Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά τα φώτα σας.

είχα το v10 για 11 μήνες,υπέρευχαριστημένος.

το πούλησα και πήρα το s7 edge....δεν θα έλεγα ότι είναι αυτό που διαφημίζουν,η συσκευάρα,το αλαγκάριστο,με τα κολληματάκια του,δύσχρηστο σε καθημερινή χρήση....κτλ....ας μην επεκταθώ άλλο,δεν αξίζει και τον κόπο.

σκέφτομαι το v20,μου αρέσει πάρα πολύ,μου έλειψε η δεύτέρη οθόνη που είχα στο v10.

το βρίσκω εδώ σε 2 καταστήματα,το λίγο πιο ακριβό γράφει 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος για ότι προκύψει κι έχει και καλή φήμη.

εσείς από που τα πήρατε?....πως βολέψατε την εγγύηση?.....η συσκευή πετάει?.....έχει τίποτε θεματάκια που εφιστούν κάποιας προσοχής?....από μπαταρία πως πάει?.....κτλ

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω τη συσκευή, έχει κάποιος να συστήσει κάποιο eshop απο εξωτερικό; αν κάποιος έκανε αγορά απο eshop του εξωτερικού θα το εκτιμούσα αν έστελνε ένα λινκ και αν μπορεί να απαντήσει τι συμβαίνει με τελωνείο και αν στο μενου έχει ελληνικά.

 

Έχω δει το κατάστημα που αναφέρει απο πάνω και ο tarif16nikos απο Ελλάδα , αλλά είναι στα 442ε αυτή τη στιγμή ενώ απο ebay στα 370 μαζι με μεταφορικά ,και αποστολή απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης. Στο μενού δεν έχει ελληνικά (έχει αγγλικά , ιταλικά, ισπανικά κινέζικα κτλ) και αναφέρει όποιος ενδιαφέρεται για άλλη γλώσσα να επικοινωνήσει μαζί τους. Δε νομίζω να περνάνε καμιά custom rom και να μην έχουμε OTA μετά! γι αυτό ρωτάω παίδες , αν γνωρίζει κάποιος να μας δώσει τα φώτα του μη την πατήσουμε!

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί να βοηθήσει! καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω τη συσκευή, έχει κάποιος να συστήσει κάποιο eshop απο εξωτερικό; αν κάποιος έκανε αγορά απο eshop του εξωτερικού θα το εκτιμούσα αν έστελνε ένα λινκ και αν μπορεί να απαντήσει τι συμβαίνει με τελωνείο και αν στο μενου έχει ελληνικά.

 

Έχω δει το κατάστημα που αναφέρει απο πάνω και ο tarif16nikos απο Ελλάδα , αλλά είναι στα 442ε αυτή τη στιγμή ενώ απο ebay στα 370 μαζι με μεταφορικά ,και αποστολή απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης. Στο μενού δεν έχει ελληνικά (έχει αγγλικά , ιταλικά, ισπανικά κινέζικα κτλ) και αναφέρει όποιος ενδιαφέρεται για άλλη γλώσσα να επικοινωνήσει μαζί τους. Δε νομίζω να περνάνε καμιά custom rom και να μην έχουμε OTA μετά! γι αυτό ρωτάω παίδες , αν γνωρίζει κάποιος να μας δώσει τα φώτα του μη την πατήσουμε!

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί να βοηθήσει! καλή συνέχεια.

 

https://www.t-dimension.com/uk/

 

αν θες επικοινώνησε....κάποιο παλικάρι πήρε το g6 και στέλνουν από αγγλία.....η κοίτα g6 section και βρες ποιος το πήρε και ρώτα.

 

http://www.t-dimension.com/uk/top-cell-phones/top-android-phones/lg-v20-h990ds-dual-sim-64gb-titan-black-tw.html?

 

σχόλιο 767... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448811&page=52

 

...παίζει κι αυτό. https://www.eglobalcentral.eu/lg-v20-h990-dual-sim-64gb-sim-free-unlocked-titan.html

αποστολή από hong kong μέσω Αγγλίας με υπόσχεση ότι δεν έχει τελωνείο!!! με σούπερ τιμή.

