Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Viber ειδικά έχει αρκετά bugs και σε android.

Στο iOS ειναι η μόνη εφαρμογή που έχει θέμα στο refresh της και σε push notifications. Σε κανενα άλλο messenger δεν εχω θέμα σε iOS 10.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σιγουρα δεν ειναι θεμα του 7;

Εμενα στο 6s με την 6.3.4 εκδοση του viber στο iOS 10.0.2 δεν εχει κανενα θεμα, λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα δεν ειναι θεμα του 7;

Εμενα στο 6s με την 6.3.4 εκδοση του viber στο iOS 10.0.2 δεν εχει κανενα θεμα, λειτουργει κανονικα.

 

Μη το πεις ουτε του παπα :lol:

 

Ουτε στο 6 ουτε στο 6s ουτε στο 7 ουτε στα iPad Pro μου δουλευει καπου σωστα. Δεν ακουγονται τα μηνυματα, δεν ερχονται τη στιγμη που και καλα εχουν σταλει κλπ

 

Μονο οταν εισαι μεσα στην εφαρμογη κατι γινεται!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μη το πεις ουτε του παπα :lol:

 

Ουτε στο 6 ουτε στο 6s ουτε στο 7 ουτε στα iPad Pro μου δουλευει καπου σωστα. Δεν ακουγονται τα μηνυματα, δεν ερχονται τη στιγμη που και καλα εχουν σταλει κλπ

 

Μονο οταν εισαι μεσα στην εφαρμογη κατι γινεται!

 

Επειδη περασαν και απο εμενα με τα 10αρια καποια iPhone, οπως 5s, 6 και 2 6s, προβλημα ειχα μονο οσο το viber ηταν απο την εκδοση 6.3.1 μεχρι 6.3.3, στην τελευταια (6.3.4) ειμαι μια χαρα και με τα 2 6s και με το 6αρι, οσο την προλαβε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη περασαν και απο εμενα με τα 10αρια καποια iPhone, οπως 5s, 6 και 2 6s, προβλημα ειχα μονο οσο το viber ηταν απο την εκδοση 6.3.1 μεχρι 6.3.3, στην τελευταια (6.3.4) ειμαι μια χαρα και με τα 2 6s και με το 6αρι, οσο την προλαβε.

 

Πάλι κουλά κάνει δεν έχει διορθωθεί

Που και που δεν χτυπάει. Κολλάει στο άνοιγμα η εφαρμογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το οτι κλεινουν τα apps αρκετα συχνα δεν ειναι θεμα των apps αλλα της RAM. Εκτος κι αν εχει κανει η apple πατατα στο iOS 10...

Και να φανταστεις οτι το viber εχει παρει ηδη 3 ενημερωσεις απο τοτε που βγηκε το iOS 10.

Στην αρχη δεν ερχονταν καν τα μηνυματα αμα δεν ανοιγες την εφαρμογη μπροστα σου...

Λάθος κάνεις σε αυτό. Σε εμένα στο iphone 6 Fifa 2016 ultimate team στο 9.3.5 παίζει πολύ καλά σε έκδοση 10.0.2 κρασάρει τρελά σε οποιαδήποτε συσκευή. Αν λέω ψέματα μια αναζήτηση στο google fifa 2016 crash ios 10 θα σου αποδείξει με τα σχόλια πως στην 9.3.5 παίζει και στην 10 όχι. Σε αυτό δεν φταίει η apple αλλά η ea που δεν αναβάθμισε έπειτα από 9 μήνες την εφαρμογή της. Επίσης το viber είναι άθλιο δες γελοίο support που έχει στη συνομιλία

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι το S7 edge πηγαινε μπαλα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του.

Επισης ξερω οτι στα apps που χρησιμοποιω εγω υπαρχει θεμα στο iOS, ενω στο android κανενα απολυτως.

Παλια δεν υπηρχαν τετοια θεματα οταν εβγαινε νεα εκδοση iOS.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι το S7 edge πηγαινε μπαλα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του.

Επισης ξερω οτι στα apps που χρησιμοποιω εγω υπαρχει θεμα στο iOS, ενω στο android κανενα απολυτως.

Παλια δεν υπηρχαν τετοια θεματα οταν εβγαινε νεα εκδοση iOS.

