Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικα, δεν εχουμε χαμηλες τιμες. Και συγκριτικα με Αγγλια, εχουμε πολυ ακριβες τιμες.

Μονο στα μαγαζια απο σκρουτζ υπαρχουν αναταγωνιστικες τιμες.

Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να πιστεψω οτι ενα σκρουτζομαγαζο παιρνει το iphone 7 128gb κατω απο 724 ευρω με νομιμο τροπο. Και απο που το παιρνει κιολας...

Πηρα τηλ σε ενα και ρωτησα αν εχουν με αγγλικο φορτιστη και μου μπορει λεει θα δειξει παρε την Τριτη...

Δηλαδη δεν ξερουν απο εχουν κανει παραγγελιες?

 

Δεν πουλάνε τα σκρουτζομαγαζα φτηνά. Οι μεγάλες αλυσίδες πουλάνε ακριβά. (Τροφή για σκέψη). Τα σκρουτζομαγαζα αγοράζουν από αποθηκες που είναι εγκατεςτημενες σε κράτη μέλη Ευρώπης με χαμηλό ΦΠΑ και χαμηλά μεταφορικά (συνήθως Ρουμανία, Πολωνία κ.α.), όποτε μπορούν να βάλουν μετά τον ΦΠΑ 24% κι ένα κέρδος 30€-40€ στο οποίο θα φορολογηθούν κιόλας.

 

Στο ερώτημα σου: Ναι δεν μπορούν να ξέρουν από τώρα τα variants που θα υπάρχουν διαθέσιμα σε ευρωπαϊκές αποθήκες για να τα παραγγείλουν. Θα παρατηρήσεις ότι το ίδιο μαγαζί φέρνει τη μια με αγγλικό φορτιστή και τη μια με τον ευρωπαϊκό. Είναι αναλόγως τί θα βρει ετοιμοπαράδοτο κάθε φορά για να αγοράσει.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι καιρο τωρα γνωστο τι συμβαινει με πολλα απο τα σκρουτζομαγαζα και την κομπινα στον Φ.Π.Α..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καιρο τωρα γνωστο τι συμβαινει με πολλα απο τα σκρουτζομαγαζα και την κομπινα στον Φ.Π.Α..

 

Καταλαβαινω, αλλα η τελικη εταιρια που πουλαει το iphone πχ στον καταναλωτη. Πως εξαφανιζεται και ετσι το δημοσιο δεν εισπρατει? ΑΦΜ και ονομα σιγουρα θα εχουν.

 

Επισης, πολλα σκρουτζομαγαζα τα βλεπω αρκετα χρονια εκει (πχ 2-3) αυτα δεν τα καλυπτει αυτη η ᾽απατη᾽

Link to comment
Share on other sites

Γενικα, δεν εχουμε χαμηλες τιμες. Και συγκριτικα με Αγγλια, εχουμε πολυ ακριβες τιμες.

Μονο στα μαγαζια απο σκρουτζ υπαρχουν αναταγωνιστικες τιμες.

Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να πιστεψω οτι ενα σκρουτζομαγαζο παιρνει το iphone 7 128gb κατω απο 724 ευρω με νομιμο τροπο. Και απο που το παιρνει κιολας...

Πηρα τηλ σε ενα και ρωτησα αν εχουν με αγγλικο φορτιστη και μου μπορει λεει θα δειξει παρε την Τριτη...

Δηλαδη δεν ξερουν απο εχουν κανει παραγγελιες?

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξέρουν

Υπάρχουν εμπορες που τα φέρνουν

Μια χαρά νόμιμα κιόλας

Οι υπόλοιποι απλά πουλάνε πάρα πολύ ακριβά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξέρουν

Υπάρχουν εμπορες που τα φέρνουν

Μια χαρά νόμιμα κιόλας

Οι υπόλοιποι απλά πουλάνε πάρα πολύ ακριβά

 

Δεν στεκει οτι πουλανε παρα πολυ ακριβα (με πολυ κερδος δλδ γτ ουτως η αλλως ακριβα ειναι) και θα στο αποδειξω.

 

Στην Αγγλια η τιμη του ιphone 7 128gb ειναι 699 λιρες (apple store) δηλαδη περιπου 790 ευρω με σημερινη ισοτιμια.

Στην Ελλαδα οι τιμες στο σκρουτζ με αγγλικο φορτιστη (ΕU) (εχω παρει τηλ και μερικα το λενε κιολας) ξεκινανε απο 725 ευρω.

