Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Τι να πω δεν γνωρίζω. Ας περιμένουμε κάποιον κάτοχο να μας πει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς ρε παιδιά???

 

Το παρατηρώ κι εγώ αυτό το θέμα με το ηχείο. Πολλές φορές δεν καταλαβαίνω τι μου λένε. Δυστυχώς πάντως, ερχόμενος κι εγώ από S7 edge, με έχει απογοητεύσει λίγο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του 7 εδώ και 2 εβδομάδες, δεν παρατηρώ κάποιο πρόβλημα με το ηχο, αντιθέτως είμαι πολύ ευχαριστμενος με την ποιότητα κλήσεων, ανώτερο επίπεδο από στο προηγούμενο κινητό μου 6s.

Οι ποιότητα φωνής και ήχου είναι κρυστάλλινη και έχω την εντύπωση ότι ο συνομιλητής μου είναι δίπλα.

Κανένα παράπονο μέχρι στιγμής.

Ομιλία πάντα με 3G σε δίκτυο Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα το 7 για μία εβδομάδα για το review και συγκρίνοντας το και με το 6άρι μου, δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα.
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ουφ . . . Έπεσα σε ελαττωματική συσκευή λοιπόν . . . Τι γίνεται τώρα ρε παιδιά??? Ποια είναι η διαδικασία???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ουφ . . . Έπεσα σε ελαττωματική συσκευή λοιπόν . . . Τι γίνεται τώρα ρε παιδιά??? Ποια είναι η διαδικασία???

 

 

 

Το πας πίσω με την απόδειξη για έλεγχο και αν φταίει η συσκευή σου δίνουν μια ανακατασκευααμενη.

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανακατασκευασμένα iPhone 7 ακόμα δεν υπάρχουν οπότε κάποια άλλη διαδικασία θα ακολουθήσουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό ρε παιδιά τι ανακατασκευασμένο ο άνθρωπος έχει πληρώσει ένα σκασμό λεφτά και θα του δώσουν ανακατασκευασμένο για κανένα λόγο να απαιτήσει καινούργια συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται θολός/μουντός ο ήχος/φωνή του συνομιλητή μου, έχοντας το κινητό στο αυτί . . .

Προέρχομαι από 6αρι, όπου ο ήχος ήταν πολύ καλός σαν να είχε πιο πρίμα . . . Συμβαίνει και σε άλλους, η έχω θέμα με τη συσκευή . . . ???

 

Εκανα ενα τεστ με 6ρι και 7ρι στο ιδιο σημειο με τον ιδιο συνομιλητη, αλλα δεν ειδα καποια διαφορα μεταξυ των 2, οποτε μια βολτα για ελεγχο θα σου λυσει οποιες αποριες εχεις!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό ρε παιδιά τι ανακατασκευασμένο ο άνθρωπος έχει πληρώσει ένα σκασμό λεφτά και θα του δώσουν ανακατασκευασμένο για κανένα λόγο να απαιτήσει καινούργια συσκευή...

 

Η επιστροφή και αλλαγή σε καινούργια συσκευή ισχύει για περίπου 6-10 πρώτες μέρες ανάλογα με το κατάστημα αγοράς

Μετα από αυτές τις μέρες πηγαίνει στην Apple η συσκευή και δεν σου δίνουν την ίδια.

Παίρνεις ανακατασκευασμένη

Προφανώς για να γλυτώσουν χρόνο στην παράδοση της συσκευής

 

Η δίκη σου συσκευή θα επισκευαστεί θα αλλαχτεί μπαταρια και ότι άλλο κρίνουν οι τεχνικοί και θα πάει σε άλλον πελάτη αργότερα όταν είναι έτοιμη. Αφού περάσει και τα τεστ

 

Όποτε εσύ παίρνεις μια συσκευή που είχε πάει πιο παλιά στα εργαστήρια, αλλάχτηκε ότι χρειαζόταν πέρασε τα τεστ και είναι έτοιμη.

 

Σε πολλές περιπτώσεις βγαίνεις κερδισμένος. Πχ έχει γρατζουνιές η συσκευή σου. Αν την επισκεύαζαν ναι μεν θα άλλαζαν το ακουστικό αλλα ολα τα αλλα θα έμεναν έτσι. Και οι γρατζουνιές επίσης.

Στην περίπτωση που παίρνεις ανακατασκευασμένο είναι σαν να παίρνεις καινούργιο. Τα φθαρμένα μέρη αλλάζουν με καινούργια. Μπαταρια σίγουρα καινούργια. Συν ότι περνάει τα τεστ.

