Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γρήγορη ερώτηση για αυτούς που το έχουν.

Τα ηχεία έχουν πραγματικά καλή απόδοση όπως λένε?

 

Σε σχέση με το 6s υπάρχει διαφορά. Μεγάλη. :happy:

Ακούγεται πολύ πιο καθαρά, δυνατά και όμορφα σε μουσική και βίντεο. Αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να αντικαταστήσει ένα καλής ποιότητας ασύρματο στερεοφωνικό ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ,

Απλά έκανα την ερώτηση για τις φορές που δεν υπάρχει διαθέσιμο εξωτερικό ηχείο ή ακουστικά.

 

Σε σχέση με το 6s υπάρχει διαφορά. Μεγάλη. :happy:

Ακούγεται πολύ πιο καθαρά, δυνατά και όμορφα σε μουσική και βίντεο. Αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να αντικαταστήσει ένα καλής ποιότητας ασύρματο στερεοφωνικό ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Camera tests: Zoom on the iPhone 7 vs iPhone 7 Plus

http://www.imore.com/camera-tests-zoom-iphone-7-vs-iphone-7-plus

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βάλανε OIS και στον δεύτερο φακό, θα έκανε τρομερή διαφορα στις low light..
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βάλανε OIS και στον δεύτερο φακό, θα έκανε τρομερή διαφορα στις low light..

Ε κι εσυ τωρα κανεις κατι ερωτησεις...και τι θα βάλουν στο 7S Plus;; :lol::lol::lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την παρακάτω φωτογραφία την έχω τραβήξει με το 6s και έχει ένα είδος portrait mode απλά κάτω από άλλες συνθήκες. Απλά θέλω να πω πως υπάρχουν τρόποι να κανείς κάτι αντίστοιχο τελικά και χωρίς έξτρα επεξεργασία με εφαρμογές. Ειδικά αν δεν υπήρχε η σκάλα θα ήταν μια χώρα νομίζω. Αν έλεγα ότι είχε τραβηχτεί με το 7 plus ίσως και να μη το καταλάβαιναν πολλοί. Απλά εστίασα χειροκίνητα εκεί που ήθελα.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/c324e94677233cb7b5783db7d7394b16.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by johnb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την παρακάτω φωτογραφία την έχω τραβήξει με το 6s και έχει ένα είδος portrait mode απλά κάτω από άλλες συνθήκες. Απλά θέλω να πω πως υπάρχουν τρόποι να κανείς κάτι αντίστοιχο τελικά και χωρίς έξτρα επεξεργασία με εφαρμογές. Ειδικά αν δεν υπήρχε η σκάλα θα ήταν μια χώρα νομίζω. Αν έλεγα ότι είχε τραβηχτεί με το 7 plus ίσως και να μη το καταλάβαιναν πολλοί. Απλά εστίασα χειροκίνητα εκεί που ήθελα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό γίνετε με όλα τα κινητά, το blurring effect είναι καλύτερο όσο μεγαλύτερη διοπτρα έχει ο φακός, δηλαδή όσο ποιο χαμηλό f stop έχει, το iphone 7 στα f1.8 θα έχει πολύ καλύτερο blur effect σε τέτοια φωτό απ ότι το 6S με τον f2.2

Δεν χρειάζεται το σύστημα με τις δυο κάμερες το 6S όπως και κανένα άλλο κινητό η κάμερα. Απλός η διαφορα είναι ότι το 7 Plus με τις δυο κάμερες και το software θα σου βγάζει αυτό το effect ακόμη περισσότερο.

Δες την εικόνα πιο κάτω να καταλάβεις τι εννοώ. Στην ουσία με το 7 Plus βγάζει bokeh effect λες και έχει f1.2(?) το ποσο πολύ blur βγάζει γιατί έχει δεύτερη κάμερα που διαβάζει το βάθος και σε συνδυασμό με software trick. ΦΥΣΙΚΑ αυτό το effect του 7 Plus δεν συγκρίνετε με αληθινό φακό που έχει p.x. f1.2 γιατί στις DSLR με τέτοιους φακούς αυτό το effect είναι πολύ πιο όμορφο, δύσκολο να σου το εξηγήσω με λόγια.