 

Οπως βλεπεις το iphone Αγγλιας πουλιεται στην Ελλαδα 65 ευρω φθηνοτερα απο οτι στην Αγγλια! Δηλαδη το σκρουτζομαγαζο βαζει απο την τσεπη του 65 ευρω απο πανω και πληρωνει και μεσαζοντες...δηλαδη μπαινει μεσα για να μας πουλησει φθηνοτερο iphone! Πως το βλεπεις αυτο? Ειναι δυνατον να κανει κατι τετοιο ( που ειναι μεν ᾽νομιμο᾽ αλλα τον βαζει μεσα με τα μπουνια)

 

Η μονη λογικη εξηγηση ειναι οτι ουτε στην Αγγλια πληρωνει vat ουτε στην Ελλαδα μας πληρωνει ΦΠΑ για να επιτυχει τετοια τιμη. Οπου αυτο δεν το λες και νομιμο...

 

Ουσιαστικα απο τετοιες ᾽εταιρειες᾽ χανει το καθε δημοσιο (μικρες/μεγαλες) και τα φαλιρισματα τους τα πληρωνουν οι πολιτες (που προηγουμενως καποιοι απο αυτους επωφεληθηκαν των χαμηλοτερων τιμων που προσφερανε)

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει οτι πουλανε παρα πολυ ακριβα (με πολυ κερδος δλδ γτ ουτως η αλλως ακριβα ειναι) και θα στο αποδειξω.

 

Στην Αγγλια η τιμη του ιphone 7 128gb ειναι 699 λιρες (apple store) δηλαδη περιπου 790 ευρω με σημερινη ισοτιμια.

Στην Ελλαδα οι τιμες στο σκρουτζ με αγγλικο φορτιστη (ΕU) (εχω παρει τηλ και μερικα το λενε κιολας) ξεκινανε απο 725 ευρω.

 

Οπως βλεπεις το iphone Αγγλιας πουλιεται στην Ελλαδα 65 ευρω φθηνοτερα απο οτι στην Αγγλια! Δηλαδη το σκρουτζομαγαζο βαζει απο την τσεπη του 65 ευρω απο πανω και πληρωνει και μεσαζοντες...δηλαδη μπαινει μεσα για να μας πουλησει φθηνοτερο iphone! Πως το βλεπεις αυτο? Ειναι δυνατον να κανει κατι τετοιο ( που ειναι μεν ᾽νομιμο᾽ αλλα τον βαζει μεσα με τα μπουνια)

 

Η μονη λογικη εξηγηση ειναι οτι ουτε στην Αγγλια πληρωνει vat ουτε στην Ελλαδα μας πληρωνει ΦΠΑ για να επιτυχει τετοια τιμη. Οπου αυτο δεν το λες και νομιμο...

 

Ουσιαστικα απο τετοιες ᾽εταιρειες᾽ χανει το καθε δημοσιο (μικρες/μεγαλες) και τα φαλιρισματα τους τα πληρωνουν οι πολιτες (που προηγουμενως καποιοι απο αυτους επωφεληθηκαν των χαμηλοτερων τιμων που προσφερανε)

 

Δεν μου στέκουν αυτά που λες δυστυχώς

Δεν μ ενδιαφέρει όμως κιόλας

Εγώ πήρα την συσκευή μου 640€ ενώ έξω είχε παραπάνω. Το πως και γιατί δεν το γνωρίζω και δεν θα το ψάξω.

 

Φυσικά συγκρίνουμε τιμές Ελλάδας skroutz με τιμές Αγγλίας επισήμων εισαγωγέων όποτε είναι λίγο άτοπο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω, αλλα η τελικη εταιρια που πουλαει το iphone πχ στον καταναλωτη. Πως εξαφανιζεται και ετσι το δημοσιο δεν εισπρατει? ΑΦΜ και ονομα σιγουρα θα εχουν.

