Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το expansys όπως ήταν αναμενόμενο άρχισε τα κόλπα του αλλάζοντας καθημερινά τις ημέρες παραλαβής stock. Δεν είναι τυχαίο πως το έχουν εγκαταλείψει οι περισσότεροι τα τελευταία χρόνια... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει άλλο κατάστημα που να πουλάει με ενδοκοινοτικές συναλλαγές;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το expansys όπως ήταν αναμενόμενο άρχισε τα κόλπα του αλλάζοντας καθημερινά τις ημέρες παραλαβής stock. Δεν είναι τυχαίο πως το έχουν εγκαταλείψει οι περισσότεροι τα τελευταία χρόνια... :mad:

 

Ήμουν κι εγω πελάτης τους αρκετά παλιά αλλα κάτι τέτοια που κάνουν θα χάσουν μέχρι και τους τελευταίους που πρέπει να έχουν μείνει.

Άσε που νομίζω έχει ακριβές τιμές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το plus μπορείτε να μου πείτε αν τώρα με το νέο χρωμα είναι πιο διακριτικό το μέγεθος του σε σχέση με το προηγούμενο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το plus μπορείτε να μου πείτε αν τώρα με το νέο χρωμα είναι πιο διακριτικό το μέγεθος του σε σχέση με το προηγούμενο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απο τις μεγαλύτερες συσκευές είναι με αυτή την οθόνη. Όσο και να κόβει το χρωμα πάλι είναι μεγάλη συσκευή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει άλλο κατάστημα που να πουλάει με ενδοκοινοτικές συναλλαγές;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

e-mac.eu

computeruniverse.net/en

 

Απλώς δεν ξερω αν έφεραν stock απο το 7 ακομα. Θα φέρουν σίγουρα πάντως, αν δεν βρεις στον κατάλογο τους.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις μεγαλύτερες συσκευές είναι με αυτή την οθόνη. Όσο και να κόβει το χρωμα πάλι είναι μεγάλη συσκευή.

Πραγματικά η διαφορά με το s7 edge που τα είδα δίπλα δίπλα είναι πολύ μεγάλη.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διατήρησε αυτές τις διαστάσεις η Apple για τρίτο μοντέλο

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η διαφορά με το s7 edge που τα είδα δίπλα δίπλα είναι πολύ μεγάλη.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διατήρησε αυτές τις διαστάσεις η Apple για τρίτο μοντέλο

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει δικαιολογία. Κάνουν την συσκευή όσο πιο λεπτή μπορούν αλλα δεν τους ενδιαφέρουν τα επάνω και κάτω bezel

Τόσο λεπτή που είναι και με το home button έτσι όπως είναι φτιαγμένο το iOS δεν γίνεται να κάνουν και θαύμα. Εσωτερικά κάπου πρέπει να μπουν τα εξαρτήματα.

 

Μόνο αν γίνει το κουμπί διαφορετικό και η συσκευή λίγο πιο χοντρή τότε θα μπορέσουν να μειώσουν τα περιθώρια αλλα δεν νομίζω ότι τους ενδιαφέρει.

Δεν έδειξαν ποτέ ότι κάνουν κάποια προσπάθεια η κάτι έστω να τα μειώσουν σαν δοκιμή.

 

Δεν είναι στα σχέδια τους μάλλον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω πιστευω οτι οσοι ειχαμε κανει προπαραγγελια και δεν παραλαβαμε στις 23 εως το τελος τις εβδομαδας θα παραλαβουμε οι υπολοιποι που παραγγειλαν μετα τις 23 το βλεπω να το παιρνουν στα μεσα οκτωβρη.
Link to comment
Share on other sites

Παντός ένας γνωστός μου που έχει μέσων σε κατάστημα Vodafone χθες ζήτησε 7 plus 128gb και σήμερα (Σάββατο)παρέλαβε.Δηλαδη στάνταρ είχε καμία 200αρια + πριν από αυτόν και όμως του το δώσανε

Ελλάς το μεγαλείο σου.

 

Οταν εχεις γνωστό παντα κανεις τη δουλειά σου! Εχω γνωστό στο Γερμανό και παντα παίρνω οποία συσκευή θέλω οποτε θέλω!

 

Το expansys όπως ήταν αναμενόμενο άρχισε τα κόλπα του αλλάζοντας καθημερινά τις ημέρες παραλαβής stock. Δεν είναι τυχαίο πως το έχουν εγκαταλείψει οι περισσότεροι τα τελευταία χρόνια... :mad:

 

Ετσι κανει παντα ακομη και οταν εξομαλυνθεί η κατάσταση! Απλα αφου γλυτωνεις το ΦΠΑ κανεις και λίγη περισσότερη υπομονή!

 

e-mac.eu

computeruniverse.net/en

 

Απλώς δεν ξερω αν έφεραν stock απο το 7 ακομα. Θα φέρουν σίγουρα πάντως, αν δεν βρεις στον κατάλογο τους.