Όποτε δίνεις μεταχειρισμένο και παίρνεις καινούργιο κατα κάποιο τρόπο.

 

Στο μυαλό μας είναι ότι ναι πλήρωσα 800€ για καινούργιο και θα πάρω ανακατασκευασμένο;

Μάλλον είναι καλύτερο από καινούργιο με αυτά που έχω δει και γνωρίζω

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πετάμε έτσι μια λέξη άσχετη με το θέμα και ανοίγουμε ολόκληρη κουβέντα από το πουθενά και χωρίς να ξέρουμε τι έχει γίνει.

 

Ο @Doukas_F θα το πάει πίσω από εκεί που το πήρε, εφόσον δοκίμασε τα γνωστά restore, αναβάθμιση κτλ, και θα του πουν εκείνοι τι θα γίνει.

 

Που κολλάει το ανακατασκευασμένο, η αντικατάσταση κτλ; Εδώ δεν έχουμε apple stores για να ξέρουμε ότι η διαδικασία είναι μια και σταθερή. Εδώ το κάθε μαγαζί ακολουθεί ότι γουστάρει.

 

Μπορεί να είναι software θέμα. Ούτε καν ξέρουμε τι φταίει. Από την στιγμή που το έχει μόνο λίγες μέρες το γυρίζει πίσω με την απόδειξη και απαιτεί να του δοθεί καινούργιο.

 

Τα 7 έχουν έναν μήνα στην αγορά οπότε ούτε ανακατασκευασμένα υπάρχουν ούτε το στέλνουμε για επισκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πετάμε έτσι μια λέξη άσχετη με το θέμα και ανοίγουμε ολόκληρη κουβέντα από το πουθενά και χωρίς να ξέρουμε τι έχει γίνει.

 

Ο @Doukas_F θα το πάει πίσω από εκεί που το πήρε, εφόσον δοκίμασε τα γνωστά restore, αναβάθμιση κτλ, και θα του πουν εκείνοι τι θα γίνει.

 

Που κολλάει το ανακατασκευασμένο, η αντικατάσταση κτλ; Εδώ δεν έχουμε apple stores για να ξέρουμε ότι η διαδικασία είναι μια και σταθερή. Εδώ το κάθε μαγαζί ακολουθεί ότι γουστάρει.

 

Μπορεί να είναι software θέμα. Ούτε καν ξέρουμε τι φταίει. Από την στιγμή που το έχει μόνο λίγες μέρες το γυρίζει πίσω με την απόδειξη και απαιτεί να του δοθεί καινούργιο.

 

Τα 7 έχουν έναν μήνα στην αγορά οπότε ούτε ανακατασκευασμένα υπάρχουν ούτε το στέλνουμε για επισκευή.

 

Ωραία. Κάποιος αγόρασε μια συσκευή πριν 25 μέρες και έχει πρόβλημα.

Το πάει πίσω και του δίνουν καινούργια συσκευή; Δεν ισχύει αυτό. Doa πόσες μέρες έχει;

 

Αν υπάρχουν ανακατασκευασμένα στις αποθήκες τους το γνωρίζουν μόνο αυτοί στην Apple

Πάντως κάποιος που ξεπέρασε το Doa καινούργια συσκευή δεν παίρνει.

Η δίκη του δεν επισκευάζεται.

Όποτε θα πάρει ανακατασκευασμενη. Τι και πως και γιατί δεν το γνωρίζουμε

 

Είπε έχει πρόβλημα όποτε ενα από τα δυο θα γίνουν.

Εγώ για software το βλέπω το πρόβλημα πάντως. Η για κακή λήψη σήματος την συγκεκριμένη στιγμή στο σημείο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποια doa; Που ο καθένας το ερμηνεύει όπως θέλει; Οι μισοί στα καταστήματα ούτε που το αναγνωρίζουν. Μην λέμε ότι θέλουμε.

Για παράδειγμα έχεις πάρει iPhone από κατάστημα istorm; Ρωτάς αν αν αυτοί έχουν DOA που είναι επίσημοι πωλητές των apple προϊόντων; Ε δεν έχουν. Άρα ποιο DOA;

 

Αλλά και σε doa να είναι δεν θα του δώσουν καινούργια συσκευή; Αυτό θα πει είναι doa, dead on arrival. Άρα σημαίνει πως δεν ανοίγει καν. Άρα του δίνουν καινούργιο. Τι θα του δώσουν;

 

Όταν υπάρχουν συσκευές ανακατασκευασμένες προς διάθεση ανακοινώνεται επίσημα. Που τα έχουν βρει τα ανακατεσκευασμένα και ειδικά στην Ελλάδα που ούτε καν υπάρχουν σαν μοντέλα προς πώληση;;!!