 

Επισης, πολλα σκρουτζομαγαζα τα βλεπω αρκετα χρονια εκει (πχ 2-3) αυτα δεν τα καλυπτει αυτη η ᾽απατη᾽

 

Το εξηγει μεσα στο αρθρο:

"Σύμφωνα με αξιόπιστες πηγές, η πιο συνηθισμένη μορφή της κυκλικής απάτης του ΦΠΑ είναι το μοντέλο του «εξαφανισμένου εμπόρου» (missing trader). Το μοντέλο αυτό λειτουργεί ως εξής: Η εταιρεία Α που είναι εγκατεστημένη σε κράτος-μέλος της Ε.Ε. πωλεί αγαθά στην εταιρεία Β που έχει έδρα την Ελλάδα. Το τιμολόγιο της πρώτης δεν έχει ΦΠΑ, καθώς η απόδοσή του στην Ελλάδα γίνεται από τον αγοραστή με χρεοπίστωση (δηλαδή με λογιστική εγγραφή χωρίς εκταμίευση του φόρου). Στη συνέχεια η εταιρεία Β μεταπωλεί τα προϊόντα στην εταιρεία Γ και η τελευταία τα πωλεί σε τελικούς καταναλωτές. Η Εταιρεία Γ εκδίδει κανονικά τα φορολογικά παραστατικά με ΦΠΑ, αλλά εξαφανίζεται χωρίς να αποδώσει φόρους στο Δημόσιο."

 

Επισης, εχει τυχει (σε εμενα τουλαχιστον), η επωνυμια που αναγραφεται στην αποδειξη να μην ειναι ιδια με το ονομα του καταστηματος στο ιντερνετ, δηλαδη μπορουν να αλλαξουν την επισημη επωνυμια και το ΑΦΜ τους στα χαρτια, αλλα διαδικτυακα να κρατησουν το ιδιο ονομα η με καποια μικρη παραλλαγη ωστε να μην χασουν τους πελατες που εχουν "αποκτησει".

Link to comment
Share on other sites

Το εξηγει μεσα στο αρθρο:

"Σύμφωνα με αξιόπιστες πηγές, η πιο συνηθισμένη μορφή της κυκλικής απάτης του ΦΠΑ είναι το μοντέλο του «εξαφανισμένου εμπόρου» (missing trader). Το μοντέλο αυτό λειτουργεί ως εξής: Η εταιρεία Α που είναι εγκατεστημένη σε κράτος-μέλος της Ε.Ε. πωλεί αγαθά στην εταιρεία Β που έχει έδρα την Ελλάδα. Το τιμολόγιο της πρώτης δεν έχει ΦΠΑ, καθώς η απόδοσή του στην Ελλάδα γίνεται από τον αγοραστή με χρεοπίστωση (δηλαδή με λογιστική εγγραφή χωρίς εκταμίευση του φόρου). Στη συνέχεια η εταιρεία Β μεταπωλεί τα προϊόντα στην εταιρεία Γ και η τελευταία τα πωλεί σε τελικούς καταναλωτές. Η Εταιρεία Γ εκδίδει κανονικά τα φορολογικά παραστατικά με ΦΠΑ, αλλά εξαφανίζεται χωρίς να αποδώσει φόρους στο Δημόσιο."

 

Επισης, εχει τυχει (σε εμενα τουλαχιστον), η επωνυμια που αναγραφεται στην αποδειξη να μην ειναι ιδια με το ονομα του καταστηματος στο ιντερνετ, δηλαδη μπορουν να αλλαξουν την επισημη επωνυμια και το ΑΦΜ τους στα χαρτια, αλλα διαδικτυακα να κρατησουν το ιδιο ονομα η με καποια μικρη παραλλαγη ωστε να μην χασουν τους πελατες που εχουν "αποκτησει".

 

Τέτοια κομπίνα πρώτη φορά ακούω

Εγώ ψωνίζω από τα μεγάλα καταστήματα του skroutz

Τα βλέπω χρόνια τώρα στην Ελλάδα. Έχουν αγοράσει από αυτούς παρά πολλοί καταναλωτές

 

Αν κάποιος έχει βρει τέτοιο τρόπο να κλέβει δεν θα το μάθουνε πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια κομπίνα πρώτη φορά ακούω

Εγώ ψωνίζω από τα μεγάλα καταστήματα του skroutz

Τα βλέπω χρόνια τώρα στην Ελλάδα. Έχουν αγοράσει από αυτούς παρά πολλοί καταναλωτές

 

Αν κάποιος έχει βρει τέτοιο τρόπο να κλέβει δεν θα το μάθουνε πιστεύω

 

