Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vagelis

Έτσι δεν φαίνονται καθόλου καλά και δεν βγαίνει κανένα συμπέρασμα...

Κάνε έναν κόπο και ανέβασε τες στο flickr να τις δούμε όπως πρέπει

Με το καλό να το δεχτείτε οι υπόλοιποι όλοι!!!

 

Υγ Vageli πω πω ολόιδιο κρεβάτι και στο ίδιο πορτοκαλί χρώμα το έχω και εγώ για τον γιό μου-Neoset ήταν αν θυμάμαι καλά!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vagelis

Έτσι δεν φαίνονται καθόλου καλά και δεν βγαίνει κανένα συμπέρασμα...

Κάνε έναν κόπο και ανέβασε τες στο flickr να τις δούμε όπως πρέπει

Με το καλό να το δεχτείτε οι υπόλοιποι όλοι!!!

 

Υγ Vageli πω πω ολόιδιο κρεβάτι και στο ίδιο πορτοκαλί χρώμα το έχω και εγώ για τον γιό μου-Neoset ήταν αν θυμάμαι καλά!

 

Βασιλη, αν πατησεις πανω στις μικρογραφιες σε παει στο postimg.cc

Από εκει εχει button "Κατεβαστε την αρχικη εικονα", που μπορεις να δεις την αρχικη φωτο σε πληρη αναλυση. 2 κλικ είναι, κανε ένα κοπο, γιατι δεν εχω flickr (θα ανοιξω όμως αμεσα).

Τις βλεπω τωρα σε 4Κ 28'' και φαινονται πραγματικα καλες φωτο, στα επίπεδα του edge μου.

Το κρεβατακι είναι από ΝΕΟΣΕΤ, πραγματι, το παιδικο της γυναικας μου και το εχουμε ακομα ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη, αν πατησεις πανω στις μικρογραφιες σε παει στο postimg.cc

Από εκει εχει button "Κατεβαστε την αρχικη εικονα", που μπορεις να δεις την αρχικη φωτο σε πληρη αναλυση. 2 κλικ είναι, κανε ένα κοπο, γιατι δεν εχω flickr (θα ανοιξω όμως αμεσα).

Τις βλεπω τωρα σε 4Κ 28'' και φαινονται πραγματικα καλες φωτο, στα επίπεδα του edge μου.

Το κρεβατακι είναι από ΝΕΟΣΕΤ, πραγματι, το παιδικο της γυναικας μου και το εχουμε ακομα ;)

Το ξέρω αυτό φίλε απλα μόνο στο flickr βλέπεις στοιχεία όπως iso-shutter speed etc

Θα το κάνω όμως μόνος μου έτσι και αλλιώς....ευχαριστώ :)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

"Πάτησε" και το pixel στο speed test...

 

Απίστευτα πράγματα. Καθάρισε και την πιουριλα.

Πλεον τείνω να βεβαιωθω ότι μιλάμε για την πληρέστερη πρόταση του 2016 (ειδικά αν μιλάμε για δικαρτο...)...

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ....αυριο......αυριο.....καλα εκανε τελικα και εμεινε στο τελωνείο 3 μερες....κατι ήξερε....έρχεται την κατάλληλη στιγμή να μου φτιαξει την διαθεση...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απίστευτα πράγματα. Καθάρισε και την πιουριλα.

Πλεον τείνω να βεβαιωθω ότι μιλάμε για την πληρέστερη πρόταση του 2016 (ειδικά αν μιλάμε για δικαρτο...)...

 

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τέτοια συσκευή δεν την έφεραν επίσημα Ευρώπη! Είναι να απορείς με τον τρόπο που παίρνονται κάποιες αποφάσεις από τα μεγάλα κεφάλια των εταιριών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τέτοια συσκευή δεν την έφεραν επίσημα Ευρώπη! Είναι να απορείς με τον τρόπο που παίρνονται κάποιες αποφάσεις από τα μεγάλα κεφάλια των εταιριών.

Αυτοκτονικη lg κλασσικά...