 

http://1.bp.blogspot.com/_ZoApFAh9Orc/TKheJgQ0x0I/AAAAAAAAAl4/7t7dur6N2fI/s1600/bokeh20+comparison+2.jpg

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το MacRumours το πρόβλημα με τους περίεργους ήχους είναι αρκετά διαδεδομένο . Φαίνεται πώς υπάρχει στις περισσότερες συσκευές iPhone 7 Plus.

Οι περισσότεροι χρήστες δεν παραπονιούνται για τον ήχο που παράγεται γύρω από την περιοχή της κάμερας και του λογότυπου. Το πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι εγγράφεται σε βίντεο σαν στατικός ήχος παράλληλα με hissing / ticking. Στην δική μου συσκευή υπάρχει και παρεμβολή από την κεραία στο 2G :!: Υπάρχει η υποψία ότι είναι δύο διαφορετικά προβλήματα. Και στην περίπτωση του στατικού ήχου / παρεμβολής, ίσως κάποια παρτίδα μικροφώνων ήταν προβληματική.

H Apple ξεκίνησε να το αναγνωρίζει στην τηλεφωνική υποστήριξη. Παρέχουν τη δυνατότητα αντικατάστασης της συσκευής ή επιστροφής χρημάτων (με επιστροφή του προϊόντος).

 

Σήμερα παραλαμβάνω την αντικατάσταση, αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες ότι η νέα δεν θα έχει το πρόβλημα.

Θέλω να πιστεύω ότι θα το διορθώσουν, είτε βγάζοντας κάποια ανακοίνωση για αντικατάσταση, είτε το έχουν διορθώσει ήδη και ήταν μόνο η πρώτη παρτίδα.

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι και ο μόνο που δεν μου άρεσε το Jet Black...Η αλήθεια είναι ότι ούτε το ματ μαύρο δεν το βρήκα τόσο όμορφο πολύ μαυρο.... Λέω να χτύπησω ή το χρυσό ή το ασημί.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το MacRumours το πρόβλημα με τους περίεργους ήχους είναι αρκετά διαδεδομένο . Φαίνεται πώς υπάρχει στις περισσότερες συσκευές iPhone 7 Plus.

Οι περισσότεροι χρήστες δεν παραπονιούνται για τον ήχο που παράγεται γύρω από την περιοχή της κάμερας και του λογότυπου. Το πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι εγγράφεται σε βίντεο σαν στατικός ήχος παράλληλα με hissing / ticking. Στην δική μου συσκευή υπάρχει και παρεμβολή από την κεραία στο 2G :!: Υπάρχει η υποψία ότι είναι δύο διαφορετικά προβλήματα. Και στην περίπτωση του στατικού ήχου / παρεμβολής, ίσως κάποια παρτίδα μικροφώνων ήταν προβληματική.

H Apple ξεκίνησε να το αναγνωρίζει στην τηλεφωνική υποστήριξη. Παρέχουν τη δυνατότητα αντικατάστασης της συσκευής ή επιστροφής χρημάτων (με επιστροφή του προϊόντος).

 

Σήμερα παραλαμβάνω την αντικατάσταση, αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες ότι η νέα δεν θα έχει το πρόβλημα.

Θέλω να πιστεύω ότι θα το διορθώσουν, είτε βγάζοντας κάποια ανακοίνωση για αντικατάσταση, είτε το έχουν διορθώσει ήδη και ήταν μόνο η πρώτη παρτίδα.