Θες να σου πω τι γινεται; Οι μεγαλες επιχειρησεις τρωνε αγγουρι. Οταν το iphone το αγοραζεις 730 στο σκρουτζ και στα χ πολυκαταστηματα εχει 999 ευρω οι μεγαλες εταιριες τρωνε αγγουρι. Βγηκε αυτο το αρθρο και ο καθενας γραφει το μακρυ του και το κοντο του. Για να μπει καποιος στο skroutz θελει αφμ και φορολογικη ενημεροτητα. Πως πας να ανοιξεις δευτερη επιχειρηση οταν εχει βουλιαξει η πρωτη σου επιχειρηση και οταν εισαι blacklisted με την πρωτη; Αφηστε την παραμυθα περι Φπα και μη αποδοσης του φπα και τετοιες μπουρδες. Τα καταστηματα ειναι επωνυμα και εχουν ολα τους τα χαρτια πραγμα που σημαινει πως με ενα ντου η δοε μπορει να βρει αν καποιος φοροδιαφευγει ή εαν τα εσοδα του ειναι νομιμα. Αρκετα μαγαζια επωνυμα ειναι μεσα στο σκρουτζ περι τα 4,5 χρονια και μερικα δε και παραπανω δεν θα μπορουσαν αυτα τα μαγαζια να τα κλεισουν; Το οτι ειναι με το ιδιο ονομα δεν σας παραξενευει; Κακα τα ψεματα ολα τα μεγαλα πολυκαταστηματα πουλανε ακριβα γιατι εχουν να θρεψουν και υπαλληλους. Αφηστε το παραμυθι περι κλεμμενων κινητων στο σκρουτζ και μπουρδες. Τα ιδια ελεγε και φιλος μου που δουλευε σε vodafone. Τελος κυριοι με την προπαγανδα σας. Δεν αγοραζουμε αλλο απο εσας μπορειτε να φατε τις σαρκες σας οσο μπορειτε. Μια χαρα μας αρμεγατε την προηγουμενη 5ετια 8ετια. Αυτη η αγελαδα δεν εχει αλλο γαλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψώνισα 2 φορές από συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο στη Γλυφάδα και ζήτησα τιμολόγιο. Μου έκοψαν, αλλά χωρίς να συμπληρώσουν ημερομηνία (και δε το είδα επιτόπου). Όταν ο λογιστής μου προσπάθησε να περάσει το τιμολόγιο, το σύστημα δε δεχόταν το ΑΦΜ του εμπόρου. Μετά από επικοινωνία με την εφορία, αποδείχτηκε ότι ο συγκεκριμένος έμπορος δεν είχε κάνει δήλωση και δεν είχε καταβάλει ΦΠΑ τα 5 τελευταία έτη και το ΑΦΜ του είχε μπλοκαριστεί από τη τράπεζα! Όταν πήγα από εκεί, με πάσαρε στο λογιστή του, ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι το θέμα θα λυνόταν την επόμενη ημέρα και αν όχι θα "βρίσκαμε κάποιον άλλον τρόπο να ικανοποιηθώ" (ο νοών νοείτο). Του έδωσα το τηλέφωνό μου και περίμενα τηλέφωνο την επομένη. Όσο πήραν εσάς, πήραν και εμένα...

Προσοχή, λοιπόν, γιατί τα λαμόγια είναι πολλά εκεί έξω!!! :mad:

 

Υ.Γ.: Το κατάστημα λειτουργεί ακόμη κανονικότατα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψώνισα 2 φορές από συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο στη Γλυφάδα και ζήτησα τιμολόγιο. Μου έκοψαν, αλλά χωρίς να συμπληρώσουν ημερομηνία (και δε το είδα επιτόπου). Όταν ο λογιστής μου προσπάθησε να περάσει το τιμολόγιο, το σύστημα δε δεχόταν το ΑΦΜ του εμπόρου. Μετά από επικοινωνία με την εφορία, αποδείχτηκε ότι ο συγκεκριμένος έμπορος δεν είχε κάνει δήλωση και δεν είχε καταβάλει ΦΠΑ τα 5 τελευταία έτη και το ΑΦΜ του είχε μπλοκαριστεί από τη τράπεζα! Όταν πήγα από εκεί, με πάσαρε στο λογιστή του, ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι το θέμα θα λυνόταν την επόμενη ημέρα και αν όχι θα "βρίσκαμε κάποιον άλλον τρόπο να ικανοποιηθώ" (ο νοών νοείτο). Του έδωσα το τηλέφωνό μου και περίμενα τηλέφωνο την επομένη. Όσο πήραν εσάς, πήραν και εμένα...

