Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ξεκάθαρη η βελτίωση της Apple στη κάμερα αλλά ακόμα είναι πίσω από την Samsung

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ξεκάθαρη η βελτίωση της Apple στη κάμερα αλλά ακόμα είναι πίσω από την Samsung

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι φαίνεται και στα βίντεο ότι είναι Πίσω Ακόμα απ την samsung αλλά και βελτιωμένη σε σχέση με το 6s

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. .. να ρωτήσω κάτι ? Από θήκες τι γίνεται ? Χρησιμοποιουνται οι ίδιες ακριβώς με τα 6 και 6s?

Όχι εκτός και αν υπάρχει τόσο μεγάλο άνοιγμα στην περιπχή της κάμερας έτσι ώστε να ταιριάζει στην νέα κάμερα του 7. Αλλιώς χρειάζονται καινούργιες θήκες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες κατοχος του 7 σε 256αρι και μαυρο ματ για να χωρεσει ολη την "πραματια" μου! :lol:

 

Δεν το εχω ψαξει ακομα. Σαν εμφανιση πιο ωραιο απο το 6S καθως το μαυρο ματ μετραει πολυ. Επισης μου αρεσει ιδιαιτερα ο σχεδιασμος της καμερας πισω.

Θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε με γεια! Πες μας εαν κανει ηχο οταν ζοριζεται! :lol:

 

Μεχρι στιγμης δεν εχω ακουσει κατι! Και δε θελω σε καμια περιπτωση να ακουσω! :D

 

Οθονη παντως εμφανως βελτιωμενη στα χρωματα σε σχεση με το παρελθον. Πραγματικα μπραβο της γιατι εχει θεσει τοσο ψηλα τον πηχη στις ips lcd που των περισσοτερων εταιριων μοιαζουν αστειες.

 

Υ.Γ. πιο fail/κακογουστο default wallpaper δεν μπορυοσε να διαλεξει η apple! :p

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήραν! Μια ερώτηση, το ματ μάυρο μετράει τελικά; είναι κομψό;

ετοιμάζομαι να παραγγείλω κι εγώ (το plus) αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη από τις φωτό στο ίντερνετ.

Μέχρι τώρα προτιμούσα τα space gray. Το πλαίσιο γύρω γύρω πως σας φαίνεται;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω στα χέρια μου ένα 7 (128) μαύρο ματ και οι παρατηρήσεις μου προς ώρας συγκριτικά με το 6s, αμφότερα με iOS 10, έχουν ως εξής:

 

1. Αισθητά αυξημένη αυτονομία μπαταρίας. Όχι τίποτα το εξωφρενικό, αλλά ιδιαίτερα αισθητή, θα τολμούσα να πω, αν και νωρίς, τουλάχιστον μία ώρα επιπλέον βαριάς χρήσης συγκριτικά με το τι ήταν το 6s τις πρώτες μέρες που το είχα αποκτήσει!

 

2. Πολύ καλύτερο performance, ειδικά σε "χωλές" εφαρμογές όπως πχ Tapatalk αλλά και σε βαριές όπως πχ Navigon με full poi display, με τα όποια scrolling κομπιάσματα να έχουν σχεδόν εξαλειφθεί!

 

3. Πολύ ταχύτερο app loading, συμπεριλαμβανομένου φυσικά του boot time.

 

4. Σημαντικότατη βελτίωση της χρωματικής απεικόνισης της οθόνης, και ιδιαίτερα αυξημένη φωτεινότητα σε συνθήκες ηλιοφάνειας!

Προσωπικά, το τελευταίο και μόνο θα αρκούσε για να με κάνει ιδιαιτέρως ευτυχή καθώς χρησιμοποιώ πολύ τη συσκευή outdoors! :)

 

5. Την κάμερα ελάχιστα την χρησιμοποίησα μέχρι στιγμής, αλλά η διαφορά με αυτήν του 6s είναι μάλλον θεαματική, ειδικά στο color noise μικρών crops σε συνθήκες χαμηλού ή μικτού φωτισμού, καθώς φυσικά και στο βάθος πεδίου λόγω διαφράγματος!

 

6. Ο ήχος από τα ηχεία θα έλεγα πως είναι ένα 30% δυνατότερος του 6s και δίχως την ελαφρά παραμόρφωση που παρατηρούσα σε attacks χαμηλών συχνοτήτων με full volume.

 

7. Επίσης δυνατότερος ο ήχος του ακουστικού κατά τη διάρκεια συνομιλίας, αν και δεν θα την χαρακτήριζα σημαντική τη διαφορά καθώς και το 6s ήταν κάτι περισσότερο από ικανοποιητικό!