 

 

Εσυ εισαι οκ. Εχεις apple store διπλα σου. Αλοιμονο σε εμας..... :lol:

 

Αυριο εαν βρω το πλας θα το παρω, αλλιως θα παω για το μικρο. Εχει βιντεο που στο μικρο δεν υπαρχει σχεδον καθολου ο ηχος, ενω στο πλας ακουγεται αρκετα. Δεν ξερω γιατι αυτη η διαφοροποιηση στο μεγαλο μοντελο....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι και ο μόνο που δεν μου άρεσε το Jet Black...Η αλήθεια είναι ότι ούτε το ματ μαύρο δεν το βρήκα τόσο όμορφο πολύ μαυρο.... Λέω να χτύπησω ή το χρυσό ή το ασημί.

Το έχω σε χρυσό και είναι πολύ όμορφο.

Προτιμούσα το μαύρο αλλά δεν ήταν διαθέσιμο. Το είδα στο κατάστημα και είναι και αυτό πολύ όμορφο. Φοβάμαι λίγο μήπως βγάλει σημάδια χρήσης όμως μετά από κάποιο διάστημα. Το Jet μαύρο γρατζουνίζεται πανεύκολα και το γράφει η Apple στο website της, προτείνοντας θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σε χρυσό και είναι πολύ όμορφο.

Προτιμούσα το μαύρο αλλά δεν ήταν διαθέσιμο. Το είδα στο κατάστημα και είναι και αυτό πολύ όμορφο. Φοβάμαι λίγο μήπως βγάλει σημάδια χρήσης όμως μετά από κάποιο διάστημα. Το Jet μαύρο γρατζουνίζεται πανεύκολα και το γράφει η Apple στο website της, προτείνοντας θήκη.

Λέω και εγώ σε χρυσό να το πάρω :). Δεν μάρεσαν τα δύο μαύρα επειδή το μπροστινό μέρος της συσκευής μου αρέσει πιο πολύ σε άσπρο και έτσι κάνει αντίθεση με το χρώμα από πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι οκ. Εχεις apple store διπλα σου. Αλοιμονο σε εμας..... :lol:

 

Αυριο εαν βρω το πλας θα το παρω, αλλιως θα παω για το μικρο. Εχει βιντεο που στο μικρο δεν υπαρχει σχεδον καθολου ο ηχος, ενω στο πλας ακουγεται αρκετα. Δεν ξερω γιατι αυτη η διαφοροποιηση στο μεγαλο μοντελο....

 

Δεν έχεις κάνει προπαραγγελία; Απίθανο να βρεις έτσι απλά κομμάτι την πρώτη μέρα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το MacRumours το πρόβλημα με τους περίεργους ήχους είναι αρκετά διαδεδομένο . Φαίνεται πώς υπάρχει στις περισσότερες συσκευές iPhone 7 Plus.

Οι περισσότεροι χρήστες δεν παραπονιούνται για τον ήχο που παράγεται γύρω από την περιοχή της κάμερας και του λογότυπου. Το πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι εγγράφεται σε βίντεο σαν στατικός ήχος παράλληλα με hissing / ticking. Στην δική μου συσκευή υπάρχει και παρεμβολή από την κεραία στο 2G :!: Υπάρχει η υποψία ότι είναι δύο διαφορετικά προβλήματα. Και στην περίπτωση του στατικού ήχου / παρεμβολής, ίσως κάποια παρτίδα μικροφώνων ήταν προβληματική.

H Apple ξεκίνησε να το αναγνωρίζει στην τηλεφωνική υποστήριξη. Παρέχουν τη δυνατότητα αντικατάστασης της συσκευής ή επιστροφής χρημάτων (με επιστροφή του προϊόντος).

 

Σήμερα παραλαμβάνω την αντικατάσταση, αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες ότι η νέα δεν θα έχει το πρόβλημα.

Θέλω να πιστεύω ότι θα το διορθώσουν, είτε βγάζοντας κάποια ανακοίνωση για αντικατάσταση, είτε το έχουν διορθώσει ήδη και ήταν μόνο η πρώτη παρτίδα.