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με μια λεξη....PREMIUM SILVER.....θα επανελθω με λεπτομέρειες
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασε από τα χέρια μου για 3 μέρες περίπου

Θετικά

Πολύ ωραία οθόνη με κορυφαίο άσπρο και αρκετά καλό Contrast

Πάρα πολύ καλός ήχος στα ακουστικά (xiaomi hybrid pro)

Αρκετά καλός ήχος στα ηχεία

Πολύ καλό σήμα

Πολύ καλή Camera (ίδια με το g5 Χοντρικά)

Πάει Σφαίρα

Αρκετά καλή αυτονομία (~3 ώρες sot με 4g only και 90% φως)

 

Αρνητικά

Ποιότητα συναρμολογισης στα επίπεδα φτηνον κινεζικων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασε από τα χέρια μου για 3 μέρες περίπου

Θετικά

Πολύ ωραία οθόνη με κορυφαίο άσπρο και αρκετά καλό Contrast

Πάρα πολύ καλός ήχος στα ακουστικά (xiaomi hybrid pro)

Αρκετά καλός ήχος στα ηχεία

Πολύ καλό σήμα

Πολύ καλή Camera (ίδια με το g5 Χοντρικά)

Πάει Σφαίρα

Αρκετά καλή αυτονομία (~3 ώρες sot με 4g only και 90% φως)

 

Αρνητικά

Ποιότητα συναρμολογισης στα επίπεδα φτηνον κινεζικων

 

Πολύ σωστός στις παρατηρήσεις σου, αλλά mil std 810 και 60.000 ελέγχους δεν έχουν οι Κινέζοι;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για το v20 από αμερικη.. Σημειώνει πολύ υψηλές πωλήσεις.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέγαμε του ομπαμα να φέρει 5-6 όπως θα έρχεται... Τόσα κουβαλησε και αυτός... :p :p :p

 

Ρε τι κάνουν οι άνθρωποι γιατί δεν το φέρνουν Ευρώπη να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο από εγγύησεις κτλ

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική τησ... Εάν πάντως είναι όπως τα αυτοκίνητα τους τότε έχει κάποια λογική

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μια λεξη....PREMIUM SILVER.....θα επανελθω με λεπτομέρειες

 

Καλορίζικο Κωστα... Ακουω πρώτες εντυπώσεις...

Το περίμενες ότι θα βρεις καλύτερη συσκευή από το edge για το 2016? ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός στις παρατηρήσεις σου, αλλά mil std 810 και 60.000 ελέγχους δεν έχουν οι Κινέζοι;)

Κάνουν δεν κάνουν συναρμολογιση τέρμα φτινιαρικη όλα τα άλλα μου άφησαν καλές εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν δεν κάνουν συναρμολογιση τέρμα φτινιαρικη όλα τα άλλα μου άφησαν καλές εντυπώσεις

 

Και ξαναλέω. Τέρμα φτηνιαρικη συναρμολογηση και πιστοποίηση military std 810 είναι αντίθετες έννοιες. Κάνε σε οποιοδήποτε κινεζικο τα τεστ που καθορίζει το πρότυπο και θα δεις το αποτέλεσμα (ένα κινητό σε τεύχη)...

Το πίσω καπάκι έχει μεγαλύτερα περιθώρια συναρμογων από ότι θα έπρεπε. Μέχρι εκεί όμως...

Η "απτή" ποιότητα (αυτό που νιώθεις στο χέρι όταν το κρατάς) έχει μεγάλη διαφορά από την πραγματική ποιότητα. Η "απτή" με χάλασε κι εμένα (αναφέρθηκα σχετικα παραπανω). Η πραγματική ποιοτητα, εχει πιστοποιηθεί με τα πλεον αυστηρά κριτήρια, κι ως εκ τουτου, οποιαδήποτε αναφορά από την πλευρά μου είναι περιττή...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ασ μας πει κάποιος πως του φαινεται η nougat....και πως συνεργάζεται με το ρε τερατακι...

Το βίντεο είναι καλό ? Έχει 4κ? και βράδυ χωρίς φλας πως τραβάει....

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω. Τέρμα φτηνιαρικη συναρμολογηση και πιστοποίηση military std 810 είναι αντίθετες έννοιες. Κάνε σε οποιοδήποτε κινεζικο τα τεστ που καθορίζει το πρότυπο και θα δεις το αποτέλεσμα (ένα κινητό σε τεύχη)...

Το πίσω καπάκι έχει μεγαλύτερα περιθώρια συναρμογων από ότι θα έπρεπε. Μέχρι εκεί όμως...

Η "απτή" ποιότητα (αυτό που νιώθεις στο χέρι όταν το κρατάς) έχει μεγάλη διαφορά από την πραγματική ποιότητα. Η "απτή" με χάλασε κι εμένα (αναφέρθηκα σχετικα παραπανω). Η πραγματική ποιοτητα, εχει πιστοποιηθεί με τα πλεον αυστηρά κριτήρια, κι ως εκ τουτου, οποιαδήποτε αναφορά από την πλευρά μου είναι περιττή...

