Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην μικρή οθόνη τελικά υπάρχει διαρροή φωτός ; είναι μεγάλη όσο και στο βε 10;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαγγελη στις ρυθμισεις των 2 Σιμ υπαρχει το μενου οκονομια κλησεων (η κατι τετοιο) το οποιο σε αφηνει να διαλεξεις επαφες που θες ''χωρις ερωτηση'' να καλει παντα με μια συγκεκριμενη απο τις 2 σιμ???

Αν ναι τοτε αλλη μια μοναδικοτητα της LG οτι αφορα τις hi end συσκευες....

 

Ναι, υπαρχει κανονικα το μενου κι η επιλογη αυτη. Πραγματικα, ειναι πολυ καλη η δικαρτη υλοποιηση.

Διαρροη φωτος δεν εχω καθολου απο τη δευτερη οθονη

 

@Shuffle

Εχω κορεατικο κομματι, ολα τα κορεατικα (κι αυτο) ειναι απο B&O.

 

Εριξα παραγγελια και το official battery kit, αγορα απο ebay. Παει καιρος που ειχα swappable battery σε ναυαρχιδα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπαρχει κανονικα το μενου κι η επιλογη αυτη. Πραγματικα, ειναι πολυ καλη η δικαρτη υλοποιηση.

Διαρροη φωτος δεν εχω καθολου απο τη δευτερη οθονη

 

@Shuffle

Εχω κορεατικο κομματι, ολα τα κορεατικα (κι αυτο) ειναι απο B&O.

 

Εριξα παραγγελια και το official battery kit, αγορα απο ebay. Παει καιρος που ειχα swappable battery σε ναυαρχιδα...

 

Καλησπερα,

 

Ποιο model εσεις εχετε παρει? Εγω περιμενω το H990DS!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ποιο model εσεις εχετε παρει? Εγω περιμενω το H990DS!

 

Αυτο εχει ο Βαγγέλης και αυτό περιμενω και εγω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

LG V20 H990DS.Αυτό το μοντέλο αγοράζουμε;Και έχει κανονικά ελληνικά , fm radio , ir blaster , notification led , και υποστηρίζει όλες τις μπάντες στην Ελλάδα ( και την 800αρα ) ; Υπάρχει καμια προταση από εξωτερικό που να προσφέρει και εγγυηση;
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/CK9Gfbzp2IY

 

Όλα καλά με το τηλέφωνο...αλλά όλο το ξενέρωμα έρχεται στο 2'10"....γνωστή ασυγχώρητη LG....χάθηκε να βάλουν unibody μη αποσπώμενη πλάτη...?!

επιλέγω mate9...πιό όμορφο σαφέστατα.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/CK9Gfbzp2IY

 

Όλα καλά με το τηλέφωνο...αλλά όλο το ξενέρωμα έρχεται στο 2'10"....γνωστή ασυγχώρητη LG....χάθηκε να βάλουν unibody μη αποσπώμενη πλάτη...?!

επιλέγω mate9...πιό όμορφο σαφέστατα.

 

Και την αλλαγη της μπαταριας πως θα την εκανες...?Εκτος αν εννοείς να έφευγε απο την λογική της αποσπομενης μπαταριας και να πηγαινε σε ενσωματωμένη....Αν ναι.....εεεε..ποτε!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και την αλλαγη της μπαταριας πως θα την εκανες...?Εκτος αν εννοείς να έφευγε απο την λογική της αποσπομενης μπαταριας και να πηγαινε σε ενσωματωμένη....Αν ναι.....εεεε..ποτε!

 

Ακριβώς αυτό εννοώ....εσύ που έχεις αλλάξει όλα τα flagship τηλέφωνα με ενσωματωμένη μπαταρία και όχι αποσπόμενη...πώς λες ποτέ?

η αποσπόμενη μπαταρία ανήκει στο παρελθόν, το μέλλον είναι ενσωματωμένη ή έστω ας έκανε η lg πιό ποιοτική υλοποίηση στο καπάκι ώστε να μην ξεχαρβαλώνεται με το πρώτο drop.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοώ....εσύ που έχεις αλλάξει όλα τα flagship τηλέφωνα με ενσωματωμένη μπαταρία και όχι αποσπόμενη...πώς λες ποτέ?