 

Όχι και παλαιότερα είχαν εφαρμογές θέμα. Δώσε του 2 μήνες γιατί θα γίνει εκκαθάριση στο appstore και αρκετές που δεν αναβαθμίστηκαν εδώ και μεγάλο διάστημα θα πάρουν πόδι. Κάνε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι το S7 edge πηγαινε μπαλα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του.

Επισης ξερω οτι στα apps που χρησιμοποιω εγω υπαρχει θεμα στο iOS, ενω στο android κανενα απολυτως.

Παλια δεν υπηρχαν τετοια θεματα οταν εβγαινε νεα εκδοση iOS.

 

Εντάξει έχει τα θέματα του.

Για το S7 δεν παίρνουμε και όρκο γιατί από άποψη smooth στο android η Samsung είναι πρώτη από το τέλος με διαφορά.

 

Επίσης για τις εφαρμογές μπορεί να κανεις την δουλειά σου με την ίδια εφαρμογή αλλα στο iOS είναι πιο ποιοτικές

 

Κάτι νομίζω όμως έχει αλλάξει στο iOS 10 για τους developers και ίσως τους επηρεάζει στην αναβάθμιση και σωστό προγραμματισμό των αναβαθμίσεων. Δεν το γνωρίζω ακριβώς

 

Κανένα τηλέφωνο δεν δουλεύει άψογα ειδικά όταν βγαίνει. Οι έμπειροι εδω μέσα μπορούν να το επιβεβαιώσουν. Μετα από 1-2 αναβαθμίσεις λύνονται σχεδόν ολα τα bug. Απλά κάποια τα βλέπεις γιατί ίσως έτυχε να τα δεις λόγο συγκεκριμένης χρήσης και κάποια όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει τα θέματα του.

Για το S7 δεν παίρνουμε και όρκο γιατί από άποψη smooth στο android η Samsung είναι πρώτη από το τέλος με διαφορά.

 

Επίσης για τις εφαρμογές μπορεί να κανεις την δουλειά σου με την ίδια εφαρμογή αλλα στο iOS είναι πιο ποιοτικές

 

Κάτι νομίζω όμως έχει αλλάξει στο iOS 10 για τους developers και ίσως τους επηρεάζει στην αναβάθμιση και σωστό προγραμματισμό των αναβαθμίσεων. Δεν το γνωρίζω ακριβώς

 

Κανένα τηλέφωνο δεν δουλεύει άψογα ειδικά όταν βγαίνει. Οι έμπειροι εδω μέσα μπορούν να το επιβεβαιώσουν. Μετα από 1-2 αναβαθμίσεις λύνονται σχεδόν ολα τα bug. Απλά κάποια τα βλέπεις γιατί ίσως έτυχε να τα δεις λόγο συγκεκριμένης χρήσης και κάποια όχι

 

Εχω διπλα διπλα s7 edge και iPhone 7, οποτε μπορω και βγαζω ασφαλη συμπερασματα. Αν τυχαινει να τα εχεις ταυτοχρονα κι εσυ πολυ ευχαριστως να το συζητησουμε αναλυτικοτερα, αλλα οχι σε αυτο το νημα φυσικα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω διπλα διπλα s7 edge και iPhone 7, οποτε μπορω και βγαζω ασφαλη συμπερασματα. Αν τυχαινει να τα εχεις ταυτοχρονα κι εσυ πολυ ευχαριστως να το συζητησουμε αναλυτικοτερα, αλλα οχι σε αυτο το νημα φυσικα!

 

Χρειάζεται αναβαθμίσεις το 7. Το ξέρω σίγουρα.

Το S7 edge όχι δεν το έχω.

Δεν μπαίνουμε σε αυτή την διαδικασία. Μπορεί να πιστεύεις οποίο θέλεις ότι είναι καλύτερο. Το 7 σε κανα μήνα θα φανεί τι συσκευή είναι.

