Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διαφωνώ και εγώ παραδέχομαι ότι στο τομέα οθόνη και ιδιαίτερα της κάμερας το s8 δεν έχει ανταγωνισμό απλά συνηθισμένος στο περιβάλλον ios όταν χρησιμοποιώ android όσο καλό και αν είναι το τηλέφωνο προσωπικά νιώθω ότι κάτι λείπει.

 

Εννοείται πως ο καθένας έχει το προσωπικό του γούστο και τις προτεραιότητές του. Και σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι το 7αρι δεν είναι σπουδαία συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να πάω σε 7ρι plus στο ματ χρώμα έχω έναν προβληματισμό άκουσα ότι ξεφλουδιζει το χρώμα. Είναι υπαρκτό αυτό το πρόβλημα? Όποιος έχει το συγκεκριμένο μοντέλο μπορεί παρακαλώ πολύ να μου πει την γνώμη του?

Τα 32gb αρκούν ή τα 128 είναι πλέον μονόδρομος?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να πάω σε 7ρι plus στο ματ χρώμα έχω έναν προβληματισμό άκουσα ότι ξεφλουδιζει το χρώμα. Είναι υπαρκτό αυτό το πρόβλημα? Όποιος έχει το συγκεκριμένο μοντέλο μπορεί παρακαλώ πολύ να μου πει την γνώμη του?

Τα 32gb αρκούν ή τα 128 είναι πλέον μονόδρομος?

 

Τα 128gb είναι μονόδρομος για μένα. Ανάλογα με την χρήση πάντα αλλά γιατί να περιοριστείς?

Για το Μαύρο νομίζω πως το jet black είχε θέμα αλλά ας μιλήσουν οι κάτοχοι των συγκεκριμένων χρωμάτων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Jet Black πάντως ενώ με αυτά που άκουγα με φόβισε, το είχα 2 ημέρες χωρίς θήκη σε τσέπες, τραπέζι κτλπ και δεν έπαθε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με κρατάει να έρθω 100% σε μήλο είναι το κόστος αποθηκευτικού χώρου , προσωπικά για μένα είναι απλησίαστη.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να πάω σε 7ρι plus στο ματ χρώμα έχω έναν προβληματισμό άκουσα ότι ξεφλουδιζει το χρώμα. Είναι υπαρκτό αυτό το πρόβλημα? Όποιος έχει το συγκεκριμένο μοντέλο μπορεί παρακαλώ πολύ να μου πει την γνώμη του?

Τα 32gb αρκούν ή τα 128 είναι πλέον μονόδρομος?

 

Δεν έχει προβλήματα το χρώμα

Τα 32 αρκούν ανάλογα την χρήση

Το έχω ένα χρόνο και έχω και 10gb ελεύθερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με κρατάει να έρθω 100% σε μήλο είναι το κόστος αποθηκευτικού χώρου , προσωπικά για μένα είναι απλησίαστη.

 

Ή διαφορά 32 με 128 είναι 90€. Δεν νομίζω πως είναι τόσο απαγορευτική (εννοείται πως ο καθένας έχει τα δικά του όρια). Κόψε από κάπου και κάνε το ντου. Δεν αξίζει για 90€ να πας σε 32αρι ΜΗ ΕΠΕΚΤΆΣΙΜΗ ΜΝΗΜΗΣ.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει προβλήματα το χρώμα

Τα 32 αρκούν ανάλογα την χρήση

Το έχω ένα χρόνο και έχω και 10gb ελεύθερα

 

Πάντα παίζει ρόλο η χρήση. Όμως 1 χρόνο και έχεις 10 ελεύθερα? Κι αν εξαιρέσεις το λειτουργικό έχεις μόνο 10-12 χρήση? Φωτογραφίες δε βγάζεις βίντεο? Φωτογραφίες από παλιότερα κινητά σου δεν τις θέλεις μαζί? Να τις βλέπεις π.χ. με φίλους ή συγγενείς? Μη μου πεις cloud γιατί δεν είναι το ίδιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή διαφορά 32 με 128 είναι 90€. Δεν νομίζω πως είναι τόσο απαγορευτική (εννοείται πως ο καθένας έχει τα δικά του όρια). Κόψε από κάπου και κάνε το ντου. Δεν αξίζει για 90€ να πας σε 32αρι ΜΗ ΕΠΕΚΤΆΣΙΜΗ ΜΝΗΜΗΣ.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντα παίζει ρόλο η χρήση. Όμως 1 χρόνο και έχεις 10 ελεύθερα? Κι αν εξαιρέσεις το λειτουργικό έχεις μόνο 10-12 χρήση? Φωτογραφίες δε βγάζεις βίντεο? Φωτογραφίες από παλιότερα κινητά σου δεν τις θέλεις μαζί? Να τις βλέπεις π.χ. με φίλους ή συγγενείς? Μη μου πεις cloud γιατί δεν είναι το ίδιο.