 

8. Για το home button δεν έχω να πω πολλά, εκτός του ότι θέλει λίγο χρόνο εξοικείωσης για εμάς τους χρόνια χρήστες iPhone. Ως φανατικά ωστόσο οπαδός του "λιγότερα κινητά μηχανικά μέρη = μεγαλύτερο MTBF", το θεωρώ σημαντικότατη βελτίωση!

 

Κατά τα άλλα, στιβαρότατη η συσκευή, ποιοτικότατη σε πρώτη ανάγνωση η μαύρη βαφή, μηδέν εργονομικές ή κατασκευαστικές ατέλειες (κάτι στο οποίο είμαι πολύ σχολαστικός), μηδέν coil noise!

 

Όσο για το αν σας δημιουργηθεί η απορία, γιατί όχι το 7 Plus, προτιμώ την εργονομία μιας pocketable διακριτικής συσκευής!

 

Για την ώρα και προφυλάσσοντας το "καινούργιο κοσκινάκι" από ενδεχόμενη κακιά ώρα, τελώ εν αναμονή των θηκών που έχω παραγγείλει, μίας "Spigen Liquid Armor" και μίας "Incipio NGP Advanced", καθώς για ευνόητους λόγους είμαι φανατικά λάτρης των καλών, λιτών, flexible cases και πολέμιος των hard! :p

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω στα χέρια μου ένα 7 (128) μαύρο ματ και οι παρατηρήσεις μου προς ώρας συγκριτικά με το 6s, αμφότερα με iOS 10, έχουν ως εξής:

 

1. Αισθητά αυξημένη αυτονομία μπαταρίας. Όχι τίποτα το εξωφρενικό, αλλά ιδιαίτερα αισθητή, θα τολμούσα να πω, αν και νωρίς, τουλάχιστον μία ώρα επιπλέον βαριάς χρήσης συγκριτικά με το τι ήταν το 6s τις πρώτες μέρες που το είχα αποκτήσει!

 

2. Πολύ καλύτερο performance, ειδικά σε "χωλές" εφαρμογές όπως πχ Tapatalk αλλά και σε βαριές όπως πχ Navigon με full poi display, με τα όποια scrolling κομπιάσματα να έχουν σχεδόν εξαλειφθεί!

 

3. Πολύ ταχύτερο app loading, συμπεριλαμβανομένου φυσικά του boot time.

 

4. Σημαντικότατη βελτίωση της χρωματικής απεικόνισης της οθόνης, και ιδιαίτερα αυξημένη φωτεινότητα σε συνθήκες ηλιοφάνειας!

Προσωπικά, το τελευταίο και μόνο θα αρκούσε για να με κάνει ιδιαιτέρως ευτυχή καθώς χρησιμοποιώ πολύ τη συσκευή outdoors! :)

 

5. Την κάμερα ελάχιστα την χρησιμοποίησα μέχρι στιγμής, αλλά η διαφορά με αυτήν του 6s είναι μάλλον θεαματική, ειδικά στο color noise μικρών crops σε συνθήκες χαμηλού ή μικτού φωτισμού, καθώς φυσικά και στο βάθος πεδίου λόγω διαφράγματος!

 

6. Ο ήχος από τα ηχεία θα έλεγα πως είναι ένα 30% δυνατότερος του 6s και δίχως την ελαφρά παραμόρφωση που παρατηρούσα σε attacks χαμηλών συχνοτήτων με full volume.

 

7. Επίσης δυνατότερος ο ήχος του ακουστικού κατά τη διάρκεια συνομιλίας, αν και δεν θα την χαρακτήριζα σημαντική τη διαφορά καθώς και το 6s ήταν κάτι περισσότερο από ικανοποιητικό!

 

8. Για το home button δεν έχω να πω πολλά, εκτός του ότι θέλει λίγο χρόνο εξοικείωσης για εμάς τους χρόνια χρήστες iPhone. Ως φανατικά ωστόσο οπαδός του "λιγότερα κινητά μηχανικά μέρη = μεγαλύτερο MTBF", το θεωρώ σημαντικότατη βελτίωση!

 

Κατά τα άλλα, στιβαρότατη η συσκευή, ποιοτικότατη σε πρώτη ανάγνωση η μαύρη βαφή, μηδέν εργονομικές ή κατασκευαστικές ατέλειες (κάτι στο οποίο είμαι πολύ σχολαστικός), μηδέν coil noise!