η αποσπόμενη μπαταρία ανήκει στο παρελθόν, το μέλλον είναι ενσωματωμένη ή έστω ας έκανε η lg πιό ποιοτική υλοποίηση στο καπάκι ώστε να μην ξεχαρβαλώνεται με το πρώτο drop.

Εχω αλλαξει αρκετα αλλα μεσα σε αυτα ειναι και LG G4 , LG V10...

Εχει να κανει με το τι βολεύει τον καθε ενα...και πίστεψε με η αποσπομενη μπαταρια βολεύει αν μη τι άλλο αν δίνει και 5 ωρες αναμονη...τωρα οσο για το οτι εφυγε το καπακι σε πτώση...δε βαριεσαι και στο s7 EDGE με θηκη spigen hybrid και μεσα σε τσαντακι και σε πτωση 1 μετρο μαζι με την θηκη μεσα στο τσαντακι να σπαει η οθπνη με κοστος 285 ευρω....αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει....δε βαριεσαι ας φευγει το καπακι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει αρκετα αλλα μεσα σε αυτα ειναι και LG G4 , LG V10...

Εχει να κανει με το τι βολεύει τον καθε ενα...και πίστεψε με η αποσπομενη μπαταρια βολεύει αν μη τι άλλο αν δίνει και 5 ωρες αναμονη...τωρα οσο για το οτι εφυγε το καπακι σε πτώση...δε βαριεσαι και στο s7 EDGE με θηκη spigen hybrid και μεσα σε τσαντακι και σε πτωση 1 μετρο μαζι με την θηκη μεσα στο τσαντακι να σπαει η οθπνη με κοστος 285 ευρω....αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει....δε βαριεσαι ας φευγει το καπακι....

 

η αλήθεια είναι οτι αν είναι να σου κάτσει δεν τη γλυτώνεις με τίποτα,,,,

...σε unboxing μου έφυγε το κινητό πάνω στο τραπέζι και έκανε σημάδι στο bezel...

Ενώ άλλη φορά έφυγε το κινητό την ώρα που μιλούσα από 1.80ύψος...έκανε 2 τούμπες και προσγειώθηκε σε χοντρό χαλί....και δεν έπαθε τπτ...ούτε σκόνη δεν είχε...

πάντως με χαλάει λίγο η πλάτη/καπάκι του v20, μου κάνει φτηνοδουλειά ρε παιδί μου, στο v10 φαίνεται πιό ωραία, κατά τ'άλλα είναι ένα καθόλα αξιοπρεπές phablet....κάμερα, ήχος, 2k οθόνη σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/CK9Gfbzp2IY

 

Όλα καλά με το τηλέφωνο...αλλά όλο το ξενέρωμα έρχεται στο 2'10"....γνωστή ασυγχώρητη LG....χάθηκε να βάλουν unibody μη αποσπώμενη πλάτη...?!

επιλέγω mate9...πιό όμορφο σαφέστατα.

 

Κανένα ξενερωμα. Έστω και με αποσπωμενο καπάκι (που ούτε σε μένα αρέσει, αλλά θα φανεί χρήσιμο σε πολλούς το να μπορούν να αλλάζουν μπαταρια) , στο θέμα της συνολικής ποιότητας κατασκευής είναι σίγουρα μπροστά από το ματε (κι όχι μόνο) :

http://m.gsmarena.com/lg_v20_goes_through_60000_validation_tests_before_mass_production-blog-21225.php

Στο λινκ θα δείτε τα βασανιστήρια που πέρασε για να πάρει την mil std 810 πιστοποιηση...

Μία κουβέντα για τον ήχο από ακουστικά : ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ...!

Ότι καλύτερο έχω ακούσει ποτέ μου. Καλύτερο από iphone 7, htc 10 κλπ. Μπραβο lg, έδωσε μεγάλη υλοποίηση στους audiophiles...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα link για αγορά του dual sim?

 

Μπαινεις ebay UK και βρισκεις αξιόπιστο πωλητή που να στελει απο UK οποτε να μην εχεις τελωνείο και εχεις και την κάλυψη του ebay και της paypal....

