Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Install, uninstall το itunes. Κλασικό windows πρόβλημα μου φαίνεται. Εκτός αν είσαι σε mac, εκεί πραγματικά δεν γνωρίζω.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μωρε τα windows φταινε που το προγραμμα της apple δεν μπορει να δει τη σησκευη της apple...:shifty:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια... βλεπω τα αρχεια απο τον υπολογιστη μου (Φωτο κτλ) αλλα απο το iTunes Δεν το βλεπει.... :wacko:

 

Κατέβασε το τελευταίο iTunes και κάνε από επάνω εγκατάσταση ξανά.

Δεν δουλεύει σωστά το προγραμμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα repair, αλλα δεν το ξαναπερασα απο την αρχη ολο. Θα δοκιμασω σε λιγο και θα σας πω.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση...

Εχω 2 θηκες (της apple τις δερματινες) και 1 tempered glass για το 6s.

Kανουν στο 7? ή εχει αλλαξει κατι ως προς τις διαστασεις (ή ως προς το υψος των κουμπιων/καμερας)?

Ευχαριστω!

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση...

Εχω 2 θηκες (της apple τις δερματινες) και 1 tempered glass για το 6s.

Kανουν στο 7? ή εχει αλλαξει κατι ως προς τις διαστασεις (ή ως προς το υψος των κουμπιων)?

Ευχαριστω!

Όχι δεν κάνουν. Υπάρχει άλλο κόψιμο στην κάμερα και άλλο κόψιμο στον ηχείο του ακουστικού επειδή είναι πιο μεγάλο σε διαστάσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνουν. Υπάρχει άλλο κόψιμο στην κάμερα και άλλο κόψιμο στον ηχείο του ακουστικού επειδή είναι πιο μεγάλο σε διαστάσεις.

 

Αρα ουτε το tempered glass δεν κανει.

Κριμα... :(

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση...

Εχω 2 θηκες (της apple τις δερματινες) και 1 tempered glass για το 6s.

Kανουν στο 7? ή εχει αλλαξει κατι ως προς τις διαστασεις (ή ως προς το υψος των κουμπιων/καμερας)?

Ευχαριστω!

 

Το tempered glass μπαίνει περίπου όπως επίσης και bumper απο 6/6s αλλα οι θήκες δεν χωράνε λογω κάμερας

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Στο τηλέφωνο της γυναίκας μου κόλλησε το facebook και ο γιος μου αντί να κάνει soft reset το απεγκατέστησε. Τώρα όμως στο appstore της δείχνει ότι την έχει την εφαρμογή και της λέει άνοιγμα. Η εφαρμογή δεν είναι πουθενά στις σελίδες της , φυσικά δεν ανοίγει και στο search δεν υπάρχει στο τηλέφωνο ενώ από το appstore δεν μπορεί να την ξανακατεβάσει γιατί της λέει ότι την έχει στο τηλέφωνο. Έκανα δύο φορές soft reset αλλά τίποτα.
:p
Link to comment
Share on other sites

Αρα ουτε το tempered glass δεν κανει.

Κριμα... :(

Ευχαριστω!

 

δεν κανει ουτε το tempered glass ειναι πιο μεγαλη η τρύπα του 7 λογο οτι εχει και το ηχείο εκει.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Στο τηλέφωνο της γυναίκας μου κόλλησε το facebook και ο γιος μου αντί να κάνει soft reset το απεγκατέστησε. Τώρα όμως στο appstore της δείχνει ότι την έχει την εφαρμογή και της λέει άνοιγμα. Η εφαρμογή δεν είναι πουθενά στις σελίδες της , φυσικά δεν ανοίγει και στο search δεν υπάρχει στο τηλέφωνο ενώ από το appstore δεν μπορεί να την ξανακατεβάσει γιατί της λέει ότι την έχει στο τηλέφωνο. Έκανα δύο φορές soft reset αλλά τίποτα.

 

Tι κουλο ειναι αυτο;;; :shifty:

Αν δοκιμασει να την ανοιξει μεσα απο το app store που λεει "ΑΝΟΙΓΜΑ" θα την ανοιξει;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από Κωτσοβολο....αύριο θα το έχω στα χέρια μου!Αναμένουμε λοιπόν...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από Κωτσοβολο....αύριο θα το έχω στα χέρια μου!Αναμένουμε λοιπόν...

Άντε με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση...

Εχω 2 θηκες (της apple τις δερματινες) και 1 tempered glass για το 6s.

Kανουν στο 7? ή εχει αλλαξει κατι ως προς τις διαστασεις (ή ως προς το υψος των κουμπιων/καμερας)?

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα οι θήκες σαφώς και δεν κάνουν αλλά το τζάμι κάνει.

Σε 7 είχα βάλει τζάμι από το 6s της x-one και όλα δούλευαν άψογα. Συγκεκριμένα είχα βάλει επάνω το full face της x-one.