Προσοχή, λοιπόν, γιατί τα λαμόγια είναι πολλά εκεί έξω!!! :mad:

 

Υ.Γ.: Το κατάστημα λειτουργεί ακόμη κανονικότατα...

 

Γράψε και το όνομα του καταστήματος να ξέρουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γράψε και το όνομα του καταστήματος να ξέρουμε

 

Δεν το έγραψα για ευνόητους λόγους. Όποιος θέλει ας επιkοινωνήσει μαζί μου με pm.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψώνισα 2 φορές από συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο στη Γλυφάδα και ζήτησα τιμολόγιο. Μου έκοψαν, αλλά χωρίς να συμπληρώσουν ημερομηνία (και δε το είδα επιτόπου). Όταν ο λογιστής μου προσπάθησε να περάσει το τιμολόγιο, το σύστημα δε δεχόταν το ΑΦΜ του εμπόρου. Μετά από επικοινωνία με την εφορία, αποδείχτηκε ότι ο συγκεκριμένος έμπορος δεν είχε κάνει δήλωση και δεν είχε καταβάλει ΦΠΑ τα 5 τελευταία έτη και το ΑΦΜ του είχε μπλοκαριστεί από τη τράπεζα! Όταν πήγα από εκεί, με πάσαρε στο λογιστή του, ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι το θέμα θα λυνόταν την επόμενη ημέρα και αν όχι θα "βρίσκαμε κάποιον άλλον τρόπο να ικανοποιηθώ" (ο νοών νοείτο). Του έδωσα το τηλέφωνό μου και περίμενα τηλέφωνο την επομένη. Όσο πήραν εσάς, πήραν και εμένα...

Προσοχή, λοιπόν, γιατί τα λαμόγια είναι πολλά εκεί έξω!!! :mad:

 

Υ.Γ.: Το κατάστημα λειτουργεί ακόμη κανονικότατα...

 

Να τα μας! Νομιζω ειναι η πληρη επιβεβαιωση του πως βγαζουν λεφτα... Χαμηλες τιμες στην Ελλαδα μονο με λαμογιἀ, σκληρη δουλεια και υπομονη no way!

Μην τους αφησεις ησυχους, εφοσον ειναι παρανομοι ζητα ολα τα λεφτα σου πισω (τουλαχιστον) και φυσικα κρατα τα προιοντα.

Εχεις πμ γιατι σκευτομουν να αγορασω απο skroutz :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε αυτα τα καταστηματα που τα ονομαζετε κλεφτες εχετε και το καταστημα με βιντεοκασετες διοτι και αυτοι πουλανε κινητα. Φοροδιαφευγουν αυτοι ή αλλαζουν ονομασια. Πριν κατηγορησετε κανεναν μιληστε επωνυμα με την διωξη οικονομικου εγκληματος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, γιατι στο σκρουτζ εχει τοσο χαμηλη τιμη? πχ πολλα λενε με αγγλικο φορτιστη και η τιμη ειναι χαμηλοτερη και απο την Αγγλια

Πως το καταφερνουν αυτο με νομιμο τροπο

 

Με αγορες απο συγκεκριμενα καταστηματα ενδοκοινοτικα, γλυτωνουν το ΦΠΑ αρα ερχονται πολυ χαμηλοτερα! Φαντασου οτι το δικο μου ηρθε 402€ αγορα το 32ρι σε παραγγελια 12 τεμαχιων! Και 2 χρονια η εγγυηση κανονικα και ο φορτιστης κανονικος! Και τα στοιχεια κανονικα και τα παραστατικα κανονικα και επειδη εκοψα και τιμολογιο και αυτο κανονικα!

Edited by mavrios
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Με αγορες απο συγκεκριμενα καταστηματα ενδοκοινοτικα, γλυτωνουν το ΦΠΑ αρα ερχονται πολυ χαμηλοτερα! Φαντασου οτι το δικο μου ηρθε 402€ αγορα το 32ρι σε παραγγελια 12 τεμαχιων! Και 2 χρονια η εγγυηση κανονικα και ο φορτιστης κανονικος! Και τα στοιχεια κανονικα και τα παραστατικα κανονικα και επειδη εκοψα και τιμολογιο και αυτο κανονικα!