 

Ουτε αυτοι είχαν / εχουν στοκ! Υπομονή μεχρι να έρθει σε όλους!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οταν το φως δεν ειναι αρκετο, φαινεται πως δεν χρησιμοποιειται ο telephoto, ακόμα και σε 2Χ ζουμ. Χρησιμοποιει τον αλλον φακο! Αυτο γιατι ο τελεφοτο ειναι στα f/2.8 και σε χαμηλου φωτισμου + ζουμ το αποτελεσμα θα ειναι απογοητευτικο... :wacko:
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

e-mac.eu

 

computeruniverse.net/en

 

 

 

Απλώς δεν ξερω αν έφεραν stock απο το 7 ακομα. Θα φέρουν σίγουρα πάντως, αν δεν βρεις στον κατάλογο τους.

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν το φως δεν ειναι αρκετο, φαινεται πως δεν χρησιμοποιειται ο telephoto, ακόμα και σε 2Χ ζουμ. Χρησιμοποιει τον αλλον φακο! Αυτο γιατι ο τελεφοτο ειναι στα f/2.8 και σε χαμηλου φωτισμου + ζουμ το αποτελεσμα θα ειναι απογοητευτικο... :wacko:

Ναι είναι γνωστό όταν είσαι σε πολύ low light κατάστασης ο δεύτερος φακός δεν χρησιμοποιείτε με τίποτε γιατί με f2.8 οι φωτός θα ήταν χαλια. Καλά έκαναν γιατί σε extreme low light ο f.1.8 θα βγάζει καλύτερες φωτός στο 2X απ ότι ο δεύτερος φακός με 0 zoom.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοιταγα σήμερα το Ε σε μεσημεριανή εκμπομη ανάλαφρου περιεχομένου ότι έδιναν δώρο plus ( χρυσό χρώμα) αν και προέρχομαι από 6s plus τελικά είμαι με ματ μαύρο απλό 7 - 128 ( ναι όμως βρήκα σε μαγαζί του Skroutz μαζί με ασφάλεια κλοπής / οθόνης / φωτιάς ).

Αυτό που είδα και πόνεσε η καρδιά μου είναι ότι εδώ άλλοι καίγονται ΝΑ ΤΟ βρουν και οι χ@β@λεδες στην εκπομπή τους έπεσε on camera 2(!!!!!!) φορές κάτω!!!

Έλεος ρε παιδία και λίγο σεβασμός στην υψηλή τεχνολογία.

 

ΥΣ - Χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω τα παιδιά της ομάδας που το περιμένουν και US σε 2 εκεί παρόχους τράβηξαν λίγο πιο πίσω τις εκρεμμείς παραγγελίες.

Είδομεν.....

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις γνωστό παντα κανεις τη δουλειά σου! Εχω γνωστό στο Γερμανό και παντα παίρνω οποία συσκευή θέλω οποτε θέλω!

 

 

 

Ετσι κανει παντα ακομη και οταν εξομαλυνθεί

 

Ουτε αυτοι είχαν / εχουν στοκ! Υπομονή μεχρι να έρθει σε όλους!

 

Βλέπω ότι η κατάσταση θα εξομαλυνθει στα μέσα Οκτωβρίου για αυτό τρώει άκυρο και πάμε για άλλα για να μην μας κοροϊδεύει η κυρία Apple και με τις τιμές της αλλά και με τη διαθεσιμότητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει ή όχι, αν στην ανοικτή συνομιλία σε κλήση παίζουν και τα δύο ηχεία? Το ρωτώ γιατι στο HTC 10 στην ανοικτη συνομιλία έπαιζε μόνο το κάτω ηχείο.

 

Ευχαριστώ.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει ή όχι, αν στην ανοικτή συνομιλία σε κλήση παίζουν και τα δύο ηχεία? Το ρωτώ γιατι στο HTC 10 στην ανοικτη συνομιλία έπαιζε μόνο το κάτω ηχείο.

 

Ευχαριστώ.

 

Στην παρουσίαση είχα δει ότι ενεργοποιεί το 2ο ηχείο όταν γυρίζεις την συσκευή πχ στο YouTube σε full screen

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το ρωτώ και για το ότι στο 10 έπαιζε μόνο το ένα και ήταν και αδύναμο στην κλήση.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το ρωτώ και για το ότι στο 10 έπαιζε μόνο το ένα και ήταν και αδύναμο στην κλήση.

 

Ας μας πει κάποιος που έχει την συσκευή

Κανένας που ζει εξωτερικό γιατί εδω Ελλάδα δύσκολα να βρούμε κάποιον κάτοχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω εμαιλ μου ήρθε πριν από λίγο ελάχιστα τα κομμάτια που λαμβάνει το expansys και φυσικά μόνο το 7 το plus μην το είδατε μην το απαντήσατε. .....μας δουλεύει κανονικά η apple για το plus για αυτό άκυρο οριστικά του χρόνου εφόσον αλλάξει τακτική η εταιρεία

 

Dear customer,

Here is the list of iphone 7 arriving today.

Please confirm me if you want to place your order on that stock. Let me know if you need any other products.

