Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια αντιμετοπιζω ενα προβλημα το οποιο θα μ κανει να μην ξανα παρω iPhone στα χερια μου ποτε ξανα αυτος ειναι και ο λογος που επιθυμω τα Androids. Το προβλημα ειναι οταν ανεβαζω μια φωτογραφια ή παρα πολλες 40 π.χ. στο Facebook και στο Insagraph να καθυστερουν να ανεβουν και επισης οταν κανω ανανεωση στην αρχικη σελιδα του facebook και του insagraph παλι να γυριζει αυτο το κυκλακι πανω και να καθυστερη και μετα σου λενε οτι ειναι καλυτερα τα iPhones....... Το δοκιμασα και με WIFI και με 4G και το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.

 

Πως συμπεριφέρεται το Facebook και το instagram δεν έχει σχέση με το iPhone

Καθυστερούν είναι λογικό αν είναι 40 φωτογραφίες ταυτόχρονα

Ψάξε την αιτία από άλλους χρήστες που δουλεύουν την εφαρμογή αυτή και τι μπορεί να συμβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως συμπεριφέρεται το Facebook και το instagram δεν έχει σχέση με το iPhone

Καθυστερούν είναι λογικό αν είναι 40 φωτογραφίες ταυτόχρονα

Ψάξε την αιτία από άλλους χρήστες που δουλεύουν την εφαρμογή αυτή και τι μπορεί να συμβαίνει

Παντος δεν ειναι μονο θεμα οταν ανεβαζω φωτογραφιες φιλε μ αλλα και οταν κανω ανανεωση στα πιο προσφατα ή στα κορυφαια νεα του Facebook και του insegraph. Παντος στις αντοιστοιχες android συσκευες μου δεν εχω κανενα θεμα και καμια καθυστεριση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Φβ δεν έχω αλλά με το ινστα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παντος δεν ειναι μονο θεμα οταν ανεβαζω φωτογραφιες φιλε μ αλλα και οταν κανω ανανεωση στα πιο προσφατα ή στα κορυφαια νεα του Facebook και του insegraph. Παντος στις αντοιστοιχες android συσκευες μου δεν εχω κανενα θεμα και καμια καθυστεριση.

 

Έχει θέματα η εφαρμογή

Έχουν πολλοί προβλήματα δεν είσαι ο μόνος

Εδώ μόνο που κανείς εγκατάσταση τις εφαρμογές αυτές αρχίζει το τηλέφωνο να παρουσιάζει δυσλειτουργίες

Δεν φταίνε οι συσκευές για τα προβλήματα των εφαρμογών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντος δεν ειναι μονο θεμα οταν ανεβαζω φωτογραφιες φιλε μ αλλα και οταν κανω ανανεωση στα πιο προσφατα ή στα κορυφαια νεα του Facebook και του insegraph. Παντος στις αντοιστοιχες android συσκευες μου δεν εχω κανενα θεμα και καμια καθυστεριση.

 

Εγω ανεβασα σημερα και fb και instagram μαζι 4 photo ολα κομπλε κανενα προβλημα iphone 7 plus με ios 11.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανεβασα σημερα και fb και instagram μαζι 4 photo ολα κομπλε κανενα προβλημα iphone 7 plus με ios 11.0.3

Καλησπερα εγω εμεινα στην 11.0.2 ομως τωρα μου ηρθε η αναβαθμιση και θα την κανω μακαρι να δω διαφορα αλλα και απο την αλλη πλευρα μπορει να παιζει ρολο και η γραμμη upload της adsl γραμμης μου στο σπιτι ναι οκ αυτο το καταλαβενω αλλα το αλλο με το 4G ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω εμεινα στην 11.0.2 ομως τωρα μου ηρθε η αναβαθμιση και θα την κανω μακαρι να δω διαφορα αλλα και απο την αλλη πλευρα μπορει να παιζει ρολο και η γραμμη upload της adsl γραμμης μου στο σπιτι ναι οκ αυτο το καταλαβενω αλλα το αλλο με το 4G ;

Θα δεις διαφορα στην 11.0.3 εχει λιγοτερο lag και λιγο καλυτερη μπαταρια στην 11.1 θα ειναι ολα κομπλε πιστευω το lag κοντευει να εξαφανιστει

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να κανω ηχογραφηση κλησεων οπως πχ στο android με το acr?
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να κανω ηχογραφηση κλησεων οπως πχ στο android με το acr?

 

 

 

Σαν τρελός ψάχνω να βρω κάτι αντίστοιχο και δεν βρίσκω, με αποτέλεσμα να έχω το 7 Plus ως δεύτερη συσκευή και το Α3 2017 ως εταιρικό τηλ.

Μου κάνει εντύπωση το ότι δεν υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές σαν το ΑCR.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις διαφορα στην 11.0.3 εχει λιγοτερο lag και λιγο καλυτερη μπαταρια στην 11.1 θα ειναι ολα κομπλε πιστευω το lag κοντευει να εξαφανιστει

Όπως τα λες είναι έχω την 11.1 beta και έχει διορθωθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό και το lag και η απόδοση της μπαταρίας του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Σαν τρελός ψάχνω να βρω κάτι αντίστοιχο και δεν βρίσκω, με αποτέλεσμα να έχω το 7 Plus ως δεύτερη συσκευή και το Α3 2017 ως εταιρικό τηλ.

Μου κάνει εντύπωση το ότι δεν υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές σαν το ΑCR.

