Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο εμένα δεν χάνει την ρύθμιση στην επανεκκίνηση. Κι εμένα από Αραβικά Εμιράτα.

Tempered glass: spigen

Θήκη: Nillkin

Καλημέρα, ούτε εμένα μου χάνει την ρύθμιση για τα ελληνικά όταν κάνω επανεκκίνηση. Το δικό μου είναι από Hong Kong

Οσο αφορα τώρα την θήκη και γυαλί μάλλον τα έγραψες ανάποδα :)

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου LG V20, αγορασμένο από ebay. Το θέμα είναι, ότι ενώ ο seller μου είπε πως η έκδοση που πουλάει είναι η H910, μου έστειλε την Η910PR. Το κινητό ήρθε με την V10j-CLR-PR, και branded, από μια εταιρία Claro, με κάποιο bloatware. Το χειρότερο είναι, πως στις ρυθμίσεις για τα δεδομένα, δεν μου έχει επιλογή για LTE, αλλά μόνο μέχρι GSM/WCDMA, δηλαδή 3G/2G. Και ερωτώ: μπορώ να να φλασάρω κάποιο firmware του απλού Η910, ώστε να φύγει και το bloatware, και ίσως και αποκτήσω την επιλογή LTE, ή να πάω κατευθείαν σε refund? Στο xda είδα κι άλλους με το ίδιο θέμα, αλλά δεν βρήκα περισσότερες πληροφορίες. Στον seller έχω στείλει μήνυμα, και περιμένω απάντηση

 

https://i.imgur.com/LHMswri.png

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Και στις δυο θύρες sim αν βάλεις την κάρτα σου γίνεται αυτό;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου LG V20, αγορασμένο από ebay. Το θέμα είναι, ότι ενώ ο seller μου είπε πως η έκδοση που πουλάει είναι η H910, μου έστειλε την Η910PR. Το κινητό ήρθε με την V10j-CLR-PR, και branded, από μια εταιρία Claro, με κάποιο bloatware. Το χειρότερο είναι, πως στις ρυθμίσεις για τα δεδομένα, δεν μου έχει επιλογή για LTE, αλλά μόνο μέχρι GSM/WCDMA, δηλαδή 3G/2G. Και ερωτώ: μπορώ να να φλασάρω κάποιο firmware του απλού Η910, ώστε να φύγει και το bloatware, και ίσως και αποκτήσω την επιλογή LTE, ή να πάω κατευθείαν σε refund? Στο xda είδα κι άλλους με το ίδιο θέμα, αλλά δεν βρήκα περισσότερες πληροφορίες. Στον seller έχω στείλει μήνυμα, και περιμένω απάντηση

 

https://i.imgur.com/LHMswri.png

 

συγνωμη ρε παιδια αλλα τι πατε και αγοράζετε? ρωτήστε πρωτα τουλάχιστον

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Claro_(company)

 

claro εταιρεια τηλεφωνιας στην νοτια αμερικη

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα τι πατε και αγοράζετε? ρωτήστε πρωτα τουλάχιστον

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Claro_(company)

 

claro εταιρεια τηλεφωνιας στην νοτια αμερικη

Ξερω απο που ειναι η Claro. Εγω υποτιθεται πως αγόρασα το H910, αλλα ο seller μου εστειλε το H910PR. Απλα επειδη για να παρω refund, πρεπει να το στειλω πισω, και θα μεινω αλλους 2 μηνες χωρις κινητο, ελεγα μηπως υπαρχει καποιος τρόπος να το αποφυγω

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα τι πατε και αγοράζετε? ρωτήστε πρωτα τουλάχιστον

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Claro_(company)

 

claro εταιρεια τηλεφωνιας στην νοτια αμερικη

Δευτερο ποστ κατα λαθος

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ξερω απο που ειναι η Claro. Εγω υποτιθεται πως αγόρασα το H910, αλλα ο seller μου εστειλε το H910PR. Απλα επειδη για να παρω refund, πρεπει να το στειλω πισω, και θα μεινω αλλους 2 μηνες χωρις κινητο, ελεγα μηπως υπαρχει καποιος τρόπος να το αποφυγω

 

To τηλέφωνο που έχουμε εμεις είναι με 2 κάρτες. πιθανόν να είναι κάποια εκδοση για την λατινικη αμερικη με 3 τζι και μια καρτα μονο.

