Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο 7 plus που αγόρασα είχε τεράστια διαφορά η οθόνη του με του 6 plus αλλά μόνο αν τα είχες δίπλα δίπλα.

Το δεύτερο 7 plus πάλι έχει ελάχιστα πιο θερμά χρώματα σε βαθμό που είναι πιο άνετα στο μάτι σε σχέση με το άσπρο μπλε του 6plus.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρώτο 7 plus που αγόρασα είχε τεράστια διαφορά η οθόνη του με του 6 plus αλλά μόνο αν τα είχες δίπλα δίπλα.

Το δεύτερο 7 plus πάλι έχει ελάχιστα πιο θερμά χρώματα σε βαθμό που είναι πιο άνετα στο μάτι σε σχέση με το άσπρο μπλε του 6plus.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Οι περισσότερες διαφορες φαίνονται μόνο με τις συσκευές δίπλα δίπλα δεν μπορείς εύκολα να καταλάβεις έτσι μια σκέτη οθόνη μόνη της

Είναι οι αποκλίσεις μέσα στα περιθώρια που σίγουρα έχει θέσει η Apple στους κατασκευαστές που αγοράζει τις οθόνες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν αλλαζει απο θερμο να το κανεις λευκο ψυχρο.ακομα και με καλιμπραρισμα δεν μπορεις να εχεις το αναλογο αποτελεσμα.ειναι καθαρα πανελ οθονης.δεξια ειναι καθαρα θερμο ροζ χρωμα,αριστερα ποιο ψυχρο λευκο.συνηθως τα iphone εχουν το ποιο καθαρο λευκο απο ολα τα κινητα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν αλλαζει απο θερμο να το κανεις λευκο ψυχρο.ακομα και με καλιμπραρισμα δεν μπορεις να εχεις το αναλογο αποτελεσμα.ειναι καθαρα πανελ οθονης.δεξια ειναι καθαρα θερμο ροζ χρωμα,αριστερα ποιο ψυχρο λευκο.συνηθως τα iphone εχουν το ποιο καθαρο λευκο απο ολα τα κινητα!

 

Αυτό αρέσει και σε εμένα το ψυχρό λευκό

Το πιο κίτρινο είναι μονο για την νύχτα. Πιο ξεκούραστο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα χθες και δεν παρατήρησα κάτι.

Ίσως αν τα είχα δίπλα δίπλα με το 6S να έβλεπα κάτι.

Μια χαρά μου φαίνεται.

Πιο φωτεινή που διαβάζω ότι είναι, δε είμαι σίγουρος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ως νέος στο περιβάλλον του iOS θα σας έχω ζαλίσει.... πως μπορώ από το 7αρι μου να μεταφέρω στο pc μου τα δεδομένα μιας εφαρμογής ώστε να τα κάνω restore στην αντίστοιχη εφαρμογή στο pc??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ επάνω στο φακό της κάμερας μια μικρή γυαλιστερή κουκκίδα η οποία όμως δεν είναι σταθερή. Περιστρέφεται καθώς γυρίζω την συσκευή.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος ή είναι θέμα στο δικό μου;

Ή πάλι μήπως είναι κάποιο feature της κάμερας; Στο 6άρι μου πάντως δεν το είχα παρατηρήσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ επάνω στο φακό της κάμερας μια μικρή γυαλιστερή κουκκίδα η οποία όμως δεν είναι σταθερή. Περιστρέφεται καθώς γυρίζω την συσκευή.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος ή είναι θέμα στο δικό μου;

Ή πάλι μήπως είναι κάποιο feature της κάμερας; Στο 6άρι μου πάντως δεν το είχα παρατηρήσει.

 

To OIS που εχει ο φακός που δεν είχε το 6ρι ίσως;! Το ίδιο βλέπω & εγω πάντως!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. μια φιλη μου πηρε το εν λογω κινητο και ρωταει 2 πραγματα:

1) χρειαζεται να βαλλει tempered glass ? αν ναι απο που μπορει να βρει καλο? και

2) πειτε κανενα δυο καλα site με θηκες

ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H αίσθηση που σου δίνει η γυμνή οθόνη είναι αναντικατάστατη αλλά δεδομένης της αξίας της συσκευής προτείνεται να βάλεις ένα επώνυμο tempered glass για να αποφύγεις τυχόν δυσάρεστες εκπλήξεις. Με μια απλή αναζήτηση στο internet θα βρεις πολλές προτάσεις. Όσον αφορά τα καταστήματα, όλα έχουν αξιολογήσεις στο skroutz και κρίνεις αναλόγως όσον αφορά την αξιοπιστία τους. Επειδή η συσκευή γλυστράει εύκολα, εγώ θα κοιτούσα και για κάποια θήκη. Είναι τόσες πολλές οι επιλογές που σίγουρα θα βρεις κάτι στα μέτρα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. μια φιλη μου πηρε το εν λογω κινητο και ρωταει 2 πραγματα:

1) χρειαζεται να βαλλει tempered glass ? αν ναι απο που μπορει να βρει καλο? και

2) πειτε κανενα δυο καλα site με θηκες

ευχαριστω ;)

 

Η λέξη χρειάζεται δεν είναι και τόσο κατατοπιστική

Ότι θέλει κάνει ο καθένας. Εγώ δεν χρησιμοποιώ ούτε θήκη ούτε tempered glass

Ακόμα και τα ακριβά δίνουν λίγο πάχος και οςο να ναι χαλάνε λίγο την αίσθηση της γυμνής οθόνης

 

Ο καθένας ότι θέλει βάζει όμως

 

