Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που θα το πάρεις αν επιτρέπεται γιατί εγώ δε μπορώ να το βρω ακόμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έμαθα ότι γνωστά μαγαζιά του κέντρου παρέλαβαν περίπου στα 30-40 τμχ σε plus

Για κάνε μια έρευνα.

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Από που θα το πάρεις αν επιτρέπεται γιατί εγώ δε μπορώ να το βρω ακόμα

 

προπαραγγελια το ειχα κανει απο 22/9 στο you.gr!

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη παρέλαβα και εγώ το δικό μου με προ-πραγγελία από 16/9. Είχα ζητήσει jet black, αλλά μετά από 1 εβδομάδα με το black iPhone 7 άλλαξα γνώμη και κατέληξα σε black...
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παιδιά με αυτά που είχαν ακουστεί για θορύβους και διάφορα άλλα , το έχετε τσεκάρει? όλα οκ? εντυπώσεις? εγώ παραλαμβάνω αύριο !:)
Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση από το 6s Plus στο 7 Plus και μετά από μια εβδομάδα χρήση δεν μου έδωσε τίποτα διαφορετικό εκτός από το χρώμα. Ελπίζω πραγματικά του χρόνου η Apple να μας δώσει ένα νέο revolution τηλέφωνο γιατί δύσκολα να δώσω τα λεφτά μου για μια από τα ίδια. Δεν θα πω σε κανέναν γνωστό μου να κάνει αυτή την μετάβαση εκτός αν έχει 5 ή Android.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως!!μα το 6s plus σπερνει και θεριζει..πολυ καλο τηλεφωνο και στον επεξεργαστη a9 vs a10 fusion δεν νομιζω να δειτε τοσο την διαφορα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση από το 6s Plus στο 7 Plus και μετά από μια εβδομάδα χρήση δεν μου έδωσε τίποτα διαφορετικό εκτός από το χρώμα. Ελπίζω πραγματικά του χρόνου η Apple να μας δώσει ένα νέο revolution τηλέφωνο γιατί δύσκολα να δώσω τα λεφτά μου για μια από τα ίδια. Δεν θα πω σε κανέναν γνωστό μου να κάνει αυτή την μετάβαση εκτός αν έχει 5 ή Android.

 

κοιτα να δεις! πρεπει να βλεπεις οτι εχεις αλλο επεξεργαστη, μεγαλυτερη μνημη , καλυτερη οθονη! ολα αυτα αν δεν σε ενδιαφερουν κακως πηγες στο 7 plus

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις! πρεπει να βλεπεις οτι εχεις αλλο επεξεργαστη, μεγαλυτερη μνημη , καλυτερη οθονη! ολα αυτα αν δεν σε ενδιαφερουν κακως πηγες στο 7 plus

 

Προφανώς ο φίλος εννοεί ότι απλά δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά που υποτίθεται ότι προσφέρουν αυτές οι βελτιώσεις. Μας πουλάνε τρίχες για μεταξωτές κορδέλες...

Μου αρέσει που του λες ότι κακώς πήγε στο 7αρι, λες και μπορούσε να το δοκιμάσει προκαταβολικά και να το απορρίψει...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος εννοεί ότι απλά δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά που υποτίθεται ότι προσφέρουν αυτές οι βελτιώσεις. Μας πουλάνε τρίχες για μεταξωτές κορδέλες...

Μου αρέσει που του λες ότι κακώς πήγε στο 7αρι, λες και μπορούσε να το δοκιμάσει προκαταβολικά και να το απορρίψει...

 

το είπες και μονος σου όλα είναι θέμα μάρκετινγκ. αλλωστε όπως ξέρεις όλοι το ίδιο κάνουνε δες τις διαφορες ΝΟΤΕ 7- EDGE 7 σχεδόν ιδια.:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος εννοεί ότι απλά δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά που υποτίθεται ότι προσφέρουν αυτές οι βελτιώσεις. Μας πουλάνε τρίχες για μεταξωτές κορδέλες...

Μου αρέσει που του λες ότι κακώς πήγε στο 7αρι, λες και μπορούσε να το δοκιμάσει προκαταβολικά και να το απορρίψει...

Αρκεί να διάβαζε όλα τα reviews στο ίντερνετ. Όλοι το έχουν πει πως δεν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά από το 6s και το 7. Έχουν πει ακόμα πως και αυτοι που έχουν 6 plus να το σκεφτούν πριν αγοράσουν το 7 plus. Δεν χρειάζεται να το πιάσεις στα χέρια σου για να καταλάβεις αυτό που λένε όλοι οι reviewers.

