Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ σωστός!!!! Εγώ από τον Ιούνιο έχω το s8 plus και δεν την παλεύω άλλο...με το android και θα γυρίσω ή σε iPhone 7 plus ή σε iPhone 8 plus. Τελικά όταν μια φορά χρησιμοποιείσεις iPhone κολλάς εκεί.

 

επειδη σκεφτομαι ακριβως το ιδιο αξιζει η μεταβαση απο το s8+ στο iphone 7 plus?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι ακριβως το ιδιο αξιζει η μεταβαση απο το s8+ στο iphone 7 plus?

 

Αυτό πρέπει να το θέσεις στην κατάλληλη ενότητα

Περί συσκευών/επιλογη συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να το θέσεις στην κατάλληλη ενότητα

Περί συσκευών/επιλογη συσκευής

 

να ανοιξω νεο νημα στο επιλογη συσκευης?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

να ανοιξω νεο νημα στο επιλογη συσκευης?

 

Ναι μπαίνεις εκεί και θέτεις την σκέψη σου για επιλογή συσκευής

Θα σου απαντήσουν εκεί ο καθένας με τα επιχειρήματα του και μετά μπορείς να κρίνεις πως θα κινηθείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα "hissing sound" τι γίνεται; Διορθώθηκε η υπάρχει ακόμα (γενικώς/σε ορισμένες συσκευές);

 

γίνετε αντιληπτό μονο under load of CPU η και απλα εαν τραβηξεις ενα video?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω ενα θεμα με το κινητο. Δεν ακουγομαι καλα απο τους συνομιλητες μου. Αν ειναι σε cosmote η κληση ειναι καλυτερα τα πραματα. Εγω εχω νεα sim vodafone. Το εστειλα στο επισημο σερβις μιας κ εχω εγγυηση και δν βρηκαν προβλημα. Μου λενε οτι ειναι θεμα software και να κανω επαναφορα. Εγω το πηρα με 10.3.3 ,κ περασα 11.0.3. Τωρα εχει την 11.1 . Εσεις εχετε κανενα θεμα; Παντως στο offcial support της apple πολλοι αναφερονται σε αυτο το προβλημα. Οι κλησεις με viber ειναι φυσιολογικες και με ακουνε πολυ καλα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω ενα θεμα με το κινητο. Δεν ακουγομαι καλα απο τους συνομιλητες μου. Αν ειναι σε cosmote η κληση ειναι καλυτερα τα πραματα. Εγω εχω νεα sim vodafone. Το εστειλα στο επισημο σερβις μιας κ εχω εγγυηση και δν βρηκαν προβλημα. Μου λενε οτι ειναι θεμα software και να κανω επαναφορα. Εγω το πηρα με 10.3.3 ,κ περασα 11.0.3. Τωρα εχει την 11.1 . Εσεις εχετε κανενα θεμα; Παντως στο offcial support της apple πολλοι αναφερονται σε αυτο το προβλημα. Οι κλησεις με viber ειναι φυσιολογικες και με ακουνε πολυ καλα.

 

Κάποιο θέμα με την Vodafone νομίζω

Μην σκαλίζεις την συσκευή δεν έχει πρόβλημα

Ίσως δεν είχες καλό σήμα εκεί που ήσουν και κάνει τέτοια νούμερα.

Όλα τα τηλέφωνα αν είσαι σε περιοχή με χάλια σήμα δεν έχουν ποιότητα

Μην κοιτάς τις γραμμές σήματος. Δεν λενε τίποτα αυτές. Μπορεί να έχεις 4 γραμμές αλλά να μην μπορείς ούτε κλήση να κάνεις.

Σε πολλά σημεία με cosmote το παθαίνω

Ειδικά στο εξοχικό άστο εδώ και 4-5 χρόνια έτσι χάλια είναι το σήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα με την Vodafone νομίζω

Μην σκαλίζεις την συσκευή δεν έχει πρόβλημα

Ίσως δεν είχες καλό σήμα εκεί που ήσουν και κάνει τέτοια νούμερα.

Όλα τα τηλέφωνα αν είσαι σε περιοχή με χάλια σήμα δεν έχουν ποιότητα

Μην κοιτάς τις γραμμές σήματος. Δεν λενε τίποτα αυτές. Μπορεί να έχεις 4 γραμμές αλλά να μην μπορείς ούτε κλήση να κάνεις.

