Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γνωρίζω αν έχει αναφερθεί ήδη, αλλά από την ώρα που περασα το ios 11, δε λειτουργούν τα custom ringtones που έχω στο κινητό μου. Μπορώ να τα ακούσω, ακόμη και να βάλω σε επαφή, αλλά πάντα το κινητό χτυπάει με το default ringtone, εκτός και αν επιλέξω κάποιο από εκείνα που έχω αγοράσει από το Store. Και άλλη πατάτα του IOS 11; :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πιο smooth λειτουργια με το 11.0.1, και στο 7 plus, και στο 7, και στο SE, και στο 6S Plus (έχουμε πολλα στο σπιτι, το ξερω... :) )...δεν κανει τα κολληματα του 11. Βλεπουμε και η μπαταρια πώς θα παει τις επομενες μερες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο smooth λειτουργια με το 11.0.1, και στο 7 plus, και στο 7, και στο SE, και στο 6S Plus (έχουμε πολλα στο σπιτι, το ξερω... :) )...δεν κανει τα κολληματα του 11. Βλεπουμε και η μπαταρια πώς θα παει τις επομενες μερες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Συμφωνώ. Στο 6s plus πηγαίνει καλύτερα η αναβάθμιση.

Μπαταρία στα ίδια μου φαίνεται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η 11.0.1? Πότε? Εμένα δεν μου εχε8 έρθει κάποια ειδοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η 11.0.1? Πότε? Εμένα δεν μου εχε8 έρθει κάποια ειδοποίηση

 

 

εχθες κυκλοφορησε....

 

παντως βλεπω παλι καποια κολληματακια και μπαταρια τα ιδια.:confused:

Edited by aris_21
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 11.0.1 σε iPad πιο ομαλή μου φαίνεται από την 11.0 να δούμε τώρα μια δυο μέρες αν ομαλοποιήθηκε και η μπαταρία......μακάρι γιατί υπήρχε μια ελαφρά υψηλότερη κατανάλωση
Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε για την μπαταρία είπαμε. Reset settings and content then set as new και μετά κανονικά την 11.0.1. Μια χαρά μου είναι σε 7 plus. Όπως ήμουν στην 10.3.3

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η 10.3.3 ειναι απλά τέλεια... γυρίστε και θα το θυμηθείτε

 

 

 

Την υπογράφει ακόμα την 10.3.3; ;)

 

Εγώ δεν είχα κανένα παράπονο με την 10.3.3. Ούτε με την 11 έχω θέμα μπαταρίας. Απλά κάποια κολληματάκια, όπως κάθε χρόνο με τις μεγάλες αναβαθμίσεις. Με τα επόμενα διορθώνονται αυτά!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα που παρατηρείται στα 11αρια ! Μπορεί να πάω να πατήσω μια εφαρμογή και να φριζαρει το κινητό με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω καμμία απολύτως εφαρμογή παρά μόνο τις συντομεύσεις . Να γυρίσω σε 10.3.3 μήπως να δω αν θα μου το κάνει και εκεί ; Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα που παρατηρείται στα 11αρια ! Μπορεί να πάω να πατήσω μια εφαρμογή και να φριζαρει το κινητό με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω καμμία απολύτως εφαρμογή παρά μόνο τις συντομεύσεις . Να γυρίσω σε 10.3.3 μήπως να δω αν θα μου το κάνει και εκεί ; Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ;;

 

 

 

11.0.1 κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής σε τίποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω downgrade σε 10.3.3 μετά για 11 μόνο στην τελευταία θα μπορώ να πάω ; Το λέω σε περίπτωση που βγει jailbreak για 11 και όχι για 11.0.1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω downgrade σε 10.3.3 μετά για 11 μόνο στην τελευταία θα μπορώ να πάω ; Το λέω σε περίπτωση που βγει jailbreak για 11 και όχι για 11.0.1

 

Θα αργήσει το jailbreak καλύτερα σε iOS 10 μείνε έχεις πιο πολλές ελπίδες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω downgrade σε 10.3.3 μετά για 11 μόνο στην τελευταία θα μπορώ να πάω ; Το λέω σε περίπτωση που βγει jailbreak για 11 και όχι για 11.0.1

Αν κάνεις downgrade στην 10.3.3 και μετα θέλεις να ξαναβάλεις 11 πας στην 11.0 οσο καιρό ακόμα την υπογράφει η Apple αλλά θα έχεις τα γνωστά θέματα κατανάλωσης μπαταρίας που έχουν αναφερθεί. Εάν σταματήσει η Apple να υπογράφει την 11 πας μόνο σε 11.0.1. Πάντως λίγο δύσκολο να βγει άμεσα jailbreak στην 11. Πάντως αν είναι να κανείς downgrade στην 10.3.3 θα πρέπει να το κάνεις σχετικά άμεσα γιατί σε λίγο δεν θα υπογράφεται η 10.3.3 από την Apple

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες ημέρες με το iOS 11.0.1 μπορώ να πω ότι είμαι λίγο ευχαριστημένος! Αν εξαιρέσεις κάποια bug που υπάρχουν κυρίως στις εφαρμογές που μάλλον οφείλεται στη μη αναβάθμιση τους που πραγματικά φέτος δεν αναβαθμίζονται ενώ παλιότερα είχαμε αναβαθμίσεις στις εφαρμογές day1! Τέλος πάντων αν εξαιρέσεις αυτά τα μικρόbug ολα κυλούν πολύ ομαλά όπως στο iOS10.3.3 και η μπαταρία επίσης κινείται σε πολύ καλά επίπεδα σε σχέση με πριν!

Επίσης παρατήρησα μια ζέστη κάποιες φορές στην πλατό πίσω από το powerbutton πράγμα που δεν συναντούσες παλιότερα! Ευτυχώς βλέπω μια μεγάλη βελτίωση όμως σε σχέση με το απαράδεκτο iOS 11!

Υ.Γ. Η αναβάθμιση από το 10.3.3 σε 11 έγινε μέσω iTunes με setup as new και σε 11.0.1 με απλή αναβάθμιση OTA μετά έκανα επαναφορά τις ρυθμίσεις και έκλεισα την πλειοψηφία των διακοπτών στις υπηρεσίες τοποθεσίας (ακολούθησα τις οδηγίες πιο πάνω) ! Αυτά ! Έτσι το προτείνω!

f480f3816ed205c7498a918c030c4b6b.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να αναβαθμιστούν όλες οι εφαρμογές σε iOS 11 στο AppStore θα πάρει μερικες ημέρες ακόμα μετά θα μπορεί κάποιος να μιλήσει που έχει εγκαταστήσει την καινούριο έκδοση για διαφορά στην κατανάλωσης. Σίγουρα όμως ακόμα και στα πρώτα 24ωρα φαίνεται κάποια μικρή διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την developers beta της 11.1 και μπορω να πω οτι βελτιωνετε ακομα περισοτερο η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις χθες πήγα σε 10.3.3 και είμαι σε αναμονή

 

Εγώ γυρίζωντας στην 10.3.3 διαπίστωσα πως το τηλέφωνο πετάει

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως ενεργοποιούμε το volte ; γιατί στην χρήση lte υπάρχει μόνο voice / off αν και το wifi calling λειτουργεί κανονικά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε voice και είσαι κομπλέ μου φαίνεται. Για σιγουριά, ενεργοποίησε δεδομένα και επέλεξε voice and data

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.με την αναβάθμιση 11.01 παγώνει

Το κινητό στην αναπαραγωγή βίντεο.το έχει κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...