Θα σου έλεγα κάνε μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από Κωτσοβολο....αύριο θα το έχω στα χέρια μου!Αναμένουμε λοιπόν...

 

Άντε με το καλό!!!

 

Δυστυχώς πήγα Παρασκευή μετά τις 7.00 το απόγευμα όπως μου είχαν πει από το κατάστημα...αλλά τελικά μου είπαν ότι ενώ υπήρχε στα χαρτιά τους προς παράδοση,δεν το είχαν στην αποθήκη!Μου είπαν από Δευτέρα να ξανά πάω...είναι κάπως περίεργο και απαράδεκτο από πλευράς Κωτσοβολου...λέτε ν το έδωσαν σε κάνα άλλον...:mad::(

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συζήτηση περί ελαττωματικής συσκευής και DOA μεταφέρθηκε στο σωστό θέμα...

 

[service] Προβλήματα / Απορίες / DOA

 

Συνεχίζουμε εκεί επί του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις παρέλαβα το κινητό...πρώτες εντυπώσεις θετικές!Θα το περιεργάστω αρκετά και θα επιστρέψω με πιο ολοκληρωμένη άποψη!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Προέκυψε ένα επαγγελματικό ταξίδι στην USA. Γνωρίζει κανένας εάν χρειάζεται διαφορετικός ανταπτορες για την φόρτιση;που μπορώ να τον προμηθευτώ;;;ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Προέκυψε ένα επαγγελματικό ταξίδι στην USA. Γνωρίζει κανένας εάν χρειάζεται διαφορετικός ανταπτορες για την φόρτιση;που μπορώ να τον προμηθευτώ;;;ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Προέκυψε ένα επαγγελματικό ταξίδι στην USA. Γνωρίζει κανένας εάν χρειάζεται διαφορετικός ανταπτορες για την φόρτιση;που μπορώ να τον προμηθευτώ;;;ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Προέκυψε ένα επαγγελματικό ταξίδι στην USA. Γνωρίζει κανένας εάν χρειάζεται διαφορετικός ανταπτορες για την φόρτιση;που μπορώ να τον προμηθευτώ;;;ευχαριστω πολυ.

Ναι χρειαζετε.σε καταστημα ηλεκτρονικων.αλλιως παιρνεισ εναν φορτιστη αμερικανικο..απο το αεροδρομιο εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Προέκυψε ένα επαγγελματικό ταξίδι στην USA. Γνωρίζει κανένας εάν χρειάζεται διαφορετικός ανταπτορες για την φόρτιση;που μπορώ να τον προμηθευτώ;;;ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Προέκυψε ένα επαγγελματικό ταξίδι στην USA. Γνωρίζει κανένας εάν χρειάζεται διαφορετικός ανταπτορες για την φόρτιση;που μπορώ να τον προμηθευτώ;;;ευχαριστω πολυ.

 

Υπάρχουν στην αγορά πολύ ανταπτορες για όλες τις χώρες. Σε καταστήματα ηλεκτρονικών σίγουρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τις αφελής ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά επαφή με ios... για να εξάγω μία φωτό στο pc μου, γίνεται μόνο μέσα από συγχρονισμό με το icloud??

Επίσης θέλω να πάρω ένα backup με τα δεδομένα μίας εφαρμογής,ώστε να τα φορτώσω στην αντίστοιχη εφαρμογή στο Pc μου...πως γίνεται αυτό?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τις αφελής ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά επαφή με ios... για να εξάγω μία φωτό στο pc μου, γίνεται μόνο μέσα από συγχρονισμό με το icloud??

Τις φωτογραφίες σου μπορείς να τις περνάς ακολουθώντας τις οδηγίες που θα βρεις εδώ.

 

 

Επίσης θέλω να πάρω ένα backup με τα δεδομένα μίας εφαρμογής,ώστε να τα φορτώσω στην αντίστοιχη εφαρμογή στο Pc μου...πως γίνεται αυτό?

Back-up μπορείς να κρατήσεις μέσω iTunes ή iCloud, ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες.

Τα back-up στο iOS περιλαμβάνουν, μηνύματα, επαφές, ημερολόγιο, δεδομένα εφαρμογών κτλ.

Τα αρχεία ασφαλείας είναι συγκεντρωτικά. Δεν γίνεται να επιλέξεις εσύ τι θέλεις να κρατήσεις κάθε φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έπεσε η τιμή του απότομα στα 660 σήμερα που είδα. Αρχίζει να κινείται σε λογικά πλαίσια η συσκευή πλέον. Πιθανόν λίγο διαθεσιμότητας.

700+ Ήταν απαγορευτικό νούμερο.

Κρίμα για όσους πουλάνε μεταχειρισμένα πλέον στα 700€.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...