Δεν προτείνω απο Αραβικσ Εμιράτα που το φερνω εγω γιατι εγκυμονουν μεγαλύτερος κινδύνους...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
LG V20 H990DS.Αυτό το μοντέλο αγοράζουμε;Και έχει κανονικά ελληνικά , fm radio , ir blaster , notification led , και υποστηρίζει όλες τις μπάντες στην Ελλάδα ( και την 800αρα ) ; Υπάρχει καμια προταση από εξωτερικό που να προσφέρει και εγγυηση;

Από τη στιγμή που δεν εισάγεται επίσημα στην Ευρώπη. από όπου και να το πάρεις δεν θα σε καλύπτει η εδώ εγγύηση ανεξαρτήτως προέλευσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αρχιζει κι ανεβαινει μετα από 3 φορτισεις (gps, wifi, bt, 3 accounts email push, full syncing, 90% φωτεινοτητα):

 

Capture_2016_11_12_17_17_01.png

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα λέει γιατί είναι πολύ θολή και δεν βλέπω τιποτα...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι μικρογραφια αυτό που βλέπεις, πατας επανω και τη βλέπεις σε πληρη αναλυση.

1h 31m με τα παντα να τρεχουν (κυριολεκτικα τα παντα όμως) και 70% υπολοιπο. Βλεπω να πλησιαζει το SOT τις 5 ωρες οσο περνουν οι μερες. Με τη χρηση που αναφερω, δηλαδή, προσομοιαζει σε μεγαλο βαθμο το s7 edge, που ειχα πριν για βασικη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βαγγέλη από κάμερα τι λέει; Περιμένουμε να δούμε καμιά φωτογραφία σε δύσκολες συνθήκες... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοώ....εσύ που έχεις αλλάξει όλα τα flagship τηλέφωνα με ενσωματωμένη μπαταρία και όχι αποσπόμενη...πώς λες ποτέ?

η αποσπόμενη μπαταρία ανήκει στο παρελθόν, το μέλλον είναι ενσωματωμένη ή έστω ας έκανε η lg πιό ποιοτική υλοποίηση στο καπάκι ώστε να μην ξεχαρβαλώνεται με το πρώτο drop.

 

Η αποσπώμενη μπαταρία ανήκει στο παρελθόν γιατί έτσι σας έμαθαν. Όπως και η θύρα υπέρυθρων, το ραδιόφωνο, και σε λίγο υποδοχή ακουστικών.

Είναι προσόν το V20 (και το V10) να έχουν αυτά τα feature. Και όσο τα έχουν θα προτιμάμε την LG παρά τα όσα αρνητικά έχει.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη από κάμερα τι λέει; Περιμένουμε να δούμε καμιά φωτογραφία σε δύσκολες συνθήκες... ;)

+1 δώσε μας αυτό που περιμένουμε με αγωνία...Flickr!

Πολύ θετικά όλα τα υπόλοιπα που γράφεις Βαγγέλη.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ θα ήθελα από τα παιδιά που το αγόρασαν να μας πουν την γνώμη τους γενικά σαν εμπειρία χρήσης και ειδικά ο φίλος tsiglas επειδή προερχόμαστε απο το ίδιο μοναδικό κινητό κατ' εμέ , εάν είναι κοντά και εάν θα πρέπει να το προτιμήσω από mate 9 που είναι η άλλη επιλογή όχι μόνο για μένα άλλα για πολλούς...Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Μερικές προχειρες, πάντα στο auto

Η μία με φως φθορίου και οι άλλες 2 σε εσωτερικό χώρο με ελλιπή φωτισμό. Οι τελευταίες σε εξωτερικό χώρο

 

2016_11_13_11_07_19.jpg

 

20161113_123616.jpg

 

20161113_123603.jpg

 

20161113_130956.jpg

 

20161113_150042.jpg

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην εβδομαδα θα εχω και γω το δικαρτο στα χερια μου!αντε να δουμε τι λεει η LG (προερχομενος και γω απο note 7 και γενικα ολη τη σειρα note..)

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην εβδομαδα θα εχω και γω το δικαρτο στα χερια μου!αντε να δουμε τι λεει η LG (προερχομενος και γω απο note 7 και γενικα ολη τη σειρα note..)

 

Βασίλη σε τρώει ο απαυτος σου.....ενημερωτικα για καποιους που με περιμενουν να γραψω το δικο μου ειναι απο παρασκευή κολλημένο στο τελωνείο....ειδωμεν...το κερατο του μεσα:O

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...