 

Όταν καινούργιο κινητό που δεν έχει μήνα στην αγορά ή θα φτιαχτεί ή θα αντικατασταθεί με καινούργιο μετά από πίεση. Δίνουμε 800, 900 και 1000 ευρώ και θα μας πουλάνε και φούμαρα;

 

Kαι καλό είναι να μην αναστατώνουμε τους κατόχους με τέτοια μηνύματα. Όταν έχουν καινούργια συσκευή και είναι ημερών το πάνε πίσω με την απόδειξη και απαιτούν αντικατάσταση. Πρέπει επιτέλους όλοι αυτοί που χρυσοπουλάνε τα κινητά να έχουν και τις αντίστοιχες υπηρεσίες. Όχι να κοτσάρουν μόνο ταμπέλες premium, κτλ.

 

Αυτά από εμένα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ο αδερφός μου που έχει αλλάξει 5 iPhone 6 μέσω τις ασφάλειας για διαφορετικούς λόγους όλα ανακατασκευασμενα ήταν. Το πρώτο ήταν μετά από ενάμιση μήνα κυκλοφορίας του iPhone 6. Του το έχουν πει και εργαζόμενοι στο κατάστημα Apple στο Μόναχο .Ο tasos19s δίκιο έχει. Όσο για το doa αυτό ισχύει για τις πρώτες μέρες αγοράς αν έχεις θέμα στην συσκευή όπου σου δίνουν καινούργιο
Link to comment
Share on other sites

Τα 7 έχουν έναν μήνα στην αγορά οπότε ούτε ανακατασκευασμένα υπάρχουν ούτε το στέλνουμε για επισκευή.

 

Και επάνω σε αυτό έχω να πω ότι σε τηλεφωνική επικοινωνία με την infoquest με ενημέρωσαν ότι το κανάλι αντικατάσταση για τα 7 (απλό & plus) ακόμα ούτε που έχει ανοίξει.

Εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με 7 αποστείλετε έξω (δεν ήξερε να μου πει που) και ενημερώνουν για την πορεία της αντικατάστασης.

Το μόνο αρνητικό για εμένα σε όλο αυτό η αναμονή.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ο αδερφός μου που έχει αλλάξει 5 iPhone 6 μέσω τις ασφάλειας για διαφορετικούς λόγους όλα ανακατασκευασμενα ήταν. Το πρώτο ήταν μετά από ενάμιση μήνα κυκλοφορίας του iPhone 6. Του το έχουν πει και εργαζόμενοι στο κατάστημα Apple στο Μόναχο .Ο tasos19s δίκιο έχει. Όσο για το doa αυτό ισχύει για τις πρώτες μέρες αγοράς αν έχεις θέμα στην συσκευή όπου σου δίνουν καινούργιο

Στην Γερμανία. Όχι Ελλάδα. Καταλάβετε που ζούμε, δεν είναι Ευρώπη εδώ. Μην συγκρίνετε άλλες χώρες με εμάς. Και ένα παιδί πήρε το κινητό από Αγγλία και όταν άκουσε τον θόρυβο με τον επεξεργαστή πήγε και του το άλλαξαν με άλλο. Γυρίστε και πίσω και διαβάστε.

Μην συγκρίνουμε διαφορετικά πράγματα μεταξύ τους.

 

Εδώ στην Ελλάδα δεν έχουν ακόμα την συσκευή για πώληση. Τι λέμε τώρα;

 

Και ούτε είπα ότι να έχεις αγοράσει το κινητό 2 μήνες και να σου δώσουν καινούργιο. Μιλάμε πως το έχει μερικές μέρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανία. Όχι Ελλάδα. Καταλάβετε που ζούμε, δεν είναι Ευρώπη εδώ. Μην συγκρίνετε άλλες χώρες με εμάς. Και ένα παιδί πήρε το κινητό από Αγγλία και όταν άκουσε τον θόρυβο με τον επεξεργαστή πήγε και του το άλλαξαν με άλλο. Γυρίστε και πίσω και διαβάστε.

Μην συγκρίνουμε διαφορετικά πράγματα μεταξύ τους.

 

Εδώ στην Ελλάδα δεν έχουν ακόμα την συσκευή για πώληση. Τι λέμε τώρα;

 

Και ούτε είπα ότι να έχεις αγοράσει το κινητό 2 μήνες και να σου δώσουν καινούργιο. Μιλάμε πως το έχει μερικές μέρες.