 

Φίλε μου μιας και περιμένω (όπως και πολλοί άλλοι) να παραλάβουμε τη συσκευή τις επόμενες ημέρες, μπορείς να μας διαφωτίσεις λίγο περισσότερο όσον αφορά το πότε και σε τι κατάσταση ακούγεται ο συγκεκριμένος ήχος; να το ελέγξουμε δηλαδή αμέσως ώστε αν το κάνει να το γυρίσουμε πριν τελειώσει το DOA.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιας και περιμένω (όπως και πολλοί άλλοι) να παραλάβουμε τη συσκευή τις επόμενες ημέρες, μπορείς να μας διαφωτίσεις λίγο περισσότερο όσον αφορά το πότε και σε τι κατάσταση ακούγεται ο συγκεκριμένος ήχος; να το ελέγξουμε δηλαδή αμέσως ώστε αν το κάνει να το γυρίσουμε πριν τελειώσει το DOA.

Οι ήχοι ακούγονται κυρίως από την περιοχή της κάμερας του iPhone 7 Plus και κατ'επέκταση λίγο από την περιοχή του λογότυπου. Οι ήχοι δεν ακούγονται από την οθόνη, το ακουστικό ή το κάτω μέρος της συσκευής (ηχείο, lightning θύρα). Οι ήχοι ακούγονται όταν η συσκευή εκτελεί διεργασίες ή scrolling της οθόνης. Υπάρχουν λιγότερες αναφορές για το iPhone 7.

 

Κάποιοι χρήστες έχουν αναφέρει ότι ακούγονται ακόμα και κατά τη διάρκεια κλήσεων φωνής. Οι περισσότεροι αναφέρουν ότι υπάρχει στατικός ήχος στα βίντεο, επειδή χρησιμοποιείται το μικρόφωνο της κάμερας (ανάμεσα στα led και τους φακούς) (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή). Κάποιοι αναφέρουν ότι ακούγεται και το γνωστό hissing / ticking παράλληλα με τον στατικό ήχο στα βίντεο (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή). Ελάχιστοι έχουν γράψει ότι υπάρχουν παρεμβολές της κεραίας (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή σε 2G).

 

Μπορεί να έχουμε να κάνουμε με δύο προβλήματα, και όχι με ένα.

1) Hissing / ticking ήχοι που παράγονται από κάποιο προβληματικό εξάρτημα. Ή λιγότερες πιθανότητες να υπάρχει σχεδιαστικό πρόβλημα.

2) Προβληματικό μικρόφωνο κάμερας.

 

Το σίγουρο είναι ότι η Apple δεν μπορεί να το αγνοήσει. Και φαίνεται ότι κάτι γίνεται αφού πλέον η τηλεφωνική υποστήριξη το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι ακούγονται κυρίως από την περιοχή της κάμερας του iPhone 7 Plus και κατ'επέκταση λίγο από την περιοχή του λογότυπου. Οι ήχοι δεν ακούγονται από την οθόνη, το ακουστικό ή το κάτω μέρος της συσκευής (ηχείο, lightning θύρα). Οι ήχοι ακούγονται όταν η συσκευή εκτελεί διεργασίες ή scrolling της οθόνης. Υπάρχουν λιγότερες αναφορές για το iPhone 7.

 

Κάποιοι χρήστες έχουν αναφέρει ότι ακούγονται ακόμα και κατά τη διάρκεια κλήσεων φωνής. Οι περισσότεροι αναφέρουν ότι υπάρχει στατικός ήχος στα βίντεο, επειδή χρησιμοποιείται το μικρόφωνο της κάμερας (ανάμεσα στα led και τους φακούς) (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή). Κάποιοι αναφέρουν ότι ακούγεται και το γνωστό hissing / ticking παράλληλα με τον στατικό ήχο στα βίντεο (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή). Ελάχιστοι έχουν γράψει ότι υπάρχουν παρεμβολές της κεραίας (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή σε 2G).