Σε πολλά σημεία με cosmote το παθαίνω

Ειδικά στο εξοχικό άστο εδώ και 4-5 χρόνια έτσι χάλια είναι το σήμα

 

Φίλε Τάσο σε ευχαριστώ για την απάντηση σου καταρχάς . Αυτό που λες δεν γίνεται γιατί συμβαίνει σε χώρο του σπιτιού σε χώρο της δουλειάς και σε χώρο άσχετο . Επίσης είχα μια συσκευή παλιά για να κάνω την δουλειά μου και με άκουγαν κανονικά πάλι . Άλλωστε πριν από αυτό το κινητό είχα s8,δεν είχα ποτέ θέμα με τις κλήσεις . Μου αρεσει το κινητό και θα ήθελα να βρω την λύση αλλά το σέρβις δυστυχώς δεν έκανε κάτι . Θα μιλήσω από Δευτέρα με την apple Ελλάς

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο σε ευχαριστώ για την απάντηση σου καταρχάς . Αυτό που λες δεν γίνεται γιατί συμβαίνει σε χώρο του σπιτιού σε χώρο της δουλειάς και σε χώρο άσχετο . Επίσης είχα μια συσκευή παλιά για να κάνω την δουλειά μου και με άκουγαν κανονικά πάλι . Άλλωστε πριν από αυτό το κινητό είχα s8,δεν είχα ποτέ θέμα με τις κλήσεις . Μου αρεσει το κινητό και θα ήθελα να βρω την λύση αλλά το σέρβις δυστυχώς δεν έκανε κάτι . Θα μιλήσω από Δευτέρα με την apple Ελλάς

 

Ακριβώς τα ίδια θέματα έχω και εγώ με iPhone se. Δεν θα βγάλεις άκρη λογικά φταίει το κινητό αλλά δεν θα στο βρούμε με τίποτα στο service. Απλά είμαστε άτυχοι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο σε ευχαριστώ για την απάντηση σου καταρχάς . Αυτό που λες δεν γίνεται γιατί συμβαίνει σε χώρο του σπιτιού σε χώρο της δουλειάς και σε χώρο άσχετο . Επίσης είχα μια συσκευή παλιά για να κάνω την δουλειά μου και με άκουγαν κανονικά πάλι . Άλλωστε πριν από αυτό το κινητό είχα s8,δεν είχα ποτέ θέμα με τις κλήσεις . Μου αρεσει το κινητό και θα ήθελα να βρω την λύση αλλά το σέρβις δυστυχώς δεν έκανε κάτι . Θα μιλήσω από Δευτέρα με την apple Ελλάς

 

Βάλε άλλη sim κάνε 10 κλήσεις σε διαφορετικά σημεία και αν δεν εμφανίσει κάποιο πρόβλημα τότε φτιάξει η sim σου ή Vodafone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια θέματα έχω και εγώ με iPhone se. Δεν θα βγάλεις άκρη λογικά φταίει το κινητό αλλά δεν θα στο βρούμε με τίποτα στο service. Απλά είμαστε άτυχοι.

Φιλε δεν το δεχομαι οτι ειμαστε ατυχοι.Δωσαμε καποια λεφτα και πρεπει να αναλαβουν τις ευθυνες τους.Γιαυτο εχουμε εγγυηση.Εγω θα το κυνηγησω. https://discussions.apple.com/message/30735753#30735753 εδω γινεται χαμος με αυτο το προβλημα. Υποψιαζομαι οτι ειναι πατατα της apple σε θεμα hardware και το κανει γαργαρα. Δεν φταιει το μικροφωνο.Φταιει το codec που συμπιεζει τον ηχο .Αυτο το τσιπακι ειναι πανω στην μητρικη πλακετα. Δεν κανει καλο bitrate με αποτελεσμα η αλλοιωση της φωνης. Μονο οταν εβαλα cosmote και καλουσα σε cosmote με ακουγε καλα γιατι γενικα η cosmote εχει μεγαλυτερο bitrate απο τις αλλες . Βασικα με την ακυρωση θορυβου κατι γινεται.

 

 

Βάλε άλλη sim κάνε 10 κλήσεις σε διαφορετικά σημεία και αν δεν εμφανίσει κάποιο πρόβλημα τότε φτιάξει η sim σου ή Vodafone