Από παλιά έτσι γινόταν με τα iPhone

Πρέπει να διορθωθούν κάποια bugs του iOS και να διορθώσουν οι εκάστοτε devs τις εφαρμογές τους. Θέλει κάποιο χρόνο

 

Εγώ πάντως πριν τους 6 μήνες δεν αγοράζω τηλέφωνο που εμφανίστηκε πρόσφατα στα ράφια. Για τέτοιους λόγους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από περίπου 3 εβδομάδων χρήσης, καταλήγω στο ότι έχει ελάχιστα μειονεκτήματα η συσκευή(πραγματικά ελάχιστα). Ο μόνος προβληματισμός μου είναι πόσο θα αντέξει στον χρόνο με 2gb ram. Μάλλον θα χρειαστεί να μείνει το κινητό σε κάποια 10άρα σταθερή και από εκεί και πέρα να μην αναβαθμιστεί περαιτέρω.

 

Υγ: το μόνο θέμα που είχα με τα ακουστικά, θα το λύσω μέσα στη βδομάδα αφού βρήκα ποια wireless θα παραγγείλω.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από περίπου 3 εβδομάδων χρήσης, καταλήγω στο ότι έχει ελάχιστα μειονεκτήματα η συσκευή(πραγματικά ελάχιστα). Ο μόνος προβληματισμός μου είναι πόσο θα αντέξει στον χρόνο με 2gb ram. Μάλλον θα χρειαστεί να μείνει το κινητό σε κάποια 10άρα σταθερή και από εκεί και πέρα να μην αναβαθμιστεί περαιτέρω.

 

Υγ: το μόνο θέμα που είχα με τα ακουστικά, θα το λύσω μέσα στη βδομάδα αφού βρήκα ποια wireless θα παραγγείλω.

 

Δεν θα έχεις κανενα πρόβλημα φυσιολογικά με τη ραμ. Τόσοι κάτοχοι iPhones με 1gb δεν είχαν κανενα θέμα μεχρι σημερα.

Αν παλι η χρήση της συσκευής ειναι να έχεις 20 καρτέλες ανοιχτές στον browser, μαλλον δεν εισαι στο σωστό νημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από περίπου 3 εβδομάδων χρήσης, καταλήγω στο ότι έχει ελάχιστα μειονεκτήματα η συσκευή(πραγματικά ελάχιστα). Ο μόνος προβληματισμός μου είναι πόσο θα αντέξει στον χρόνο με 2gb ram. Μάλλον θα χρειαστεί να μείνει το κινητό σε κάποια 10άρα σταθερή και από εκεί και πέρα να μην αναβαθμιστεί περαιτέρω.

 

Υγ: το μόνο θέμα που είχα με τα ακουστικά, θα το λύσω μέσα στη βδομάδα αφού βρήκα ποια wireless θα παραγγείλω.

 

Το iPhone 7 να μείνει χωρίς αναβαθμίσεις;

Τώρα βγήκε.

Θα φτάσει άνετα μέχρι iOS 14

Δεν είναι καθόλου λίγα τα 2gb ram

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 3 widgets, 1 καιρού μαμά εφαρμογή και αρκετές φορές έχω ρολάρει στην οθόνη εκεί και είναι κενό το widget και μετά το ξαναφορτώνει. Όπως επίσης μου έχει τύχει σε μερικές εφαρμογές να τις ξαναφορτώνει. Πρόβλημα μνήμης δεν είναι αυτό;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται θολός/μουντός ο ήχος/φωνή του συνομιλητή μου, έχοντας το κινητό στο αυτί . . .

Προέρχομαι από 6αρι, όπου ο ήχος ήταν πολύ καλός σαν να είχε πιο πρίμα . . . Συμβαίνει και σε άλλους, η έχω θέμα με τη συσκευή . . . ???

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 3 widgets, 1 καιρού μαμά εφαρμογή και αρκετές φορές έχω ρολάρει στην οθόνη εκεί και είναι κενό το widget και μετά το ξαναφορτώνει. Όπως επίσης μου έχει τύχει σε μερικές εφαρμογές να τις ξαναφορτώνει. Πρόβλημα μνήμης δεν είναι αυτό;

 

Ίσως αν ανοίξεις την καιρό να ενημερώνει στο υπόβαθρο να δουλέψει καλά.

 

Να φορτώνουν οι εφαρμογές ξανά έτσι στο ξεκάρφωτο όπως το λες δεν μας βοηθάει κάτι.