 

Κάθε χρόνο αγοράζει το νέο iphone αυτός που το κάνει καθαρά από την τρέλα του και επειδή του αρέσει να έχει πάντα το τελευταίο και πιο δυνατό iphone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι τραγικό να κάνει κανεις αυτή τη μετάβαση. Εκτός αν συγνώμη είναι fashion victim που θέλει ντε και καλά το τελευταίο μοντέλο άνευ ουσίας

Κάτι ψιλό καλύτερη κάμερα οθόνη Ράμ είναι τρίχες διαφορά δεν βλέπεις που να αξίζει

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που πουλάς όμως το προηγούμενο δε σκας και πολύ χρήμα. Από την άλλη θέλω να πω πως αυτό που έχει πετύχει η apple είναι το παράπονα που έχουν όλοι οι άλλοι με android δηλαδή να αγοράζουν κινητό που είναι το ίδιο γρήγορο και 3-4 χρόνια μετά... τι ακριβώς κατηγορείται στην apple?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση αν γνωρίζει καποιος. τα iphone 7/7+ από αμερική δουλεούουν σε Ευρωπαικά δίκτυα; μεχρι στιγμής δεν έχουν βγάλει διαθέσιμα sim-free. Επειδή θα ταξιδέψω αμερική σκεφτόμουν μήπως το έπαιρνα από εκεί μιας και η τιμή είναι πολύ χαμηλότερη. Ευχαριστώ
Siemens S25-Nokia 8310-Nokia5210-Sony Ericsson W810-HTC Touch Pro2-Iphone 3GS- Lenovo A820 - Huawei P8 Lite - Iphone 7 plus - Iphone XR
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση αν γνωρίζει καποιος. τα iphone 7/7+ από αμερική δουλεούουν σε Ευρωπαικά δίκτυα; μεχρι στιγμής δεν έχουν βγάλει διαθέσιμα sim-free. Επειδή θα ταξιδέψω αμερική σκεφτόμουν μήπως το έπαιρνα από εκεί μιας και η τιμή είναι πολύ χαμηλότερη. Ευχαριστώ

 

Τα sim-free εχουν ελαχιστη διαφορα τιμης παντως (υπολογισε και το αντιστοιχο φπα που δεν υπαρχει εμφανως!)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα στην Vodafone με το plus 7 το μαύρο που μου άρεσε σαν υλοποίηση περισσότερο από το jet black το 7 που είχε ακριβώς από πάνω αλλά δε μπορώ να πω ότι με έκανε να εντυπωσιαστω με το 6s plus που ήταν δίπλα η οθόνη του 6s μου φάνηκε καλύτερη του 7 plus ήταν προς το κιτρινωπό αλλά και σε θέμα φώτο λίγο καλύτερη του 7 plus εκείνο που μου άρεσε είναι το κουμπί του αλλά νομίζω ότι για όποιον έχει το 6s δεν θα δει και την τρελή διαφορά με το 7 plus
Link to comment
Share on other sites

Άριστα, πουλάς κάθε χρόνο το προηγούμενο αφού η μετοχή της apple είναι στα ύψη και με ελάχιστα παίρνεις το επόμενο. Από το 4αρι έτσι κάνω. Έχω γεμίσει την παρέα μου με iPhones.

Άνετα έχεις το τελευταίο μοντέλο ... γιατί έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος εννοεί ότι απλά δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά που υποτίθεται ότι προσφέρουν αυτές οι βελτιώσεις. Μας πουλάνε τρίχες για μεταξωτές κορδέλες...

Μου αρέσει που του λες ότι κακώς πήγε στο 7αρι, λες και μπορούσε να το δοκιμάσει προκαταβολικά και να το απορρίψει...

 

Ακριβώς αυτό. Τα βάζω δίπλα δίπλα και δεν βλέπω διάφορες. Η μνήμη όντως είναι κάτι που με ενδιαφέρει. Έχουμε την τρέλα μας με τα gadget αλλά το ξαναλέω αν του χρόνου δεν βγάλει κάτι εξαιρετικά διαφορετικό πολύ δύσκολα θα ακολουθήσω. Το κακό είναι ότι δύσκολα μου κινεί το ενδιαφέρον κάποιο άλλο κινητό εκτός μάλλον από το Mate 9...ειδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Τα βάζω δίπλα δίπλα και δεν βλέπω διάφορες. Η μνήμη όντως είναι κάτι που με ενδιαφέρει. Έχουμε την τρέλα μας με τα gadget αλλά το ξαναλέω αν του χρόνου δεν βγάλει κάτι εξαιρετικά διαφορετικό πολύ δύσκολα θα ακολουθήσω. Το κακό είναι ότι δύσκολα μου κινεί το ενδιαφέρον κάποιο άλλο κινητό εκτός μάλλον από το Mate 9...ειδωμεν!