 

Φτινιαρικη στο κράτημα κλπ πχ ένα cat ναι σου δίνει αίσθηση σιγουριας και ποιότητας συναρμολογισης αυτό το αντίθετο... Για να μην λέμε χαζά το v10 ήταν αρκετά καλύτερο σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Φτινιαρικη στο κράτημα κλπ πχ ένα cat ναι σου δίνει αίσθηση σιγουριας και ποιότητας συναρμολογισης αυτό το αντίθετο... Για να μην λέμε χαζά το v10 ήταν αρκετά καλύτερο σε αυτό

 

Συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια. το cat σου δινει αισθηση σιγουριας με πολλαπλασιο παχος και βαρος και το 1/10 των δυνατοτητων.

Παραλληλα, το V10 (μια εξαιρετικη συσκευή) σου δινει σχεδόν 20 γραμμαρια παραπανω βαρος, χωρις να εχει μαλιστα μεταλλο στην πλατη.

Το βαρος, παχος και η mit std 810 πιστοποιηση που πετυχαν, με όλα αυτά τα χαρακτηριστικα (σε καποιους χρήσιμα, σε αλλους λιγοτερο - από την iR, μεχρι το fm radio, τα 2+1 slots (2 sim +micro sd), αποσπωμενη μπαταρια κλπ κλπ) είναι φοβερο engineering. Πλεον σοβαρες αλουμινοκατασκευες βλέπουμε κι από κινεζικα των 150 ευρω, δεν είναι απολυτο κριτηριο για την ποιοτητα του τελικου προϊοντος.

Για τα υπολοιπα συμφωνούμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια. το cat σου δινει αισθηση σιγουριας με πολλαπλασιο παχος και βαρος και το 1/10 των δυνατοτητων.

Παραλληλα, το V10 (μια εξαιρετικη συσκευή) σου δινει σχεδόν 20 γραμμαρια παραπανω βαρος, χωρις να εχει μαλιστα μεταλλο.

Το βαρος, παχος και η mit std 810 πιστοποιηση που πετυχαν, με όλα αυτά τα χαρακτηριστικα (σε καποιους χρήσιμα, σε αλλους λιγοτερο - από την iR, μεχρι το fm radio, τα 2+1 slots (2 sim +micro sd), αποσπωμενη μπαταρια κλπ κλπ) είναι φοβερο engineering. Πλεον σοβαρες αλουμινοκατασκευες βλέπουμε κι από κινεζικα των 150 ευρω, δεν είναι απολυτο κριτηριο για την ποιοτητα του τελικου προϊοντος.

Για τα υπολοιπα συμφωνούμε...

Ας δίνει παραπάνω βάρος πάρα να έχει αυτή την αίσθηση

Έλεος ποια με τον fanboysmo 1000 καλά είπα ένα κακό είπα πεσατε ναβμε φάτε

Για να καταλάβω ότι βγάζει εταιρεία που γουστάρετε είναι τέλειο οποίος πει έστω ένα κακό είναι λάθος...

 

Λογική ίδια με ομάδες ποδοσφαίρου...

Link to comment
Share on other sites

Ας δίνει παραπάνω βάρος πάρα να έχει αυτή την αίσθηση

Έλεος ποια με τον fanboysmo 1000 καλά είπα ένα κακό είπα πεσατε ναβμε φάτε

Για να καταλάβω ότι βγάζει εταιρεία που γουστάρετε είναι τέλειο οποίος πει έστω ένα κακό είναι λάθος...

 

Λογική ίδια με ομάδες ποδοσφαίρου...

 

Πες τα χρυσόστομε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ας δίνει παραπάνω βάρος πάρα να έχει αυτή την αίσθηση

Έλεος ποια με τον fanboysmo 1000 καλά είπα ένα κακό είπα πεσατε ναβμε φάτε

Για να καταλάβω ότι βγάζει εταιρεία που γουστάρετε είναι τέλειο οποίος πει έστω ένα κακό είναι λάθος...

 

Λογική ίδια με ομάδες ποδοσφαίρου...

 

Μιλησα με επιχειρηματα, δεν ειδα κανενα να... πεφτει να σε φαει.

Αν εχεις να παραθεσεις κατι σε αυτά που σου αναφερω, καλως. Αν όχι... παλι καλως.