Κατανοω τις αποψεις αλλα δεν το δεχομαι. Δεν γινεται να μιλαω με νοκια με κουμπια μια χαρα και με το iphone να μην με ακουνε με την ιδια sim. Επισης vodafone εχω πολλα χρονια,ουδεποτε ειχα προβλημα. Και παλιοτερα παλι iphone ειχα. Δεν ειναι θεμα δικτυου. Εβαλα κ σιμ φιλων .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν το δεχομαι οτι ειμαστε ατυχοι.Δωσαμε καποια λεφτα και πρεπει να αναλαβουν τις ευθυνες τους.Γιαυτο εχουμε εγγυηση.Εγω θα το κυνηγησω. https://discussions.apple.com/message/30735753#30735753 εδω γινεται χαμος με αυτο το προβλημα. Υποψιαζομαι οτι ειναι πατατα της apple σε θεμα hardware και το κανει γαργαρα. Δεν φταιει το μικροφωνο.Φταιει το codec που συμπιεζει τον ηχο .Αυτο το τσιπακι ειναι πανω στην μητρικη πλακετα. Δεν κανει καλο bitrate με αποτελεσμα η αλλοιωση της φωνης. Μονο οταν εβαλα cosmote και καλουσα σε cosmote με ακουγε καλα γιατι γενικα η cosmote εχει μεγαλυτερο bitrate απο τις αλλες . Βασικα με την ακυρωση θορυβου κατι γινεται.

 

 

 

Κατανοω τις αποψεις αλλα δεν το δεχομαι. Δεν γινεται να μιλαω με νοκια με κουμπια μια χαρα και με το iphone να μην με ακουνε με την ιδια sim. Επισης vodafone εχω πολλα χρονια,ουδεποτε ειχα προβλημα. Και παλιοτερα παλι iphone ειχα. Δεν ειναι θεμα δικτυου. Εβαλα κ σιμ φιλων .

 

Τα παλιά Nokia είχαν μόνο 2g

Αν εσύ το έχεις τώρα σε 3g και δεν έχεις καλό σήμα ίσως οφείλεται εκεί

Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά αφού δεν στο δέχτηκαν ψάχνουμε μήπως και είναι κάτι άλλο

Βάλε άλλη sim πάλι Vodafone και κάνε δοκιμές είτε στο ίδιο σημείο είτε παράλληλα και με τις δύο sim σε άλλο σημείο

 

Κάπως να απομονώσουμε τις περιπτώσεις τι μπορεί να φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα παλιά Nokia είχαν μόνο 2g

Αν εσύ το έχεις τώρα σε 3g και δεν έχεις καλό σήμα ίσως οφείλεται εκεί

Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά αφού δεν στο δέχτηκαν ψάχνουμε μήπως και είναι κάτι άλλο

Βάλε άλλη sim πάλι Vodafone και κάνε δοκιμές είτε στο ίδιο σημείο είτε παράλληλα και με τις δύο sim σε άλλο σημείο

 

Κάπως να απομονώσουμε τις περιπτώσεις τι μπορεί να φταίει

 

Προς θεού δεν παρεξηγώ, λύση ψάχνουμε να βρούμε . Μου αρέσει η συσκευή και θέλω να την κρατήσω. Με 2g είμαι τώρα άλλωστε . Αλλά προείπα ότι κ σε αλλα σμαρτφον δεν είχα θέμα ποτέ . Προς το παρόν σήμερα θα κάνω επαναφορά με dfu mode το iOS 11.1 να μπει καθαρό μέσα . Έχω άλλη μια λύση πατέντα που θα κάνω αν δεν φτιάξει με επαναφορά .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παιδιά εσείς που έχετε περάσει την 11.1 πως είναι η εμπειρία σας; Είμαι ακόμα με 10.3.2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος,οπότε ψιλοφοβαμαι να κάνω μετάβαση σε αυτήν αν και ως τώρα βλέπω θετικά σχόλια. Με ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο η μπαταρία που τώρα είναι σε πολύ καλό επίπεδο, όπως και στο γενικό ρολλαρισμα. Ευχαριστώ
Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παιδιά εσείς που έχετε περάσει την 11.1 πως είναι η εμπειρία σας; Είμαι ακόμα με 10.3.2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος,οπότε ψιλοφοβαμαι να κάνω μετάβαση σε αυτήν αν και ως τώρα βλέπω θετικά σχόλια. Με ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο η μπαταρία που τώρα είναι σε πολύ καλό επίπεδο, όπως και στο γενικό ρολλαρισμα. Ευχαριστώ

 

Δεν το είχα τότε το κινητό . Όταν έβαλα όμως την 11.0.3 δεν δούλευε σωστά . Ούτε αυτονομία είχε . Τώρα με την 11.1 δουλεύει υποδειγματικά όπως πρέπει για iPhone . Μπαταρία είναι νωρίς ακόμα αλλά δεν νομίζω να μην είναι καλή. Στην τελευταία beta που είχα βάλει το είχαν φτιάξει κ αυτό .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παιδιά εσείς που έχετε περάσει την 11.1 πως είναι η εμπειρία σας; Είμαι ακόμα με 10.3.2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος,οπότε ψιλοφοβαμαι να κάνω μετάβαση σε αυτήν αν και ως τώρα βλέπω θετικά σχόλια. Με ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο η μπαταρία που τώρα είναι σε πολύ καλό επίπεδο, όπως και στο γενικό ρολλαρισμα. Ευχαριστώ