 

Μπορεί να έχουμε να κάνουμε με δύο προβλήματα, και όχι με ένα.

1) Hissing / ticking ήχοι που παράγονται από κάποιο προβληματικό εξάρτημα. Ή λιγότερες πιθανότητες να υπάρχει σχεδιαστικό πρόβλημα.

2) Προβληματικό μικρόφωνο κάμερας.

 

Το σίγουρο είναι ότι η Apple δεν μπορεί να το αγνοήσει. Και φαίνεται ότι κάτι γίνεται αφού πλέον η τηλεφωνική υποστήριξη το αναγνωρίζει.

κρίμα.....δεν μπορώ καθόλου τα Kinder έκπληξη πραγματικά, να σκάσω 1000€ και να έχει πρόβλημα.

DOA απο τι γνωρίζω δεν υπάρχει για iPhone, σε στέλνουν arvato και θα πάρεις refurbished συσκευή.....

Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι ακούγονται κυρίως από την περιοχή της κάμερας του iPhone 7 Plus και κατ'επέκταση λίγο από την περιοχή του λογότυπου. Οι ήχοι δεν ακούγονται από την οθόνη, το ακουστικό ή το κάτω μέρος της συσκευής (ηχείο, lightning θύρα). Οι ήχοι ακούγονται όταν η συσκευή εκτελεί διεργασίες ή scrolling της οθόνης. Υπάρχουν λιγότερες αναφορές για το iPhone 7.

 

Κάποιοι χρήστες έχουν αναφέρει ότι ακούγονται ακόμα και κατά τη διάρκεια κλήσεων φωνής. Οι περισσότεροι αναφέρουν ότι υπάρχει στατικός ήχος στα βίντεο, επειδή χρησιμοποιείται το μικρόφωνο της κάμερας (ανάμεσα στα led και τους φακούς) (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή). Κάποιοι αναφέρουν ότι ακούγεται και το γνωστό hissing / ticking παράλληλα με τον στατικό ήχο στα βίντεο (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή). Ελάχιστοι έχουν γράψει ότι υπάρχουν παρεμβολές της κεραίας (παρουσιάζεται και στη δική μου συσκευή σε 2G).

 

Μπορεί να έχουμε να κάνουμε με δύο προβλήματα, και όχι με ένα.

1) Hissing / ticking ήχοι που παράγονται από κάποιο προβληματικό εξάρτημα. Ή λιγότερες πιθανότητες να υπάρχει σχεδιαστικό πρόβλημα.

2) Προβληματικό μικρόφωνο κάμερας.

 

Το σίγουρο είναι ότι η Apple δεν μπορεί να το αγνοήσει. Και φαίνεται ότι κάτι γίνεται αφού πλέον η τηλεφωνική υποστήριξη το αναγνωρίζει.

 

Σε ευχαριστώ για την εξήγηση φίλε. Η τελευταία παράγραφος σε συνδυασμό με το παρακάτω σχόλιο του AlexS3 τι σημαίνει πρακτικά για εκείνους που το απόκτησαν με πρόβλημα; θα δέχεται DOA ή θα σου δίνουν refurbished συσκευή;

 

 

κρίμα.....δεν μπορώ καθόλου τα Kinder έκπληξη πραγματικά, να σκάσω 1000€ και να έχει πρόβλημα.