 

Τις φώτο αν τις κάνεις συγχρονισμό με τον υπολογιστή και τις ξανά περάσει στο τηλέφωνο τις μειώνει σε μέγεθος κατά πολύ

Το αυθεντικό αρχείο μένει στον υπολογιστή

Έτσι έχω 3000 φωτογραφίες που καταλαμβάνουν πολύ λίγο χώρο

Βίντεο έχω κάποια άλλα δεν τραβάω μεγάλα έτσι κι αλλιώς

Μουσική έχω πάλι κάνα 1000 κομμάτια.

Παραπάνω δεν χρειάζομαι.

 

Για αυτό πχ θα ήταν λάθος να μου προτείνεις εμένα να δώσω 90€ παραπάνω να πάρω το 128gb ενώ δεν πρόκειται να το χρειαστώ

 

Δεν υπάρχει απόλυτη έννοια πόσα gb να προτείνουμε σε κάποιον που δεν έχει καν την συσκευή.

 

Παρόλα αυτά νομίζω ότι τα 64gb ήταν και θα είναι ένας καλός μέσος όρος για όλους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις φώτο αν τις κάνεις συγχρονισμό με τον υπολογιστή και τις ξανά περάσει στο τηλέφωνο τις μειώνει σε μέγεθος κατά πολύ

Το αυθεντικό αρχείο μένει στον υπολογιστή

Έτσι έχω 3000 φωτογραφίες που καταλαμβάνουν πολύ λίγο χώρο

Βίντεο έχω κάποια άλλα δεν τραβάω μεγάλα έτσι κι αλλιώς

Μουσική έχω πάλι κάνα 1000 κομμάτια.

Παραπάνω δεν χρειάζομαι.

 

Για αυτό πχ θα ήταν λάθος να μου προτείνεις εμένα να δώσω 90€ παραπάνω να πάρω το 128gb ενώ δεν πρόκειται να το χρειαστώ

 

Δεν υπάρχει απόλυτη έννοια πόσα gb να προτείνουμε σε κάποιον που δεν έχει καν την συσκευή.

 

Παρόλα αυτά νομίζω ότι τα 64gb ήταν και θα είναι ένας καλός μέσος όρος για όλους

 

Γι αυτό ξεκίνησα λέγοντας "είναι θέμα χρήστης"

Συμφωνούμε όμως πως ο καλύτερος μέσος όρος είναι τα 64gb αλλα αφού δεν υπάρχει τότε η λογική λέει να μη πιεστεις για 90€. Γνώμη μου πάντα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία παιδιά πως είστε; Με 11 βλέπω κατανάλωση 10% Min παραπάνω

 

 

 

Reset settings and content και μετά set as new και θα στρώσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα iPhones έχουν το προτέρημα του ios που κατά ένα μεγάλο μέρος είναι υπεύθυνο για την ομαλότητα της λειτουργίας της συσκευής. Ωραία ή οθόνη του s8 plus ωραία τα χρώματα της αλλά κατά την γνώμη μου ή εμπειρία χρήσης γέρνει υπέρ του iPhone.

Η samsung βάζει 1.5x στα animations στις ρυθμίσεις προγραμματιστη. Αν μπει 0.5 η εμπειρία χρήσης είναι καλύτερη από το ios. Μπορείτε να το δοκιμάσετε εφόσον ξέρετε πως να το κάνετε και να το διαπιστώσετε μόνοι σας.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Η samsung βάζει 1.5x στα animations στις ρυθμίσεις προγραμματιστη. Αν μπει 0.5 η εμπειρία χρήσης είναι καλύτερη από το ios. Μπορείτε να το δοκιμάσετε εφόσον ξέρετε πως να το κάνετε και να το διαπιστώσετε μόνοι σας.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Αυτό το πράγμα που συνεχίζεις δηλαδή δεν είναι λογικό

Μπαίνεις συνέχεια εδώ μέσα για να μας λες τι κάνει η Samsung και κάθε φορά τα ίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, βλέπω 7, το παραδέχομαι, παραδίνομαι και σηκώνω τα χέρια ψηλά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία παιδιά πως είστε; Με 11 βλέπω κατανάλωση 10% Min παραπάνω

Και εγώ τα ίδια. Πάει εκείνο που το άφηνα από τα χέρια μου και δεν έπεφτε καθόλου.

Reset settings and content και μετά set as new και θα στρώσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν το κάνω έτσι όπως προτείνεις, θα σβηστούν ολα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια. Πάει εκείνο που το άφηνα από τα χέρια μου και δεν έπεφτε καθόλου.

 

Αν το κάνω έτσι όπως προτείνεις, θα σβηστούν ολα, σωστά;

 

 

 

Μετά κάνε restore from iCloud

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό το θέμα με την μπαταρία σε iOS 11 δυστυχώς είναι γενικό και όχι μόνο στα iPhones. Έχω iPad Pro και βλέπω αυξημένη κατανάλωση από τότε που πέρασα την iOS 11.