Ποιες εφαρμογές; Μετα από πόσες ώρες χρήσης άλλων εφαρμογών;

Τι εφαρμογές προηγήθηκαν;

Πολλά παίζουν ρόλο. Για να έκλεισε κάποιες εφαρμογές λογικά χρειαζόταν πόρους. Αν άνοιξες δυο ελαφριές εφαρμογές και τις έκλεισε ναι είναι πρόβλημα μνήμης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εμενα αργει καποιες η φορες η καμερα να ανοιξει (2-3'') το viber ειναι οκ σε γενικες γραμμες. και στα χρονικα μου εκλεισε κανα 2 φορες μου εβγαλε την ενδειξη αυτη οταν το κανεις shut down.

Επισης αυτο που με προβληματισε ειναι οτι, οταν με καλουν και το σηκωνω δεν ακουω και δε μ'ακουν και οταν το βαζω σε ανοιχτη ακροαση και το ξαναεπαναφερω στο ακουστικο τοτε επανερχεται. τι φαση?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα αργουσε να ανοιξει η καμερα καποιες φορες...

Για το θεμα του ακουστικου, κανε κανα reset και θα φτιαξει λογικα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 3 widgets, 1 καιρού μαμά εφαρμογή και αρκετές φορές έχω ρολάρει στην οθόνη εκεί και είναι κενό το widget και μετά το ξαναφορτώνει. Όπως επίσης μου έχει τύχει σε μερικές εφαρμογές να τις ξαναφορτώνει. Πρόβλημα μνήμης δεν είναι αυτό;

 

Θέμα λειτουργικού! Κανει το ίδιο και το plus με τα 3 αλλα και το iPad Pro με τα 4!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται θολός/μουντός ο ήχος/φωνή του συνομιλητή μου, έχοντας το κινητό στο αυτί . . .

Προέρχομαι από 6αρι, όπου ο ήχος ήταν πολύ καλός σαν να είχε πιο πρίμα . . . Συμβαίνει και σε άλλους, η έχω θέμα με τη συσκευή . . . ???

 

 

 

Κανείς ρε παιδιά???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά???

 

Έχει αλλάξει το ακουστικό επειδή είναι πλέον και ηχείο.

Ίσως έχει διαφορετική χροιά από τα παλαιότερα τηλέφωνα.

Πρέπει να μας πει κάποιος που είχε και κάποιο από τα προηγούμενα μοντέλα για να δούμε τι συμβαίνει.

 

Κάποιος θα απαντήσει. Υπομονή. Τα ΣΚ υπάρχει μια πτώση στην κινητικότητα του myphone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει το ακουστικό επειδή είναι πλέον και ηχείο.

 

Ίσως έχει διαφορετική χροιά από τα παλαιότερα τηλέφωνα.

 

Πρέπει να μας πει κάποιος που είχε και κάποιο από τα προηγούμενα μοντέλα για να δούμε τι συμβαίνει.

 

 

 

Κάποιος θα απαντήσει. Υπομονή. Τα ΣΚ υπάρχει μια πτώση στην κινητικότητα του myphone

 

 

 

Μα κι εγώ έχω ακόμα το 6αρι και με τους ίδιους συνομιλητές, ακούγεται εντελώς διαφορετικά . . .

Αν ισχύει πάντως αυτό που λες περί αλλαγής χροιάς λόγω αλλαγής ηχείου, είναι για τα πανηγύρια ...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγώ έχω ακόμα το 6αρι και με τους ίδιους συνομιλητές, ακούγεται εντελώς διαφορετικά . . .

Αν ισχύει πάντως αυτό που λες περί αλλαγής χροιάς λόγω αλλαγής ηχείου, είναι για τα πανηγύρια ...

 

Σε εσένα εντάξει. Ασ μας πει και κανένας ακόμα να δούμε είναι γενικό το φαινόμενο ή είναι μόνο σε εσένα και ίσως χρειαστεί να το στείλεις για επισκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα εντάξει. Ασ μας πει και κανένας ακόμα να δούμε είναι γενικό το φαινόμενο ή είναι μόνο σε εσένα και ίσως χρειαστεί να το στείλεις για επισκευή

Και τώρα ???

http://techblog.gr/mobile/iphone-7-and-7-plus-call-sound-problems-3973/

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...