Σε περίπτωση ατυχήματος όμως μια οθόνη κοστίζει πάνω από 180€ όποτε ανάλογα κρίνει ο καθένας

 

Αξεσουάρ βρίσκεις και στα περίπτερα που λέει ο λόγος για το iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. μια φιλη μου πηρε το εν λογω κινητο και ρωταει 2 πραγματα:

1) χρειαζεται να βαλλει tempered glass ? αν ναι απο που μπορει να βρει καλο? και

2) πειτε κανενα δυο καλα site με θηκες

ευχαριστω ;)

 

εγω χρησιμοποιω προιοντα της spigen και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. μια φιλη μου πηρε το εν λογω κινητο και ρωταει 2 πραγματα:

1) χρειαζεται να βαλλει tempered glass ? αν ναι απο που μπορει να βρει καλο? και

2) πειτε κανενα δυο καλα site με θηκες

ευχαριστω ;)

 

Για tempered glass έχω βάλει το full face by x-one ( καλύπτει όλο το τζαμί άκρη σε άκρη) και σε συνδυασμό με θήκη ( εγώ έχω την original) έχω την πιο πλήρη προστασία.

Το τζαμί το έβαλα στο extreme-mobile / θήκη γενικά βρίσκεις παντού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όσοι είχατε πρίν το 6s,η μπαταρία του 7 είναι τόσο καλή όσο ακούγεται?

Θα δεί κάποιος μεγάλη διαφορά από 6s?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είναι αυτός ο λόγος που θέλεις να κάνεις τη μετάβαση, δεν πρόκειται να δεις μεγάλη διαφορά στην πράξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όσοι είχατε πρίν το 6s,η μπαταρία του 7 είναι τόσο καλή όσο ακούγεται?

Θα δεί κάποιος μεγάλη διαφορά από 6s?

 

Κι εγώ δεν νομίζω ότι θα δεις κάποια τεράστια διαφορά

Ενα 10% να έχει παραπάνω δεν το καταλαβαίνεις γιατί χάνεται μέσα στην μέρα

Πως;

Εχθές με το 6s δεν έβαλες YouTube. Σήμερα για κάποιον λόγο με το 7 βάζεις ενα βίντεο 5 λεπτά YouTube.

Πάει το 10% που θα κερδιζες

Εδω την μια μέρα φορτίσεις σε βγάζει 1,5 μέρα

Την επόμενη φορά σου βγάζει 12 ώρες. Δεν μπορείς να έχεις ενα ακριβές νούμερο από το ποσό κερδίζεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το hising που περνάει και στη λήψη βίντεο στο plus δεν υπάρχει στο μικρό;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όσοι είχατε πρίν το 6s,η μπαταρία του 7 είναι τόσο καλή όσο ακούγεται?

Θα δεί κάποιος μεγάλη διαφορά από 6s?

 

Μεγάλη διαφορά δε θα δεις, αλλά διαφορά υπάρχει προς το καλύτερο!

 

 

Το πρόβλημα με το hising που περνάει και στη λήψη βίντεο στο plus δεν υπάρχει στο μικρό;

 

Οχι μόνο στο μεγάλο υπάρχει το θεματάκι και αυτό οχι σε όλες τις παρτίδες

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Δεν νομιζω να κανω την μεταβαση.

Δεν γινεται καθε χρονο να τα ακουμπαμε στην Apple.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα το 128αρι, μαύρο ματ, το κράτησα μια εβδομαδα και το πούλησα στον κολλητό μου (που το χρειαζόταν κι όλας, γιατί του το είχαν κλέψει!) Με 6αρι ήμουνα πριν και θεώρησα χαζή τη μετάβαση, όταν το έπιασα στα χέρια μου και το δούλεψα . . .

Πολύ μικρές διάφορες, σα να είχα το ίδιο κινητο . . .Βέβαια πρώτη φορά πήρα iPhone (εδω και 1,5 χρόνο), όποτε και δεν έχω συνηθίσει "τέτοιου είδους" μεταβάσεις ...

Ισως να αξίζει η μετάβαση στο 8αρι . . . (αν δεν έχει βγει ακόμα το Microsoft Surface )

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα το 128αρι, μαύρο ματ, το κράτησα μια εβδομαδα και το πούλησα στον κολλητό μου (που το χρειαζόταν κι όλας, γιατί του το είχαν κλέψει!) Με 6αρι ήμουνα πριν και θεώρησα χαζή τη μετάβαση, όταν το έπιασα στα χέρια μου και το δούλεψα . . .

Πολύ μικρές διάφορες, σα να είχα το ίδιο κινητο . . .Βέβαια πρώτη φορά πήρα iPhone (εδω και 1,5 χρόνο), όποτε και δεν έχω συνηθίσει "τέτοιου είδους" μεταβάσεις ...

Ισως να αξίζει η μετάβαση στο 8αρι . . . (αν δεν έχει βγει ακόμα το Microsoft Surface )

 

Εγω απο 6αρι εκανα μεταβαση σε 7+ το οποιο δεν με βολεψε τελικα λογο παντοφλας και πηρα το 7. Ωραιο το surface και γενικα τα windows phone αλλα εχουν ελειψη εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για jet black 32gb αλλα σε skroutzomagaza πουθενα δεν υπάρχει , καμια ιδέα για το που μπορώ να το βρω ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για jet black 32gb αλλα σε skroutzomagaza πουθενα δεν υπάρχει , καμια ιδέα για το που μπορώ να το βρω ;

 

Νομίζω δεν βγαίνει το 32αρι σε jet black

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν βγαίνει το 32αρι σε jet black

 

υπάρχει σίγουρα γιατι βλέπω αγγελίες που το πουλάνε .. .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...