 

σε εποκοινωνία με dimenson πήρα την απάντηση...

​​Dear Nikos,

 

 

Thank you for your message.*If the item is shipped to Greece (EU), we recommend you to place the order from our UK or German store. The estimated delivery time is around 5-7 working days after we sent out the order.

 

*

 

All orders in our UK or German store is sent from UK warehouse and it is VAT Free. The buyer need not to pay for the VAT, taxes / duties afterwards. That means no hidden cost will be charged upon arrival of orders.

Y​es, TW means Taiwan version. ​

 

 

The phone support Greek language.

 

ελληνικά κανονικά και η έκδοση είναι ταϊβάν.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει 2ο v20 dual για τη γυναίκα μου από το eglobalcentral. ξεκίνησε την Πέμπτη από Hong Kong, Δευτέρα ήταν Αγγλία όπου πληρώθηκε ο φόρος (cleared taxes) και το παρέλαβε το Βpost. Σήμερα βρίσκεται στο Βέλγιο με άλλο tracking number. Οπότε πάμε καλά... Edited by karagalexk
Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει 2ο v20 dual για τη γυναίκα μου από το eglobalcentral. ξεκίνησε την Πέμπτη από Hong Kong, Δευτέρα ήταν Αγγλία όπου πληρώθηκε ο φόρος (cleared taxes) και το παρέλαβε το Βpost. Σήμερα βρίσκεται στο Βέλγιο με άλλο tracking number. Οπότε πάμε καλά...

 

Καλοριζικο!!Θα το ευχαριστηθει σιγουρα,αν καταφερει να συμβιβαστει με το μεγεθος της συσκευης...Γιατι για γυναικα κακα τα ψεμματα θεωρειται μεγαλο σαν τηλεφωνο.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!Θα το ευχαριστηθει σιγουρα,αν καταφερει να συμβιβαστει με το μεγεθος της συσκευης...Γιατι για γυναικα κακα τα ψεμματα θεωρειται μεγαλο σαν τηλεφωνο.

 

ευχαριστούμε. 2 χρόνια σχεδόν με το g3 3/32. όταν είδε το δικό μου λέει θέλω και εγώ...της άρεσει πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

ήθελα να ρωτήσω το εξής:

μου έφεραν από ΗΠΑ, το Η918 (T~Mobile). το κινητο είναι unlocked, οπότε δουλεύει στην Ελλάδα.

έβαλα μια παλιά Vodafone sim και δουλεύει.

όταν όμως έβαλα την κοσμοτε που έχω στο G4, δεν την αναγνωρίζει.

έβαλα μια παλιά κοσμοτε (την οποία έκοψα σε νανο) και την αναγνώρισε (αλλά δεν είναι ενεργή).

εχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις tarif16niko και karagalexk, λοιπόν παιδιά είχα γράψει εδώ το σάββατο αλλά επειδή μες το σκ δεν είχα δει απάντηση στο νήμα, θεώρησα πως ίσως δεν έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία και ψάχνοντας γενικά στη κατηγορία lg στο φόρουμ, πήρε και μένα το μάτι μου το eglobal, το έψαξα όσο μπορούσα επικοινώνησα και μαζί τους και τελικά αποφάσισα να το παραγγείλω και εγώ. Το βρήκα στα 317 , με ένα κουπονάκι των5ευρώ, πήγε 312. Σκεφτόμουν και το g6 για να πω την αλήθεια, αλλά το bugdet μου είναι πιο κοντά στα 300ε παρά στα 400 οπότε κατέληξα στο v20. Έκανα δευτέρα τη παραγγελία, σήμερα το δείχνει πως είναι στην εταιρεία κουριερ για αναχώρηση. χαίρομαι που έκανε και ο karagalexk παραγγελία οπότε θα έχουμε και ένα μέτρο σύγκρισης να δούμε πως θα έρθουν οι συσκευές. Ελπίζω να πάνε όλα καλα, θα ενημερώσω ξανά πως πήγε η διαδικασία για όποιον άλλον τυχόν ενδιαφέρεται.Καλή σας μέρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις tarif16niko και karagalexk, λοιπόν παιδιά είχα γράψει εδώ το σάββατο αλλά επειδή μες το σκ δεν είχα δει απάντηση στο νήμα, θεώρησα πως ίσως δεν έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία και ψάχνοντας γενικά στη κατηγορία lg στο φόρουμ, πήρε και μένα το μάτι μου το eglobal, το έψαξα όσο μπορούσα επικοινώνησα και μαζί τους και τελικά αποφάσισα να το παραγγείλω και εγώ. Το βρήκα στα 317 , με ένα κουπονάκι των5ευρώ, πήγε 312. Σκεφτόμουν και το g6 για να πω την αλήθεια, αλλά το bugdet μου είναι πιο κοντά στα 300ε παρά στα 400 οπότε κατέληξα στο v20. Έκανα δευτέρα τη παραγγελία, σήμερα το δείχνει πως είναι στην εταιρεία κουριερ για αναχώρηση. χαίρομαι που έκανε και ο karagalexk παραγγελία οπότε θα έχουμε και ένα μέτρο σύγκρισης να δούμε πως θα έρθουν οι συσκευές. Ελπίζω να πάνε όλα καλα, θα ενημερώσω ξανά πως πήγε η διαδικασία για όποιον άλλον τυχόν ενδιαφέρεται.Καλή σας μέρα!