 

Από θέμα αυτονομίας η έκδοση που έχεις ήταν η καλύτερη

Εγώ θα το άφηνα έτσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει την 11.1 απο την πρωτη μερα η μπαταρια ειναι τελεια οπως στην 10.3.3 καμια σχεση η 11.0 με την 11.1. η μπαταρια στην 11.1 ειναι τελεια ανετα 2 μερες ενω με την 11.0.3με το ζωρι 1 μερα με φουλ χρηση iphone 7 plus..
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αυτονομίας η έκδοση που έχεις ήταν η καλύτερη

Εγώ θα το άφηνα έτσι

 

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι να το αφήσω σε αυτήν και να μην πειραματιστω. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν δεν κάνω τώρα την αναβάθμιση που η τελευταία έκδοση φαίνεται να είναι σταθερή μπορεί στην επόμενη να μην είμαι τόσο τυχερός και να μείνω στην 10αρα ες αει...

Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι να το αφήσω σε αυτήν και να μην πειραματιστω. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν δεν κάνω τώρα την αναβάθμιση που η τελευταία έκδοση φαίνεται να είναι σταθερή μπορεί στην επόμενη να μην είμαι τόσο τυχερός και να μείνω στην 10αρα ες αει...

 

Και η 11.2 είναι καλή

Οι beta που έχουν βγει και τις έχουν περάσει κάποιοι λένε ότι είναι καλύτερες κι από 11.1 οπότε μην βιάζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει την 11.1 απο την πρωτη μερα η μπαταρια ειναι τελεια οπως στην 10.3.3 καμια σχεση η 11.0 με την 11.1. η μπαταρια στην 11.1 ειναι τελεια ανετα 2 μερες ενω με την 11.0.3με το ζωρι 1 μερα με φουλ χρηση iphone 7 plus..

 

H 11.2 είναι ακόμη καλύτερη.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν το δεχομαι οτι ειμαστε ατυχοι.Δωσαμε καποια λεφτα και πρεπει να αναλαβουν τις ευθυνες τους.Γιαυτο εχουμε εγγυηση.Εγω θα το κυνηγησω. https://discussions.apple.com/message/30735753#30735753 εδω γινεται χαμος με αυτο το προβλημα. Υποψιαζομαι οτι ειναι πατατα της apple σε θεμα hardware και το κανει γαργαρα. Δεν φταιει το μικροφωνο.Φταιει το codec που συμπιεζει τον ηχο .Αυτο το τσιπακι ειναι πανω στην μητρικη πλακετα. Δεν κανει καλο bitrate με αποτελεσμα η αλλοιωση της φωνης. Μονο οταν εβαλα cosmote και καλουσα σε cosmote με ακουγε καλα γιατι γενικα η cosmote εχει μεγαλυτερο bitrate απο τις αλλες . Βασικα με την ακυρωση θορυβου κατι γινεται.

 

 

 

Κατανοω τις αποψεις αλλα δεν το δεχομαι. Δεν γινεται να μιλαω με νοκια με κουμπια μια χαρα και με το iphone να μην με ακουνε με την ιδια sim. Επισης vodafone εχω πολλα χρονια,ουδεποτε ειχα προβλημα. Και παλιοτερα παλι iphone ειχα. Δεν ειναι θεμα δικτυου. Εβαλα κ σιμ φιλων .

 

Μήπως το τηλέφωνο έχει 2 μικρόφωνα?εχει ΤΎΧΕΙ σε συσκευή να μιλάς καλά κ όταν τραβάς βίντεο να έχει παράσιτα..με λίγα λόγια ειχε 2 διαφορετικά μικρόφωνα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι να το αφήσω σε αυτήν και να μην πειραματιστω. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν δεν κάνω τώρα την αναβάθμιση που η τελευταία έκδοση φαίνεται να είναι σταθερή μπορεί στην επόμενη να μην είμαι τόσο τυχερός και να μείνω στην 10αρα ες αει...

 

Η 11.1 είναι μια χαρά. Προχώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η 11.2 είναι καλή

Οι beta που έχουν βγει και τις έχουν περάσει κάποιοι λένε ότι είναι καλύτερες κι από 11.1 οπότε μην βιάζεσαι

 

Γιατί να μη βιαστεί? Αφού η 11.1 είναι μια χαρά. Αν η 11.2 είναι ακόμη καλύτερη ας την περάσει και αυτή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...