 

Για την ώρα και προφυλάσσοντας το "καινούργιο κοσκινάκι" από ενδεχόμενη κακιά ώρα, τελώ εν αναμονή των θηκών που έχω παραγγείλει, μίας "Spigen Liquid Armor" και μίας "Incipio NGP Advanced", καθώς είμαι φανατικά λάτρης των καλών λιτών soft cases και πολέμιος καθετί hard! :p

 

Αντε ωραια! Ελπιζω Παρασκευη να βρω κανενα plus να παρω... αλλιως ισως παω στο μικρο κ εγω. Πριν λιγο εβλεπα ενα βιντεο που το 6s κερδιζε σχεδον σε ολα το 7αρι (boot time, 4K extract video etc) και αναρωτιεμαι τι γινεται....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εβλεπα ενα βιντεο που το 6s κερδιζε σχεδον σε ολα το 7αρι (boot time, 4K extract video etc) και αναρωτιεμαι τι γινεται....

 

 

Και εγώ έβλεπα τα βίντεο μέχρι που η συσκευή έφτασε στα χέρια μου... :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκμεταλλευονται ακομα τα apps τις δυνατοτητες του Α10 παδια.

Σε κανα 3μηνο θα ειναι διαφπρετικα τα πραγματα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκμεταλλευονται ακομα τα apps τις δυνατοτητες του Α10 παδια.

 

Σε κανα 3μηνο θα ειναι διαφπρετικα τα πραγματα!

 

 

 

Μια χαρά τον εκμεταλλεύονται καθώς δεν υπάρχουν σημαντικές app level αλλαγές στο hardware! Σημαντικότερο θα έλεγα πως είναι το recompilation των εφαρμογών με το iOS 10 SDK που θα στρώσει κάποιες ασυμβατότητες με το νέο σύστημα!

 

Πάντως αν και νωρίς, δεν έχω βρει καμία από τις πλέον "βαριές" εφαρμογές που χρησιμοποιώ (όχι games) που να μην τρέχει από αισθητά έως πολύ ταχύτερα στο 7 απ' ότι στο 6s.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις το προπαράγγειλα απο public..32gb μαυρο ματ ...πέρασε η κοπέλα μου που δουλεύει στα κεντρικά της εταιριας την παραγγελία πριν λιγο και μ ρθε sms..λέτε να το έχω την παρασκευή ή θα γίνεται ενας χαμός και θα αργήσω?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ειχα προπαραγγειλει 7Plus απο iStorm την περασμενη Παρασκευη, τους καλεσα χτες και μου ειπαν οτι τιποτα δεν ειναι σιγουρο...

 

Η δημιουργια τεχνητης ζητησης ειναι παγια πρακτικη της Apple.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ θα βγώ παρασκευή κατα τις 11 σεργιάνι σε όλα τα μαγαζιά και αν υπάρχει καπου το πέρνω επιτόπου και ακυρώνω μετα την παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κρατημενο σιγουρα το απλο 128 μαυρο. Αλλα θα ψαξω το πλας εαν μπορω να το βρω σε γειτονικες περιοχες
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς προπαραγγελία από istorm;;

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση παντως με το απλο 6 η μπαταρια ειναι πολυ καλυτερη.

στην σειρα s ειχα παρει το plus οποτε δεν ξερω.

 

απο 17% σε 97% η μπαταρια εκανε 1 ωρα και 44 λεπτα ,

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

Που να τα βρείτε βρε παιδιά?

Τα πρώτα κομμάτια έχουν "φύγει" ήδη.

 

Θέλω να πιστεύω πως τα αποθέματα των καταστημάτων δεν ειναι τόσο μικρά και θα καλυφτεί η ζήτηση απο όλο αυτο..

Θα κάνουμε την γύρα μας και βλέπουμε..Τι στο καλό? με 820 ΣΤΗΝ τσέπη κατι γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ειχα προπαραγγειλει 7Plus απο iStorm την περασμενη Παρασκευη, τους καλεσα χτες και μου ειπαν οτι τιποτα δεν ειναι σιγουρο...

 

Η δημιουργια τεχνητης ζητησης ειναι παγια πρακτικη της Apple.

 

Ομοίως. Σε τηλέφωνο στα κεντρικά, μου είπαν ότι από Πέμπτη βραδάκι ή Παρασκευή πρωί θα αρχίσουν τα παίρνουν τηλέφωνα σε όσους έχουν προχωρήσει σε προπαραγγελία.

Στο δε κατάστημα, δεν ήξεραν τίποτα.

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...