Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι είχατε Android κ πήγατε ή γυρίσατε σε ios τι είναι αυτό που σας λείπει? ?
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε Android κ πήγατε ή γυρίσατε σε ios τι είναι αυτό που σας λείπει? ?

 

Σε εμένα προσωπικά τίποτα .Ουτε καν το συζητάω .Βρηκα την ησυχία μου

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε Android κ πήγατε ή γυρίσατε σε ios τι είναι αυτό που σας λείπει? ?

 

Κοιτα τα πράγματα πολύ απλά είναι.

Αν δεν σε ενδιαφέρει customization και παραπανω επιλογές και έλεγχο επι του UI τότε δεν θα σου λείψει το Android.

 

Και φυσικά λειτουργίες τύπου download torrent,φλασαρισμα,OTG.να προβάλεις εικόνα η video ασύρματα στυλ Miracast λες αντίο.

 

Για εμένα ένα ακόμα αρνητικό ότι δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω σε μια έκδοση οποιαδήποτε εφαρμογής αν κάτι χαλάσει η δεν σου αρέσει.

 

Αρκετές περίπτωσης μια αναβάθμιση εφαρμογής το αποτέλεσμα ήταν υποβάθμιση.

 

Πχ με Tapatalk μου έχει τύχει αρκετές φορές,με AVPlayerHD που έκοψε DTS ήχο support κ.α.

 

Και πρόσφατα η Apple απαγόρευσε VPN λειτουργία άρα εφαρμογές τύπου Adguard για κόψιμο διαφημίσεων θα λειτουργούν μόνο μέσω browser δηλαδή safari και όχι στις εφαρμογές.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχει και το ios διαφημισεις;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εφαρμογή που μου λείπει είναι η 500 Firepaper η οποία είναι wallpaper με εικόνες από το 500px.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Χθες το βραδυ αγορασα και εγω το iphone7 plus. Το εχω σεταρει σαν καινουριο χωρις backup. Βλεπω οτι κατα τη χρηση ζεστενεται σε σχεση με το iphone 6s που ειχα.

 

Ειναι φυσιολογικο; Η μπαταρια απο 12 το πρωι μεχρι τωρα ειναι στα 86% με αρκετη χρηση.

 

Ακουω τη γνωμη σας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Χθες το βραδυ αγορασα και εγω το iphone7 plus. Το εχω σεταρει σαν καινουριο χωρις backup. Βλεπω οτι κατα τη χρηση ζεστενεται σε σχεση με το iphone 6s που ειχα.

 

Ειναι φυσιολογικο; Η μπαταρια απο 12 το πρωι μεχρι τωρα ειναι στα 86% με αρκετη χρηση.

 

Ακουω τη γνωμη σας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Γνώμη μου είναι ότι ζεσταίνεται πιο πολύ από το 6s ειδικά γύρω από το κεντρικό πλήκτρο.

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και μην ξεχνάς τις υπερβολικά υψηλές θερμοκρασίες που επικρατούν αυτές τις μέρες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ για την αύξηση θερμοκρασίας στο home button, που την έχω στο 7 Plus αλλά και η γυναίκα μου στο 7. Είναι όμως και τα δύο μαύρα. Ας μας πει κάποιος που έχει λευκό, είναι το ίδιο; Ρωτάω γιατί το τελευταίο μαύρο που είχα πριν το 7 Plus ήτανε το 5S (6 και 6S Plus τα είχα σε λευκό, και όντως, δεν ήτανε το ίδιο)! Σαν συσκευή πάντως ζεσταίνεται όσο και το S8 που έχω, χωρίς να θεωρώ οτι είναι υπερβολικό, ή σε επίπεδο προβλήματος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ για την αύξηση θερμοκρασίας στο home button, που την έχω στο 7 Plus αλλά και η γυναίκα μου στο 7. Είναι όμως και τα δύο μαύρα. Ας μας πει κάποιος που έχει λευκό, είναι το ίδιο; Ρωτάω γιατί το τελευταίο μαύρο που είχα πριν το 7 Plus ήτανε το 5S (6 και 6S Plus τα είχα σε λευκό, και όντως, δεν ήτανε το ίδιο)! Σαν συσκευή πάντως ζεσταίνεται όσο και το S8 που έχω, χωρίς να θεωρώ οτι είναι υπερβολικό, ή σε επίπεδο προβλήματος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Εμενα ζεσταινεται κατω ακριβως απ την καμερα και κοντα στο power button. Μαυρο και το δικο μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ασημένιο 7 plus είχα και ζεσταινόταν κ αυτό στο home button.

Τώρα που έχω 6s plus ζεσταίνεται πιο λίγο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δε μπορείτε να συγκρίνετε έτσι απλά δυο εντελώς διαφορετικές συσκευές.

Άλλα υποσυστήματα έχει το 6S και άλλα το 7.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατόχους που προέρχονται απο android, αν ειναι ευχαριστημένοι με την μπαταρία,βγαζει ανετα μια μερα χρησης ; και κατα ποσο ειναι μειονέκτημα οτι δεν διαθέτει fast charge.
Link to comment
Share on other sites

Έξω η θερμοκρασία είναι πάνω από 35 βαθμούς

Το iPhone 7 που έχω δεν ζεσταινόταν καθόλου όλο το χρόνο. Τώρα εννοείται κάποιες στιγμές λίγο ζεσταίνεται αλλά είναι φυσιολογικό.