 

Καλημέρα...καλορίζικο το beast....περιμένουμε νέα για τυχόν τελωνεία και εντυπώσεις από το θηρίο...

κι εγώ μάλλον θα πουλήσω το s7 edge για τα μάτια του v20....το s7 πιο πολυ καθρεφτάκι για ιθαγενείς είναι,παρά συσκευή για να την χειρίζεσαι!!!:X

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

το s7 πιο πολυ καθρεφτάκι για ιθαγενείς είναι,παρά συσκευή για να την χειρίζεσαι!!!:X

μη είσαι κακός :p

κάτσε να έρθει και το άλλο beast v30

ελπίζω κι αυτό να ακολουθήσει την παράδοση των V(V FOR VENDETTA)

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως το δουλεύω τωρα δυο μήνες και δεν εχω δει καποιο κόλλημα πουθενά.Μέχρι στιγμής ειναι αψογο σε ολα του.

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μη είσαι κακός :p

κάτσε να έρθει και το άλλο beast v30

ελπίζω κι αυτό να ακολουθήσει την παράδοση των V(V FOR VENDETTA)

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

ναι,γίνομαι κακός επειδή λέω ότι βλέπω χωρίς να έχω γίνει fanboy κανενός....είναι καλό κάτι?,το λέμε...είναι μέτριο κάτι,πάλι πρέπει να το λέμε,να ξέρουν και οι υπόλοιποι τι παίζει.(δυστυχώς εκθειάζουμε τις αγορές μας και ντρεπόμαστε να μαρτυρήσουμε τα κουσούρια τους)

το v10 δεν μάσαγε πουθενά και το s7 edge μασάει....φαντάζομαι ότι το v20 θα είναι πολύ ανώτερο του v10!!!...καλά και όμορφα τα samsung αλλά όχι γι αυτό το εύρος τιμών.

το s7 edge με τον τρόπο που το βλέπω ότι δουλεύει,με 300 ευρώ τιμή μια χαρά θα ήταν...για ναυαρχίδα θα έλεγα ότι είναι για γέλια.

γενικότερα κάποια προϊόντα έχουν περισσότερη αξία απ ότι θα έπρεπε και σ αυτό συμβάλαμε τα μέγιστα εμείς.

...η σειρά V θεωρώ ότι είναι πολύ υποβαθμισμένη και είναι καλό για εμάς τους καταναλωτές.οι τιμές συρρικνώνονται γρήγορα,όπως και το g6 και γίνονται δελεαστικά για αγορά χωρίς υποχωρήσεις στην ποιότητα.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

ναι,γίνομαι κακός επειδή λέω ότι βλέπω χωρίς να έχω γίνει fanboy κανενός....είναι καλό κάτι?,το λέμε...είναι μέτριο κάτι,πάλι πρέπει να το λέμε,να ξέρουν και οι υπόλοιποι τι παίζει.(δυστυχώς εκθειάζουμε τις αγορές μας και ντρεπόμαστε να μαρτυρήσουμε τα κουσούρια τους)

το v10 δεν μάσαγε πουθενά και το s7 edge μασάει....φαντάζομαι ότι το v20 θα είναι πολύ ανώτερο του v10!!!...καλά και όμορφα τα samsung αλλά όχι γι αυτό το εύρος τιμών.