 

Πάντα έτσι ήταν. Δεν αξίζει να πας ενα μοντέλο νεότερο. Δηλαδή από 5-5s πχ όταν βγήκε. Από 6 σε 6s λίγες διαφορες έχουν

Ειδικά κάποιος που δεν ξέρει δεν καταλαβαίνει και τίποτα.

Δυο μοντέλα νεότερο λέει όσο να ναι είναι εμφανής η αναβάθμιση. Ειδικά σε ταχύτητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη μέρα και για μένα η σημερινή και έρχομαι από το 6s plus . Εννοείται πήρα το 128 γιατί τα 32 φαντάζουν ελάχιστα... όλα τέλεια ! Εμφανώς βελτιωμένο σε πολλά σημεία αλλά μην σας κουράζω με αυτά που ήδη θα ξέρετε . Έναν μόνο προβληματισμό έχω . Το λεγόμενο hissing . Αυτός ο θόρυβος που αν δεν γυρίσεις ανάποδα το κινητό στο αυτί σου δεν τον ακούς ... ρε παιδιά το ότι ακούγεται δεν σημαίνει ότι δουλεύει τσίτα ; κι αν δουλεύει τσίτα δεν υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να μας τα δώσει στα χέρια ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Τα sim-free εχουν ελαχιστη διαφορα τιμης παντως (υπολογισε και το αντιστοιχο φπα που δεν υπαρχει εμφανως!)

 

Τι εννοεις διαφορά τιμής; Στο σιτε της αππλε.κομ τα σιμ φρεε τουλαχιστον για το 6s ειναι στην ιδια τιμη (με verizon, at&t κλπ). Ακομα ομως και το ΦΠΑ ειναι κατω απο 10% οπότε νομίζω ότι συμφέρει. Αν εχει κάποιος εμπειρία αγοράς iphone από Αμερική ας μας πει.

Siemens S25-Nokia 8310-Nokia5210-Sony Ericsson W810-HTC Touch Pro2-Iphone 3GS- Lenovo A820 - Huawei P8 Lite - Iphone 7 plus - Iphone XR
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος φίλος πρόβλημα με την εφαρμογή τις κάμερας δηλ όταν ανοίγω την εφαρμογή κάνει περίπου 1 δεύτερο να ανοίξει και κάποιες φορές ανοίγει και δείχνει μαύρο...κλείνω και ξανά ανοίγω την εφαρμογή και δείχνει κανονικά...ξέρει κάποιος να μου πει την πολιτική επιστροφής τις συσκευής εντός 15 ημερών από την αγορά. Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση με νέα?

 

 

Edit : η συσκευή που έχει η κοπέλα μου δεν έχει πρόβλημα με μαύρο όταν ανοίγει την κάμερα. Άρα μάλλον δεν είναι πρόβλημα τις εφαρμογής software.

Edited by gregstar1
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος φίλος πρόβλημα με την εφαρμογή τις κάμερας δηλ όταν ανοίγω την εφαρμογή κάνει περίπου 1 δεύτερο να ανοίξει και κάποιες φορές ανοίγει και δείχνει μαύρο...κλείνω και ξανά ανοίγω την εφαρμογή και δείχνει κανονικά...ξέρει κάποιος να μου πει την πολιτική επιστροφής τις συσκευής εντός 15 ημερών από την αγορά. Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση με νέα?

 

 

Edit : η συσκευή που έχει η κοπέλα μου δεν έχει πρόβλημα με μαύρο όταν ανοίγει την κάμερα. Άρα μάλλον δεν είναι πρόβλημα τις εφαρμογής software.

 

Είναι πρόβλημα του λογισμικού

Bug στο iOS 10

Κολλάει για λίγο η κάμερα.

Δεν το κάνει πάντα

Σε κάποιους περισσότερο σε άλλους λιγότερο αλλα εμφανίζεται σε αρκετούς. Και σε άλλες συσκευές

Μην ανησυχείς.

Θα διορθωθεί σε επόμενες αναβαθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ηρθε απο αγγλια μεσω ebay.

Τσεκαρα αν κανει τον γνωστο hiss θορυβο και το κανει...

Ειναι θεμα αλλαγης η το κανουν ολα..?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ηρθε απο αγγλια μεσω ebay.

Τσεκαρα αν κανει τον γνωστο hiss θορυβο και το κανει...

Ειναι θεμα αλλαγης η το κανουν ολα..?

 

Χρώμα? μάυρο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...