 

 

 

Από ότι έψαξα λίγο σου δίνει την δυνατότητα μέσω πληρωμής πάντα να κανεις ηχογράφηση και να αποθηκεύονται σε σέρβερ . Μόνο σε jailbreak υπάρχει αυτό που θελουμε ακριβώς από έλληνα developer . Εγώ jb δεν κάνω όποτε θα μείνω στα αυγά μου , αν και στη δουλειά μου το θέλω παρά πολύ .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έψαξα λίγο σου δίνει την δυνατότητα μέσω πληρωμής πάντα να κανεις ηχογράφηση και να αποθηκεύονται σε σέρβερ . Μόνο σε jailbreak υπάρχει αυτό που θελουμε ακριβώς από έλληνα developer . Εγώ jb δεν κάνω όποτε θα μείνω στα αυγά μου , αν και στη δουλειά μου το θέλω παρά πολύ .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εγώ δεν πρόκειται να κάνω jailbreak οπότε ίσως δοκιμάσω μια εφαρμογή επί πληρωμής και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Έχω το iPhone 7 Plus και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Κάποιες φορές όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο σε standby, πάω να το ανοίξω με το Home Button αλλά δεν ανταποκρίνεται και ανοίγει μετά από αρκετά δευτερόλεπτα.

 

Το παρουσιάζει σε όλες τις εκδόσεις που βγήκαν μετά το iOS 11. Μάλιστα στο iOS 11.0.3, έκανα restore και επαναφορά από backup αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Έχω εστιάσει, ότι συμβαίνει τις περισσότερες φορές όταν κάνω update σε εφαρμογές στο app store, το βάζω σε standby και ενώ συνεχίζει το update προσπαθώ να το ανοίξω.

 

Γενικά το app store σε update όλων δεν δουλεύει όπως στο iOS 10.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Στην συνομιλία μου με άλλους δεν με ακούν καθαρά , και κάποιοι πολλές φορές με ακούνε από μακρυά. Το κόβω για μικρόφωνο .. να το πάω στη Vodafone που το αγόρασα και να αναλάβουν αυτοί ή να το στείλω εγώ κατευθείαν infoquest?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την 11.0.3 lag δεν εχει και η μπαταρια ειναι σαφως βελτιωμενη iphone 7 plus.Ολα δουλευουν κανονικα σεταρισμα μεσα απο itunes.. Edited by Ntanis1
Link to comment
Share on other sites

Στην συνομιλία μου με άλλους δεν με ακούν καθαρά , και κάποιοι πολλές φορές με ακούνε από μακρυά. Το κόβω για μικρόφωνο .. να το πάω στη Vodafone που το αγόρασα και να αναλάβουν αυτοί ή να το στείλω εγώ κατευθείαν infoquest?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tελικα πηγα στη vodafone και θα τους το αφησω εκει να το αναλαβουν αυτοι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την 11.0.3 lag δεν εχει και η μπαταρια ειναι σαφως βελτιωμενη iphone 7 plus.Ολα δουλευουν κανονικα σεταρισμα μεσα απο itunes..

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ .

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι όλα ρόδινα, όταν ξεκλειδώνεις τη συσκευή και περιμένεις να ρολάρει το wallpaper, ενώ πειν ένα μήνα άνοιγε αστραπιαία.

Και αυτό γίνεται συνέχεια, δεν είναι καθυστέρηση σε μια εφαρμογή ή κάποιο bug, σε ενοχλεί όποτε ξεκλειδώνεις το κινητό.

Εννοείται set up as new στην 11, ούτε backup δεν πέρασα, όλα από τη αρχή.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι όλα ρόδινα, όταν ξεκλειδώνεις τη συσκευή και περιμένεις να ρολάρει το wallpaper, ενώ πειν ένα μήνα άνοιγε αστραπιαία.

Και αυτό γίνεται συνέχεια, δεν είναι καθυστέρηση σε μια εφαρμογή ή κάποιο bug, σε ενοχλεί όποτε ξεκλειδώνεις το κινητό.

Εννοείται set up as new στην 11, ούτε backup δεν πέρασα, όλα από τη αρχή.

 

το ειχα κι εγω αυτο

μεγαλη καθυστερηση. εχει διορθωθει στις beta της 11.1 οποτε εν αναμονη της επισημης 11.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση: δέχομε μια κλήση ,αλλά δεν θέλω να απαντήσω...υπάρχει τρόπος να σταματήσω τον ήχο της κλήσης ? δεν θέλω να κάνω απόριψη κλήσης....γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς ένα κουμπί αυξομείωσης της έντασης. Νομίζω και μια φορά το on/off αλλά δεν είμαι σίγουρος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πατάς ένα κουμπί αυξομείωσης της έντασης. Νομίζω και μια φορά το on/off αλλά δεν είμαι σίγουρος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πατας μια φορα το κουμπι on/off και κανει σιγαση,αν το πατησεις δυο φορες μαζι κλεινεις το τηλεφωνο.

Μονος τροπος για να το κλεισεις στην lock screen αλλα και ανοιχτο να το εχεις το τηλεφωνο παλι μπορεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορισε σήμερα 11.1 φοβερή μηδέν lag ταχύτατο μεγάλη διαφορά από 11.0.3 το καλύτερο update μέχρι στιγμής για iOS 11 από τη ώρα που το έβαλα πετάει το iPhone 7 Plus...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...