Συν ότι επειδή το πήρες τώρα το τηλέφωνο και το σκαλίζεις συνέχεια και κατεβάζεις εφαρμογές και λοιπά το ζορίζεις.

Στο παρασκήνιο τρέχουν πράγματα τις πρώτες μέρες μετά από το set up χωρίς να ξέρεις. Όλες οι διεργασίες δεν τελειώνουν άμεσα μόλις ανοίξεις την συσκευή για πρώτη φορά

 

Μην ανησυχείς δεν υπάρχει κανένα θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατόχους που προέρχονται απο android, αν ειναι ευχαριστημένοι με την μπαταρία,βγαζει ανετα μια μερα χρησης ; και κατα ποσο ειναι μειονέκτημα οτι δεν διαθέτει fast charge.

Όχι μόνο άνετα αλλά πολύ πιθανό να σου βγάλει και δεύτερη μέρα.

Εμένα δεν με ενοχλεί η έλλειψη fast charge, γιατί και που την είχα στο Note 4 δεν την χρησιμοποιούσα καθόλου λόγω επιβάρυνσης της μπαταρίας σε βάθος χρόνου.

Κατά την γνώμη μου, δεν πρέπει να ανησυχείς για την μπαταρία του iPhone 7 plus.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρετε τι παίζει με το dealbear; Έχει το 7plus 578,00€.

 

Μακρια απο το DealBer,αναξιοπιστο site.Καλυτερα μεταχειρησμενο απο καποιο φορουμ ή καινουργιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατόχους που προέρχονται απο android, αν ειναι ευχαριστημένοι με την μπαταρία,βγαζει ανετα μια μερα χρησης ; και κατα ποσο ειναι μειονέκτημα οτι δεν διαθέτει fast charge.

 

 

 

Επειδή πάντα έχω και τα δύο (και iPhone και android) τα iPhone μου βγάζουνε περισσότερες ώρες από τα android. Όσο για την γρήγορη φόρτιση (αν και δεν είναι ακριβώς το ίδιο) πάρε έναν επώνυμο αξιόπιστο φορτιστή με έξοδο 2Α αντί 1Α που έχει στο κουτί, και θα έχεις πιο γρήγορη φόρτιση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρετε τι παίζει με το dealbear; Έχει το 7plus 578,00€.

 

 

 

Κανε μια αναζήτησή dealber iPhonehellas και κάτσε διάβασε :)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του iPhone 7 plus εδώ και τρεις εβδομάδες. Αντιμετωπίζω ένα θέμα με χαμένες κλήσεις, πολύ συχνά με καλούν και το κινητό δείχνει απενεργοποιημένο χωρίς όμως να είναι. Στις ίδιες ακριβώς συνθήκες, όλα τα υπόλοιπα κινητά της οικογένειας λειτουργούν απροβλημάτιστα καθώς και ένα Galaxy S7 που είχα για προηγούμενη συσκευή. Το κινητό τρέχει την 10.3.3.

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο άνετα αλλά πολύ πιθανό να σου βγάλει και δεύτερη μέρα.

Εμένα δεν με ενοχλεί η έλλειψη fast charge, γιατί και που την είχα στο Note 4 δεν την χρησιμοποιούσα καθόλου λόγω επιβάρυνσης της μπαταρίας σε βάθος χρόνου.

Κατά την γνώμη μου, δεν πρέπει να ανησυχείς για την μπαταρία του iPhone 7 plus.

 

Ανεξαρτήτως τεστ που έχω διαβάσει στο ιντερνετ,η plus σειρα της apple έχει καλύτερη διάρκεια από τα android με τα οποια κονταροχτυπιέται άμεσα με εξαίρεση κάποιες ειδικές εκδόσεις με θηριώδεις μπαταρίες. Από εμπειρία δικιά μου που είχα το note 4 και το έχω συγκρίνει με το 7 plus μου αλλά και με το 6plus του κουμπάρου μου, απλώς καμία σχέση. πιστεύω ότι το ios παιζει τον ρόλο του εδώ...ιδίως σε standby mode η διαφορά τους στην κατανάλωση ήταν εμφανέστατη.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

S7 edge με την ίδια ακριβώς χρήση είχε καλύτερη αυτονομία από το τωρινό μου 7 plus. Είναι βέβαια ακόμη στην τέταρτη φόρτιση,θα δείξει...
Link to comment
Share on other sites

S7 edge με την ίδια ακριβώς χρήση είχε καλύτερη αυτονομία από το τωρινό μου 7 plus. Είναι βέβαια ακόμη στην τέταρτη φόρτιση,θα δείξει...

 

Μιλάμε για αισθητές διαφορές?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αισθητές οι διαφορές. Απλά δεν θυμάμαι πως συμπεριφερόταν το edge στις πρώτες φορτίσεις.

Βασικά κακώς το ανέφερα γιατί δεν μπορεί να κάνει κανείς συγκρίσεις με άστρωτη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από το S7 edge, το οποίο αν και έχει μεγαλύτερη μπαταρία κι από το S8 μου, ειδικά με την 7αρα ήτανε το χειρότερο κι από τα τρία σε αυτονομία (μεταξύ 7Plus - S8 - S7 Edge). Φυσικά μιλάμε για στρωμένες μπαταρίες, με καθαρές εγκαταστάσεις λογισμικών και ίδιο σετάρισμα ρυθμίσεων/εφαρμογών (όσο είναι δυνατό), αλλιώς είναι λάθος να συγκρίνεις. Και πάλι, άλλο λογισμικό, άλλη κατανάλωση μπαταρίας...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...