Τα περι fanboys , μονο γελιο μου προκαλουν προσωπικα, ειδικα με τα οσα εχω αναφερει για αυτή την εταιρια και τις κατά καιρους υλοποιήσεις της.

Ανεξαρτητως brand, μιλαω παντα υποκειμενικα, με συγκεκριμένα επιχειρηματα -όταν βλεπω το καλυτερο για μενα, το αναφερω. Κι αυτό τη δεδομενη χρονικη στιγμη είναι το V20, για αυριο βλέπουμε...

 

Στα της συσκευης, Κωστα (tsiglas), βρηκες πως μπορούμε να βαλουμε custom icon packs στο lg home? Υποτίθεται ότι υπαρχει native αυτή η δυνατοτητα, αλλα δε βρηκα κατι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

14 ωρες μετα αποφασησε να κλείσει απο μπαταρια...η οποια ειναι σε πολυ καλα επιπεδα αν σκεφτείς ότι παιρνεις μια τετοια συσκευη για την δευτερη μπαταρια της....οποτε εγω την υπολογίζω (με τις 2 μπαταριες) στις 9 ωρες hard user...για την δικη μου χρηση και στισημο περιπου στις 12 ωρες (εκει που το s7 EDGE duos μου δινει 4,5 και το ΝΟΤΕ 7 duos μου εδινε 6,5 ωρες)...βεβαια ειναι ακομα νωρις...

Καμερα σε μικρα τεστ παράλληλα με το s7 EDGE στα ιδια επιπεδα...λιγο καλύτερο στις σκοτεινές το s7 EDGE...Για να μην το πολύ ψάχνουμε ειναι στην πρωτη 4αδα...αυριο θα ανεβασω συγκριτικά...βιντεο και ηχος βιντεο σε πολυ καλα επιπεδα...ο σταθεροπιητης υπαρχει μονο στο FHD και οχι στα 60f...ουτε στο 4K...Ο ηχος και η ακουστικη σε πολυ καλα επιπεδα (ο ηχος αρκετα καλυτερος απο του V10)...οθονη μετα απο 2 s7 EDGE και 2 Note 7 δεν εχω κατι να πω για εμενα ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα.

Ποιοτητα κατασκευης για εμενα ειναι στα επιπεδα του MATE 8...ουτε παραπανω ουτε παρακατω(μετα το NOTE 7 θα αργισει πολυ κατι να με συναρπασει μιας και ειμαι και EDGE friend)...το πισω καπακι εμενα εφαπτετε παρα πολυ καλα χωρις κενα,περιθώρια κτλ...γενικη αισθηση στο χερι πολυ καλυτερη απο το V10/MATE 8 τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα

Καποια στιγμη το ειχα φτασει στα ορια...απο θερμοκρασια ουτε κιχ ετσι για πλακα.

Το touch respond στα επιπεδα του s7 EDGE,Note 7

 

Παιδια η συσκευη ειναι μια απο τις κορυφαίες τις αγορας και δεν περιμενα κατι λιγοτερο...εμεις που παιζουμε συνεχεια στην Top κατηγορία στα επιπεδα που εχουν φτασει οι συσκευες δυσκολα κατι θα μας κανει ΟΥΑΟΥ...

Αυτο έλειπε να εχει lags, μαπα καμερα,υψηλες θερμοκρασιες κτλ...οχι πλεον ολα αυτα ειναι ευνοητα και τα παει υπεροχα!

 

Bugs (η τουχαχιστον ακομα δεν βρηκα λυση)...

Μετα απο επανακινηση η αυτοματη φωτεινότητα απενεργοποιειτε μονη της

Οπως και στις υπολοιπες συσκευες LG που ειχα στο στοκ Mail app ο λογαριασμος του Yahoo δεν ρυθμίζεται αυτοματα και μου εβγαλε την ψυχη να τον ρυθμισω

Το smart world της LG θελει ο λογαριασμος που προσπαθει να συνδεθει να ανοικει στις χωρες τις οποιες προορίζεται η συσκευη...οποτε προς το παρον δεν συσνδεθηκα μιας και με "ειδε" με το gmail οτι ειμαι απο Ελλαδα

 

Συνοπτικα Ειναι η πληρέστερη συσκευη της αγορας...δεν τις λειπει τιποτα και δεν εχει να ζηλέψει τιποτα ισα ισα που εχει μαζεμενα ολα οσα σαν εξτρα προσφερουν οι υπολοιπες εταιρεις

.....αλλα...αλλα (ετοιμαστείτε να με κραξετε).....ΝΟΤΕ 7 δεν ειναι...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...