αληθεια ποσο το αγορασες από το εβαυ?

Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο που έχουμε εμεις είναι με 2 κάρτες. πιθανόν να είναι κάποια εκδοση για την λατινικη αμερικη με 3 τζι και μια καρτα μονο.

αληθεια ποσο το αγορασες από το εβαυ?

 

Το κινητο που παρελαβα υποστηριζει κανονικα 4g, απλα λογω του software, δεν μπορω να το χρησιμοποιησω. 260 εδωσα

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η τιμή που το πήρες, να φανταστείς λίγο λιγότεροι έδωσα εγώ το δικό μου μεταχειρισμένο, αλλά τώρα πρέπει να βγάλεις άκρη μόνος σου (με κάποια φλασάρισμα) ή να το στείλεις (καλύτερα) πίσω.

Εκτός αν κάποιος φίλος δω μέσα σου προτείνει λύση.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η τιμή που το πήρες, να φανταστείς λίγο λιγότεροι έδωσα εγώ το δικό μου μεταχειρισμένο, αλλά τώρα πρέπει να βγάλεις άκρη μόνος σου (με κάποια φλασάρισμα) ή να το στείλεις (καλύτερα) πίσω.

Εκτός αν κάποιος φίλος δω μέσα σου προτείνει λύση.

Απο οτι ειδα, το abr μου ειναι 0, οποτε θεωρητικά θα μπορουσα να το φλασαρω, μιας και υπαρχει και kdz για το H910PR, αμα κατι παει στραβα. Απλα ποσταρα μηπως καποιος εχει δοκιμασει κατι παρόμοιο.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :)

Το θηρίο στην 7 έμεινε τελικά;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι δυστηχως...θα παρει oreo βεβαια καποια στιγμη...

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάρει και το G6, πιστεύω θα αναβαθμιστεί και αυτό.

Το G6 θα πάει κατευθείαν σε 8.1...

Εγώ πάντως, με το Sony xz1 που έχει Oreo out of the box, δεν έχω δει και τρελές διαφορές.

https://www.androidauthority.com/android-oreo-vs-android-nougat-introduction-794696/

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθώ το φόρουμ γενικά, και είπα να γραφτω και εγω μετα απο τόσο καιρό, με αφορμή και το update που ήρθε και στο δικό μου (h990ds),δεν εντόπισα καμία διαφορά μέχρι τώρα, και είχα μια ελπίδα να είναι το μπισκότο με την κρέμα αλλα μπα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μάλλον μέσα στο Μάρτη θα έρθει η Oreo.
Καλησπέρα. Το πήρα προχθές το συγκεκριμένο κινητό και με προβληματίζει η διάρκειά της μπαταρίας. 3 η 4 φόρτιση αν θυμάμαι καλά και το μαξ οθόνης που εχω ειναι δυόμιση ώρες χωρίς να του κανω πολλά . Το κινητό ήταν σφραγισμένο. Εσάς πόσο πάει?

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή χρηση, ξεκίνησα το μεσημέρι με 95%, μπήκα youtube, έπαιξα κανα παιχνίδι, ειδα και μια ταινία, και τώρα κατάφερα να το ξεζουμισω, δεν ειχα ποτε κινητό με τεράστια μπαταρία, αλλά είμαι ευχαριστημένος απο το v20 j3wFk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα προχθές το συγκεκριμένο κινητό και με προβληματίζει η διάρκειά της μπαταρίας. 3 η 4 φόρτιση αν θυμάμαι καλά και το μαξ οθόνης που εχω ειναι δυόμιση ώρες χωρίς να του κανω πολλά . Το κινητό ήταν σφραγισμένο. Εσάς πόσο πάει?

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

Καλά είσαι. Επόμενη αγορά, 2η μπαταρία. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω θα σου προτεινα αρχικα σε αγγελιες σε φορουμ αλλα και να μη βιαστεις...λογικα θα ξαναφερουν..:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...