Φαντάζομαι η Apple θα κάνει κάποιες αναβαθμίσεις στο μέλλον για να διορθώσει το πρόβλημα. Επειδή είχα εγκατεστημένες και τις προηγούμενες betas του iOS 11 βλέπω ότι δυστυχώς το πρόβλημα βρίσκεται στην τελική έκδοση μιας και με τις betas δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά κάνε restore from iCloud

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Sorry αν κουράζω αλλά θα είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω.

Με το restore θα επανέλθουν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις τους ή θα πρέπει να ρυθμίζω την κάθε εφαρμογή από την αρχή ;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας iPhone από το 3gs,oταν έβγαλε η Apple το 5 το οποίο ητο σαν τηλεκοντρόλ -βλέπετε note 8 τώρα:p-πηγα στο note 3 κ μέχρι πρότινος είχα το note 4!

Υπέροχο κινητό κ οθόνη -ένα από τα καλύτερα της σειράς κατ εμε!Στην αρχή όλα καλά και με το bt k γενικά περασα 2 χρόνια χωρίς προβλήματα!

Τελευταία όμως άρχισαν τα θέματα

Δεν συνδεοταν με το bt ακουστικό όπως έπρεπε ούτε κ με το ρολόι -Garmin Fenix 5!

Δεν ξέρω τι έφταιγε -ίσως τα apps ίσως το. bt αλλά με είχε κουράσει!

Βλέποντας το s8 /note 8 δεν μου άρεσαν καθόλου κ είπα να ξανά δοκιμάσω το iPhone,όπως κ έκανα με το 7plus!!

Άμεση σύνδεση με όλα -sbh 70 ,airpods,Apple watch κ το Fenix!

Χωρίς από συνδέσεις χωρίς τίποτα!

Ανά ζευγάρια φυσικά -airpods k Apple watch /sbh 70 κ Garmin!!

Μέχρι στιγμής τίποτα δεν μου έχει λείψει από το Android!!

Πολύ ωραία τα σούπερ ντουπερ features σε ένα κινητό αλλά τελικά τουλάχιστον εγώ θέλω να κάνει αυτά που πρέπει κ σωστά!!

Ps:με ios 11 όλα κυλουν μια χαρά!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι το screen mirroring του iPhone είναι το ίδιο με smart view του Android Δλδ βλέπεις στην tv ότι και στο κινητό? Η το μηλο συνδέεται μόνο με Apple tv η μόνο για βίντεο YouTube!? Ths
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι το screen mirroring του iPhone είναι το ίδιο με smart view του Android Δλδ βλέπεις στην tv ότι και στο κινητό? Η το μηλο συνδέεται μόνο με Apple tv η μόνο για βίντεο YouTube!? Ths

To Youtube chromecast δουλεύει μια χαρά, για mirroring ήξερα ότι μόνο με Apple tv.

 

Συνδέεται σε κάθε είδους τηλεόραση

Το έχεις δοκιμάσει αν και δεν κατάλαβα τι λέει;

Τα σχόλια από κάτω είναι επικά!!

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω ένα θέμα με το iPhone 7 Plus το είχα και στο 10.3.3 αλλά πίστευα ότι ήταν θέμα με το σήμα! Όταν με καλούσαν από κινητό το σήκωνα και ενώ είχα σήμα αν όχι Φούλ είχα πάντως, δεν άκουγα καθόλου τον άλλον, Ακουγόταν σαν ρομπότ με απανωτές διακοπές! Μόλις το έκλεινα αμέσως και έπαιρνα εγώ πίσω όλα ήταν μια χαρά! Σήμερα μου το έκανε και ενώ με κάλεσαν από σταθερό και είχα ενεργοποιημένα τα δεδομένα 3G και το σήμα ήταν φουλ και έχω και iOS 11 ! Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω ένα θέμα με το iPhone 7 Plus το είχα και στο 10.3.3 αλλά πίστευα ότι ήταν θέμα με το σήμα! Όταν με καλούσαν από κινητό το σήκωνα και ενώ είχα σήμα αν όχι Φούλ είχα πάντως, δεν άκουγα καθόλου τον άλλον, Ακουγόταν σαν ρομπότ με απανωτές διακοπές! Μόλις το έκλεινα αμέσως και έπαιρνα εγώ πίσω όλα ήταν μια χαρά! Σήμερα μου το έκανε και ενώ με κάλεσαν από σταθερό και είχα ενεργοποιημένα τα δεδομένα 3G και το σήμα ήταν φουλ και έχω και iOS 11 ! Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό συνήθως οφείλεται σε προβλήματα δικτύου του παρόχου που είσαι πχ cosmote

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...