 

Έχεις κάποια πράγματα λάθος πάνω στο θέμα.

Η Apple ανακατασκευασμένο δεν στέλνει αν δεν στείλει από εδω ο επίσημος τεχνικός ότι έχει πρόβλημα η συσκευή.

Δηλαδή δεν έχει κανένα μαγαζί ανακατασκευασμένα stock

 

Προσωπική εμπειρία με iPhone 5s.

Το πήγα με πρόβλημα. Το άφησα με την απόδειξη. Το ελέγχει τεχνικός που ήταν στον κάτω όροφο στο istorm τσιμισκη Θεσσαλονίκης. Έχω την εντύπωση ότι το συνδέει σε κάποια συσκευή και το ελέγχει. Κάτι πήρε το μάτι μου όταν είδα εκεί κάτω.

 

Με παίρνει μετα από δυο μέρες μου λέει οκ είναι για αλλαγή η συσκευή. Μου λέει έχω κάνει τα τεστ. Έχω στείλει τα χαρτιά στην Apple σε 7 μέρες περίπου θα έρθει η ανακατασκευασμενη από Ελβετία αν θυμάμαι σωστά

Όντως έτσι έγινε και πήρα την ανακαταςκευαςμενη συσκευή.

 

Για το doa έχουν γραφτεί πολλά. Ανάλογα το κατάστημα όπως λες. Μετα τις 7-10-12 μέρες όμως πολύ δύσκολα να πάρεις νέα συσκευή

 

Δίκιο έχεις ότι δίνουμε 800,1000€ και ας έχει περάσει μήνας πρέπει να πάρεις καινούργιο αλλα δυστυχώς δεν παίρνεις καινούργιο.

 

Θα δεις που θα το επιβεβαιώσουν κι άλλοι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο stendor λεει οτι ειναι φρέσκια η συσκευή για να υπάρχει ήδη στοκ ανακατασκευασμένη και συμφωνώ μαζί του. Εδω δεν έχουμε ακομη συσκευες θα έχουμε και ανακατασκευασμένες;

 

Αν όντως εχει πρόβλημα θα του το αντικαταστήσουν τωρα με καινούργιο και οχι με ανακατασκευασμένο. Παρολαυτα εξαρτάται παντα το κατάστημα. Εχω πάρει νέα συσκευή μετά απο 11 μηνες γιατι δεν υπήρχε διαθέσιμη ανακατασκευασμενη.

 

Όσο για το doa έγκειται μόνο σε καθε κατάστημα πως θα το ερμηνεύσει!

 

Το δικό μου 7ρι συγκεκριμένα πχ που δεν ειναι απο κανενα κατάστημα κινητής ή ηλεκτρονικών ισχύει κατι διαφορετικό σε περίπτωση προβλήματος!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Πω πω, μεγαλη συζήτηση άνοιξα . . . Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ...

Είναι σίγουρα θεμα hardware, έχω κάνει reset, επανεκκινήσεις κλπ

Το θεμα είναι οτι το πήρα από κατάστημα στην Αθήνα που βρισκόμουνα για δουλειές και τώρα είμαι Θεσσαλονίκη! Σε τηλ επικοινωνία με το κατάστημα, μου ειπαν να το παω στο istorm Θεσσαλονίκης και θα μου πουν εκεί ...

Η συσκευή θα είναι 6 ημερών την Τρίτη . . .

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 αντικαταστασεις...δικαιουσε καινουργια συσκευη ( κουτα - οχι ανακατασκευασμενη )...αυτο προς ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..κατά λάθος ενεργοποίησα τη siri(αυτό με την φωνητική βοήθεια) απενεργοποίηση το κινητό μήπως κλείσει και αυτό ....το ανοιξα πάλι και μου ζητάει συνθηματικό το παταω και στην συνέχεια μου λέει να δώσω το ghi τι είναι αυτό;

Το κινητό δεν ξεκλειδωνει τι μπορώ να κάνω;

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα όντως αργεί κάποιες φορές να ανοίξει και στο 6s Plus που έχω. Μάλλον είναι θέμα αναβάθμισης σε iOS10 μιας και πριν δεν είχα τέτοιο θέμα.. αναμένω update fix

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πετάω την βόμβα και φεύγω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί να συμβαίνει αυτό;;

Δηλαδή εγώ που έχω παραγγείλει το 32αρι πιάστηκα κορόιδο;;:mad::worry:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...