 

Γλιτώνουν τον ΦΠΑ κατά την εισαγωγή, στην πώληση όμως χρεώνουν το ΦΠΑ που ισχύει στη χώρα μας.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα αφορά το iPhone 7 και όχι τα μαγαζιά που πουλάνε κινητά, ούτε τις πρακτικές που ακολουθούν. Υπάρχουν άλλα θέματα τα οποία ασχολούνται με το συγκεκριμένο θέμα που κουβεντιάζετε.

 

Οπότε σας παρακαλώ ας επιστρέψουμε στο θέμα το οποίο είναι το iPhone 7.

 

 

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με αγορες απο συγκεκριμενα καταστηματα ενδοκοινοτικα, γλυτωνουν το ΦΠΑ αρα ερχονται πολυ χαμηλοτερα! Φαντασου οτι το δικο μου ηρθε 402€ αγορα το 32ρι σε παραγγελια 12 τεμαχιων! Και 2 χρονια η εγγυηση κανονικα και ο φορτιστης κανονικος! Και τα στοιχεια κανονικα και τα παραστατικα κανονικα και επειδη εκοψα και τιμολογιο και αυτο κανονικα!

 

Ναι αλλα αυτο δεν τα κανει παρανομα ή οτι δεν αποδιδουν το φπα στο τελος στο κρατος.

 

 

Το πηρε το 7 το 128 η αδερφη μου. Σε απαισιο χρωμα χρυσο αλλα τελος παντων. Το κινητο πυροβολαει απο μακρια. Τρεχει σαν σφεντονα μπροστα στο παναργο iphone 6 μου το 64αρη

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτο δεν τα κανει παρανομα ή οτι δεν αποδιδουν το φπα στο τελος στο κρατος.

 

 

Το πηρε το 7 το 128 η αδερφη μου. Σε απαισιο χρωμα χρυσο αλλα τελος παντων. Το κινητο πυροβολαει απο μακρια. Τρεχει σαν σφεντονα μπροστα στο παναργο iphone 6 μου το 64αρη

επειδη κι'εγω ημουν κατοχος του iphone 6 ,συμφωνω απολυτα σε'αυτο που λες..το iphone 7 ειναι "πυραυλος" .κι εγω μεινει απολυτα ευχαριστημενος με την χρηση που του κανω,με τις 20 εφαρμογες ανοιχτες στο προσκηνιο και την αναμονη της μπαταριας σε εξαιρετικες αποδοσεις. φτου..φτου να μην το ματιασω αλλα αξιζει και με το παρπανω τα χρηματα που εδωσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω προχθές τραβούσα βίντεο και ήρθε η μήνυμα η email και σταμάτησε

Δεν είχα το κινητό στα χέρια μου.

Ίσως να με παίρνανε τηλέφωνο. Σε περίπτωση εισερχόμενης κλήσης σταματάει;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις - γνωστοποιήσεις και επέλεξε μπάνερ και όχι ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που θες. Έτσι η ειδοποίηση θα εμφανίζεται για 1 δευτερόλεπτο σε μέρος της οθόνης χωρίς να σου κλείνει video YouTube κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτο δεν τα κανει παρανομα ή οτι δεν αποδιδουν το φπα στο τελος στο κρατος.

 

 

Το πηρε το 7 το 128 η αδερφη μου. Σε απαισιο χρωμα χρυσο αλλα τελος παντων. Το κινητο πυροβολαει απο μακρια. Τρεχει σαν σφεντονα μπροστα στο παναργο iphone 6 μου το 64αρη

 

οχι και παναργο το iphone 6! μια χαρα παει! δεν κολλαει με τιποτα! φυσικα το 7αρι ειναι αλλο επιπεδο αλλα ας μην το θαβουμε και το 6!:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτο δεν τα κανει παρανομα ή οτι δεν αποδιδουν το φπα στο τελος στο κρατος.

 

Ποιος ασχολείται για τέτοιο κράτος; (sorry για την απάντηση αλλα ετσι ειναι) :X

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Πειστε με σας παρακαλω να μην το παρω. Με τρωει να το παρω σε ασπρο πφφφφφ ή σε matte black το 128αρη
Link to comment
Share on other sites

Μη το πάρεις, πάρε το plus :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να σου πω πως εχω μικρη παλαμη οποτε το κινητο θα μοιαζει φωτοσπαθο στα χερια μου. :P βεβαια ζαχαρωνω και την μπαταρια του δεν ξερω τι θα κανω. Εχω 500 στην ακρη και σκεφτομαι ή το 7 το 128αρη ή υπομονη. Πφφφφ θα σκασω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...