DOA απο τι γνωρίζω δεν υπάρχει για iPhone, σε στέλνουν arvato και θα πάρεις refurbished συσκευή.....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Που να τα βρουν βρε παιδιά τα refurbished; Ακόμη καλά καλά δεν κυκλοφόρησε η συσκευή! :D
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα να παραλαβουμε αυριο οσοι εχουμε παραγγειλει,εγω προσωπικα που μπηκα τωρα στο σαιτ του πλαισιου που εχω παραγγειλει το 7 plus 128αρι σε μαυρο αν μπειτε και δειτε το εχει σε φαση που λεει αναμενεται και τιποτα αλλο ενω μεχρι χτες ελεγε αναμενεται 23/9/2016 αλλα και στο ιστορικο των παραγγελιων που κοιταξα με εχει ακομα σε προετοιμασια συσκευασιας προιοντος,κραταω μονο μια μικρη επιφυλαξη οτι οσοι παραγγειλαμε παραγγειλαμε και οτι κομματια ειχαν τα εχουν για εμας που εχουμε κανει προπαραγγελια και για τους υπολοιπους καποια στιγμη στο μελλον ισως για αυτο εχουν βαλει αναμενεται.Ιδωμεν:( Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα να παραλαβουμε αυριο οσοι εχουμε παραγγειλει,εγω προσωπικα που μπηκα τωρα στο σαιτ του πλαισιου που εχω παραγγειλει το 7 plus 128αρι σε μαυρο αν μπειτε και δειτε το εχει σε φαση που λεει αναμενεται και τιποτα αλλο ενω μεχρι χτες ελεγε αναμενεται 23/9/2016 αλλα και στο ιστορικο των παραγγελιων που κοιταξα με εχει ακομα σε προετοιμασια συσκευασιας προιοντος,κραταω μονο μια μικρη επιφυλαξη οτι οσοι παραγγειλαμε παραγγειλαμε και οτι κομματια ειχαν τα εχουν για εμας που εχουμε κανει προπαραγγελια και για τους υπολοιπους καποια στιγμη στο μελλον ισως για αυτο εχουν βαλει αναμενεται.Ιδωμεν:(

 

Eμένα από Κωτσόβολο μου «έταξαν» ότι θα είμαι στην πρώτη παραλαβή. Από την στιγμή που (παράνομα) ζήτησαν και έλαβαν προκαταβολή, θα γίνει χαμός αν δεν παραλάβω αύριο. Με ανησυχεί το hissing problem. Ο Κωτσόβολος έχει 7 μέρες DOA (στο Πλαίσιο πέρυσι μου είπε τεχνικός ότι στα iPhone δεν δίνουν καθόλου DOA) αλλά να δω που θα βρουν κομμάτι να μου το αλλάξουν άμεσα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Eμένα από Κωτσόβολο μου «έταξαν» ότι θα είμαι στην πρώτη παραλαβή. Από την στιγμή που (παράνομα) ζήτησαν και έλαβαν προκαταβολή, θα γίνει χαμός αν δεν παραλάβω αύριο. Με ανησυχεί το hissing problem. Ο Κωτσόβολος έχει 7 μέρες DOA (στο Πλαίσιο πέρυσι μου είπε τεχνικός ότι στα iPhone δεν δίνουν καθόλου DOA) αλλά να δω που θα βρουν κομμάτι να μου το αλλάξουν άμεσα.
Και εγω προκαταβολη εχω δωση στο πλαισιο μακαρι να το παρω αυριο αλλα το βλεπω λιγο δυσκολο θα ενημερωσω παντως για τα τεκτενομενα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάνει προπαραγγελία; Απίθανο να βρεις έτσι απλά κομμάτι την πρώτη μέρα.

 

Έχω ήδη κρατημενο από Γερμανό 128 μαύρο απλό. Απλώς δεν θα έρθει δύο ίδιο μαγαζί πλας καθόλου. Οπότε το κρατάει και εάν βρω πουθενά αλλού πλας το παίρνω.

 

Στο κάτω κάτω κρίση έχουμε και το πλας είναι ακριβότερο :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη κρατημενο από Γερμανό 128 μαύρο απλό. Απλώς δεν θα έρθει δύο ίδιο μαγαζί πλας καθόλου. Οπότε το κρατάει και εάν βρω πουθενά αλλού πλας το παίρνω.

 

Στο κάτω κάτω κρίση έχουμε και το πλας είναι ακριβότερο :p

 

Ε άμα είναι να γίνει η ζημιά πάρε το πλας μικρό το κακό. :p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...