραζουν παντου.

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook υπάρχει κάποια προσφορα από κατάστημα το iPhone 7 στα 463 euro με τη προϋπόθεση να μπούνε τα χρήματα ένα μηνα πιο νωρίς γιατί έτσι λένε θα πετύχουν καλύτερη τιμή.

 

Απάτη ?

 

Όχι δε σκέφτομαι να το αγοράσω απλά από περιέργεια μιλάω για τη τιμή,υπάρχει τέτοια περίπτωση ?......εσείς θα ξέρετε.

Όχι. Σιγά μην δώσεις ένα μήνα πριν τα λεφτά για να πετύχουν οι άλλοι καλύτεροι τιμή. Πιο πιθανό είναι να τα δώσεις και να σου στείλουν το iPhone 8s :lol::lol:

 

Ευχαριστούμε για την εξήγηση volcom.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Σιγά μην δώσεις ένα μήνα πριν τα λεφτά για να πετύχουν οι άλλοι καλύτεροι τιμή. Πιο πιθανό είναι να τα δώσεις και να σου στείλουν το iPhone 8s :lol::lol:

 

Ευχαριστούμε για την εξήγηση volcom.

 

Καλά προσωπικά ούτε μια στο εκατομμύριο,δεν έχω εμπιστοσύνη.

Η τιμή όμως 150 κάτω από skroutz αν δε κάνω λάθος.

Thanks Volcom

Καλημέρα

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση . Τώρα στο iphone7 εάν θέλουμε ταυτόχρονα και να το φορτίζουμε αλλά και να έχουμε συνδεδεμένα τα ακουστικά υπάρχει τρόπος ?

 

Καλημέρα.

 

Ναι, υπάρχουν αρκετοί αντάπτορες με 2 εισόδους, μία lightning (για φόρτιση) και μια 3.5mm (για ακουστικά). Κοίτα στο eBay.

 

Και εκτός απο απο μια lightning και μια 3.5, με δυο lightning! Ανάλογα τι θέλεις!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχουν αρκετοί αντάπτορες με 2 εισόδους, μία lightning (για φόρτιση) και μια 3.5mm (για ακουστικά). Κοίτα στο eBay.

 

Αααα!!!....μάλιστα ωραία , μόνο στο ebay ? Εδώ σε κανένα σκρουτζόμαγαζο υπάρχει περίπτωση να το βρώ ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!!....μάλιστα ωραία , μόνο στο ebay ? Εδώ σε κανένα σκρουτζόμαγαζο υπάρχει περίπτωση να το βρώ ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Κάνε μια αναζήτηση στο σκρουτζ, σίγουρα κάτι θα υπάρχει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!!....μάλιστα ωραία , μόνο στο ebay ? Εδώ σε κανένα σκρουτζόμαγαζο υπάρχει περίπτωση να το βρώ ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Υπαρχει αλλα ....

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Στα καλα του καθουμενου το κινητο ενω δειχνει οτι εχει σημα δεν συνδεεται πουθενα στο ιντερνετ με ανοιγμενα τα δεδομενα.γιατι το κανει αυτο.δεν το εχει κανει πολλες φορες 2 φορες στον 1 μηνα που το εχω και στρωνει μονο με επανεκινηση
Link to comment
Share on other sites

Στα καλα του καθουμενου το κινητο ενω δειχνει οτι εχει σημα δεν συνδεεται πουθενα στο ιντερνετ με ανοιγμενα τα δεδομενα.γιατι το κανει αυτο.δεν το εχει κανει πολλες φορες 2 φορες στον 1 μηνα που το εχω και στρωνει μονο με επανεκινηση

 

Μήπως παίζει πρόβλημα με το δίκτυο σου

Εγώ με Vodafone έχω κάτι τέτοια θέματα που και που στο σπίτι που δεν έχει προφανώς καλό 3g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...