 

sku

Product name

Qty

MN8X2B/A

Apple iPhone 7 - 32GB (UK, Black)

20

MN912B/A

Apple iPhone 7 - 32GB (UK, Rose Gold)

5

MN922B/A

Apple iPhone 7 - 128GB (UK, Black)

25

 

Cordialement, Best regards,

YASMINE RAKIC

 

European Corporate Manager

T +33 467 45 79 32

E yasmine.rakic@expansys.com

Expansys Europe,

Parc Eureka, 256 Rue de Thor, CS

Edited by stendor
Συμμάζεμα του post.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήραν, εγω παρολα αυτα παραμένω ιδιαίτερα σκεπτικός σχετικά με την τροπή που εχουν παρει τα μήλοτηλέφωνα με λίγα λόγια εχω ξενερώσει

Όσοι έχετε κανει τη μετάβαση με κριτήριο ποια νεα χαρακτηριστικά την κάνατε εάν επιτρέπετε;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήραν, εγω παρολα αυτα παραμένω ιδιαίτερα σκεπτικός σχετικά με την τροπή που εχουν παρει τα μήλοτηλέφωνα με λίγα λόγια εχω ξενερώσει

Όσοι έχετε κανει τη μετάβαση με κριτήριο ποια νεα χαρακτηριστικά την κάνατε εάν επιτρέπετε;

 

Ποια τροπη πηραν; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω εμαιλ μου ήρθε πριν από λίγο ελάχιστα τα κομμάτια που λαμβάνει το expansys και φυσικά μόνο το 7 το plus μην το είδατε μην το απαντήσατε. .....μας δουλεύει κανονικά η apple για το plus για αυτό άκυρο οριστικά του χρόνου εφόσον αλλάξει τακτική η εταιρεία

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα δουλεύει ετσι απο τότε που υπάρχει, δε βλέπω να άλλαξε κατι! Το ίδιο εκανε με το 5 το ίδιο με το 5s το ίδιο με το 6 το ίδιο με το 6s και το ίδιο με το 7 όπως και με τα αντίστοιχα plus! Οποτε το άκυρό σου μάλλον σε λάθος σημείο το ρίχνεις!

 

Καλορίζικο σε όσους το πήραν, εγω παρολα αυτα παραμένω ιδιαίτερα σκεπτικός σχετικά με την τροπή που εχουν παρει τα μήλοτηλέφωνα με λίγα λόγια εχω ξενερώσει

Όσοι έχετε κανει τη μετάβαση με κριτήριο ποια νεα χαρακτηριστικά την κάνατε εάν επιτρέπετε;

 

Ξενέρωσες γιατι;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήραν, εγω παρολα αυτα παραμένω ιδιαίτερα σκεπτικός σχετικά με την τροπή που εχουν παρει τα μήλοτηλέφωνα με λίγα λόγια εχω ξενερώσει

Όσοι έχετε κανει τη μετάβαση με κριτήριο ποια νεα χαρακτηριστικά την κάνατε εάν επιτρέπετε;

 

Με κριτήριο την ομαλή λειτουργία.

Την υποστήριξη.

Την ποιότητα κατασκευής και την εμφάνιση

Την αυτονομία και την ταχύτητα

Την τεράστια γκάμα των αξεσουάρ

Και αλλα πολλά

 

Καμια τροπή δεν βλέπουμε ειδικά όσοι ασχολούμαστε αρκετά από αυτό εδω το site

Έχει και τα μείον η εταιρεία αλλα σε σχέση με το android είναι ακόμα 1-2 χρόνια μπροστά.

Κάποτε ήταν 5 χρόνια μπροστά όπως έλεγε ο Jobs

Έχασε 3 χρόνια προβάδισμα με την τροπή που λες αλλα δεν το βλέπω μειονέκτημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα δουλεύει ετσι απο τότε που υπάρχει, δε βλέπω να άλλαξε κατι! Το ίδιο εκανε με το 5 το ίδιο με το 5s το ίδιο με το 6 το ίδιο με το 6s και το ίδιο με το 7 όπως και με τα αντίστοιχα plus! Οποτε το άκυρό σου μάλλον σε λάθος σημείο το ρίχνεις!

 

 

 

Ξενέρωσες γιατι;

 

Δε ξέρω αν δουλεύει έτσι το κατάστημα πάντως έχω αγοράσει πολλά τηλέφωνα από αυτό πάντως η Apple μας δουλεύει κανονικά με τη διάθεση των προϊόντων της σήμερα ο διευθυντής του Κωτσοβολου στην πόλη μας τυχαίνει φίλος μου μου είπε ούτε στις 20 οκτωβρη δε βλέπει φως με τα iphone 7 η προπαραγγελιες ακυρωνονται συνεχώς και όσο για το plus επικρατεί τρικυμία στην ελληνική εταιρεία διότι τους κρεμασε όλους και τρώει κανονικο μπινελίκι, αλλά και σε καταστήματα αλλά στο εξωτερικό δεν είναι διαθέσιμο άρα ακυρο και ξανα ακυρο στην Apple

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...