το s7 edge με τον τρόπο που το βλέπω ότι δουλεύει,με 300 ευρώ τιμή μια χαρά θα ήταν...για ναυαρχίδα θα έλεγα ότι είναι για γέλια.

γενικότερα κάποια προϊόντα έχουν περισσότερη αξία απ ότι θα έπρεπε και σ αυτό συμβάλαμε τα μέγιστα εμείς.

...η σειρά V θεωρώ ότι είναι πολύ υποβαθμισμένη και είναι καλό για εμάς τους καταναλωτές.οι τιμές συρρικνώνονται γρήγορα,όπως και το g6 και γίνονται δελεαστικά για αγορά χωρίς υποχωρήσεις στην ποιότητα.

Συμφωνώ σε όλα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μην εισαι υπεροπτης tarif16nikos!το s7 edge ειναι οτι καλυτερο ειχε βγαλει η samsung και μακαρι να ξαναβγει κατι τετοιο.εχω v20 και s7 edge και θεωρω το s7 edge overall σε ολα.λοιπον τα λεγομενα σου δεν πειθουν!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μην εισαι υπεροπτης tarif16nikos!το s7 edge ειναι οτι καλυτερο ειχε βγαλει η samsung και μακαρι να ξαναβγει κατι τετοιο.εχω v20 και s7 edge και θεωρω το s7 edge overall σε ολα.λοιπον τα λεγομενα σου δεν πειθουν!

σε όλα?ε όχι δα

το πα εγώ δεν το πα :p

 

V10(V FOR VENDETTA)

Link to comment
Share on other sites

μην εισαι υπεροπτης tarif16nikos!το s7 edge ειναι οτι καλυτερο ειχε βγαλει η samsung και μακαρι να ξαναβγει κατι τετοιο.εχω v20 και s7 edge και θεωρω το s7 edge overall σε ολα.λοιπον τα λεγομενα σου δεν πειθουν!

Για σένα φίλε μου.. Για μένα από την στιγμή που έχει μικρότερη οθόνη δεν έχει ράδιο δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία δεν έχει υπέρυθρες είναι κατώτερο.. είναι πως το βλέπει ο καθένας το θέμα..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις φιλε μου το ραδιο καταργειτε στις περισσοτερες συσκευες!οπως και η αποσπωμενη μπαταρια που περισσοτερο ο χρηστης ζημια κανει παρα καλο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις φιλε μου το ραδιο καταργειτε στις περισσοτερες συσκευες!οπως και η αποσπωμενη μπαταρια που περισσοτερο ο χρηστης ζημια κανει παρα καλο!

άμα καταργουσε η Samsung την καρτουνιστικη οθόνη μπορεί και να το σκεφτόμουν....

 

 

 

V10(V FOR VENDETTA)

Link to comment
Share on other sites

μην εισαι υπεροπτης tarif16nikos!το s7 edge ειναι οτι καλυτερο ειχε βγαλει η samsung και μακαρι να ξαναβγει κατι τετοιο.εχω v20 και s7 edge και θεωρω το s7 edge overall σε ολα.λοιπον τα λεγομενα σου δεν πειθουν!

 

δεν καταλαβαίνω κάποια υπεροψία...υπεροψία τι σημαίνει επί του συγκεκριμένου?:wacko: ... μάλλον θα ήμουν υπερόπτης αν έμπαινα εδώ και εκθείαζα την συσκευή μου,υποτιμώντας τους κατόχους του v20.

είχα κάποιο,πήρα κάποιο άλλο...προσωπική εμπειρία υπέβαλα.

η γνώμη μου είναι αυτή και δεν είναι διαπραγματεύσιμη....εσένα σου αρέσει κι εμένα μου προκαλεί τα νεύρα....το v10 δεν το άφηνα απ τα χέρια μου και τι σ7 δεν με κέρδισε ποτέ.

τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...